Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Multicam tropic


Recommended Posts

Witam, poszukuję sensownego munduru w multicam tropic.

Spodnie:

Leo Köhler explorer - w miarę tanie, chyba wygodny krój, brak ściągaczy i wkładek.

 

Leo Köhler KSK - droższe, mają wkładki i ściągacze, ale cordura na tyłku (nie chcę być mokry po godzinie biegania) i dziwne troki ściągajace kieszenie

 

Specops - prawie nie dostępne lub w rozmiarach mnie nie interesujących, nie wiem za dużo o tym kroju, jeżeli warto to może uda się zamówić.

 

Bluza:

Pierwszy problem to combat shirt czy klasyczna bluza? Będę używał chestriga D3 z małym plecakiem. Czy materiał termoaktywny combat shirta nie będzie psuł kamuflażu w takim zestawie?

 

Bluzy:

Leo Köhler KSK Einsatzkampfbluse - droższa wersja, dziwny układ kieszeni (ogromne na klacie), zapinana na guziki

 

Leo Köhler KSK Feldbluse - tańsza, zapięcie na rzep, takie same kieszenie, pagony, które średnio mi pasują

 

Leo Köhler combat shirt - nie wiem jak wygląda sprawa z materiałem termoaktywnym, ale jego kolor zdecydowanie mi nie pasuje

 

Specops combat shirt - fajny, ale drogi i trudno dostępny

 

Prosiłbym o poradę, bo szkoda mi wydać tyle pieniędzy na coś co nie będzie spełniało moich oczekiwań, czyli wygody i dobrego kamuflażu. Jeżeli jest co innego, wartego uwagi w cenie około 700 zł za komplet to chętnie wezmę to pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o SPECOPS:

http://wmasg.pl/pl/armoury/show/664616

 

main.jpeg

Od ręki można kupić w jednym ze sklepów MBS-2, chociaż jak sam zauważyłeś zostały różne rozmiary... warto spróbować podpytać u dystrybutora czy nie będą mieli jakiejś dostawy w najbliższym czasie ;)

Z Leo Kohler miałem jedynie do czynienia ze spodniami, model Explorer. Niby całkiem fajny krój, niby wszystko super, ale... pękły mi w kroku :teeth:

 

Problem pod tytułem "CS/bluza" musisz sobie rozwiązać we własnym zakresie - pytanie czy przewidujesz używanie tego setu np. późną jesienią czy zimą.

 

Rzuć okiem na ofertę Currahee - z tego co się orientuje też odszywają ciuchy i sprzęt w Tropicu ;)

Taka sytuacja :icon_razz2: Dziś dotarło.

 

dd46e29e370c1.jpg

 

2fabc7a56a380.jpg

http://forum.wmasg.pl/topic/62078-currahee/page__st__480#entry2122219

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za tak obszerną odpowiedź.

Z tego co zrozumiałem to sytuacja wygląda tak: Specops ? Currahee > Leo.

MBS-3 nie jest nigdzie dostępny, na stronie Specops zakładka dystrybucja jest pusta. Mundury MSB-2 są dostępne tylko w tym jednym sklepie, czy wersja 3 jest wiele od nich lepsza, czy brać 2? Teraz pojawia się problem z rozmiarami. Według rozmiarówki Specops rozmiar S waha się od S 164 do S206. Czy na w sklepie jest to"uśrednione" S? Generalnie kontrakty ACU w rozmiarze S są na mnie dobre. Currahee jest chyba trochę poza moim zasięgiem - 500 zł za bluzę.

Edited by VAztek
Link to post
Share on other sites

Zarówno SPECOPS jak i Currahee jeśli chodzi o ciuchy to szycie na bardzo wysokim poziomie. Różnica między nimi tkwi głównie w kroju (SPECOPSowski jest taki bardziej 'agresywny' i wytaliowany - Currahee mimo wszystko krąży w obrębie standardowych rozwiązań).

MBS-3 wymaga pewnej gimnastyki, ale jest do załatwienia - opisywaną wyżej bluzę w A-TACS LE zamówiłem bezpośrednio ze SPECOPSu, musisz się wstrzelić akurat w moment gdy produkują daną serię bluz/spodni w konkretnym kamuflażu.

 

Mam zarówno MBS-2 jak i MBS-3:

main.jpeg

 

Różnica tkwi przede wszystkim w kroju kieszeni naramiennych i wykończeniu. Nie da się ukryć, że 3'ka jest bardziej nowoczesna jeżeli chodzi o DIZAJN, ale... chyba nie ma sensu płacić więcej za 3'jkę ;)

To tak jak z ULPC - to sprzęt, który jest bardziej pożądany przez otoczkę i aurę tajemniczości, niż faktycznie jakieś przełomowe rozwiązania ;)

 

W sklepie o którym piszesz są z tego co kojarzę głównie rozmiary "uniwersalne" tj. na 176 cm wzrostu ;)

Przy czym wzrost wzrostowi nie równy, bo możesz mieć np. 190 cm wzrostu, spodnie kupowane w rozmiarze 34 (na długość), a bluzy... pasujące idealnie właśnie na 176 cm wzrostu.

 

MBS-3 z tego co pamiętam też kosztuje 500/550zł za samą bluzę :/

Link to post
Share on other sites

Dzięki, chyba zdecyduję się na bluzę MBS-2. Zostają spodnie, wygląda na to że MBS - 3, przerastają mój budżet. Czy Specops dalej szyje 2 wersję munduru, skoro zaprojektowali 3? Nadal zastanawiają mnie Leo KSK, tylko czy wady które wcześniej wpisałem, nie przesłonią zalet? Nie ukrywam, że przemawiają do mnie kieszenie na wewnętrzne nakolanniki, bo mbs 2 chyba ich nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć czy dalej szyją 2'jki.

 

Musimy rozróżnić czym są kieszenie na wewnętrzne nakolanniki - czy chodzi o miejsce na piankowe wkłady/D3o, czy chodzi o możliwość włożenia nakolanników a'la gacie Arc'teryxa np. DRAC, czy też użycie nakolannikowych wkładek Crye?

Jeśli o ten pierwszy wariant, to zdaje się, że MBS2 ma taką możliwość :)

Link to post
Share on other sites

Tak, chodziło mi o piankowe wkłady, takie jak w spodniach ACU. Czyli wygląda na to, że w obydwóch katergoriach wygrał Specops, choć nie wiem czy uda mi się dostać u nich spodnie za około 400 zł.

Edited by VAztek
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie tak. Jeśli wybierzesz sobie jakiś prostszy model spodni, to na 90% też Ci go będą w stanie odszyć w MCT.

Najlepiej w przypadku Currahee do nich zadzwonić i uzgodnić sprawę z Produkcją (kiedyś załatwiało się takie rzeczy z p. Wiesławem Bujko).

 

Mnie kiedyś odszyli nawet bluzę z mojego materiału ;)

Currahee było bardzo elastyczne jeśli chodzi o zamówienia ;)

 

1ILUzrn.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem maila od sklepu, że po pierwsze ta bluza nie jest już dostępna (nie zaktualizowano stanu sklepu internetowego), a po drugie, że Specops już raczej szył nie będzie. Związku z tym, zostało mi Currahee. Zacząłem się zastanawiać nad combat shirtem, bo kamuflaż raczej wiosenny/letni. Z tego co wiem to combat jest ok od 15 stopni. Tylko znowu czy materiał termoaktywny w połączeniu z D3 nie zepsuje kamuflażu (może ktoś używał takiego zestawu)? Z tego co widziałem ten chest currahee wyglądał nawet dobrze z combat shirtem, ale to większą konstrukcja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...