Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74 (G74C GBBR) - WELL


Recommended Posts

Mam 3 różne repliki Wella. Wszystkie gazowe. Żadna prosto z pudła nie nadawała się do użytku w potyczkach. Wszystkie 3 doprowadziłem do ładu. Czasem trzeba było sporo własnej roboty a czasem dopasowywanie części innych producentów. Jeśli nie kupujesz repliki, bo lubisz w nich majstrować to nie kupuj Wella.

Jak musisz mieć niskobudżetową replikę to może lepiej Gieta od Army (R36). Nie miałem jej w rękach ale z tego co czytałem to jest oparta na standardzie WE i w razie czego zapewne można dopasować części od WE.

 

Jeszcze jedno: porównaj sobie ceny kałachów od Wella w podanym przez ciebie sklepie, Gunfire i Taiwangun. Zdziwisz się jak bardzo chciałeś przepłacić.

 

Jeszcze jedno: gazówki są fajne, nawet bardzo ale nie jako pierwsza replika i nie dla osoby, która nie umie o nią zadbać.

Link to post
Share on other sites

Mam 3 różne repliki Wella. Wszystkie gazowe. Żadna prosto z pudła nie nadawała się do użytku w potyczkach. Wszystkie 3 doprowadziłem do ładu. Czasem trzeba było sporo własnej roboty a czasem dopasowywanie części innych producentów. Jeśli nie kupujesz repliki, bo lubisz w nich majstrować to nie kupuj Wella.

Jak musisz mieć niskobudżetową replikę to może lepiej Gieta od Army (R36). Nie miałem jej w rękach ale z tego co czytałem to jest oparta na standardzie WE i w razie czego zapewne można dopasować części od WE.

 

Jeszcze jedno: porównaj sobie ceny kałachów od Wella w podanym przez ciebie sklepie, Gunfire i Taiwangun. Zdziwisz się jak bardzo chciałeś przepłacić.

 

Jeszcze jedno: gazówki są fajne, nawet bardzo ale nie jako pierwsza replika i nie dla osoby, która nie umie o nią zadbać.

 

dzięki za wskazówki, nie spodziewałem się, że na gunfire też ją znajdę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witajcie.

 

Wczoraj zakupiłem w taiwangunie Wella G74B. Może mam i małe doświadczenie, ale replik ostatnio kupiłem "kilka" łącznie z M4/M16 od WE itp. I to taki eksperyment. Kałaszek doskonale działa od początku. Na jednym nabiciu w semi robi mi póki co po 3 magazynki po 30 kulek. Wykonanie fachowe choć lata luzem urządzenie wylotowe i dzisiaj będę to dokręcał, patent z blokadą po ostatnim strzale działa u mnie chimerycznie i przy ładowaniu maga trzeba przytrzymać ręcznie taką dźwigienkę bo inaczej się ona sama nie cofnie i karabinek nie strzela. Tyle, że to głupoty. Patentu na magazynek można się nauczyć lub zablokować funkcję blokady.

 

Natomiast zdziwiła mnie jakość materiałów repliki. Obecna cena to 500zł. Bez jaj. Po 120 strzałach jest tylko lekki ślad na spodzie zamka od kurka. Replika jest konkretnie nasmarowana, chodzi super płynnie, nie lecą opiłki, nie odpada farba. Oczywiście traktując to jak ostrego na pewno szybko by się rozpadł ale do rekreacyjnego popykania w weekend do tarczy super rzecz. Po pierwszym dniu jest mniej śladów docierania jak w nowych i przesmarowanych WE.

 

Karabinek z magazynkiem waży 3,9kg - jak ostry choć pewne detale odstają od oryginału np. kabłąk spustu, kolanko rury gazowej czy przedni zaczep pasa. Sporo elementów jest stalowych. Korpus, bezpiecznik, kabłąk spustu i zwalniacz maga, wycior, urządzenie wylotowe czy zaczep pasa na kolbie. Elementy układu spustowego są duże i wydają się solidne. Nic się nie ukruszyło ani nie obiło od razu w mechanizmie spustowym.

