Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Set na początek - co dobrać do listy, co zmienić?


Recommended Posts

Cześć!

Za namową mojego serdecznego przyjaciela zaczynam powoli zabawę z airsoftem.

Na replikę mam zamiar przeznaczyć 800-900 złotych.

Na razie mój planowany zestaw wygląda tak:

- RK-03W - 560 z taiwanguna

- kulki, gumka hop-up przezroczysta guarder, 2 magazynki midcap, jakaś szybkoładowarka - 120zł

- bateria Li-Po - http://www.taiwangun.com/akumulatory-li-po-2/akumulator-li-po-2200mah-7-4v-25-40c-8fields?from=listing&campaign-id=19

- Wrzucę ją w folię, opatrunek osobisty i przymocuję do kolby - podpatrzone na forum :)

Ładowarka - około 100zł w sklepie modelarskim

 

Moje pytania:

Czy różnica w osiągach między RK-01 (AKS-74U, a dłuższą wersją AK-74 vide RK-02, RK-03, RK-10) bardzo się różni?

 

Chciałbym dołożyć parę złotych i wziąć już wersję full steel - a jedyna jaką znalazłem to RK-01WS na gunfire za 713zł. No chyba że macie namiar na RK- 02,03,06 w wersji full steel, chętnie przytulę - 10 nie chcę bo miałem w rękach i kolba miała okropne luzy, poza tym nie bardzo jest jak wsadzić większą baterię.

 

Kolejna opcja - jako że idzie zima i pewnie będę powoli zbierać na wiosnę.

Czy opłaca się czekać na święta? Mogę spodziewać się jakichś większych promocji w sklepach online ?

 

 

Odnośnie tuningu repliki, usprawnień. Z gumką i teflon fixem sobie poradzę. Mam zamiar też zamontować mosfet ASCU (tak to się pisze?) i wymienić okablowanie na lepszej jakości. Jestem amatorem elektronikiem i myślę że sobie poradzę, to tylko lutowanie :D

 

Wiadomo, potem przyda się wymienić lufę na preckę - poczekam z miesiąc i kupię prometheusa, oraz komorę hop up, o których nie mam pojęcia i liczę na waszą radę.

 

Ochrona oczu - na niej nie mam zamiaru oszczędzać i dać te 260 zł na Bolle X1000-RX (wersja dla okularników z powiększonym wizjerem) - niestety moje oczy nie tolerują soczewek, a Bolle Pilot strasznie mi parują po godzinnym teście z nawierconymi dziurami.

 

Mundur - flecktarn, będzie do kompletu oporządzenia który dostałem w spadku.

 

Buty - coś do 300zł - albo Starforce Commander polecane na forum, albo jakieś dobre trekkingi.

 

Sorka za elaborat ale trochę mi się tego zebrało.

Z góry dzięki za nie mieszanie z błotem !

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie na wszystkie twoje pytania i wątpliwości mogę odpowiedzieć, ale na kilka tak. Po pierwsze, jeżeli możesz i chcesz poczekać to w listopadzie jest "czarny piątek" i są spore promocje. Po drugie nie jestem tak do końca przekonany, czy w taniej chińskiej replice opłaca ci się aż taki tuning, wymień póki co gumkę i baterię na lipo, postrzelaj trochę na stocku i jeżeli zobaczysz, że kręcą cię repliki z rodziny AK, to kup coś porządnego jak np. LCT i dopiero w to ładuj kasę na tuning. Po wtóre wybrałeś sobie drogie gogle, a i tak będą parować skoro zamierzasz ich używać razem z korekcyjnymi. Bolle Pilot są bardzo dobre, zacznij do nich używać mydła w płynie i mokrych chusteczek W5, to powinno poprawić sprawę, a w cenie tamtych możesz mieć dwie pary Pilotów i zmieniać ;) A skoro jesteś amatorem elektronikiem, to możesz jeszcze się pobawić w zamontowanie jakiś małych wentylatorków, to jest najskuteczniejsze znane mi rozwiązanie. Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Jak umiesz lutować, to zmień baterię na jakiegoś Redoxa (są lepszej jakości od tych z TG) z wtykiem T-Connect, i wtyk w replice też od razu na T-Connect. Wszystko to w modelarskim razem z ładowarką dostaniesz ;)

Gumkę hop-up założą Ci jeszcze w sklepie, tylko musisz im powiedzieć, że tego chcesz.

