Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5, broń do lasu i cqb?


Recommended Posts

Cześć,

nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Szukam zgrabnego karabinu, padło na mp5. Z tego co przeczytałem ak i m4 są dobre na początek, ale lepiej zacząć od czegoś innego, a tak poza tym za dobrą broń tego typu trzeba dać ponad 1000zł. Myślę, że mp5 na początek będzie dobra. Co o tym sądzicie?

Swoje zakupy chcę zrobić w taiwangunie, mam tam zniżkę i myślę, że tam będzie najlepiej.

 

Chciałbym, aby broń nadawała się do CQB, ale także do lasu na strzelanki. Znajomy powiedział, że można równie dobrze zmieniać sobie samemu sprężyny lub regulować prędkość w broniach przez dokręcenie lub odkręcenie odpowiedniej śrubki. Czy te repliki mają taką funkcję?

Wiem, że cqb zaczyna się od 300-350fps, a dwie pierwsze mają na starcie 390, można coś z tym zrobić?

 

Tak samo pierwsze dwie różnią się chyba tylko wyglądem, ale chciałbym spytać kogoś doświadczonego o zdanie.

 

W przyszłości chciałbym zamontować na replice lampkę, ponieważ często będzie używana w cqb w nocy.

 

Wybór padł na te trzy repliki:

 

1) http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

2) http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

3) http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

 

Prosiłbym was o pomoc, przeczytałem wszystkie możliwe tematy dla początkujących, teraz czas coś kupić i chciałbym się z Wami skonsultować :icon_smile:

 

Nie jestem jakimś zapaleńcem. Prawdopodobnie będę się strzelał raz w miesiącu, jak na to czas pozwoli, ale mimo wszystko chciałbym mieć replikę, która w jakimś stopniu będzie dorównywała innym na polu bitwy :)

Edited by tsqmi
Link to post
Share on other sites

Nie ma określonych "modeli" broni dobrych na początek. Bardziej zwracałbym się ku wyborowi dobrego/znośnego producenta, aniżeli konkretnego typu ak/emki/giety/mp5. Piszesz, że chciałbyś broń głównie do cqb, zakładam też, że nie masz zamiaru grzebać w środku jako nowicjusz, proponowałbym więc jakąś emke ze standardowymi +-350fps. Większość m4 i i pochodnych ma pełne orisowanie więc wsadzisz sobie latareczki i inne pierdoły, małe wymiary + składana kolba. 350 fps w dobrej replice nadaje się tak samo do lasu jak 400 fps w słabej, chińskiej replice. Na dobrą sprawę krótkie ak/g36 też się nadadzą do tego, co chcesz. No i prościej by chyba było, jak byś napisał jaką kwotę maksymalnie możesz przeznaczyć na samą replikę.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te repliki mają podobne osiągi. Jednak JG ciut odbiega od Cymek jakością i materiałów i wykonania. Jeżeli będziesz chciał montować latarkę to tylko replika z drugiego linka ma szynę akcesoryjną w zestawie. Reszta wymaga dokupienia frontgripów z szynami.

Wszystkie też potrzebują dokupienia dedykowanych montaży pod celowniki optoelektroniczne.

Jeżeli chcesz dostosować replikę do wymagań cqb to można poprosić sklep o wymianę sprężyny na słabszą ( oczywiście za sprężynę trzeba będzie zapłacić osobno, montaż chyba mają darmowy). W replice JG nie będzie to potrzebne ( o 10fps raczej nikt nie robi problemu).

Jednak pamiętaj że czeka cię też kupno porządnej ładowarki ( te z zestawów niestety powodują szybkie zużycie akumulatora).

Link to post
Share on other sites

A ja od siebie polecę mp5. Bardzo przyjemna replika, jeśli jednak panują u was limity fps, tak jak pisali wyżej zadzwoń do sklepu uzgodnić ew. downgrade. W lesie z takimi samymi fps do cqb może być Ci ciężko, jednak da się grać. Jak potrzebujesz jednej repliki do cqb i lasu najlepiej kupić replikę z systemem szybkiej wymiany sprężyny.

