Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna arms SA-B02


Recommended Posts

Witam otóż mam pytanie do tych doświadczonych użytkowników a brzmi ono czy do wyżej wymienionej repliki da rade wstawić sprężynę Gurder sp130.Chodzi mi o to czy gear box zniesie tą sprężynę bo wstawić to sie ja da na pewno

 

Tutaj mniej wiecej dane techniczne jakie udało sie mi znaleźć

 

Nazwa Specna Arms SA-B02

Producent Specna Arms

Prędkość wylotowa [FPS] ~430

Napęd repliki Napęd elektryczny

Wersja gearboxa Modyfikowany gearbox V2

Tryb ognia Ogień pojedynczy i ciągły

Wykonanie metal, stal, tworzywo

Długość repliki [mm] 765 - 798

Długość lufy wewnętrznej [mm] 290

Waga [g] 2580

Akumulator 9,6 1100MaH (typu NiMh)

Magazynek typu Hi-Cap o pojemności 300 kulek

Hop-Up Tak, regulowany

 

Moge również podać link strony gdzie zakupiłem replikę

Link to post
Share on other sites

Na pewno lepiej ale wtedy nie myślałem o wymianie sprężyny wtedy bardziej sie liczyło żeby była w miare wytrzymała i żelazna bo wcześniej miałem sprataca srt 04

 

W tłoku sama głowica do wymiany ?

tak szczerze to mnie martwi że tłok ma tylko ostatni ząb żelazny...

 

od razu spytam jaką głowice polecasz ?

Edited by TDI97
Link to post
Share on other sites

Chciałbym uzyskać mniej więcej 450 fps bo po co więcej

Replike kupiłem rok temu jakoś ,ma już ten bajer że nie trzeba gear box'a rozbierać żeby sprężynę wymienić

 

W takim razie, zamiast wstawiać SP130 spróbuj wszystko doszczelnić. Spora szansa, iż już na SP120 zdołasz osiągnąć te 450PLN - ja na SP120 w Specnie osiągam 460FPS:)

Link to post
Share on other sites

@vim

Główna różnica to plastikowe body (mówią, że lepszy dobry plastik niż kiepski znal), a Core w przeciwieństwie do normalnej serii jest M140 ready. Skoro zwykłe Specny nie są przewidziane na taką moc, to zakładam, że mają gorsze bebechy. Jeśli do tego mamy produkt kilkaset złotych tańszy...

Link to post
Share on other sites

@vim

Główna różnica to plastikowe body (mówią, że lepszy dobry plastik niż kiepski znal), a Core w przeciwieństwie do normalnej serii jest M140 ready. Skoro zwykłe Specny nie są przewidziane na taką moc, to zakładam, że mają gorsze bebechy. Jeśli do tego mamy produkt kilkaset złotych tańszy...

Ale słaby plastik nie umywa się do dobrego znalu xD. A nawet producenci I klasy potrafią tu się przejechać (khe, khe KWA, khe)

 

Co do wnętrza, to pierwsze informacje od użytkowników jakie do mnie dotarły, to to , iż jest to po prostu Specna. Póki co tak naprawdę czekamy, na jakis niezależny i obiektywny test tego karabinku - na szczęscie, niedługo ma się pojawić test ExtremeStore

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

M140 Ready - chwyt marketingowy. Replika jest jak na tą cenę przystało - słaba. Brak osi, plastikowe body, luźne szyny, kiepsko zamontowana kolba, plastikowa prowadnica, plastikowa komora, zwykłe łożyska ślizgowe, plastikowe głowice, plastikowa niedoszczelniona dysza i wiele innych. W środku brak szczelności. Replika kipi plastikiem.

 

Szczelność w specnie Core jest do uzyskania jak najbardziej. Do wymiany leci dysza i gumka. Konieczne jest wyosiowanie szkieletu. Tyle w sumie wystarczy. Pomijam już dopasowanie oring-ów czy teflonfix. Jednak tej repliki nie da się zrobić dobrze. Plastikowe body to kiepska baza. O wiele lepiej dołożyć do wersji z metalowym body. Na metalowej specnie można już coś fajnego zbudować.

 

Tak jak VIM mówi, SP120 dać może 460-470fps. SP130 to już wartości nawet ponad 500fps. Szkielet specny (o ile całość jest dobrze złożona) wytrzyma SP150 (570-580fps).

 

Specna to dla mnie chleb powszedni, polecam się :icon_smile:

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Jeśli 21,4 mm to czerwona SHS owszem dobrze się uszczelnia na prowadnicy, ale trochę lata na boki bo ma jeden oring. Ja kupiłem ją do MUR-a bo kiedyś w opisie na GF miała że ma dwa oringi :

https://gunfire.pl/product-pol-1152195485-Dysza-do-M4.html

Później kupiłem tą : https://gunfire.pl/product-pol-1152200427-Dysza-do-replik-typu-M4.html

I ta ma dwa oringi i jeszcze lepiej się uszczelnia na prowadnicy głowicy. I nie lata tak na boki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie wytrzyma.