Czy różnica w osiągach między RK-01 (AKS-74U, a dłuższą wersją AK-74 vide RK-02, RK-03, RK-10) bardzo się różni?

W stocku raczej nie, z preclufą (zwłaszcza dobrą) to już może być różnica.

 

Wredny pisze, żebyś za jakiś czas zmienił na LCT, jak zobaczysz czy lubisz AK. Ja mam inną propozycję. Omiń RK całkiem. Skoro planujesz już po miesiącu zmieniać komorę, lufę i zakładać ASCU, to przeznacz ten dodatkowy budżet na replikę wyższej klasy (LCT, E&L), której zrobisz tuning trochę później, ale za to włożysz te pieniądze w konkretny sprzęt, który długo posłuży i będzie trzymał wartość.

Link to post
Share on other sites

LiPole modelarskie Turnigy Nano-Tech są tańsze i lepsze od airsoftowych. Ładowarka Redox Beta jest genialna, załaduje każdy akumulator jaki sobie wyobrazisz i idzie ją wywrwać za 100zł. Protip: jak odwrotnie podepniesz wtyk balansera to trzaśnie ^^. Z butami może być problem, nie kupisz dobrych trekkingów za 300zł, ba, nawet trekingi za 600zł potrafią być kiepskie. Chyba tylko pozostają legendarne Haixy BW2005 II gatunku. Twory typu buty super magnum są beznadziejne, bardzo szybko się rozpadają.

 

Kiedyś kupowałem gogle z myślą o tym by pasowały pod nie okulary a jak zobaczyłem się w lustrze to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Norma stanag 2920 w czasach snajperek mających 800fps jest wystarczająca? Może bardziej niskoprofilwe gogle Bolle X810 + uchwyt na soczewki lepiej się sprawdzą? Do tego fajnie przerobić stalkera na low-profile by nie było widać pod kominiarką. Jeszcze jakieś sensowne rękawiczki chroniące przed trafieniem by się przydały.

 

Jeżeli nie planujesz korzystać na początku z midcapów (gorąco zachęcam) to flashmag Cię zbawi od upierdliwego podkręcania. Lonexa są bodaj najlepsze.

 

Koledzy powyżej bardzo dobrze radzą,zainwestuj w coś lepszego. Nie warto pompować równowartość Boya w Boya bo dalej będzie tylko Boyem (filozoficzne).

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites
Nie warto pompować równowartość Boya w Boya bo dalej będzie tylko Boyem (filozoficzne).

Tyle że tuning czegoś lepszego kosztuje 2x tyle, co tuning takiego Boya, a kupując coś markowego często dostajesz coś, co nie każdego usatysfakcjonuje w swojej stockowej wersji.

 

Co do butów to czekam na 'hejty'. Szczerze polecam Mil-Tec Combat II. Za niecałe 200 zł masz taktyczne buty, które świetnie wyglądają, są wygodne, nie grzejesz się w nich, a co najważniejsze nie rozklejają się. Swoje mam już 1,5 roku i jedyne co musiałem z nimi zrobić to wymienić sznurówki, bo te faktycznie - zgodnie z opiniami - szybko się ścierają przez mocne zaciskanie.

Link to post
Share on other sites

Tyle że tuning czegoś lepszego kosztuje 2x tyle, co tuning takiego Boya, a kupując coś markowego często dostajesz coś, co nie każdego usatysfakcjonuje w swojej stockowej wersji.

 

Co do butów to czekam na 'hejty'. Szczerze polecam Mil-Tec Combat II. Za niecałe 200 zł masz taktyczne buty, które świetnie wyglądają, są wygodne, nie grzejesz się w nich, a co najważniejsze nie rozklejają się. Swoje mam już 1,5 roku i jedyne co musiałem z nimi zrobić to wymienić sznurówki, bo te faktycznie - zgodnie z opiniami - szybko się ścierają przez mocne zaciskanie.

