Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm028U nie podający kulek magazynek.


Recommended Posts

Witam :icon_biggrin:.

 

Posiadam kałaszka od Cymy 028U i mam problem z stockowym magazynkiem Hi-Cap'em.

Magazynek nie podaje kulek tzn. mimo całkowicie naciągniętej sprężyny wylatuje 2-3 kulki i trzeba znowu kręcić, bo Kałaszek strzela na pusto. Strzelając z Full Auto trzeba stale nakręcać sprężynę.

Magazynek oczywiście pełen kulek. Próbowałem nasmarować mechanizm lecz to nic nie dało.

Dodam jeszcze, że sprawdzałem moją Cymkę na innym magazynku i wszystko było Ok :), więc to pewnie wina sprężyny. Jeśli to sprężyna to da się ją dokupić?

 

Proszę o pilną pomoc, bo chcę się wybrać na strzelanie lecz nie mam czym ;(.

Z góry Dzięki :icon_smile:.

Edited by TheSlowik1997
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu spróbował bym rozłożyć rzecznego maga i sprawdzić jaka jest rzeczywista przyczyna niepodawania kulek. Budowa nie jest skomplikowana ale jeśli nie masz choćby niewielkiej smykałki do takich operacji to:

1. kup nowego maga (nie masz pewności co się rzeczywiście stało i zostaniesz z niepotrzebnie zakupionym elementem)

2. pożycz od kogoś maga na strzelankę.

Reanimowałem już hi-capa od MP5 (zasada działania jest raczej taka sama dla hi-capów od innych replik) i przyczyną wcale nie była uszkodzona sprężyna tylko wyłamana połówka plastikowego trzpienia, który był obracany sprężyną. Bądź jednak świadom, że to może być tylko na chwilę. W przypadku tego maga to było kilka strzelanek. Potem przeszedłem na mid-capy a zdechły mag odszedł z tego świata...

Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem i okazało się, że sprężyna była przekręcona przez co się wygięła(nie wiem jak to możliwe).

Ułamałem ten wygięty kawałek(sprężyny) i zamontowałem w tym plastikowym mocowaniu.

Wszystko działa :icon_biggrin:.

Dzięki za pomoc :icon_smile:.

Edited by TheSlowik1997
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...