Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co kupić za małe pieniądze? Pasoszelki/Pas


Recommended Posts

Siemka. Jestem nowy. Repliki jeszcze nie mam, ale już zaczynam wszystko planować i obliczać ile na to wszstko wydam :l No oczywiśćie się domyśłacie, że chcę zaoszczędzić jak najwięcej. Cebula na całego. Co do okularów to nie ma co planować. Chusta, maska stalkera itp. To raczej logiczne. Ale planuję dokupić do Rk-02, które zamierzam właśnie sobie sprawić dokupić ze 3 magazynki. No i nie wiem gdzie je nosić. Jak to jest z tymi pasoszelkami itp :c Co kupić do 40-50 zł? Najbardziej odpowiadał by mi chyba pas, ale nie wiem jaki. Najlepiej, zeby pasował do flectarnu.

Link to post
Share on other sites

Ja pasoszelki z ladownicami na magi, saperke, chlebak i mabierke dałem 40zl, we flecku. Co do magów to można dokupic zaczepy na pas i przyszyc do ladownic na AK.

A jak nie to widziałem na GF lub TG pasoszelki do AK w olive za 50? zeta.... Kwestia już wiec gustu i chęci ewentualnej pracy z igłą.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

Świąteczna niespodzianka na PW. A prosiłem.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz do flecka to może kup z demobilu pasoszelki niemieckie. Będzie tanio, pytanie tylko do użytkowników jakie dać ładownice aby wlazły magi AK. Możesz też pomyśleć nad jakimś chest rigiem.

Wolę nosić wszystko przy pasie

 

Ja pasoszelki z ladownicami na magi, saperke, chlebak i mabierke dałem 40zl, we flecku. Co do magów to można dokupic zaczepy na pas i przyszyc do ladownic na AK.

A jak nie to widziałem na GF lub TG pasoszelki do AK w olive za 50? zeta.... Kwestia już wiec gustu i chęci ewentualnej pracy z igłą.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

A gdzie tak tanio?
Link to post
Share on other sites
Wolę nosić wszystko przy pasie A gdzie tak tanio?
Na olx. Trzeba polować, ~2tygodnie i coś może się trafić, ktoś po prostu musi chcieć się pozbyć. Ewentualnie na allegro, ale tam widziałem droższe, a nawet dużo droższe pasoszelki BW ....

Można jeszcze spróbować wrzucić ogłoszenie na fejsie lub w komisie. Do pasoszelki warto dokupić pasek, taki do spodni, bo obciążone ciągną w dół, a tak pasek do saperki, chlebaka i ładnie się wszystko trzyma.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Czekać na promkę tego: https://gunfire.pl/product-pol-1152193442-Kamizelka-taktyczna-typu-Chest-Rig-oliwkowa.html

Jak będzie za ok 50zł to brać i nie marudzić - wiadomo, to chinol, może się rozpaść, jakoś wykonania i materiałów nie powala, ale do tego czasu da jakikolwiek pogląd na to, czego od szpeju i jego układu oczekujemy. A jak się rozpadnie, to wielkiej straty nie ma - toć kosztuje tyle co jedna ładownica na magazynek z cordury. Co ciekawe, do tych bocznych pasków z powodzeniem można przytroczyć jakieś małe cargo czy ładownicę na magi pistoletowe.

Link to post
Share on other sites
Czekać na promkę tego: https://gunfire.pl/product-pol-1152193442-Kamizelka-taktyczna-typu-Chest-Rig-oliwkowa.html

Jak będzie za ok 50zł to brać i nie marudzić - wiadomo, to chinol, może się rozpaść, jakoś wykonania i materiałów nie powala, ale do tego czasu da jakikolwiek pogląd na to, czego od szpeju i jego układu oczekujemy. A jak się rozpadnie, to wielkiej straty nie ma - toć kosztuje tyle co jedna ładownica na magazynek z cordury. Co ciekawe, do tych bocznych pasków z powodzeniem można przytroczyć jakieś małe cargo czy ładownicę na magi pistoletowe.

Ooo... O tym pisałem, było akurat jak patrzyłem za 50zeta :)

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Najpierw pomyśl co chcesz nosić, potem dobieraj do tego oporządzenie, żebyś nie skończył z kamizelką która "fajnie wygląda" a połowa ładownic jest pusta.

 

O pasoszelkach BW zapomnij. Co będziesz robił z ładownicą na saperkę, manierkę i chlebakiem?

 

Na weekendową jebankę potrzeba 3-4 midcapów i worka zrzutowego. Ewentualnie radio i małe cargo na kulki i batony.

Kup na początek te shingle, które dałem. Potem dokupisz prostego chestriga na którym zaczepisz tę ładownicę, zrzutówkę i jakieś cargo na worek z kulkami.

Zostanie miejsce na dwie ładownice na magazynki, radio albo coś.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
Najpierw pomyśl co chcesz nosić, potem dobieraj do tego oporządzenie, żebyś nie skończył z kamizelką która "fajnie wygląda" a połowa ładownic jest pusta.

 

O pasoszelkach BW zapomnij. Co będziesz robił z ładownicą na saperkę, manierkę i chlebakiem?

 

Na weekendową jebankę potrzeba 3-4 midcapów i worka zrzutowego. Ewentualnie radio i małe cargo na kulki i batony.