Link to post
Share on other sites

To mp5 jest kiepska jeśli chodzi o las? Z tego wnioskuję? Bo ~350 FPS, to zdecydowane za mało na las?

 

Mogę majsterkować, nie mam z tym problemu, ale czy kupno mp5 i wymiana np. Sprężyny spisze się dobrze jeśli chodzi o las. Bo cqb myślę, że 250fps dałoby radę ponieważ nie mamy tam, aż takich odległości. Natomiast o las już jest nieco inaczej i dlatego chciałbym zaciągnąć waszej porady.

Link to post
Share on other sites

Tsqmi większość ekip z którymi się strzelam w budynkach używa limitu 350fps i singla. To nie chodzi czy jest czy nie jest wystarczające bo graliśmy na samych aepach i też wystarczało. To kwestia umowy nie wystarczania czy odległości :icon_mrgreen: .

Natomiast na terenie otwartym przy obecnym trendzie i 450fps może być mało (znaczy stokowych efpeesów). Czemu ? Bo "ciężkozbrojni" kolesie mogą mieć problem z poczuciem trafienia z czegoś słabszego niż 88mm armata Tygrysa lub będziesz się stresował zasięgiem o połowę mniejszym niż reszta chłopaków.

Rozwiązaniem tego problemu są albo dwie repliki ( jedna do cequba druga do zielonego) lub replika z szybką wymianą sprężyny. Eeeeeeeeeeeeeeech gdzie te czasy kiedy 360 fps w AUGu ob Both Elephanta dawało radę i w lesie i w budynkach :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Spokojnie idzie się pobawić na 350fps w lesie. I to nieźle bawić.

 

Po prostu dostosowujesz taktykę do posiadanego uzbrojenia.

Nie idź na czołówkę. Obejdź linie przeciwnika, chodź sam, kilka strzałów i odwrót zanim odpowiedzą ogniem. Sprawdza się zawsze... skoro "zielone ludziki" z shotgunami potrafiły w ten sposób szarpać o wiele mocniejsze AEG... to z mp5, która ma siłę ognia nieporównywalnie większą zrobisz dobrą robotę.

 

Jak będziesz się z tym zestawem trzymał grupy to zapomnij o udanej akcji w lesie - przynajmniej mi się nie udało osiągać dobrych wyników ze stockiem/ pistoletem jak latałem przy grupie. Przy wymianie ognia liczą się FPS, celność ect. Ze słabym sprzętem staram się nie nawiązywać wymiany ognia - atakujesz jeśli wiesz, że wyeliminujesz przeciwnika. Zaczyna się wymiana ognia to "dzida" do bezpiecznego miejsca. Jak jesteś sam to raczej nie będziesz łakomym celem. A jak będziesz to wyprowadź ich daleko w pole, to jeszcze nacierający koledzy z Twojej drużyny łatwiej osiągną swoje cele.

Link to post
Share on other sites

W lesie stosuj cięższe kulki. Lecą dalej. Poniżej 0,25 nie schodź. Jak hopek da radę to spokojnie dawaj 0,28.

Mam np. Stena z 370FPS (nie zwiększam tego, bo ma niedostępny szkielet GB) i w lesie używam 0,28 lub 0,30 i nigdy nie narzekałem na zasięg.

Link to post
Share on other sites

Sporo zależy od ukształtowania terenu i gęstości poszycia w lesie.

W Krakowie na F50 (las) w lecie nie pójdę z repliką 470 używaną normalnie w innych lasach, bo jest tyle nierówności i krzaków, że i tak strzela się bardzo dużo na 10-20 metrów. A czasem i z 5 metrów się zdarza, znacznie częściej niż na innych terenach. W przyszłym sezonie będę tam już chodził z repliką 350 właśnie.

