Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK105 czy AKS74u [E&L]


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu nowej repliki która by miała mi służyć do strzelań w lesie/otwartym terenie (generować te 60-70m zasięgu skutecznego) a przy okazji być w miarę kompaktowa/ergonomiczna (bezkolbowce odpadają :P ).

W oko wpadły mi 2 modele z firmy E&L AK105 i AKs74u. Z tych dwóch bardziej uniwersalny się wydaje AK105 z racji dłuższej lufy (chociaż nie wiem czy te 6cm zrobi jakąkolwiek różnicę zakładając że dam tam promyka) z drugiej strony AKsu ma bardziej smukły kształt (mniej odstaje).

 

Mam jeszcze problem z dwiema rzeczami które jeszcze różnią te repliki i o które chciałem się właśnie was dopytać czyli miejsce na baterię oraz kolba. Z recenzji jakie oglądałem dowiedziałem się że o ile miejsca na baterię w AKsu jest stosunkowo sporo i zmieszczę tam 11'stke oraz zostanie miejsce na mosfet+czujnik rozładowania to ponoć w replikach bazujących na AK74 jest lipa i taki zestaw będzie ciężki do upchnięcia. Czy to prawda? Nie ma na rynku baterii lipo o napięciu 11.1v które by weszły do AK105 e&l pod dekiel wraz z mosfetem (oczywiście o sensownej pojemności czyli 1100-1300mah)?

 

Kolejną rzeczą jest kolba która w AK105 jest plastikowa. Jak wygląda jej wytrzymałość,sztywność oraz ergonomia w porównaniu do stalowej ramowej? Ta druga na pierwszy rzut oka wydaje się mniej wygodna ale widziałem specjalne nakładki na nią które wydłużają jej długość i poszerzają stopkę. Na bace policzkowej mi nie zależy a wręcz preferuję jej brak gdyż strzelam się w masce typu Bat. Jeszcze pytanie czy AK105 posiada standardowe mocowanie kolby i nie będzie problemu z wstawieniem jakiejś regulowanej kolby w przyszłośc ?.

Link to post
Share on other sites

AK105.

 

Z kolbą plastikową nie będzie problemu, nie zepsuje się. Są na rynku baterie 11v "stick AK" które są na tyle małe, że da się je wcisnąć w rurę gazową w E&Lach.

 

Jak się chce montować brzydkie kolby, to trzeba kupić adapter. Są takie do AK z komorami zamkowymi z zawiasem, więc nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

A czy któraś z baterii firmy redox tam wejdzie? Pytam bo słyszałem że z tej firmy są dobre i w miarę tanie batki. Miałeś może porównanie po miedzy tymi modelami? Jest zauważalna różnica w celności/ergonomii na rzecz ak105? Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić jakiejś używki fc za 600-700zl. Duża jest różnica w wykonaniu i potencjale między FC a 2gen el?

Link to post
Share on other sites

Jakiegoś redoxa da sie wcisnąć, ale nawet się suwadłem nie ruszy - HU nie wyregulujesz bez zdejmowania pokrywy wtedy. Da sie za to upchać trójdzielną 11 turnigy, ale i tak nic nie pobije w wygodzie użytkowania AK sticków.

 

Nie będzie różnicy w celności. Po prostu AK105 będzie uniwersalniejsze, zamontujesz wszelkie szyny i montaże do pełnowymiarowych AK,natomiast AKSU wymaga dedykowanych do siebie dodatków.

 

Gen 2 to cud miód, warto brać, jeśli na promocji. Odsyłam do tematu o E&L i tematu o FC. Pomyśl też o LCT - równie dobre repliki. Aktualnie E&L i LCT to topowe AK na rynku.

 

FC polecam jeśli chcemy niezniszczalnego z zewnątrz AK ale ogranicza nas budżet, albo chcemy go na drugą replikę.

 

Jakiegoś redoxa da sie wcisnąć, ale nawet się suwadłem nie ruszy - HU nie wyregulujesz bez zdejmowania pokrywy wtedy. Da sie za to upchać trójdzielną 11 turnigy, ale i tak nic nie pobije w wygodzie użytkowania AK sticków.

 

Nie będzie różnicy w celności. Po prostu AK105 będzie uniwersalniejsze, zamontujesz wszelkie szyny i montaże do pełnowymiarowych AK,natomiast AKSU wymaga dedykowanych do siebie dodatków.

 

Gen 2 to cud miód, warto brać, jeśli na promocji. Odsyłam do tematu o E&L i tematu o FC. Pomyśl też o LCT - równie dobre repliki. Aktualnie E&L i LCT to topowe AK na rynku.

 

FC polecam jeśli chcemy niezniszczalnego z zewnątrz AK ale ogranicza nas budżet, albo chcemy go na drugą replikę.

Link to post
Share on other sites

Pisząc o AK stick'ach masz na myśli baterie minh? Da rade tam przy takiej 11.1 upchnąć jakiś mosfet,czujnik? Pytam bo już dość naogladalem się na strzelaniach kalachow z poklejonymi deklam,i powypychanymi atrapami suwadła z powodu że batka się nie mieściła i poprostu nie chcę się wpakować w coś podobnego (na kolbe nie chce niczego wyprowadzać)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytanie czy AK105 posiada standardowe mocowanie kolby i nie będzie problemu z wstawieniem jakiejś regulowanej kolby w przyszłośc ?.

Jak się chce montować brzydkie kolby, to trzeba kupić adapter. Są takie do AK z komorami zamkowymi z zawiasem, więc nie będzie problemu.

Ekhem... Znajdź mi adapter dedykowany do E&Li. Podpowiem - E&L ma niestandardową obsadę. Szlifowanie, rozwiercanie, dorabianie podkładek itp jakoś nie łączy mi się z pojęciem bezproblemowej wymiany.

Link to post
Share on other sites

Ekhem... Znajdź mi adapter dedykowany do E&Li. Podpowiem - E&L ma niestandardową obsadę. Szlifowanie, rozwiercanie, dorabianie podkładek itp jakoś nie łączy mi się z pojęciem bezproblemowej wymiany.

 

A jak sprawa wygląda w replikach LCT ? Więcej tam miejsca na baterię oraz mają standardowe mocowanie kolby ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...