Kup na początek te shingle, które dałem. Potem dokupisz prostego chestriga na którym zaczepisz tę ładownicę, zrzutówkę i jakieś cargo na worek z kulkami.

Zostanie miejsce na dwie ładownice na magazynki, radio albo coś.

W ladownicy na wodę mam... Butelkę z wodą i 7daysa, w saperce mam... Pistolet:p pasuje idealnie :icon_smile: w chlebaku mam kulki, batki, rękawiczki i inne pierdoly(nie noszę wtedy plecaka)

Więc o bezsensownosci szpeju bym raczej nie mówił.... Ale rozumiem.... Multikam jest najlepszy bo najmodniejszy, a flek jest beee bo jest tani (chociaż kamufluje w większości przypadków świetnie)....

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz. Jaki multikam? Co ma kolor oporządzenia do jego użyteczności?

 

S95 ma jedną ładownicę na magazynki niepasującą ani do emki ani do ak i system mocowania niekompatybilny z niczym oprócz izolki i trytek.

 

Kulki, batki, rękawiczki, 7daysy i inne pierdoły niech sobie leżą na respie, po co je nosić ze sobą?

Link to post
Share on other sites
Nie rozumiesz. Jaki multikam? Co ma kolor oporządzenia do jego użyteczności?

 

S95 ma jedną ładownicę na magazynki niepasującą ani do emki ani do ak i system mocowania niekompatybilny z niczym oprócz izolki i trytek.

 

Kulki, batki, rękawiczki, 7daysy i inne pierdoły niech sobie leżą na respie, po co je nosić ze sobą?

Rozumiem, ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Ja wypowiedziałem się o sensownosci sprzętu swojego. Na sobotnie jebanki z respem co 10minut to faktycznie nawet 2 magi wystarcza, ale na dłuższe akcje pasuje to, jest porządnie wykonane i całość kosztuje tyle co sam pas molle... Najtańszy. Co do ladownic na magi... Wszystko się da zrobić, trzeba chcieć. Jak się ma kasę i się nie chce to można wydać hajs i już. Kolega pytał o tańsze zestawy, ja podałem jedną (a nawet dwie opcje) do wyboru. Nie neguje też innych bo każda sroczka chwali swoje...

Jeśli chodzi o MC to był przykład myślenia wielu asgejow... Kup drogie będzie najlepsze, a ze snajperki poniżej 3tys nie da się strzelać. Zaproponujmy autorowi różne opcje, sam sobie wybierze co chce kupić i co bd mu pasowało. I tak życie samo to zweryfikuje. Dopiero jak coś kupi to sam będzie wiedział co mu pasuje, a co nie

 

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Na weekendową jebankę potrzeba 3-4 midcapów i worka zrzutowego.

 

Na jebankę to i hi-cap wystarczy, a spotkałem wiele przypadków i sam raz zapraktykowałem sytuacyjne trzymanie magazynków w kieszeniach. Dla wielu na początek się sprawdza. To raz.

 

Dwa: Rozumiem argument, który przytoczył Bober00 - jednak mnie całkowicie zrzutówki nie przekonują, jeśli zdarza się tak - a zdarza się rzadko - bo jednak mid-cap swoją pojemność ma, że wyjdą mi kulki w trakcie wymiany kompozytu to rzucam pustaka na ziemię. Skleroza mnie jeszcze nie dopadła i nie zapomniałem jeszcze o żadnym :icon_wink:. Często wkładam go po prostu od razu do ładownicy ( wychodzą tu atuty tych z "klapą" i polimerowych, bo łatwiej to zrobić niż do tych otwartych z gumką).

 

I przede wszystkim, nie mów proszę sledz, że zrzutówka to konieczny zakup do tych magazynków.

 

Kulki, batki, rękawiczki, 7daysy i inne pierdoły niech sobie leżą na respie, po co je nosić ze sobą?

 

Jak jebanka odbywa się na jakiejś "arenie" czy czymś podobnym to spoko, ale jak na respa jest 200-400m lasem to lepiej mieć takie rzeczy przy sobie, nie tracąc przyjemności z gry dodatkową wędrówką.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Dwa: Rozumiem argument, który przytoczył Bober00 - jednak mnie całkowicie zrzutówki nie przekonują, jeśli zdarza się tak - a zdarza się rzadko - bo jednak mid-cap swoją pojemność ma, że wyjdą mi kulki w trakcie wymiany kompozytu to rzucam pustaka na ziemię. Skleroza mnie jeszcze nie dopadła i nie zapomniałem jeszcze o żadnym :icon_wink:. Często wkładam go po prostu od razu do ładownicy ( wychodzą tu atuty tych z "klapą" i polimerowych, bo łatwiej to zrobić niż do tych otwartych z gumką).

Oczywiście, mi po prostu szkoda mojego sprzętu :icon_smile:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Na jebankę to i hi-cap wystarczy, a spotkałem wiele przypadków i sam raz zapraktykowałem sytuacyjne trzymanie magazynków w kieszeniach. Dla wielu na początek się sprawdza. To raz.

Kolega w pierwszym poście napisał że chce dokupić sobie 3 magazynki i pyta w czym je przenosić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...