Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza Snajperka Mdt Tac21


Recommended Posts

Witam , jestem nowy bylem na 4 spotkaniach , i pomyslalem ze pora kupic cos swojego . Mam na oku Karabin snajperski Mdt Tac21. Niestety karabin posiada 450fps w stocku . Wiem Wiem nie patrzy sie tylko na fps. Nie znalazlem do niego żadnych czesci do tuningu , ponadto jest on na green gas. Pytanie czy oplaca sie wkladac do niej mancrafta z co2 , czy green gas jest ok ? Proszę o Pomoc :icon_smile:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

O ile wiem Mancraft robi konwersje co2 dla replik sprężynowych i AEG nie do gaziaków. Ale kupując taki na przykład adapterek https://cst.quartic....TY4XzEuanBn.png możesz napełniać magazynek z 12g kapsuły co2.

 

Możesz też pomyśleć o zasileniu tej repliki zestawem HPA ( na sprężone powietrze). Da ci to stabilne zasilanie przy konieczności zawężykowania i zabutlowanie repliki (zestaw mamba plus butla znany z paintballa). Niestety taki zestaw (szczególnie ustawiony na większe moce) może przerosnąć umiejętności zawodnika.

Link to post
Share on other sites

Widziałem przeróbkę tej repliki w HPA , ale jakoś nie satysfakcjonuje mnie latanie z butla , i zahaczanie o wszystkie krzaki . Jest to dość niewygodne.Czyli jesli replika jest w green gass , to z biegiem czasu nie wyjda do niej czesci wewnętrzne ? ponadto ja nie chce w broni jakis 800 fps . 550 - 600 byloby ok .

 

O ile wiem Mancraft robi konwersje co2 dla replik sprężynowych i AEG nie do gaziaków. Ale kupując taki na przykład adapterek https://cst.quartic....TY4XzEuanBn.png możesz napełniać magazynek z 12g kapsuły co2.

 

Możesz też pomyśleć o zasileniu tej repliki zestawem HPA ( na sprężone powietrze). Da ci to stabilne zasilanie przy konieczności zawężykowania i zabutlowanie repliki (zestaw mamba plus butla znany z paintballa). Niestety taki zestaw (szczególnie ustawiony na większe moce) może przerosnąć umiejętności zawodnika.

 

 

 

 

 

Co do adapterka , to mogę nim napelnic magazynki z green gas , co2 , jesli dobrze rozumiem ??

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Widziałem przeróbkę tej repliki w HPA , ale jakoś nie satysfakcjonuje mnie latanie z butla , i zahaczanie o wszystkie krzaki . Jest to dość niewygodne.Czyli jesli replika jest w green gass , to z biegiem czasu nie wyjda do niej czesci wewnętrzne ? ponadto ja nie chce w broni jakis 800 fps . 550 - 600 byloby ok .

 

 

 

 

 

 

 

Co do adapterka , to moge nim napelnic magazynki z green gas , co2 , jesli dobrze rozumiem ??

 

Te zahaczanie o krzaki to mit. Zresztą dziwie się, że nikt sie nie odezwał, że może lepiej na początek byłoby kupić elektryka. HP dla niedoświadczonego? Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Z repli gazowej (poza HP) nie postrzelasz też tak efektywnie w niskich temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Te zahaczanie o krzaki to mit. Zresztą dziwie się, że nikt sie nie odezwał, że może lepiej na początek byłoby kupić elektryka. HP dla niedoświadczonego? Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Z repli gazowej (poza HP) nie postrzelasz też tak efektywnie w niskich temperaturach.

 

 

wiesz ja dobrze o tym wiem , z zestawem hpa moim zdaniem nie ma już takiej imersji , każdy ma swoje zdanie co do hpa . Elektryk tez za bardzo mi sie nie podoba .Chcialem snajperke albo sprezynowa , albo gazowa , problem z tym ze z sprężynowych zadne mi sie nie podoba (wyglądem). A w końcu to mi się ma miło użytkowac z repliki , juz tyle sie nasluchalem o gazie i co2 ze szkoda gadac ..

 

 

 

Przypominam o stosowaniu regulaminowej zasady poprawnej pisowni.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Tak, dobrze rozumiesz. Takim gadżetem napełnia się magi na gg co2.

A HP nie ma co demonizować, bo da się taką replikę ustawić na powiedzmy 450fps co teraz jest częste w lepszych stokowych replikach.

 

Ale z jednym się zgodzę. Przy małym doświadczeniu nie polecę zaczynać zabawy z więcej niż 450 fps.

Link to post
Share on other sites

Tak, dobrze rozumiesz. Takim gadżetem napełnia się magi na gg co2.

A HP nie ma co demonizować, bo da się taką replikę ustawić na powiedzmy 450fps co teraz jest częste w lepszych stokowych replikach.

 

Ale z jednym się zgodzę. Przy małym doświadczeniu nie polecę zaczynać zabawy z więcej niż 450 fps.

 

 

 

 

 

 

 

Wracając do napełniania magazynków do green gas , co2 , to gdzieś na forum czytałem że nie można tego robić bo ma to jakiś negatywny efekt.

Link to post
Share on other sites

Żeby z fabrycznego l96 uzyskać coś zdatnego do strzelania trzeba kasy i serwisu znającego się na rzeczy, bo tam poza skorupą trzeba wymienić w zasadzie wszystko.

