Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VFC AVALON VS KRYTAC TRIDENT


Recommended Posts

Witam, chce zainwestować w już troszkę lepszą replikę ale niestety mam dylemat. Mianowicie nie mogę się zdecydować pomiędzy "VFC Avalon Saber Carabine" a "Krytac Trident MK2 CRB IT" (linki na dole).

Wiem że nie są to repliki zbyt popularne w Polsce ale czytałem i oglądałem sporo zagranicznych recenzji

i dla obu replik są dość pozytywne.

Chce żeby replika śmigała prosto z pudełka i już więcej nic z nią nie robić, także tutaj rodzi się moje pytanie, która z tych dwóch jest po prostu lepsza. (osobiście przychylam się trochę w stronę VFC)

 

Z Góry dziękuje za Pomoc :icon_smile:

 

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152211848-Replika-karabinka-Avalon-Saber-Carbine.html

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152215602-Replika-karabinka-Trident-MK2-CRB-IT.html

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Poczytaj na zagranicznych forach :icon_wink: też stoję przed podobnym wyborem.

 

Generalnie, gdzie nie rzucę kamieniem to przy porównaniu tych serii vfc i krytaca opinie, które się powtarzają:

 

- VFC ma trochę lepsze wykonanie zewnętrzne i bebechy po prostu fajne (przy tej serii bardzo się postarali, więc jest dużo lepiej niż zwykle)

 

- Krytac ma z kolei lepsze bebechy i troszkę nietypowe niektóre rozwiązania (Jakie? Nie pamiętam, sprawdź)

 

Reasumując to jeśli chcesz strzelać w stocku - Krytac, a jeśli jednak chcesz coś zmieniać w środku - VFC.

Edited by Slawkow39
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Podłączam się do tematu. Też mam dylemat czy wybrać Krytaca Tridenta mk2 crb czy vfc avalon calibur cqc. Nie zamierzam grzebać w bebechach  a jedynie podmieniać sprężynę w zależności od limitów fps rozgrywek. Aktualnie avalon jest ciut tańszy. Mam pytanie do użytkowników jak spisują się te karabiny? Jak z serwisem? Czy nie ma problemu z częściami do Krytaca? 

Edited by TepesRaf
Link to post
Share on other sites

Hmmm... temat dość stary. Ale to VFC ma lepsze bebechy. Co do reszty... Nie dałbym 1800-2000zł za Krytaca. Z kolei VFC potrafi kosztować 1000zł, więc noooo yyyyyy.... Bierz VFC lub Evolution Airsoft.

 

Grzebać w środku warto aby poprawić kompresję. Wymiana sprężyny to nie wszystko.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, TepesRaf napisał:

Dotarł do mnie VFC Avalon CQC. Kolba niestety lekka grzechotka (lekko telepie się na prowadnicy). Ten typ tak ma, czy trafił mi się felerny egzemplarz? 

Mam tą samą replikę i też się telepie. Miałem nadzieję, że tak nie będzie, ale widać to przypadłość regulowanych.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Czy wrzucił ktoś sprężynę guardera 130 do VFC Avalon.  Czy przy takiej zmianie trzeba jeszcze coś innego poprawić? Fabryczne 380 fps na strzelankach leśnych, w których biorę udział jest niestety za mało. Jak się przeciwnicy "okopią" dystans rażenia jest za mały. Przydało by się coś około dozwolonych 450 fps. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, TepesRaf napisał:

Czy wrzucił ktoś sprężynę guardera 130 do VFC Avalon.  Czy przy takiej zmianie trzeba jeszcze coś innego poprawić? Fabryczne 380 fps na strzelankach leśnych, w których biorę udział jest niestety za mało. Jak się przeciwnicy "okopią" dystans rażenia jest za mały. Przydało by się coś około dozwolonych 450 fps. 

