Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ceny z kosmosu gunfire/airsoftguns, militaria itp.


Recommended Posts

Hej, czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć skąd w naszym pięknym kraju kwitnącego ziemniaka są tak wysokie ceny replik? Mówię tu głównie o gunfire/airsoftguns czy militariach.

Na upartego gdyby szukać niektóre repliki opłaca się bardziej sprowadzić niż zamawiać u nas.

Produkty e&l są w cenie jak by dolar kosztował prawie 5 zł...

Chciałem sobie zakupić m4 platyne od e&l ale kwota 1100 zł przeraża, gdzie replika powinna oscylować w kwocie 800-900 zł...

 

Piszę temat, ponieważ może ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć. Kontaktowałem się ze sklepami i rozmowa kończyła się na "dziękujemy, przekażemy Pana spostrzeżenia do odpowiedniego działu".

Link to post
Share on other sites

Gf od zawsze zawyża ceny, a do tego zaopatruje sporo sklepów w swoje produkty co pozwala im dyktować ceny. Wcześniej składali wszystko na kurs dolara. Teraz dolar jest bardzo tani, ale ceny ani trochę nie spadły. I raczej nie spadną, nawet jeśli będą produkty zamawianie po kursie dolara aktualnego.

 

Gf od zawsze zawyża ceny, a do tego zaopatruje sporo sklepów w swoje produkty co pozwala im dyktować ceny. Wcześniej składali wszystko na kurs dolara. Teraz dolar jest bardzo tani, ale ceny ani trochę nie spadły. I raczej nie spadną, nawet jeśli będą produkty zamawianie po kursie dolara aktualnego.

Link to post
Share on other sites

Od dawna wiadomo, że niektóre rzeczy lepiej sprowadzić... ale sklep dolicza sobie za serwis i stąd drogo. Widział warunki gwarancji np. na evike? 45 dni i to z zastrzeżeniami. Poza tym jak masz ponad 400fps lub m120+ ... to już gruba sprawa ;-).

 

Mnie się marzy sklep, w którym byłaby gwarka rozruchowa i tyle... ceny poszłyby w dół i nie płaciłbym za coś z czego nie korzystam. Tymczasem w Polsce prawo zobowiązań/prawa konsumenta nakładają tyle obowiązków, że każdy sklep podnosi ceny. Im bardziej restrykcyjne przepisy, tym wyższa cena.

 

No i główna zasada handlu - skoro klient kupuje... to cena jest najwyraźniej odpowiednia... By zarobić mogą sprzedawać replikę np. po 600zł... ale skoro ludzie dadzą 950zł to czemu mają obniżać? W biznesie nie ma przyjaciół - są ew. stali kontrahenci. Sprzedałbyś swoją replikę za 400zł gdy wiesz, że za kilka dni pójdzie za 500zł?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno: do ceny zagranicznej dodaj koszt przesyłki, cło i vat. Różnica będzie już mniejsza.

Dodatkowo sklep zaopatruje się po pewnym kursie dolara a potem repliki leżą aż się sprzedadzą. Jak kurs spada to nie może to zmienić ceny.

 

Jalk ci nie odpowiadają ceny w naszych sklepach, masz czas aby czekać na przesyłkę i nie obchodzi cię gwarancja to nikt ci nie zabroni kupować u Chińczyków.

Link to post
Share on other sites

Nie chce bronić Gunfire, każdy by chciał tańsze repliki, ale ja wole rozmawiać o konkretach.

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152209796-Replika-karabinka-ELAR-MA1-Platinum-Version.html

Kosztuje 1099 złotych.

 

https://www.wgcshop.com/products?search_From=category&item=el-m4a1-aeg-dx-black&search=category&rs=Electric%20Airsoft%20Gun%20-%20AEG&catid=1&cat=900&view_choice=a

Kosztuje 230 dolarów.

 

Koszt przesyłki to 85-145 dolarów. https://www.wgcshop.com/shop_inquiry/inquiry_shipping.htm

Nie chce mi się rejestrować, aby zobaczyć ile by było za tą konkretną replikę, więc przyjmiemy dwa warianty.

 

Czyli możemy ja kupić w żółtych Przyjaciół za 315-375 dolarów.

Dochodzi nam kolejna zmienna. kurs dolara. Obecny kurs dolara w NBP to 3,62, a PayPal to 3,72.

