Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie pierwszej broni - co wybrać ?


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arend: z tym 12V nie przesadziłeś? Od kilkunastu lat używam ładowarki Shark10. Jest to praprzodek obecnych ładowarek procesorowych. Od zawsze zasilam go z równych 12V i bez problemu ładuję również akumulatory 14V.

 

Edit: Właśnie sprawdziłem. Imax B6 ma na przykład napięcie zasilania w zakresie 11-18V

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Cześć, zaraz się przejadę do jakiegoś sklepu i kupię zasilacz i po problemie.

Replikę trzymam właśnie w rękach, wygląda super, dołączoną baterię już ładuję dołączoną ładowarką, czas jaki będzie się ładować to 3 h, po tym chce trochę postrzelać i sprawdzić jak lecą kulki.

Czemu wciskam dołączoną baterię ? Czekam jeszcze aż dojdzie LiPo.

P.S. Czy ktoś wie co się przełącza tym przełącznikiem ?[czerwone kółko]

https://imgur.com/a/pGVYc

 

Pozdrawiam

 

https://imgur.com/a/8RKtc

Edited by GoldiJacek
Link to post
Share on other sites

Ruszać się da, ale jak nic nie zmienia, to nie ma po co - dzięki za wyjaśnienie.

Jestem po pierwszych testach, ładowałem baterię ~3 h i wytrzymała testy przez ~45m min/1h , postrzelałem, pomierzyłem odległości, ustawiłem hopke i jest super :icon_biggrin:

Kulki 0.25 G&G leciały tam gdzie chciałem, odległość nawet 40 m była odpowiednia by trafić w tarczę-samoróbkę. Teraz czekać tylko na LiPo, naładować porządnie i na strzelankę HEJ !

Aktualnie ładuje NimHa ponownie żeby naładował się cały, liczę dobrze czas ?

1100 x 1.4 / 300 = 5.1 godziny

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Liczysz dobrze, tylko nie wiesz na ile rozładowana jest bateria, więc to jest tak czy inaczej orientacyjne.

arend oryginalny zasilacz do imaxa ma napięcie 12V więc myślę, że powód nie ruszenia Twojego egzemplarza leży gdzie indziej.

GoldiJacek zasilacz jak kupujesz nowy to kup od razu jaki trzeba, czyli 12V 5A. Wtedy dopiero będziesz mógł korzystać z ładowarki bez stresu i ładować na pełnej mocy choćby akumulator samochodowy zimą, jak trzeba będzie podładować bo auto nie będzie chciało odpalić. Dopóki go nie kupisz, lepiej używaj tego do routera (np. zostawiając ładowanie na noc - wtedy i tak nie korzystasz z internetu). Niestety porządny zasilacz 12V 5A kosztuje trochę, stąd moja propozycja ładowania póki co na dosztukowanym.

Link to post
Share on other sites

 

arend oryginalny zasilacz do imaxa ma napięcie 12V więc myślę, że powód nie ruszenia Twojego egzemplarza leży gdzie indziej.

 

 

Możliwe, natomiast na tym zasilaczu działa i nie będę drążył.

 

 

Jacek, lepiej poczekaj na ładowarkę. Szkoda nawet stokowego akusa szarpać za pomocą prostownika z zestawu. Może się przydać jako zapas, a traktowany dobrą ładowarką będzie działał długo.

Link to post
Share on other sites

Też tak myślę, że jutro się po prostu przejadę po zasilacz z odpowiednimi parametrami, poczekam na baterię i będzie wszystko tak jak być powinno i wszystko będzie miało swoje części - ładowarka swój, router swój etc. To zakup na dłużej, więc jednorazowo wydam xxx zł ale potem będzie spokój.

Kojarzycie tylko jaki ma wtyk ładowarka ? Mam kilka tego typu zasilaczy w domu i jedne pasują jedne nie, więc na pewno jest jakieś oznaczenie. np zakończony wtykiem DC 2.5mm / 5.5mm będzie ok ?

Edited by GoldiJacek
Link to post
Share on other sites

NiMH nie ma efektu pamięci* więc można je doładowywać od dowolnego momentu.

*efekt pamięci jest pomijalny przy ilości cykli w replice ASG - czyli kilkudziesięciu do kilkuset

 

IMAX powinien samodzielnie złapać koniec ładowania NiMH ładowanego stałoprądowo (przez wykrywanie ujemnej delty - w skrócie - napięcie pakietu spada pomimo ciągłego ładowania) ale niekoniecznie musi mu się to udać. Dlatego właśnie ustawia się niewielki prąd ładowania oraz limity pojemności i czasu ładowania - w razie problemu ze złapaniem "delty" ładowarka przerwie proces w rozsądnym czasie + niewielka ilość energii dostarczanej do baterii będzie mogła zostać wypromieniowana w postaci ciepła bez uszczerbku dla ogniw.

 

Z LiPo jest prościej, bo ładowanie jest najpierw stałoprądowe, a potem stałonapięciowe i łatwiej się to monitoruje.

Link to post
Share on other sites

Kolejne strzelanie za mną, tym razem już na swojej replice, która sprawdziła się bardzo dobrze.

W przyszłości zakup jaki chce dokonać to celownik kolimatorowy, jednak z niższej półki cenowej, widzę, że są np celowniki za 49 zł, które mocowanie mają na szynie Weaver 22 mm, skoro moja cyma ma szyny RIS to nie ma szans, by go dopasować ?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś pożyczyłem od znajomego kolimator zamknięty właśnie do Cymy i ni chu chu nie chciał się na RISie "zakleszczyć".

To pewnie kwestia tanich chinioli, bo mam styczność z dwoma obecnie (EoTech i zamknięty) i na słońcu nie ma szans by kropkę dostrzec, a baterie wymieniane. Jeśli jednak komuś zależy tylko na wyglądzie, bo w zasadzie to przydatność kolimatorów w ASG jest znikoma to czemu nie?

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie nieco podpiąć się do tematu żeby nie zakładać kolejnego w stylu co poradzicie żółtodziobowi.

To mój pierwszy post na tym forum więc gwoli przywitania "Witam wszystkich".

Jeszcze nie byłem na żadnej strzelance ASG ale strój posiadam ponieważ trochę biegałem z paintballem.

Chciałbym kupić jakąś dobrą eMkę na początek.

Ponieważ nie znam się i nie chcę brać byle czego, zdecydowałem się na coś używanego. Poniżej dwie oferty. Proszę o szczere opinie. Budżet plus minus 1k

1. https://www.olx.pl/i2/oferta/replika-asg-m4-evolution-airsoft-ea-tuning-nowa-CID767-IDkzjzU.html#:b3f81f76c6

2. https://www.olx.pl/i2/oferta/karabin-m4-specna-arms-navy-seals-430fps-nowy-gwarancja-rok-asg-gratis-CID767-IDons9y.html#:50568b2fe3

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...