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnie wkładek do goggli dałeś mi do myślenia, z drugiej strony wtedy wyszłoby 400 na ochronę oczu. Myślę że kupię piloty i z czasem przejdę na x810 z wkladkami.

Odnośnie tuningu - nie mam zamiaru robić nic wielkiego- uszczelnić i wymienić lufę. Wolę gonić za celnością niż fpsami.

A odnośnie drozszej repliki - nie jest to kwestia finansów a potrzeb. Mam opory żeby kupić coś za połowę mojej wypłaty typu Ak-74 za 1500

 

LiPole modelarskie Turnigy Nano-Tech są tańsze i lepsze od airsoftowych. Ładowarka Redox Beta jest genialna, załaduje każdy akumulator jaki sobie wyobrazisz i idzie ją wywrwać za 100zł. Protip: jak odwrotnie podepniesz wtyk balansera to trzaśnie ^^. Z butami może być problem, nie kupisz dobrych trekkingów za 300zł, ba, nawet trekingi za 600zł potrafią być kiepskie. Chyba tylko pozostają legendarne Haixy BW2005 II gatunku. Twory typu buty super magnum są beznadziejne, bardzo szybko się rozpadają.

 

Kiedyś kupowałem gogle z myślą o tym by pasowały pod nie okulary a jak zobaczyłem się w lustrze to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Norma stanag 2920 w czasach snajperek mających 800fps jest wystarczająca? Może bardziej niskoprofilwe gogle Bolle X810 + uchwyt na soczewki lepiej się sprawdzą? Do tego fajnie przerobić stalkera na low-profile by nie było widać pod kominiarką. Jeszcze jakieś sensowne rękawiczki chroniące przed trafieniem by się przydały.

 

Jeżeli nie planujesz korzystać na początku z midcapów (gorąco zachęcam) to flashmag Cię zbawi od upierdliwego podkręcania. Lonexa są bodaj najlepsze.

 

Koledzy powyżej bardzo dobrze radzą,zainwestuj w coś lepszego. Nie warto pompować równowartość Boya w Boya bo dalej będzie tylko Boyem (filozoficzne).

Odnośnie midcapow, mam w planach kupno od razu z repliką, nie kręci mnie nakręcanie sprężyn
Link to post
Share on other sites
Tyle że tuning czegoś lepszego kosztuje 2x tyle, co tuning takiego Boya, a kupując coś markowego często dostajesz coś, co nie każdego usatysfakcjonuje w swojej stockowej wersji.

Czemu 2x tyle na tuning? Albo pakujesz to samo co włożyłbyś w Boyca (ale masz lepsze osiągi, bo całość lepiej pasuje i jest osiowa) albo mniej, bo masz już porządne części w stocku i niektórych nie musisz wymieniać.

 

@Troutman

Jak nie chcesz wydać za dużo to (moim zdaniem) bierz od razu docelowe. Na dłuższą metę wyjdzie Ci to taniej.

No chyba że chcesz sobie powiedzieć "w 1500 chcę się zmieścić z precką i tuningiem i basta, choćbym miał to rozłożyć na dwa lata nawet", to wtedy faktycznie Boyi czy Cyma mają sens.

Jak się wciągniesz, to portfel i tak zapłacze nieraz ;)

Odnośnie tuningu - nie mam zamiaru robić nic wielkiego- uszczelnić i wymienić lufę. Wolę gonić za celnością niż fpsami.

Teraz tak mówisz. Tylko że pewnie trafisz na takich, co mają i celność, i fpsy. Po jakimś czasie zechcesz ich dogonić. Przynajmniej takie są moje doświadczenia z małopolskiego i podkarpackiego.