Uważaj z SP130 Guardera, ona nie mieści się przy podwójnym łożyskowaniu. W VFC Avalon masz łożyskowaną prowadnice sprężyny, a w tloku jest wkładka ślizgowa o grubości łożyska. Przy tej sprezynie polecą zęby albo tłok. Lepiej kup S130+ od Modify, da te same fps a nie bedzie problemu. Wracając do tematu, właśnie mam na serwisie VFC Avalon i Krytaca, jeśli miałbym wybierać to bym brał VFC, lepsza lufa, gumka HU, reszta jest podobnie, w obu dobre zębatki, silnik, wbudowany mosfet, rotacyjne komory HU. W Krytacu nieuszczelniona dysza, slaba głowica tłoka i standardowy tłok. W VFC profilaktycznie do wymiany tłok, w tej co mam na serwisie urwało cały tył przy 0 stopni.

received_261445587872973.jpeg

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, slawek96 napisał:

W Krytacu nieuszczelniona dysza, slaba głowica tłoka i standardowy tłok.

Głowica tłoka w Krytacu jest bardzo dobra. IMO lepsza niż w VFC bo jest plastikowa, a nie metalowa.

VFC to aktualnie niezbyt dobry pomysł. Coś jest nie tak z lufami Psalm. W ofercie VFC, lufy Psalm mają oznaczenia, te w polskich sklepach nie mają oznaczeń. Dodatkowo replikę dostajesz w kartonowym pudle, a nie walizce. VFC spadło tez z ogólną jakością, pojawiły się luzy na upperze i lowerze, luz na selektorze i krzywe lufy zewnętrzne. Nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli, czy danej serii/partii. Dość świeża sprawa, na ten moment odradzam kupno VFC.

Dodać można, że do Prometheus wypuścił części dedykowane do Krytac'a.

 

Kupowanie SP130 Guarder to głupota. Te sprężyny są kiepskie. O wiele lepszym wyborem jest w/w S130+ Modify.

450fps da M125 Ultimate lub MS135SP Prometheus.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Chyba wszystko zależy od partii i sklepu, Avalon dostarczony przez klienta jest w dedykowanej walizce, rzeczywiście lufa nie ma oznaczeń, ale jakościowo wygląda lepiej od mosiężnego stocka Krytac. Dwustronny selektor z VFC to porażka, konstrukcja taka sama jak w M4 z E&L, strasznie lata, w Krytacu jest to dużo lepiej przemyślane, zmieniono średnicę kół zębatych selektora, brak luzów. Jesli chodzi o glowice tolka to w VFC siedzi aluliniowa o idealnej szczelności, w Krytacu jest polimerowa, ale skręcana śrubą od przodu, ja osobiscie nie ufam tej konstrukcji, ponieważ lubi miec nieszczelnosci. Każda z wyżej wymienionych replik ma swoje wady i zalety. Ciężko powiedzieć coś więcej na podstawie pojedynczych sztuk. Prawie setka replik przez moje ręce przeszła i tak jak wallop sądzę, że nie ma repliki z pudełka, która nadaje się do użytku bez przeglądu zerowego, a gwarancję sklepową można sobie podarować. To nie broń palna, która przed sprzedażą przechodzi rygorystyczne testy. Każda replika, choćby nie wiem jak markową ma słabe punkty, które dobry serwisant zniweluje na starcie. Wracając do tematu jedną i drugą z wyżej wymienionych replik jest warta uwagi, VFC jest bardziej typowa konstrukcją i w razie awarii nie będzie problemu z wymianą części, nawet szkieletu gearboxa. Krytac jest bardziej nietypowy i w przyszłościmoże być problem z dostępnością szkieletu.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ponawiam temat, minął prawie rok, więc myślę, że chyba coś się pozmieniało. 

Mogę kupić krytaca trident spr MK2 za 1650

Lub vfc vr16 fighter (...) Za 1370 

Co się opłaca bardziej kupić? A może jest coś jeszcze lepszego w budżecie 1700 zł?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...