Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy magazynki (mid-cap) muszą się "dotrzeć" ? ...


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno założyłem temat, w którym pytałem jaki magazynek będzie współgrał z moją repliką KWA cqr mod1. Generalnie przymierzałem już wiele magów no i suma sumarum mam teraz 4 magi, które niby podają ale przy 75% załadunku mają problem. Dopiero od 50-60 % załadowania strzelają jak należy - choć czasem zdarzy się zaciąć. Posiadam mid-cap firmy BOYI (bo na niedzielnej strzelance jeden ziomek też miał kwa i na chwile mi dał swojego maga i ładnie zapodawał, twierdził, że boyi do kwa pasują idealnie) Mam też 3 aresy, jeden metalowy i 2 plastikowe.. Wszystkie magazynki ładnie współgrają jak załaduje te 60 - 70 kulek max. Jak dam 90 to pierwsze kulki są "wysrywane" na 1-3 metry totalnie bez mocy, czasem 2 na raz wylatują, czasem 3.. Dopiero muszę na auto przełączyć, wypieprzyć te pierwsze wadliwe partie i zaczyna to strzelać.. Rozmawiałem z kolesiem ze sklepu z arsenałem tylko pod asg, serwisują też - od niego kupiłem dziś tego maga boyi i przez tel powiedział, że trzeba troche poczekać aż sprężyna w magazyku się rozluźni nieco i będzie dobrze. Też gdzieś czytałem, że przed pierwszym użyciem zalecane jest załadować magazynejk i od razu opróżnić kulki do torebki. Załadować ponownie i opróżnić i tak kilka-kilkanaście razy.

 

Czy ktoś z Was może potwierdzić, że tak "rozruszany" magazynek będzie już prawidłowo podawał kulki, i nie trzeba będzie jedynie połowy ładować jak do low capa tylko te powiedzmy choć 100 kulek (te mid capy mają 130-140 pojemności) ?

 

Bo już mnie irytuje, że każy kolejny magazynek i to samo ... armatech, asg, ares, ares, boyi... Zamówiłbym tego 'amoeba' ale skąd mam mieć pewność że tam będzie ok ?

Link to post
Share on other sites

Osobiście zalecam przeprowadzenie procedury przygotowania magazynka przed pierwszym użyciem, podam jego przykład ze strony Taiwangun. Załaduj magazynki 10 kulkami, rozładuj, dodaj 10 kulek więcej niż poprzednio, rozładuj i tak dalej. U siebie tak zrobiłem, nie miałem problemów z podawaniem.

Spotkałem się też z zaleceniami by przed pierwszym użyciem (i później raz na jakiś czas) przesmarować sprężynę magazynka olejkiem silikonowym. Ja tego nie robię, bo trochę obawiam się problemów z łapaniem pyłów przez smar. Jeżeli masz ochotę możesz rozebrać magazynek i zobaczyć jak zachowuje się sprężyna, sam ocenisz czy wymaga on dodatkowych prac.

 

Warto sprawdzić działanie magazynków w innej replice, jeśli w nich też będą takie problemy (po "rozruszaniu") możesz rozważyć zwrot do sklepu.

 

Inną kwestią jest to jakich kulek używasz, bo midy potrafią być wybredne na jakość wykonania kulek.

 

U siebie w KWA testowałem następujące magi:

- real-cap polimerowy GFC - podaje, bez luzu

- low-cap Boyi - podaje, niewielki luz w gnieździe

- low-cap CA - podaje, wchodzi ciasnawo

- low-cap PMAG BattleAxe - podaje, wchodzi ciasno

- low-cap Airsoft Systems - zdarza się mu nie podawać (problem ze sprężyną, ale mag jest już trochę przetyrany), wchodzi ciasno

- mid Amoeby - podaje, brak luzu

- mid krótki Boyi - podaje (czasami zostaje kilka kulek w magu), lekki luz

- mid, kopia Hexmaga - podaje, bez luzu

- hi-capy kilku firm (BattleAxe, ASG, KWA) - wchodzą, podają

- drum BattleAxe - podaje, bez luzów

 

Problemy były z lowami KA, G&P i ASG, tam nie wchodziły do gniazda, nie podawał mi raz też polimerowy low (kopia magazynka mil-spec), nie wiem jaki producent, magazynek był pożyczony.

Link to post
Share on other sites

G. prawda, jeśli chodzi o "docieranie się maga". Magi się nie dotrą, co najwyżej będzie gorzej.

 

Jak dzieją się takie jajca, to pomaga ładowanie mniejszej ilości kul/ rozebranie maga, przeczyszczenie, ew. sprawdzenie luzów, uszkodzeń. Kilka magów mi się w środku rozłaziło (wkłady w m14) to po prostu trzeba je lekko taśmą obwiązać, by sztywno przylegały do ścianek skorupy maga).

 

Midy ładujesz pierwsze razy jak opisałeś. Warto je często czyścić.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

W magach do AUGa wykonałem procedurę "rozruszania" magów, do MP5 część tak a część bez rozruszania- nie widzę różnicy. Poza tym nie ma znaczenia czy będzie się ubijać sprężynę w magu po trochu czy od razu- jak po trochu to tylko dłużej trwa. Po kilku cyklach sprężyna się trochę ubije i taka pozostanie oczywiście przez ileśtam tysięcy cykli (lub więcej). Ale jak kto lubi.

Link to post
Share on other sites

U mnie magi Boyi szczególnie nie lubią kulek Armatech. Skoro masz po kilka kulek w komorze to problemem nie jest magazynek a raczej komora. To jej konstrukcja powinna uniemożliwiać jednoczesne załadowanie więcej niż jednej kulki. Ewentualnie masz problem z popychaczem dyszy i się przycina, przez co dysza ma problem szybko wrócić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...