Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do początkującego do 700 zł.


Recommended Posts

Witam,

 

dopiero rozpoczynam przygodę z ASG i szukam repliki od dłuższego czasu. Budżet to tak jak w tytule ~700zł. Przeszukałem wiele wątków i tematów na temat przeróżnych replik i po dłuższych poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że UAR od APS będzie odpowiedni na początek po niewielkim wstępnym tuningu.

Dodatkowo do tego bateria od Turnigy, jeśli nie wejdzie to proszę o sprostowanie choć widziałem, że podobnych rozmiarów mieści się w stopce kolby. Wiem też, że nie ma replika przyrządów celowniczych więc prosiłbym o pomoc w wyborze czegoś, żeby jednak było widać co nieco a nie małe kółeczko.

 

Replika będzie używana głównie do CQB z limitem 370 fps i ograniczeniem do trybu SEMI jednak w przyszłości nie wykluczam lasu. Dodam, że osłonę twarzy mam w postaci okularów i maski stalker więc to nie jest już potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli lubisz układ bullpup i nie przeszkadza Ci, że replika jest z tworzywa - to może być. Mówisz, że czytałeś tematy na forum, więc pewnie znasz jej bolączki (każda replika jakieś ma tak czy tak).

Z baterią nie wiem, musiałbyś spytać kogoś kto to przymierzał. Mozesz też zabrać replikę do sklepu modelarskiego i dopasować coś.

Z przyrządów to jak w temacie obok pisałem - kolimator albo EOTech, który nie przyciemnia. Tyle Ci powiem, nie znam się na nich ;)

 

Rozważ włożenie kabli niskooporowych i mosfetu, żeby na semi nie spalić za szybko kostki stykowej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, standardowo w niej trzeba podkładkowanie zrobić, przesmarować I złożyć porządnie, plastik wg wszelakich testów dobry, nie przeszkadza mi osobiście. Mosfet i kable będą jak tylko będzie budżet odpowiedni, możliwie najszybciej.

 

A co do przyrządów to ani na Eotecha ani na nic innego budżetu nie ma więc pewnie zostanę z mechanicznymi aż kasa się nie pojawi.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że i mechaniczne celowniki trzeba będzie dokupić. Tu w zasadzie możesz kupić składane. Na tych UARach fajnie wyglądają małe koli w typie Micro Doctera kub Aimpoity serii T. Tyle........ tyle że niestety tanie szkło nie jest dobre i zawsze ta taniość jest powodowana niską jakością optyczną. Wiec musisz sobie niestety wypracować sam kompromis między ceną a jakością ( bo niektórzy wolą jak wygląda a mało co widać, a inni wolą żeby było widać a wygląd to druga sprawa)

Link to post
Share on other sites

Jak znam siebie to polecę po całości tak jak z repliką. Zaczynałem od ~400 zł a wzrosło prawie dwukrotnie, z tym będzie podobnie. Podobają mi się EOTechy i pewnie na takim stanie. Mechaniczne już wrzuciłem do koszyka razem z repliką i tylko czekam na zamknięcie budżetu i ewentualne promocje a optyka po ogarnięciu karabinka do stanu używania i podstawowym tuningu.

 

Dzięki wszystkim za opinie, jak wszystko dojdzie to pewnie się gdzieś tu na forum pochwalę jak działa i napiszę co nieco o samej replice.

Link to post
Share on other sites

Replika ogólnie zbiera niezłe opinie, chyba nawet jest coś o nich na Fo skrobnięte.

 

Chyba nie rozumiem, gdzie jest wspomniane? Na pewno natrafiłem na temat na Forum i artykuł na portalu o wersji V1 wspominający o problemach z magami i kilka pomniejszych kłopotów z którymi jestem sobie w stanie poradzić z niewielką pomocą znajomego, który siedzi w temacie dłużej.

Link to post
Share on other sites

Nie ma recki natomiast jest sporo rozproszonych informacji. Wiem jedno, od dwu lat kumpel strzela z modelu 502 ( prawie stok bo tylko sorbo pad włożył i precrurkę z gumą wymienił) i bardzo sobie chwali. Na ostatnim Gajwerowym Stalkerze miałem okazję postrzelać i nawet były chęci coby pomieniać na moją sajgę młotka ale ostatecznie każdy został przy swoim.

