Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LARP ASH "Werwolf" 28-29 Październik 2017


Recommended Posts

W imieniu Grh 44 Division HuD, mam zaszczyt zaprosić na naszą kolejną odsłonę zmagań na froncie Wschodnim.

 

Termin: 28 i 29 października 2017 (Sobota i Niedziela):

 

28 - 15:30 - omówienie zasad i scenariusza

- 16:30 - rozpoczęcie

- 24:00 - zakończenie (w zależności od pogody ta godzina może ulec zmianie) i ognisko

 

29 - 9:00 - omówienie zasad

- 10:00 - rozpoczęcie

- 17:00 - zakończenie

 

Miejsce: Go-System Military Club czyli znany wszystkim Karolew k. Łodzi http://www.go-system.pl/

 

Wpisowe: 50 zł (opłata terenu, jedzenie na ognisko i scenografia) płatne na miejscu.

 

Wiek: 18+ (16+ wraz z opiekunem lub pozwoleniem)

 

Zgłoszenia: Na wmasgu do mnie – XrayPl lub na meila mareksadej@wp.pl. Zgłoszenia muszą uwzględniać imię i nazwisko, ksywkę, frakcję lub postać, grupę i czy będzie się przez oba dni czy jeden. Zgłoszenia w tym temacie nie będą niestety brane pod uwagę.

 

Lista- https://docs.google....BS4c/edit#gid=0

 

JEŻELI DO 19 PAŹDZIERNIKA NIE ZBIERZE SIĘ CO NAJMNIEJ 30 OSÓB GRA SIĘ NIE ODBĘDZIE.

 

Strony:

- Wehrmacht

- SS

- RKKA

- LWP

- Niemiecka ludność cywilna

- Polscy przesiedleńcy

 

Fabuła:

Miejsce: Tereny Dolnego Śląska w okolicach Nysy Łużyckiej

Czas: 1945r.

Wprowadzenie: Wojna powoli zbliża się ku końcowi. Rosjanie przełamują i dławią kolejne ruchy oporu, jednakże pewne miasto na Dolnym Śląsku nadal się broni, ale porażka jest tylko kwestią czasu. Niemcy wiedzą, że armia Czerwona odcięła odwrót i ucieczka do Rzeszy jest bezsensowna. Nie mogą także pozwolić by komuniści przejęli władzę na terenach ich ojców. Chodzą pogłoski, że te ziemie mają być przekazane Polsce. Żołnierze niemieccy nie chcą do tego dopuścić nawet pomimo zbliżającej się klęski ich kraju. Przyda im się wyposażenie i fundusze na dalsze działania. Na szczęście w czasie wojny zostało tego trochę zgromadzonego w mieście…

 

Działania WH i SS będą w głównej mierze miały charakter partyzancki, natomiast RKKA i LWP – okupacyjny i antypartyzancki.

 

Ludność Polska i Niemiecka będzie miała określone zadania i funkcje, ale będą również mieli okazję by postrzelać.

 

Postacie:

- Dowódca WH

- Dowódca SS

- Dowódca LWP

- Dowódca RKKA

- Starosta (Polak)

- Komisarz NKWD

 

Jakoś nie miałem weny by wymyślić sztucznie imiona, dlatego osoby które obejmą określone stanowiska będą zobligowane do wymyślenia własnego IMIENIA I NAZWISKA (naturalnie pasującego do danej nacji), które potem uwzględnię w rozkazach :icon_wink:

 

Ponadto KAŻDY uczestnik (poza postaciami) wylosuje kartkę pasującą do jego frakcji i pokrótce opisującą dana postać, jej charakter i zachowania. W kilku przypadkach niektóre osoby mogą mieć znaczny (o ile nie kluczowy) wpływ na przebieg rozgrywki.

 

Stylizacja:

W WH, SS, RKKA i LWP jest wymagana stylizacja. Oczywiście żadnych współczesnych kamuflaży i innych rzeczy.

Ludność Polska i Niemiecka powinna być wystylizowana na cywilów z lat 40. Tutaj są dopuszczone wszystkie mniej więcej pasujące na ten okres ubrania.