 

Oczywiście może się to wszystko rozleci ale wykonanie części wygląda podobnie jak w moich WE i innych firmowych replikach. Nie wiem, do rozgrywek może się to nie nadaje ale do różnorakiej zabawy tak. Myślę, że używając go podobnie jak ostrego na strzelnicy można mieć z niego sporo frajdy

 

Tylko czemu nigdzie nie pisze, że to firma WELL na pudełku i instrukcji. Strony też nie mają. Czyżby to półprodukty do przebrandowania? Wykończenie jest naprawdę estetyczne i przede wszystkim nic się nie rzeźbi w mechanizmie już na starcie.

 

Dla porównania wczoraj dotarła też 3 razy droższa strzelba PPS airsoft, która idzie do zwrotu bo się dosłownie rozpada w rękach i sypie (luz pionowy na lufie bez możliwości skasowania, opiłki po każdym przeładowaniu mimo dobrego nasmarowania i korozja elementów metalowych).

 

 

Co jest najważniejsze - to tylko ASG z uwagi na stosowane materiały ja mechanizmy obsłguję delikatniej np. zatrzask kolby, wpinanie magazynka. Zamiast to zaklikiwać pomagam tym elementom stosownymi przyciskami żeby nic szybko nie wykończyć.

Edited by Pawelt
Link to post
Share on other sites

Zachęcony w miarę fajnym G74B dokupiłem G74A i potwierdzę, że to replika dla dłubaczy.

 

Moja przede wszystkim ma uwalony zawór wlotowy w magazynku na gaz i puszcza. Mam drugi -spoko.

 

Po przeładowaniu z lufy wypadała kulka - podregulowałem hop up i jest spoko kulki siedzą.

 

Potem na semi okazało się, że jest auto a na auto safe. Dziura w blaszce bezpiecznika ma za duży luz i dźwina sobie a skrzydełko w mechanizmie sobie. Trzeba było odkręcić dźwignię i wsadzić coś pomiędzy dźwignę a jej trzpień zewnętrzny. Działa po wepchaniu tam małego kawałka złożonej tkaniny. Na szczęście to jest stalowe i się nie rozpadło.

 

Zamek nie chciał wyleźć z korpusu - musiałem na końcu podpiłować prowadnice o milimetr.

 

Został jeszcze problem z muchą bo w poziomie spoko replika trzyma poziom na 5m dobrze ale strzela trochę na prawo - około 3cm na 5m. No ma mały luz na całej lufie zewnętrznej i jest trochę krzywo. Jak się całość nie rozpadnie i tak chcę kupić ruski kolimator więc powinno się to dać ustawić.

 

Ot zabawka dla relaksu. Banan i tak jest.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

No to kompilacja rzeczy które udało mi się wyszukać w internecie i samemu zrobić:
-Oring z cylinderka BB warto wymienić na gumowy o wymiarach 17x2,5
-w moim egzemplarzu był za krótki firing pin, nie chciała mi replika działać na CO2. Na szczęście jest stalowy więc poszła rzeźba - napawanie i nadanie kształtu
-zaczep kolby (w korpusie) jest ze stali, ten w kolbie jest znalowy. Kolba strasznie latała więc poszła opcja ta sama co wyżej. Składa i trzyma się teraz idealnie, jednak nie będę tego mechanizmu za często używał - gdyby zaczep na kolbie był stalowy to by wszystko było ok.
-Ze stali wykonany jest firing pin, hammer i ta część odpowiadająca za to by replika nie strzeliła szybciej niż po powrocie zamka. Spust, blokada, korpus mechanizmu spustowego, blokada firing pinu są wykonane ze znalu. 
-Z jednej kapsuły co2 potrafię wystrzelić 30 kulek. Trochę mało ale cóż. Na początku było 15 :) Na szczęście magazynki są tanie, szkoda tylko że takie ciężkie. 

Replika w kategorii 1/3 ceny oryginału bardzo ok, tym bardziej że część części już jest stalowa.  Tyle że trzeba sporo się nagrzebać żeby to działało w miarę ok.  
Ciekawe ile pociągnie zanim się coś konkretnego wykrzaczy. 
 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...