Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalowa lufa do m4 WE GBB


Recommended Posts

Witam, chce wytoczyc sobie lufe stalowa do mojej m4 no i pytanie jakiej stali uzyc, zwyklej czy nierdzewnej.

po toczeniu i tak beda ja oksydowal. Pytam bo akurat nie mam na tyle nierdzewki a chcialbym to zrobic raz a porzadnie no i nie wiem czy kombinowac nierdzewke.

Ktos orientuje sie lub ma stalowa lufke u siebie np. Ra-tech lub od systemy PTW lub inna ? Sprawdzic jest dosc latwo, nierdzewka nie przyciaga magnesu (chociaz sa tez takie rodzaje stali nierdzewnej co przyciagaja :))

Ktos cos doradzi ?

Link to post
Share on other sites

Mam co prawda WOC (można ją przełożyć do WE po zastosowaniu adaptera).

 

Magnes lgnie do lufy. Nie widzę jednak żadnych śladów rdzy. Z podobnej stali wykonany jes bolt-catch i zatrzask maga.

 

Tutaj bym się zbytnio nie przejmował, zrobił ze zwykłej stali i oksyda/malowanie.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

W WE elementy są oksydowane. Mają taki szary kolor "gun metal" a w miejscach gdzie powłoka jest uszkodzona u mnie pojawia się korozja ale w grafitowym wydaniu a nie rudym. Ja tylko po deszczowej imprezie elementy stalowe natłuszczam i wycieram do sucha.

W WE stalowa jest lufa, tłumik płomieni, bolt catch, zatrzask magazynka, piny, klapka wyrzutnika łusek, nakrętka prowadnicy kolby i zatrzask rączki przeładowania. Nie pamiętam czy prowadnica też nie jest stalowa.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie chodzi o zewnetrzna lufe. Tak myslalem ze zwykla stal + oksyda i tak zrobie... Co do lufy w WE m4 u mnie jest ze znalu - jedynie tlumik plomienia ze stali, nie wiedzialem ze byly w stoku stalowe. Kupilem ja 2 lata temu, moze teraz daja stal. Moze ktos chce sprzedac ? :icon_biggrin:

Edited by maciekSTW
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja właśnie poszukuję na wymianę lufy do WE jednoczęściowej 14.5. Sam mam lufę 10.5 plus przedłużkę do 14.5 i to oddam za jednoczęściową 14.5 do WE GBB. Oczywiście nie wnikam, z jakiego materiału ma być lufa, bo te stalowe na wzór RA Techa są drogie i na dzień dzisiejszy nie interesują mnie. Jak ktoś chętny na zamianę i najlepiej z Krakowa, to z chęcią się wymienię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...