Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 CLASSIC ARMY


Recommended Posts

Witam, ostatnio rozglądam się za nową repliką i w oko wpadło mi hk416 od CA konkretnie ten model:

 

https://militarialodz.pl/pl/p/Karabin-ASG-CA416D-CA-/7163

 

Czytając i oglądając zagraniczne recenzje tej repliki odniosłem wrażenie, że jest godna polecenia, ale jak te recenzje mają się do rzeczywistości tego nie wiem. Tutaj pojawia się moje pytanie czy warto się tą replikę zainteresować, jak daję sobie radę w stocku? Będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat tej repliki :D

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że to ciekawa oferta w tej cenie. Gdybym niedawno nie kupił Mur-a, to sam bym się zastanawiał.

BORE-UP, MOSFET oraz lufę precyzyjną 6,03, 9mm łożyska, system szybkiej wymiany sprężyny. Wszystkie te rzeczy oprócz szybkiej wymiany sprężyny muszę wstawiać sam. A więc dodatkowe koszta.

Czego chcieć więcej. Tylko z tą lufą długości 636 mm. To jakaś zmyłka.

Link to post
Share on other sites

Ale przyjrzyjmy się ofercie:

- lufa precyzyjna 6,03mm - przez 12 lat nie widziałem ani jednej dobrej lufy (w stocku). Ot, bajer. Raczej niczemu nie służy... no dobra służy marketingowi.

- mosfet - stockowe są marnej jakości. Koszt nowego z dobrymi kablami to ok. 20-50zł.

- bore up i krótka lufa... jaki jest sens, skoro przy miernej szczelności to obsłuży to typ 2?

 

Za to w szpetnej mamy poprawny zespół cylindra i jako-tako prawidłowy wygląd.

 

Niestety jak dla mnie to:

- mosfet (mały plus)

- precka (neutral)

- kolba (minus)

- chwyt (minus)

- bore-up (minus)

 

Nie przekonuje mnie to CA... a przyznam, że szpetny nie lubię.

Link to post
Share on other sites

Ale przyjrzyjmy się ofercie:

- lufa precyzyjna 6,03mm - przez 12 lat nie widziałem ani jednej dobrej lufy (w stocku). Ot, bajer. Raczej niczemu nie służy... no dobra służy marketingowi.

- mosfet - stockowe są marnej jakości. Koszt nowego z dobrymi kablami to ok. 20-50zł.

- bore up i krótka lufa... jaki jest sens, skoro przy miernej szczelności to obsłuży to typ 2?

 

Za to w szpetnej mamy poprawny zespół cylindra i jako-tako prawidłowy wygląd.

 

Niestety jak dla mnie to:

- mosfet (mały plus)

- precka (neutral)

- kolba (minus)

- chwyt (minus)

- bore-up (minus)

 

Nie przekonuje mnie to CA... a przyznam, że szpetny nie lubię.

 

Specna jest może wykonana lepiej ale trzeba pamiętać, że jest to chińczyk i z tą jakością wykonania nie zawsze jest tak różowo. Czytając temat związany właśnie z hk od SA było kilka postów na których użytkownicy zgłaszali kilka niedociągnięć związanych właśnie z wykonaniem zewnętrznym. Pamiętajmy również o GB specny który jest powiedzmy szczerze średni (zdarzają się wyjątki bo chińczyk dostał więcej ryżu :D). Jedyne co w CA mógłbym uznać za prawdziwy minus to bore-up, chwyt mi kompletnie nie przeszkadza a kolba tak czy siak szła by do wymiany :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm według ostatniego artykułu nt. Scaraba od CA, który wypadł całkiem nieźle myślę, że te haczki/scaraby/nemesisy to całkiem milutkie repliki, bo sądzę, że pakują wszędzie te same bebechy z drobnymi zmianami. Przyjdzie wypłata w styczniu to będę się zastanawiał, czy nie zainwestować w jakąś replikę z ich "stajni". Jeśli się na którąś z nich zdecyduję, wszystko ładnie opiszę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...