 

Broń:

-limit FPS: 450 (pistolety maszynowe i karabiny szturmowe), 600 FPS (karabiny maszynowe i czterotakty).

- Można mieć przy sobie max 300 kulek. Doładowywać można się na respach.

-Historyczna – Serią mogą strzelać wszystkie historyczne p-my np.: PPsha, mp40, Thompson, sten itp. a także bronie wsparcia. Dopuszczenie innych broni do strzelania serią będzie proporcjonalne w obu drużynach.

-Nie historyczna – Musi być stylizowana. Strzela ogniem pojedynczym

-Broń wsparcia nie historyczna – Musi byś stylizowana, może strzelać serią

STG-i będą mogły strzelać serią pod warunkiem, że strona przeciwna będzie miała równorzędną broń.

 

Zasady nocne:

- Sugerujemy używanie ognia pojedynczego.

- Należy posiadać tracera na lufie symulującego błysk wystrzału, jeśli się go nie posiada, zostanie do lufy przywiązane za kare światło chemiczne. Podczas przemieszczania się można je zasłaniać, ale podczas strzelania musi być odsłonięte.

-Trzeba posiadać przy sobie czerwone światło np. lampkę rowerową czy światło chemiczne by sygnalizować trupa.

- Dobrze jest mieć także zwykłą latarkę

 

Strzelanie:

- Wolno strzelać tylko i wyłącznie jak się widzi cel (czyli zakaz strzelania na oślep z broni)

- Do 15m metrów można strzelać tylko z broni do 360 fps (zasady CQB)

 

Piro:

-Należy używać z rozsądkiem. Zawsze krzyczeć GRANAT! Max k206

 

Jeńcy:

Będzie można brać jeńców. Dokładne zasady będą omówione na miejscu.

 

Powrót do gry:

- Po oberwaniu należy krzyknąć DOSTAŁEM! I wyjąć czerwoną szmatę.

- Respy i medycy będą omówieni na miejscu w zależności od liczby uczestników i kilku specjalnych zasad. Jeśli będą chętne osoby by być tylko medykami (bez używania broni i po obu stronach) będą mogły być w związku z nimi dodatkowe zasady.

 

Na poprzednich organizowanych przez nas imprezach zawsze była przewaga Niemców, dlatego sugeruję, by jak ktoś ma wybór i chęci, zgłosił się do RKKA lub LWP, albo także ludności cywilnej.

 

Istnieje możliwość pożyczenia wyposażenia na stylizacje. W takim wypadku proszę do mnie na pw pisać czego potrzeba.

 

Serdecznie zapraszamy!!! :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale niestety przy planowaniu terminu nie została wzięta pod uwagę ta impreza w Czechach. Rozważałem zmianę, ale niestety zostaje tak jak jest.

 

Będą jeszcze inne okazje, zwłaszcza, że widać lekkie odrodzenie ASH w Polsce. A kto wie? Może po premierze nowego CoDa przybędzie sporo nowych ludzi :D

Link to post
Share on other sites

Odżałuję Czechy i będę na Werwolfie. Jako okupant LWP/RKKA.

Ale jak do gry nie dojdzie z powodu braku 30 graczy, to nieobecnych będę ścigać i mścić się jak srogi Luśnia!

 

Marku!

Dobrym sposobem na zabezpieczenie się przed stratami przedbitewnymi jest opłata z góry, przelewem na konto. Jak ktoś zapłaci, to zastanowi się dwa razy, czy zrezygnować z gry, bo się wstało z łóżka lewą nogą.

Na Operacji Husky tylko jedna osoba z listy opłaconych graczy nie zgłosiła się podczas sprawdzania obecności. Było kilka przypadków zastępstwa.

Na grach, gdzie opłata jest na miejscu zazwyczaj jest znacznie gorzej.

Link to post
Share on other sites

Macie racje.

Zatem zapisanie się na imprezę jest równoznaczne z wpłatą na konto (podane przy zgłoszeniu) wpisowego.

 

O to, to, polać temu panu. :icon_smile:

 

Ja jutro zobaczę jak wygląda u mnie z wolnymi w grafiku. Bo w sumie mam idealny strój na LWP/RKKA pod te już chłodne dni.