 

Potem jeszcze VAT i cło.

 

Wariant #1 - 230 + 85 = 315 -> 315 * 3,62 = 1140,30 -> 1140.3 * 1.23 * 1.03 = 1444,65

Wariant #2 - 230 + 85 = 315 -> 315 * 3,72 = 1171,80 -> 1171,80 * 1,23 * 1,03 = 1484,55

Wariant #3 - 230 + 145 = 375 -> 375 * 3,62 = 1357,50 -> 1357,50 * 1,23 * 1,03 = 1719,86

Wariant #4 - 230 + 145 = 375 -> 375 * 3,72 = 1395,00 - > 1395,00 * 1,23 *1,03 = 1767,33

 

Jak się gdzieś machnąłem to poprawcie.

 

Wnioski do samodzielnego wyciągnięcia.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej znaleźć sobie kilka dużych zaufanych sklepów na terenie Unii (brak cła), które mają wysyłkę w znośnych cenach (bądź niektóre za darmo po przekroczeniu x kwoty) i gdy planujemy coś kupić to wtedy szukać w każdym, a nie tylko w PL.

 

Dla przykładu:

http://www.airsoftshop.be/nl/tokyo-marui-next-gen-hk416-delta-custom.html : po kursie Paypala: 2417 PLN (darmowa wysyłka do PL)

https://gunfire.pl/product-pol-1152215134-Replika-karabinka-TM416-Delta.html 2730 PLN

 

http://www.airsoftshop.be/nl/tokyo-marui-next-gen-hk416d-devgru.html 2418 PLN

http://deltashop.pl/p/434/11090/tokyo-marui-devgru-custom-416d-recoil-shock-next-generation-a-e-g--karabiny-elektryczne-repliki-broni-asg-air-soft-gun.html 3159 PLN

 

Pozostaję kwestia gwarancji i ewentualnej wysyłki z powrotem.

 

Inna sprawa, że całkiem niedawno widziałem sytuację, gdzie GF miał replikę (TM KSG, albo AA-12) dużo taniej niż podany airsoftshop, a i tak ludzie w komentarzach na wmasg, że ceny w GFie są kosmiczne :D

 

Innymi słowy, przed kupieniem czegoś warto zrobić research, bo zawsze można trochę kasy ugrać.

Link to post
Share on other sites

Koszt zamówienia indywidualnego zapewne znacznie różni się z hurtowym. ;-)

Faktem jest jednak, że sklep ma prawo do ceny jaką uzna za stosowną. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu.

Mnie osobiście najbardziej śmieszy pic z ,,promocjami" na GF, ale jak wyżej. ;-)

np.

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152196218-Replika-karabinu-wyborowego-CM057.html

http://www.taiwangun.com/elektryczne-4/cm-svd-cm?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

Zła opinia Gunführera bierze się stąd, że windują ceny tańszych replik drugiej klasy. Jak już się wydaje 2k na replikę to dodatkowe 200 zł nie robi różnicy. Natomiast popularne wśród początkujących cymy kosztujące na GF o 1/4 więcej niż na innych sklepach to przy niskim budżecie zupełnie inna bajka. No i to okropne forsowanie replik Specny. :P

Link to post
Share on other sites

@szmerglu nie odbieraj tego tematu jak mój płacz, bo nie o to mi chodziło. Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś konkretne przyczyny tych cen. Ot co :icon_smile:

 

Ściągając z Anglii cła nie płacimy oraz nie płacimy pełnego vatu a jedynie jego różnicę (tak do tej pory miałem zamawiając elektronikę), a jeśli jest miły sprzedawca i wyśle nam paczkę nie jako przedmiot kupiony, a prezent to i vatu nie zapłacimy. - Pytanie czy uda się takie rzeczy uzyskać z replikami..

 

Jak znajdę replikę gdzieś w UE to napiszę do sprzedawcy i dam znać czy takie "bajery" można zrobić.

 

Wręcz przeciwnie - wszyscy płakali po tematach w sklepach gdzie dopuszczamy tylko suche opinie, a jesteś pierwszym, który założył o tym wątek i chce sprawę przedyskutować. O ile dyskusja będzie na poziomie to oczywiście temat jak i posty pozostaną. /Szmeru

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Trela i StuG_Siana wyłożyli dwie najważniejsze kwestie odnośnie wysokich cen w największym polskim sklepie ASG i jego największych hurtowych odbiorcach. Rozwiązaniem w tej sytuacji, zwłaszcza jeśli nie szukamy chińskiej repliki, jest przeszukanie sklepów z państw UE. Największe różnice w cenie są na replikach, które Gunfire wycenia na 1500-2000 zł: w tym przedziale cenowym można spokojnie zaoszczędzić 400-500 zł, licząc już z przesyłką.

