Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP003A czy GFG27 Tactical ?


Recommended Posts

To zależy ile masz. Zakładam, że patrzysz w przedział do 500 PLN i tu masz:

- RK-01 (droższa opcja z drewnem albo tańsza z tworzywem udającym drewno) albo coś innego z tej serii może w tej cenie się znajdzie

- JG608

- Nową serię emek Specna Arms z korpusem z tworzywa? Jak chcesz mieć emkę i nie musi być z metalu, to może być dobry wybór

- do CQB jeszcze Galaxy G5

Link to post
Share on other sites

Właśnie myślałem w przedziale tak do 600, tylko za dużo o ASG nie wiem dlatego też pytania ;) Jak będzie czas to napewno zatopię się bardziej w temat i z czasem już będzie można kompletować "lepszy" zestaw. Jak byście mogli to wrzućcie listę tych elektryków , którę są warte uwagi a ja w wolnym czasie sprawdzę . Dzięki

Link to post
Share on other sites

Polecam obie repliki (tj. AGM 003 i Rk-02). Posiadam obie ponad 1,5 roku i są sprawne, strzelają bardzo dobrze.

Do zakupu elektryka dolicz przesiadkę na baterię Lipo + ładowarka, wymiana gumki hop-up.

 

O ile lipo może poczekać jakiś czas, o tyle gumkę warto zmienić, bo poprawi to skupienie i może troszeczkę zasięg.

Skupienie przy fabrycznej lufie jest lepsze zauważalnie :icon_smile:

 

Każda z tych replik ma swoje plusy i minus (tutaj już musisz poczytać wątki).

 

W Agm 003 mam 350 fps (nic tam nie dłubałem bo tam się nie da dłubać jak ma to chodzić jak fabryka dała), a w rk-02 około 390 fps (wszystko w środku seria, tylko gumka wymieniona i teflon fix)

 

Pamiętaj, że Agm lub inna replika typu pompka z elektrykiem nie wygra pod względem prowadzenia wymiany ognia z przeciwnikiem (tj. z elektryka będzie się lepiej strzelać i szybciej).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Obiło mi się o uszy że na start dobrym elektrykiem jest również CM.028, cena jest całkiem spoko i recenzje też są pozytywne. Teraz pytanie do weteranów co wy sądzicie o tym sprzęcie ? Co do RK 02 o wiele mniej mi się podoba niż RK 05 , tylko cena jest na plus w 02 bo z baterią zapewne zmieszczę się w cenie 600zł .

Link to post
Share on other sites

Cyma 028/031 jest przyzwoitą repliką na start. Jednak ma jedną ale sporą wadę. Jest oparta na starym systemie TM co skutkuje tym że jej możliwości tuningu są nieco ubogie. Nowsze kałasze Cymy i Boyje są oparte na systemie VFC tuninguje się je skuteczniej.

Natomiast i Rk02 i Rk05 różnią się w zasadzie tylko obudową więc bierz który ci pasuje. Poszczególne generacje mogą się różnić zawartością części stalowych, ale bebechy są te same.

Więc jeżeli kasy ci wystarczy sensowniej kupić Bojya RKxx niż Cymę 028/031, a nawet lepiej dozbierać do bojca niż kupować starą cymę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cyma 028/031 jest przyzwoitą repliką na start. Jednak ma jedną ale sporą wadę. Jest oparta na starym systemie TM co skutkuje tym że jej możliwości tuningu są nieco ubogie. Nowsze kałasze Cymy i Boyje są oparte na systemie VFC tuninguje się je skuteczniej.

Natomiast i Rk02 i Rk05 różnią się w zasadzie tylko obudową więc bierz który ci pasuje. Poszczególne generacje mogą się różnić zawartością części stalowych, ale bebechy są te same.

Więc jeżeli kasy ci wystarczy sensowniej kupić Bojya RKxx niż Cymę 028/031, a nawet lepiej dozbierać do bojca niż kupować starą cymę.

Dzięki :icon_wink: Edited by Davvid9701
Link to post
Share on other sites

Wtrącę swoje trzy grosze, bo dopiero co kupiłem właśnie na Militariach MP003.

 

Dla mnie (acz zaznaczam, że mam specyficzne oczekiwania) istotną "wadą" tej repliki jest to, że jest kompletnie pozbawiona przyrządów celowniczych, natomiast druga z zalinkowanych przez Ciebie strzelb posiada otwarte przyrządy celownicze, zdaje się że typu GhostRing. Bez dwóch zdań ułatwi to celowanie, przynajmniej jeśli chcesz być "precyzyjny". Natomiast jeśli zadowala Cię trafienie w sylwetkę człowieka z odległości 30-40 metrów, to celując "po lufie" spokojnie możesz to osiągnąć i z MP003. Natomiast nie możesz raczej liczyć na dobre skupienie (a mi dla przykładu na tym zależało, więc będę pewnie musiał strzelbę modernizować).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ponownie :D Koniec końców pieniądze na elektryka już prawie w pełni odłożone tylko narodził się problem bo wiele osób polecało mi CM.045 . I ostateczne pytanie brzmi CM.045 czy RK-02 Boyi waszym zdaniem ? (o wymianie baterii i gumki hopka już wiem że w obu warto a nawet trzeba :D )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...