Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kriss Vector Krytac Aeg


Recommended Posts

Dziś przyjechał do mnie po długim oczekiwaniu kriss w wersji wiertarki.

Replika wykonana z bardzo wysoką dokładnością. Nie będę się rozpisywać.

Tak na szybko

- kompozyt, faktura urocza przypomina prawdziwy.

- pełne oznaczenia

- dwa midy w zestawie

- mało miejsca na batke

- bardzo szybka wymiana sprężyny

- komora hopa z pierścieniem

- rof przyjemny

- 330-340 fps, dość celny

- w komplecie dodatkowa szyna ris i mechaniczne przyrządy celownicze

Ogólnie zajebiście zrobiony

Jak postrzelać to jeszcze ogarnęf7ebe48965d3d8ec72af037798d35b46.jpgded5fbbb46e6bef0f2bfb7d550972c2e.jpg74907a9d3f7227ede74c95d34739e706.jpg7da934667b1ad02388ed637d5eccccdb.jpg13ad87592bd1335c35640a54c4c066d9.jpg4f17c4b5fa058de02622b334ca6fc9f5.jpg

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam serdecznie!

Bardzo ciekawią mnie tematy odnośnie Vectora od Krytaca ale co najważniejsze to wreszcie znalazłem polskich użytkowników tej giwery ;)

Mianowicie chciałem się spytać jak z wnętrznościami? Słyszałem plotki że nie są za dobre w Vectorze z tego co opowiadali mi amerykańscy użytkownicy Vectora (Reddit jak coś) i chciałem się ostatecznie dowiedzieć czy to prawda. Dodatkowo jaka jest kompatybilność części w gearboxie - Co można zamienić z częściami aftermarket a co jest niestandardowe dla tej repliki i czy jest konieczna jakaś wymiana części albo modyfikacja w celu poprawy osiągów.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorry, ale nie chciało mi się za bardzo pisać, ale jednak dam trochę uwag po ponad 1,5 roku używania.

-na domyślnym cylindrze (Typ 3) i lufie (155) słabo się skaluje na m130 może wyjdzie 380-90. Trzeba przynajmniej lufę wymienić na.. powyżej 200.

-Rof taki no jak prawdziwym  pewno koło 20k, zębatki to 18:1 bez szału, pierwsza w gearboxie silnikowa z jakiegoś słabszego gównolitu raczej nie cnc ni nie jakiś hardy materiał. Gdy za płytko ustawiłem docisk silnika to mi silnikowa ją trochę zesrała. Poszła do wymiany na SHS. Części wewnątrz raczej standardowe. Ale zębatka tłokowa ma chyba trochę inny element do sterowania popychaczem dyszy. Reasumując zębatka silnikowa lipa reszta zębatek z innego materiału bardziej hardego raczej cnc. Silnik standardowy Krytac 30k, daje radę ale już od sprężyny 130 troszkę zwalnia, wpierdziela szczotki jak wściekły. Raczej szczotki słabe.  Silnik może zostać, choć ja wymieniłem. I tu od razu drobna uwaga.

Kriss, że to nie ma aktywnego hamulca w mosfecie  to ma pre-cooking, czyli tłok zawsze po strzale się cofa i jest gotowy do strzału. Niby to przyspiesza reakcję na spust, ale niby. Ale dobra i co dalej..przez ten pre-cooking i brak AAB po każdym strzale sprężyna jest zbita, następnie gdy przestawiamy selektor w tryb zabezpieczony w środku na zębatce silnikowej jest specjalny ząb który zwalnia mechanizm zębów przeciw powrotnych. No i problem jest gdy wsadzimy na podmiankę inny silnik, no jakiegoś z torqua z dynamem to ząb odpuści mechanizm ale jak jest słaba sprężyną poniżej m130 to nie będzie miała wystarczająco siły by cofnąć cały mechanizm wraz z silnikiem. 

-Reasumując; mechanizm zwalniania sprężyny będzie działać tylko z oryginalnym silnikiem przy odpowiednim dociskiem lub z jakimś  hi-speedem or słąbym silnikiem bez dynama.

-Co do reszty: dysza przepuszcza bo bez zabezpieczenia. bez dyszy głowica tłoka- głowica cylindra szczelność to bezczelność, znaczy dobra, bardzo dobra. Tłok ok zero zużycia po 30k. Jedynie ta dysza, ale trzeba dobrze dobrać przy wymianie bo nie będzie kulek podawać 

-Kable takie sztywne jak przy rannym wzwodzie. Nie miedziane.

-Komora działa bardzo dobrze, gumka wynalazek Krytaca ale bardzo dobrze działa, ma dwa dzyndzle w środku, które pokręcają w w dwóch miejscach. Co do komory to jest delikatna, szczególnie klips, słaby ekologiczny plastik.

