Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona oczu na okulary korekcyjne.


Recommended Posts

Kajzerka, a masz jakieś stare okulary z których możesz pozyskać soczewki?

 

Edytowane trochę później:

 

Chwilę temu pstrykłem. Potrzeba : Uvexy ivo, soczewki z okularów optycznych, klej epoksydowy, uchwyt modelarski ( takie łapki z krokodylkami ) i chwilę czasu. Trzeba tylko zachować kąty ustawienia soczewek.

 

55158a111bce.jpg

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ciekawy patent, choć podejrzewam że właśnie z kątami i samym ustawieniem poprawnie soczewek nie jest najprościej - może lepiej odciąć od ramki nauszniki, ewentualne podparcie nosa i próbować wykorzystać to co zostało jak wkładkę optyczną...

 

 

Ja zaś jadę na Bolle Overlightach ;)gXXoit9.jpg

Link to post
Share on other sites

Poniżej masz podobny temat, gdzie jest też sporo o parowaniu. Ja razem z okularami używałem Bolle PILOPSI (stara wersja z żółtą gumą), ale z czasem okulary korekcyjne zamieniłem na szkła kontaktowe, bo jednak komfort jest nieporównywalny. Tym niemniej Bolle PILOPSI używam dalej, bo to świetne gogle, a swego czasu kupiłem dwie sztuki w promocji. Dokonałem jedynie drobnych modyfikacji, wycinając w gumie dodatkowe otwory wentylacyjne na górze i po bokach. Nie miałem w ręku tej nowej wersji z szarą gumą, ale mam wrażenie, że mają trochę inną wielkość i kształt gumy oraz inne za zapięcie paska. Jakby ci się udało kupić stary model to polecam mimo mało taktycznego koloru.

http://forum.wmasg.p...ona-oczu-wybor/

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A dlaczego soczewki nie wchodzą w grę? Ja akurat przez okulary wiele lat temu zrezygnowałem z zabawy w paintball. Między innymi dla tego, że co nie założyłem to i tak parowało. Mam też inne hobby, z którego nie byłem już w stanie zrezygnować. Mianowicie z jeżdżenia na nartach. I znowu problem bo gogle i okularo-gogle parowały. Bałem się szkieł kontaktowych ale się jakoś przełamałem. Kupiłem jednodniowe i jest gitara. Może wypróbuj takie. 80-100 zł za 30 sztuk na 15 dni styka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może przyda się przyszłym czytającym:

Wybrałem gogle bolle pilopsi. Wersja nowsza/szara gumka. Jestem zadowolony. Rozwiązanie proste, wygodne i dość tanie. Wentylacja gogli to zwykłe dziury więc dopóki się chodzi gogle nie parują. Gorzej gdy trzeba się przyczaić lub po prostu stać w bezruchu. Na to rozwiązanie znalazł mój kolega, też posiadacz tego modelu. Trzeba troszkę poluzować gumkę tak aby od dołu zrobiły się małe odstępy. Kulka przez nie nie wpadnie, gogle wciąż trzymają się pewnie, nawet nieco bardziej komfortowo a przede wszystkim - nie parują. Rozwiązanie niby proste a działa. Soczewki odradził mi okulista przy wadzie -6.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...