Link to post
Share on other sites

@Buwdweiser: niekoniecznie. Na GF często są zniżki z rzędu kilkaset zł na repliki LCT/E&L i nagle się okazuje, że upragniony kałach nie kosztuje 1700zł tylko 1100zł. Z resztą ceny powinny spać bo dolar zacząco staniał. Te milteci to jakaś kopia Uplanderów Lowa :icon_razz:, bardzo specyficznych butków. X810 to 230zł + 50zł ramka + Xzł soczewki. Mosfet > preclufa. Midcapy Cymy są lepsze od Boya. Gdzieś w necie jeszcze były te polecane akacze Force Core za niecałego kafla. Tuning Boya jest całkiem kosztowny, już sam silnik to spory wydatek. Jeżeli jesteś przekonany do tego hobby to imho warto dać 1.5k na repliką co nas będzie zadowalać niż na coś co po dwóch sezonach zechcemy wymienić. Choć niektórzy tak mają, że im się każda replika szybko nudzi.

 

@Arend: da się, jestem zdolny :icon_biggrin:

 

@Kukunamuniu: albo nauczy się skracać dystans, atakować w plecy i maskować ; )

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Dobre, tanie buty to: Grisport Hikking plus.

 

https://www.amazon.co.uk/Grisport-Mens-Crusader-Hiking-Boot/dp/B002IIE8VE/ref=cts_sh_3_vtp?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=1212178027&pf_rd_r=K38CXZX3X3TMXJHC7R7C&pd_rd_wg=JvDSM&pf_rd_s=desktop-detail-softlines&pf_rd_t=40701&pd_rd_i=B002IIE8VE&pd_rd_w=ItHaV&pf_rd_i=desktop-detail-softlines&pd_rd_r=K38CXZX3X3TMXJHC7R7C&_encoding=UTF8

 

Kosztują ok. 250-450zł. Mam od 5-6 lat. Całoroczne Z wad to:

- po 15h w śniegu lekko namokły - winię za to jednak uszkodzenie przy podeszwie (obecnie zalepiłem i nie miałem okazji wypróbować w zimie).

- trzeba je dostosować pod siebie tj. odpowiednia konserwacja do warunków. Na zimę dałem sporo tłuszczu. Po zimie dajesz mydło do siodeł by wyciągnąć zimowe pasty/tłuszcz z buta.

- nabuk jest podatny na uszkodzenia przez kolce. Na defconie wlazłem w jakieś jeżyny i nieźle poharatałem buty. Niemniej, to było z 5 lat temu i pomimo zadrapań dają radę.

 

Po tych latach buty są z zewnątrz w dobrym stanie, w środku wytarte - zwłaszcza przy piętach. Obecnie myślę nad kupnem nowych, takich samych. Wcześniej buty zużywałem raz na sezon/dwa sezony.

Link to post
Share on other sites
@Kukunamuniu: albo nauczy się skracać dystans, atakować w plecy i maskować ; )

 

Ludzie którzy maja więcej fps też mogą atakować plecy i maskować. I nie musza skracać dystansu :D. Brak fpsów można nadrobić fpsami a nie magią.

 

Odpuść na razie tunning i nawet magi a doinwestuj w bazę. Jak byś miał faktycznie mało kasy to można by wziąć tania bazę ale w takim układzie- lepiej zrezygnować z tak na prawdę niekoniecznych dodatków a mieć dobrą podstawę.

Link to post
Share on other sites

A tak szczerze to ktoś z Was oddał kiedyś karabinek do serwisu sklepowego? Przez 10 lat zrobiłem to raz... i to tylko z tego powodu, że brat chciał mieć plombę gwarancyjną. Usterka nie została naprawiona, ponieważ był to niby typowy mankament w AEG (wg mnie było to ciulowe poskładanie GB). Wśród kumpli to w sumie znam jednego, który oddał na serwis do polecanego sklepu... i replika tak czy siak była rozkładana na miejscu.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
A tak szczerze to ktoś z Was oddał kiedyś karabinek do serwisu sklepowego?

Mieszkałem kiedyś niedaleko jednego ze sklepów, więc podjeżdżałem komunikacją miejską, bo replika na gwarancji była. Ale za dużo problemów chcą rozwiązywać dremelkiem, po gwarancji już wolę oddać znajomemu :icon_wink:

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...