-Kriss spoko daje radę na lipo 11.1

-Magazynki ok po 92 brak zacinek nawet na gównianych kulkach.

- Aby dostać się do lufy komory gumki trzeba rozebrać cały   korpus i trochę śrubek jest.

-Kultura pracy przeciętna, ale to wynika z konstrukcji Gearboxa, gdyż gear jest jak ser szwajcarski, dziurawy, pełna inspekcja zębatek po zdjęciu górnego body i to pozwala uchodzić hałasowi swobodnie.

-Ogólnie Kriss w zamian daję bardzo dobrą celność i powtarzalność strzałów, a szczególnie gdy zamontujemy trochę dłuższą lufę. W moim przypadku P260  daje dobre osiągi.

Miałem tyle nie pisać, ale po 1,5 roku już sporo wiem o krissie. Obecnie jest to moja jedyna czynna replika elektryczna.

 

Pozdrawiam

 

Jarek

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Mały update sytuacyjny:

Wsadziłem do Kryski silnik Tornado HS Gen2, dość szybki i mocny jebany. Urwał mi dupe tłoka na springu 100.  przełożenie standard 18:1. Pewnie nie powinienem. Ale strzelał no strasznie szybko. Ogólnie tłok nawet ciężki 26g chyba z tworzywa termoutwardzalnego, nie wytrzymał mocnego speeda. Głowica tłoka ok, ale nie łożyskowana. Wsadziłem pomarańczowego lekkiego 15g/14z SHS plus głowice POM łożyskowaną SHS. Śmiga ładnie, może wytrzyma tornado. Reasumując stokowy tłok powyżej 25K raczej nie wytrzyma, oczywiście leciałem na jedenastce.

PS. Taki ładny amerykański był...

Pozdr

IMG_0129.jpg

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

Czyli Kriss Vector został zrobiony przez Krytaca tylko po to żeby był Krissem Vectorem z ładnymi oznaczeniami a reszta niech się idzie walić...

W dniu 11.04.2019 o 09:36, ceus1974 napisał:

-na domyślnym cylindrze (Typ 3) i lufie (155) słabo się skaluje na m130 może wyjdzie 380-90. Trzeba przynajmniej lufę wymienić na.. powyżej 200.

Tu akurat spoko. I tak będę używał tłumika więc się zamaskuje tylko podejrzewam że tracer raczej nie da rady w takim razie, szkoda

W dniu 11.04.2019 o 09:36, ceus1974 napisał:

Silnik standardowy Krytac 30k, daje radę ale już od sprężyny 130 troszkę zwalnia, wpierdziela szczotki jak wściekły. Raczej szczotki słabe.  Silnik może zostać, choć ja wymieniłem.

Chyba też wymienię

W dniu 11.04.2019 o 09:36, ceus1974 napisał:

Jedynie ta dysza, ale trzeba dobrze dobrać przy wymianie bo nie będzie kulek podawać

To na Reddicie każdy użytkownik Vectora chyba pisał akurat xd. Polecisz jakąś bardzo dobrą dyszę co się nada właśnie?

W dniu 16.04.2019 o 10:47, ceus1974 napisał:

Urwał mi dupe tłoka na springu 100.

IMG_0129.jpg

Czyli nie ma co zastanawiać się nad kupnem innego tłoka i głowicy. To zdjęcie mnie rozwaliło xd

Z góry dzięki za wyczerpującą odpowiedź

Pozdro

Link to post
Share on other sites

tak do dodanie..

-Dyszy ostatecznie nie zmieniałem, SHS z tworzywa do m4 powinna być dobra.

-Co do samej zmiany silnika, to mimo iż jest to typ krótki to należy bardzo zwrócić uwagę na docisk by nie był zbyt agresywny. Może to skutkować brzydką pracą i grzaniem się baterii bardziej niż zwykle. Docisk jest o tyle kłopotliwy w regulacji, ponieważ nie mam możliwości kręcenia i równoczesnego testowania w czasie rzeczywistym. Wystarczy, że egzemplarz jakiegoś silnika będzie miał wystającą dupę o 1-2 mm i już będzie trudno w regulacji.

-jeżeli chodzi o podkładki to jest po jednej na każdą oś, czyli po dwie na koło zębate. Fabryczne podkładkowanie z minimalnymi luzami.

- Obecnie lecę na springu U95 i no wychodzi jakieś 360, cylinder bez zmian. Na wątłych springach 11.1 20c to max bo zaczyna robić podwójne cykle.

 

Pozd

 

JJ

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

i jeszcze jedno..

Tłok SHS pomarańczowy 14 zębów, ten super lekki, się nie nadaje. Szerokość oryginalnego tłoka wraz z prowadnicami to 22mm, a pomarańczowy SHS to 21mm. Więc może wyleci z prowadnic. Najlepiej szukać tłoka pod wymiar.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...