 

A to nie jest tak że we wszystkich tych gearboxach Enter & Convert siedzi ta sama dysza ? Moja Sa-B06 ma ten sam gearbox i tam jest mosiężna dysza, podwójnie uszczelniona i ma 21 mm.

 

Są dwie wersje specn. Zwykła i UPGRADED. Ta druga ma metalową głowicę tłoka i cylindra, tłok z metalowymi zębami oraz mosiężną dyszę z o-ringiem.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

@Koralik. Jasne że wytrzyma 550 fps. I to wcale nie będzie jednorazówka. Jak dobrze ją uszczelnisz i wszystko będzie szło w lufę. To spoko. Przede wszystkim odpuść sobie sprężyny SHS czy inne jak Guarder. Ta firma SHS usiłuje większą grubością drutu uzyskać większą siłę. A kończy się to tak, że na przykład stokowy silnik Specna. Ma kłopot żeby ją naciągnąć. Przetestowałem kupę, całe pęczki sprężyn. Na dzisiaj tylko Guarder robi sprężyny gdzie siła sprężania "statyczna". I rozprężania "dynamiczna". Jest optymalnie dopracowana.

A. A jeszcze. Te wszystkie wersje upgradet, upsradet. Co to piszą sprzedawcy. To gówno prawda.

Ja mam nie upgradet i mam mosiężną podwójnie uszczelnioną głowicę cylindra, mosiężną, podwójnie uszczelnioną dyszę.

A tłoka z full metalowymi zębami. To z tego co wiem. Jeszcze nigdy Specna nie włożyła. Ani do upgradet, ani do upsradet.

Generalnie. Możesz mieć problem z silnikiem. W sensie czy pociągnie. No i przy tych kombinacjach.. No to wiadomo. Mocna bateria 11,1 V.

Link to post
Share on other sites
A. A jeszcze. Te wszystkie wersje upgradet, upsradet. Co to piszą sprzedawcy. To gówno prawda.

Ja mam nie upgradet i mam mosiężną podwójnie uszczelnioną głowicę cylindra, mosiężną, podwójnie uszczelnioną dyszę.

A tłoka z full metalowymi zębami. To z tego co wiem. Jeszcze nigdy Specna nie włożyła. Ani do upgradet, ani do upsradet.

Generalnie. Możesz mieć problem z silnikiem. W sensie czy pociągnie. No i przy tych kombinacjach.. No to wiadomo. Mocna bateria 11,1 V.

 

e17dfc85519a.png

 

Specna mocno się zmieniła na przełomie kilku ostatnich lat. Wszystko na +, ale nadal jest to chińska, leciwa replika warta góra 700zł. Za 850zł mam EA, które jest o półkę wyżej, a za 950-1000 VFC pierwszej klasy.

 

Nie wiesz jakie aktualnie można dostać modele. Piszesz, że rzekomo Specna posiada szkielet CNC, że rzekomo wytrzymuje sprężyny rzędu SP170 (!). To nie prawda. Silnik tej sprężyny nawet nie uciągnie. Mam aktualnie na serwisie specnę upgraded z tym silnikiem o którym Ty mówiłeś. Ledwo daje radę uciągnąć SP140 Guarder, SP150 już nie ciągnie nawet na 11,1V. Może przy większym przełożeniu zębatek daje radę, ale na tym co w stocku daje specna - nie.

 

Replika w systemie SAEC, wrzuciłem SP130 i chrono pokazało zaledwie 440fps, co wskazuje na spore nieszczelności. Poza tym poleciał pierwszy ząb tłoka, a przypomnę że tłok ma metalową szczękę :)

 

Szkielet? Szkielet te SP170 być może wytrzyma, zależy na jaki się trafi. Jeden padnie po kilku strzałach, inny po kilkuset, a na innym nabijesz dziesiątki tysięcy strzałów i nic. I to wszystko oczywiście przy 100% kompresji i zamortyzowaniu tłoka dobrej jakości zderzakiem.

 

Wnętrzności GB SP170 nie wytrzymują. Jednak mowa o 550fps'ach, tyle powinna dać SP140 lub SP150 - tyle szkielet wytrzyma. Wnętrzności stockowe.. Nie.

 

Zębatki SHS, silnik SHS, czy coś jeszcze było wymieniane? Da się to zrobić zachowując fabryczny szkielet, ale M160 SHS szkielet nie wytrzyma bo to bardzo mocno sprężyna i... problematyczna, jak wszystkie SHS'y. Tak jak mówił Rych, są robione z grubego drutu i przez to często zakleszczają się w gb.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

@Rych33  Ten Gb co go dałeś w linku, to jest ten sam gb co siedzi w specnie SA-B02 fabrycznie ? Chodzi mi głównie o to czy ma ten system półszybkiej wymiany springa i czy na niem działa bolt catch ? Pytam bo w swojej mądrości ukręciłem gwint na łączeniu chwytu z gb, mojej specnie i ze względu że nie interesuje mnie niewiadomo jaka moc szukam taniego najlepiej tego samego gb do specny jako zamiennik. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...