Link to post
Share on other sites

Gunfire ma zawyżone ceny żeby promocje dobrze wyglądały.

Dlatego nie kupuje się u nich normalnie tylko czeka na okazję -20%, bez vatu itp. a każda replika załapuje się na coś takiego raz na kwartał czy pół roku. (sam tak się czaję na nowego E&L, przegapiłem okazję jak stały po 1150 zamiast 1500).

 

Militaria.pl to sklep do którego trafiają głównie Janusze z ulicy, którzy nie wiedzą o innych (tańszych) sklepach z militariami.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że trzeba porównywać ceny w różnych sklepach i czekać na promocje. Chyba że ktoś chce replikę na teraz, zaraz, już. Ale wtedy nie ma co liczyć na ciekawą cenę.

 

https://gunfire.nl/product-dut-1152207237-ELAIMS-Pistol-subcarbine-replica-Gen-2.html - 255 Euro

http://www.airsoftshop.be/nl/e-l-elaims-pistol-gen-2.html - 330 Euro

 

Teraz jakieś większe promocje pewnie w grudniu.

Link to post
Share on other sites

Przed świętami jest jeszcze czarny piątek.

n3ckol: Jak masz trochę czasu to wertuj oferty sklepów. z czasem utrwali ci się, jakie replik są opłacalne w poszczególnych sklepach. Niestety najlepsze okazje rozchodzą się jak ciepłe byłeczki i oferty sklepów trzeba często przeglądać. Jak ci się jakaś replika spodoba to szukaj na forum czy warto sobie nią zawracać głowę. Większość replik ma swoje wątki, nieraz nieźle rozrośnięte. Trochę czasu potrzeba, żeby zacząć się łapać ale jak chcesz polować na okazje to musisz trochę czasu poświęcić.

Link to post
Share on other sites

Ceny są jakie są, jedne lepsze, drugie gorsze, ale co jakiś czas można wyrwać jakąś perełkę. Nie będę tu rzucać przykładami, ale w ciągu ostatniego roku było parę świetnych okazji i to nawet z przeceną o ponad 50%. Inne polskie sklepy też nas raczej nie rozpieszczają, więc nie ma się co czepiać tylko GF.

Replik ze średniej półki cenowej wiadomo, że nie opłaca się kupować zza granicy, ale tak jak pisał Bruce, te za 1500-2000++ jak się wie gdzie szukać można ustrzelić taniej (szczególnie TM). Jeszcze lepszą przebitkę mamy w przypadku markowych części i akcesoriów, bo w ich przypadku mamy bardzo małą szansę na opłaty celne.

Najbardziej zastanawiające jest falowanie cen. 3 lata temu kupowałem u nich AK od LCT za ~1100 (jakaś promocja) i w międzyczasie potrafił już kosztować bodajże 2100 (cena nadmuchana do granic możliwości).

Osobiście nie jestem fanem tego sklepu i nie zawsze miałem z nim po drodze (choć w sumie kupiłem u nich 6 replik), ale mimo wszystko dla cierpliwych polecam właśnie u nich polować na okazje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gunfie to kupuje repliki tylko na promocji bo poza nie ma sensu bo cena albo jest wyższa albo zupełnie normalna. Jednak udało mi się kupić np glocka kwa 26C za 350 zł a ostanio emke G&P za 1280 gdzie normalnie kosztuje 1800 zł. A więc można kupić tanio ale trzeba czekać na odpowiednią promocje. Ogólnie bardzo lubię tam kupować bo zawsze można z nimi się dogadać i nigdy nie olewają klienta. Najbardziej męczące jest jednak ta niekończąca się promocja i milion produktów w niej których nikt nie chce kupić. Gdy wchodzę w inny sklep mają przecenione 40-80 produktów i mogę szybko sprawdzić czy coś fajnego jest tanio. W GF nie ma takiej możliwości, ta promocja o nazwie -75% czy jak tam teraz się nazywa trwa już 2 lata i cały czas są tam te same produkty. Zamiast na stałe obniżyć cenę udawają, że produkt jest rzeczywiście o te 75% więcej wart rynkowo a w rzeczywistości tak nie jest. Ze względu na to wg mnie tracą klientów bo jak mam przejrzeć 5-6 stron po 300 produktów z przeceny gdzie 90% to obudowy do iphona 4 lub jakiś inny szmelc to wchodzę na inne strony i tam szukam. Nie wiem jak to się stało, że tą emkę G&P kupiłem ale jakoś się udało. Azteko miało długi czas mało produktów które rzeczywiście były przecenione a nie udawały przecenione lub była to przecena o 5% ale już te czasy się skończyły