Jak będziesz się z tym zestawem trzymał grupy to zapomnij o udanej akcji w lesie - przynajmniej mi się nie udało osiągać dobrych wyników ze stockiem/ pistoletem jak latałem przy grupie. Przy wymianie ognia liczą się FPS, celność
Eeeeeeeeeeeeeeech gdzie te czasy kiedy 360 fps w AUGu ob Both Elephanta dawało radę i w lesie i w budynkach

To ja jeszcze dodam, że byłem ostatnio na strzelaniu, gdzie broniliśmy się na linii, i ze swoim zasięgiem 7x metrów w zasadzie nie miałem co robić, bo reszta drużyny wszystkich wycinała zanim weszli w zasięg :icon_cry: Ale tam było płasko i łyso.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

byłem w taiwangunie, trochę porozmawiałem tam z ludźmi i w sumie doszliśmy do wniosku, że mp5 odpada jeśli chodzi o las.

Oczywiście jeśli chodzi o wykorzystywanie terenu wchodzi w grę, ale na starcie jestem przegrany jeśli chodzi o kogoś kto ma +450fps + dłuższą lufę, bo nie same fpsy robią robotę, ale też długość lufy.

 

Doszedłem do wniosku, że zainwestuję w coś dłuższego, a na wiosnę kupie sobie boczniaka lub inną słabszą replikę do cqb, tak jak napisał arend.

 

Na razie zostawię sobie czas na doczytanie jeśli chodzi o sprzęt, później wrócę i spytam Was o zdanie co o tym sądzicie, chyba, że już macie jakieś pomysły. Budżet ok 600-700zł.

 

Jedno pytanko na koniec, czy jeśli kupię broń np. w taiwangunie, i poprosiłbym ich o wsadzenie lepszego sprzętu do środka od razu przed kupnem to gwarancja zostaje zachowana?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ! :)

Link to post
Share on other sites

Ja tam na początku latałem po lesie z MP5 od JG i nie narzekałem (lufa 229mm). Potem tylko wynieniłem body na metalowe, dodałem risy i kolimator. Ciężar repliki przekroczył 4kg i już nie było tak fajnie :icon_smile: . Trzymam ją teraz jako backup.

 

Pfff.. mi znajomy podrzucił full metal dolne body od mp5.... zawsze myślałem, że ta część była z polimeru.... także ten, jak widać można zrobić z tych replik niezłe potworki.

 

Dodam, że chwyt ciężki i solidny jak ruski czołg.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
Oczywiście jeśli chodzi o wykorzystywanie terenu wchodzi w grę, ale na starcie jestem przegrany jeśli chodzi o kogoś kto ma +450fps + dłuższą lufę, bo nie same fpsy robią robotę, ale też długość lufy.

Nie wierz do końca sklepom :icon_wink: Stockowe 430 fps i średniej jakości precka 285 (PPS) dała mi w CM045 trochę ponad 55 metrów zmierzonego zasięgu skutecznego... a stockowe JG608 z lufą 250mm na 360 fps miało niewiele mniej (tęsknię za nim).

Oczywiście jeśli zamierzasz mieć dwie repliki, to dłuższa lufa w tej do lasu nie zaszkodzi, ale jak chcesz jedną - to lepiej w lesie mieć te 3 metry mniej zasięgu, niż nie mieścić się w CQB w korytarzu.

Precka, precka, precka. Widziałem DMRy z 550 fps, które były tak poskładane, że niosły na 60 metrów. Precka, gumka HU, i dobrze złożona replika. Tego potrzebujesz.

 

Sam ostatnio kupiłem wspomnianą już chyba Specnę (nie powiem, że polecam jednak) - po wizycie u dobrego serwisanta ma 350 fps, zieloną gumkę G&G i jestem naprawdę zaskoczony tym jak fajnie strzela.

ALE jeśli mam być szczery - w Krakowie i okolicach nie możesz mieć moim zdaniem jednej repliki do CQB i do lasu, chyba że tylko na F50. Pojedziesz na Tetmajera, do Miękini czy gdzieś w stronę Katowic poza sezonem na gęste krzaki i jednak braknie Ci zasięgu mimo wszystko, bo nawet i na tym 450 fps czasem nie starczy. Takie życie.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...