Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet CO2/Greengas + blowback + fullmetal M9/1911/Makarov/PPK/CZ?


Recommended Posts

Cześć

Na początek zacznę od tego że kompletnie nie wiem co wybrać a poszukuję dobrej (nie musi być tanio) repliki pistoletu do CQB ale jako broń główna (nie zamierzam grać bronią długą)

 

Zależy mi na:

1. Jak najlepszej jakości wykonania a więc metal i to nie ZnAl tylko coś porządniejszego

2. Blowback - stąd też tylko gaziak wchodzi w grę

3. Zasilanie - no właśnie CO2 czy Greengas? Co będzie lepsze? Widziałem że są produkowane pistolety CO2 z 400FPS - da się to skręcić na mniej w razie potrzeby?

 

Szukam czegoś co będzie dobre i przy okazji ciekawie wyglądać. Z tego co wstępnie myślałem to mogłoby to być:

M9, M1911, Makarov, Walther PPK, CZ

 

Cena nie gra roli. Ma być dobrze, solidnie, żadnych kompromisów.

Link to post
Share on other sites

Zobacz mój komis na 1911.

 

Aluminium (nie znal) i stal.

 

Budżet minimalny to 2000zł. Na full opcji z magami ok. 3-4k. Jedyna opcja to dla mnie propan jeśli ma być bez węża. GG ma silikon... i jest odczuwalnie słabszy. Docelowo kupujesz jednak wężyk, butle i rega i robisz sobie klamkę HPA. Potem dajesz mocniejszego springa powrotnego i strzelasz "tyle ile fabryka dała".

 

Klamka, o której napisałeś to właśnie coś w tym stylu.... i dodam, że taniej wyjdzie zrobić np.

- vsr10 na 650fps,

- kupić używaną systemę PTW,

- kupić daytonę + używanego WOC'a i jeszcze butle z reduktorem (no tu może wyjść kilka stów więcej),

- wyjechać do Hiszpanii...

 

Licz, że co jakiś czas wymienisz cylinderek i jakieś drobne flaki. Niemniej te guarderowskie ciężko zajechać.

 

Po kilku manewrach warto go przeczyścić, dać nowego smaru - co jako zwolennika broni ostrej nie powinno zdziwić.

 

Dbać o jakość kulasów i czyszczenie lufy - bądź co bądź różnica pomiędzy posunięciem kuleczki przez dyszę w aeg to takie "mizianie". GBB zastępuje je systemem "pierdolnięcia", które umieszcza kulę w komorze.

 

Czy warto? Zależy. Jak budżet masz w nosie to warto. Będzie to strzelać i wyglądać.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

W sumie dlatego propan kupiłem. Na gg przy springu 150% była tragedia. Na propanie dużo lepiej. Potem springa na stocka od KJW zmieniłem to zaczęło ładnie grać.

 

Na razie mam plan lekkiej modyfikacji maga na zasadzie hi-capa gbb. I to właśnie na zabawę z wężykiem. Może niekoszerne, ale czasem sobie wezmę for fun.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...