Poczytaj w dziale technicznym i snajperskim tematy dotyczące tej repliki.

A może by się też przydało zdobyć trochę praktyki, mimo całej zajebistości karabinu wyborowego zieleniny z zasady szybko zmieniają replikę na karabin piechoty. Do bycia snajperem potrzeba i dużo umiejętności i dużo cierpliwości ( dobrze zrobionej repliki też potrzeba), inaczej taki snajper będąc stałym gościem respa szybko się zniechęca.

Link to post
Share on other sites

Żeby z fabrycznego l96 uzyskać coś zdatnego do strzelania trzeba kasy i serwisu znającego się na rzeczy, bo tam poza skorupą trzeba wymienić w zasadzie wszystko.

Poczytaj w dziale technicznym i snajperskim tematy dotyczące tej repliki.

A może by się też przydało zdobyć trochę praktyki, mimo całej zajebistości karabinu wyborowego zieleniny z zasady szybko zmieniają replikę na karabin piechoty. Do bycia snajperem potrzeba i dużo umiejętności i dużo cierpliwości ( dobrze zrobionej repliki też potrzeba), inaczej taki snajper będąc stałym gościem respa szybko się zniechęca.

 

Byłem na 4 spotkaniach snajperki wypożyczałem , 2 lata strzelałem z wiatrówki . Nie jest to to samo ale jakieś podstawy są . Co do kasy to chciałem mdt tac21 gdzie sama replika w stocku kosztuje 3 tys zł , ale nie ma większej możliwości rozbudowy wiec jest to największy jej minus.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Przykro mi, ale strzelanie z wiatrówki da ci tylko wiedzę na temat obsługi lunety (co i tak da ci niewątpliwą przewagę nad innymi "snajperami"). A gaziaki, no cóż, je dość trudno tuningować mocowo. W zasadzie w grę wchodzi tylko HPA bo ani GG ani CO2 nie dadzą odpowiednich wielkości ani ciśnień ani prężności.

Owszem można będzie próbować jeszcze propanu technicznego ale wiele tu się nie poradzi.

Acz w asg na dobrą sprawę każda elektryczna replika może robić za "snajperkę". Uzyskasz to w zasadzie i taniej i skuteczniej niż w sprężynówce czy gaziaku.

Link to post
Share on other sites

Kumpel ma M40 od VFC na GG. Fajny sprzęt, fajnie nosi... ale przy dzisiejszych limitach to replika pod względem zasięgu na poziomie DMR (tylko, że powolne Bolt-Action).

 

Jeden mag się zdążył rozszczelnić. W zimę nie postrzelasz... małe możliwości tuningowe. sear padł i domawiał nowego.

 

To replika na małe limity FPS i dobrą pogodę. Nie jest projektowana dla tego co masz w Europie Wschodniej. Bardziej limity z aren, jakie są na Zachodzie. Wejdźcie na hamerykańskie forum mówiąc o AEG z 600fps (semi), baaardzo ciężkie jest wytłumaczenie, że w Europie Wschodniej tak można... i że nie ma wypadków (ba, wolę takiego potworka na semi niż "bezpieczny" automat na 450fps).

Link to post
Share on other sites

Kurde to już nie wiem co zrobić , ta replika fajna , ale 450 fps , bez możliwości zwiększenia osiągów chociaż o trochę, to słabo. Wiem że nie wybiera sie repliki od wyglądu , a to mi ma sie podobać , wiec no : )

 

 

Wydaje mi się że chyba o coś prosiłem.

A

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Nie postawisz rozsądnej w dzisiejszych czasach snajperki na replice na GG. Nawet jak ją zapowietrzysz na systemie pierwotnie na GG.

Chcesz kombinować- kombinuj ale wywalisz kasę w błoto.

 

Jak masz kasę to stawiaj springa. Jak nie masz kasy (ale chyba masz, patrząc po tym od czego zaczynasz pytanie) to odpuść sobie snajpienie i lepiej kup dobrą szturmówkę.

 

Dziesięć razy lepiej będziesz bawił się z dobrą szturmówką niż z badziewną snajperką za ta sama kasę :). Ale i tak polecam snajpę bo snajpy są super (o ile porzadne).

Link to post
Share on other sites

Patrząc co wybierasz możeeee M14 EBR od G&G? Wiem, że będzie fajne. Nie każdemu się podoba taki kloc...

 

Ze springów MSR,ka może być.

 

Zwróć tylko uwagę na dostępność magów. Bo na grach masz zwykle te 10-20 kul (jako snajper). To z jednym magiem trochę słabo... zwłaszcza jak nie ma dopuszczonych kul "w zapasie".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Patrząc co wybierasz możeeee M14 EBR od G&G? Wiem, że będzie fajne. Nie każdemu się podoba taki kloc...

 

Ze springów MSR,ka może być.

 

Zwróć tylko uwagę na dostępność magów. Bo na grach masz zwykle te 10-20 kul (jako snajper). To z jednym magiem trochę słabo... zwłaszcza jak nie ma dopuszczonych kul "w zapasie".

 

 

Wolałbym coś z tego typu co podsyłałem. Poza tym to co podesłałes mogę kupić tylko z za granicy , jeśli dobrze sprawdzałem. Patrze na sprężynowe bo widzę ze na gg albo co2 to większość narzeka.A elektryk mi jakoś nie podchodzi.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...