Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podzielone zdania n/t luf PDI/EDGI/Orga magnus


Recommended Posts

Siema,

 

Przeglądam tak sobie forum, i szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące luf z tematu.

Uznawane są niby jako najlepsze choć zdania na każdą z nich są podzielone.

Sprawa wygląda tak:

PDI 6,01mm - generalnie rarytas, bardzo droga - ale bardzo wysoka jakość

EDGI 5,98mm - podobno najwyższa półka w miarę przystępnej cenie jednak zauważyłem w jednym z tematów że były jej testy i jest krzywa wewnątrz :o

Orga Magnus 6,23mm - tu precka która działa na "innej" fizyce. jednak za dużo informacji na temat tej lufy nie znalazłem.

 

Generalnie poszukuję lufy która będzie najlepsza do strzelania precyzyjnego na dalsze odległości niż pisiont metrów (zakładam raczej skutecznego zasięgu około 100m)

Potrzebuję porad i opinii na temat w/w luf.

 

Co zamontowane na chwilę obecną i w czym:

SPR MOD1 - G&P (długość lufy wew. nie ma dla mnie znaczenia - dorobię u tokarza przedłużkę)

Silnik HPA Valken V.12 z czerwoną dyszą - docelowa moc 550fps (chciałem 600 ale prawo w środowisku zakazuje- chyba że ma się 4takt)

Komora HU - ProWin

Guma HU - generalnie będzie dobierana do lufy, a i będzie montowany flat hop po ustaleniu lufy oraz jej długości.

 

Pytanie:

Sprawa wygląda tak że wpakowałem grube szekle w replikę, ale co mi po mocy i niezawodności skoro nie ma precyzji?

Potrzebuję rzeczowej porady którą lufę wybrać oraz jakiej długości. Na tę chwilę mam dylemat przede wszystkim pomiędzy 5.98 a 6.23mm

A także jaka długość? Na chwilę obecną silnik mam ustawiony na długość lufy 509mm jednak jeżeli stwierdzicie że im dłuższa lufa tym lepiej w tym przypadku - to przestawię choćby i na 650mm

 

Serio proszę bez hejtu, zależy mi na fakcie że skoro już wkładam grube szekle to chcę mieć najlepsze podzespoły pod w/w bazę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki wielkie Bruce!

Chyba zdecyduje się na to EDGI - 5.98mm

Tylko jedno pytanie jaką długość brać? Mam dylemat żeby wziąć standard 509mm czy też im dłuższa tym lepsza i wpakować 590mm i wtedy dorobić przedłużkę lufy czy te 9cm nie będzie miało większego znaczenia?

Link to post
Share on other sites

Dobre PDI służy przez lata, podobnie jak promyk. Do niedawna polecałem promyka - bo były słabe kulki... teraz lepiej montować PDI... chociaż z doświadczenia to idzie uzyskać 90m na precce promyka przy 550fps i kulkach 0,43-0,45g. Zasięg jest oczywiście większy - ale z 90m spokojnie idzie trafić w to co chcesz. Miałem w replikę wkładać PDI... ale jak coś działa tak ładnie, to mi się odechciało.

 

EDGI mam tester zrobiony z kawałka ich lufy - widać, że lufa nie jest osiowa... tylko krzywa. Przez całą długość idzie po skosie.

Link to post
Share on other sites

Dobre PDI służy przez lata, podobnie jak promyk. Do niedawna polecałem promyka - bo były słabe kulki... teraz lepiej montować PDI... chociaż z doświadczenia to idzie uzyskać 90m na precce promyka przy 550fps i kulkach 0,43-0,45g. Zasięg jest oczywiście większy - ale z 90m spokojnie idzie trafić w to co chcesz. Miałem w replikę wkładać PDI... ale jak coś działa tak ładnie, to mi się odechciało.

 

EDGI mam tester zrobiony z kawałka ich lufy - widać, że lufa nie jest osiowa... tylko krzywa. Przez całą długość idzie po skosie.

 

Pytanie czy ten przekos to wada fabryczna czy jakiś standard.

Obecnie się mocno zastanawiam nad kulkami - jakich używać.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że nikt o zdrowych zmysłach (i portfelu) nie tnie lufy edgi więc ciężko o więcej opinii... niemniej jeśli cała precka była przekoszona (Shamoth ciął dłuższą) to jakoś wątpię, że trafiliśmy na błędną sztukę.

 

Kulki od hpairsoft lub specna. Ze specny 0,43 i 0,45g jestem bardzo zadowolony. Kupiłem wersje bio i zwykłe.

Link to post
Share on other sites

Mikadorus - piszesz ciągle o lufie 5.98 Edgi ?

Zastanawiam się właśnie co wstawić w czterotakt SRS A1 Convert i 450 mm edgi wydaje sie być akurat idealną długością. Cena 400 zł też nie przeraża w porównaniu do 600-700 PDI 6.01

Używam raczej kule specny 0.45 - rozumiem że ci się nie tną?

 

Co do wytrzymałości lufy ... miałem lufe z evike stalową 6.01 - dobrze działała ale wywrotka z augiem gdzie nie wytrzymała lufa zewnętrzna i ułamał się tłumik razem z gwintem ... 2 zewnętrznie wystające centymetry lufy przekosiły się że kulki leciały 2 m w bok.

 

Musiałem ją drumlem skrócić i do 4 takta sie teraz raczej nie nadaje... Dodatkowo mimo że do aega była spoko - miała jakąś rysę widoczną w środku - więc celnościa nie powalała. Ale 6.01 dawała ładny przyrost 50 fps.

 

Nie martwię się różnicą stal czy mosiądz - stalową też udało mi się wygiąć mimo że wystawało 2 cm... Bardziej liczy się dla mnie celność.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wstępnie czekam do jutra na EDGI 5,98 - 509mm Do tego pójdzie flathop w komorze prowin.

Jednak co raz bardziej korci mnie na te lufy mocno "nadkalibrowe" typu Orga 6,23mm Pytanie jak to by banglało.

Opinie słyszałem raczej dobre przy replikach szturmowych - pytanie co z snajperskimi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...