To byłoby już dwóch "kacapów". Cortes bierzesz dowódcę, czy komisarza? :icon_biggrin:

 

W Komisarza NKWD Grigorija Siergiejewicza Klimowa wcieli się już Grisza :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Macie racje.

Zatem zapisanie się na imprezę jest równoznaczne z wpłatą na konto (podane przy zgłoszeniu) wpisowego.

 

 

 

W Komisarza NKWD Grigorija Siergiejewicza Klimowa wcieli się już Grisza :icon_wink:

 

Grisza ładnie awansował w Kominternie od Big Bena. Pozazdrościć:) Ale kwity nadal leżą u kogoś w szafie pancernej..

 

 

Wspaniały pomysł na fabułę, schyłek wojny to mój ulubiony klimat. Ogólna atmosfera klęski i rozkładu w armii niemieckiej, czuć już pokój i nadchodzący nowy świat- zastanawiasz się co będziesz robił w cywilu, no ale niestety nadal jesteś w szkopskim mundurze za który cię rozstrzelają :)

 

Ja również odpuszczam imprezę w Czechach na rzecz "Werwolfu".

 

Pozdrawiam K

Link to post
Share on other sites

Grisza ładnie awansował w Kominternie od Big Bena. Pozazdrościć :icon_smile: Ale kwity nadal leżą u kogoś w szafie pancernej..

 

 

Wspaniały pomysł na fabułę, schyłek wojny to mój ulubiony klimat. Ogólna atmosfera klęski i rozkładu w armii niemieckiej, czuć już pokój i nadchodzący nowy świat- zastanawiasz się co będziesz robił w cywilu, no ale niestety nadal jesteś w szkopskim mundurze za który cię rozstrzelają :icon_smile:

 

Ja również odpuszczam imprezę w Czechach na rzecz "Werwolfu".

 

Pozdrawiam K

 

Cieszę się, że fabuła przypasowała. Właśnie w armii niemieckiej było "ciekawie", jedni chcieli walczyć, inni już nie widzieli sensu itd. Właśnie mam nadzieję, że chociaż trochę na tej imprezie uda się odtworzyć klimat tamtego okresu. Także w armiach RKKA i LWP, bo choć były po jednej stronie, to żołnierze jednak inaczej widzieli przyszłość ;)

 

Wstępnie zarezerwuję wolne w pracy. Widzę się w roli Starosty/Sołtysa - takiego w stylu Jakuba Wędrowycza :icon_smile:

 

Fajny pomysł z tym Jakubem Wędrowyczem :D Na pewno wyjdzie ciekawie ;)

Link to post
Share on other sites

Szykuje sie gruba impreza..

Czy douszczasz możliwość aby strona niemiecka zmieniała mundury na cywilne łachy od czasu do czasu? Czy to stoi w sprzeczności ze scenariuszem?

Pozdrawiam K

 

Ogólnie powiem, że będzie dopuszczone by Niemcy mogli się przebrać za Rosjan lub LWP w części nocnej (w drugą stronę już nie i z pewnymi ograniczeniami. Na Festung Posen Niemcom to bardzo pomogło), to za cywili niestety odpada.

Link to post
Share on other sites

Marku,

jak wygląda sprawa noclegu w Karolewie? Czy Ryba powiększył ziemianki? Czy trzeba się nastawić na nocleg pod chmurką?

 

Niestety ziemianka nie była powiększana. Będzie w niej trochę miejsca by się przespać, ale niestety raczej trzeba zabrać ze sobą namiot i ciepły śpiwór

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Marku,

Możesz przepisać mnie do LWP.

Będę w sobotę i niedzielę.

 

Ok

 

 

Przy okazji napiszę, że niestety frekwencja jak na razie jest bardzo słaba, dlatego zachęcam do zgłaszania się i informowania znajomych o imprezie. Z pożyczeniem jakiegoś szpeju nie będzie problemu lub można zgłosić się do ludności cywilnej, która zarówno będzie miała okazję trochę postrzelać jak i pokombinować ;)

 

Przypominam także, że za wiarygodne zgłoszenia uznaję tylko te, napisane do mnie na PW lub na meila mareksadej@wp.pl

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...