Niestety chce się coś kupić tanio trzeba szukać. Niestety nie znalazłem żadnej fajnej wyszukiwarki jest niby http://airsoft-planet.com ale niestety pokazuje same stare produkty. Może ktoś zna jakąś wyszukiwarkę która dobrze działa i obsługuję dużo sklepów?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Porównując dwa sklepy takie jak Taiwangun który jest zdecydowanie mniejszym sklepem niż gunfire i z pewnością nie ma takich rabatów jak GF obserwuję, że:

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...ka-JG0450A.html

Różnica w cenie : 134,62zł na korzyść TG.

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...inu-JG1938.html

Różnica w cenie : 81,52zł na korzyść TG

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...u-BI-5281M.html

Różnica w cenie : 113,77zł na korzyść TG

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...ka-RK-01-W.html

Różnica w cenie : 85,98zł na korzyść TG

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...inu-CM043B.html

Różnica w cenie: 160,72zł na korzyść TG

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...ego-CM041B.html

Różnica w cenie: 131,36zł na korzyść TG

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...P-19-Bizon.html

Różnica w cenie: 177,34zł na korzyść TG

 

 

A teraz repliki które są obecnie w promocji na GF a nie są na TG

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...32D-czarny.html

Różnica w cenie: 91,05zł na korzyść TG mimo, że ten produkt jest w promocji na GF.

 

TG: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

GF: https://gunfire.pl/p...wego-CM057.html

Różnica w cenie: 146,01zł na korzyść TG mimo, że ten produkt jest w promocji na GF -9%

 

TG: http://www.taiwangun...campaign-id=19.

GF: https://gunfire.pl/p...nka-CM045C.html

Różnica w cenie: 101,62zł na korzyść TG mimo, że ten produkt jest w promocji na GF -15%!!!!

 

Mógłbym tak jeszcze powymieniać ale można to zrobić samemu. To nie są różnice 10-20zł. To są różnice które dla początkującego oznaczają w niektórych przypadkach baterię lipo a w niektórych nawet ładowarkę imaxa b6 i lipo.

Oczywiście TG nie ma asortymentu GF ale GF nie ma niektórych rzeczy które ma TG.

Jednak jeśli chodzi o repliki które są kupowane często na 1 replikę to różnice są w niektórych przypadkach kolosalne.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Na GF nie wyskakuje mi wkur****ący komunikat, że mogę płacić mniej ale ja chcę więcej, który to za każdym razem muszę zamknąć jak wchodzę do sklepu.

 

Dlatego tez na TG zakupów świadomie nie robię i wybieram inne sklepy- gdzie jest drożej albo wysyłka trwa dłużej albo nie mają takiego wyboru :D. Ale płacę za brak wkurw****cego komunikatu :). Dlatego właśnie wolny rynek jest piękny <3, mogę kupować gdzie chcę, za ile chcę a jak będę miał ochotę to mogę też kupić chiński szmelc po cenie z GFa zamiast TG :).

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

W militaria.pl jest drogo a także często przedmioty tam sprzedawane są z gównolitu. Gunfire często ma lepsze ceny od Militaria.pl. Cóż skąd takie wysokie ceny, no może repliki i powinny taniej kosztować. Pamiętaj jednak, że sprowadzając niby tańsze repliki z zagranicy celnicy mogą dać na to cło+Vat+koszt transportu. Wniosek z tego jest taki, że musisz kupować w Polsce repliki po takiej cenie jakiej są. Unikać militaria.pl ze względu na to, że różnego rodzaju tam rzeczy przychodzą uszkodzone. Zostaję więc dużo innych sklepów: Gunfire.pl, taniemilitaria,specshop i tak dalej i tak dalej jest w czym wybierać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...