Link to post
Share on other sites

A to jak masz takie doświadczenia to tylko upewniło mnie w wyborze, dziękuję bardzo za pomoc i przekazane informacje. Z tego co wyczytałem to 502 od 501 różni się długością tylko i wyłącznie, środek ten sam.

 

W takim razie zbieram budżet dalej na celownik i grzebanie w środku, mam nadzieję, że nie skończy się na wymianie gumki hu i kosmetyce a zrobi się z tego dobra replika do CQB a po wymianie sprężyny w lesie też da radę.

Link to post
Share on other sites

Ta podlinkowana bateria 1800mAh raczej nie wejdzie. U mnie mieszczą się 1200 i 1300. Najlepiej kupując replikę poproś sklep o dobranie baterii.

Odnośnie kolimatora: ludzie kupują Eotechy, bo im się podobają. W praktyce lepsze będzie coś takiego:

http://www.taiwangun.com/kolimatory-2/kolimator-otwarty-tactical-4-reticle-sight-acm?from=listing&campaign-id=19

 

W moim egzemplarzu podkładkowanie było w miarę poprawne. Za to u wielu osób (u mnie też) prosiło się o wymianę oringa głowicy tłoka.

Link to post
Share on other sites
Ta podlinkowana bateria 1800mAh raczej nie wejdzie. U mnie mieszczą się 1200 i 1300. Najlepiej kupując replikę poproś sklep o dobranie baterii.

Taka bateria na pewno podejdzie, jest malutka przy czym dość wydajna. No ale to już jak przyjdzie replika to pójdę sobie do modelarskiego i tam dobiorą.

 

Odnośnie kolimatora: ludzie kupują Eotechy, bo im się podobają. W praktyce lepsze będzie coś takiego:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

trzeba przyznać EOTech ładny ale boję się też o taki jak podlinkowany będzie zbyt delikatny i gdzieś zahaczę. No ale tak jak mówiłem, będzie kasa to będzie kolimator. Jeszcze jest dużo sprzętu do kupienia w postaci szpeju jakiegokolwiek, munduru i innych rzeczy o których się nie myśli zazwyczaj.

 

W moim egzemplarzu podkładkowanie było w miarę poprawne. Za to u wielu osób (u mnie też) prosiło się o wymianę oringa głowicy tłoka.

 

Myślę, że dla kogoś kto się ma podstawową wiedzę na temat budowy replik i zdolności manualne na średnim poziomie nie będzie to problematyczne. W ostateczności będę pisał na forum o pomoc.

Link to post
Share on other sites

No to teraz nie wiem co zrobić już całkiem, czy zostawić GB w stanie w jakim go dostanę czy poprosić znajomego, żeby rozebrał i ogarnął środek. Kable na pewno zmienię pewnie zaraz na start razem z baterią pójdą do wymiany.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, kable wyprowadzone na start są do tyłu za GB czy do przodu nad lufę?

Link to post
Share on other sites

Obecnie do tyłu. W V1 były na przód. Na początek możesz spokojnie zostawić GB jak jest. Przy okazji: nie wiem jak gdzie indziej, ale TG plombuje prowadnicę sprężyny i bez utraty gwarancji nie zmienisz sprężyny.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

W sumie przynajmniej na razie nie planuję strzelać się w lesie więc słabsza spokojnie da radę, w razie co to się rozplombuję i wtedy będę się martwił, do tego czasu jeśli będzie dobrze strzelało to nie będę tykał faktycznie, może się gwarancja przydać.

 

Kolejne pytanie mi właśnie do głowy przyszło @mareq, jakich magazynków używasz? Wiem, ze trzeba gniazdo przerobić delikatnie, żeby podchodziły midy i lowy bo hi-capy ładnie łapie. Jakieś konkretne masz polecane czy raczej co pasuje to podaje?

Link to post
Share on other sites

Hmm, skoro nie trzeba piłować to jeszcze lepiej. Wiem w co celować, jak podejdą jakieś inne przypadkiem to dam znać.

 

To zapytaj kiedy dostawa, może za tydzień? :icon_wink:

 

Właśnie maila napisałem z zapytaniem. Ciekawe do odpiszą.

Edited by czapkens1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...