Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R hop czy flat hop


Recommended Posts

  • 5 weeks later...

To chyba nie widziałeś efektów poprawnie zamontowanego r-hopa... ile takich montowałeś albo strzelałeś z replik w niego wyposażonych, i więcej niż 1 magazynek?

 

A ile zrobiłeś testów porównawczych między flat-hopem a r-hopem?

 

Jeśli chodzi o wyniki ze strzelania jednym i drugim systemem to jest to kwestia dyskusyjna. Szczególnie na kulkach "nie-snajperskich" poniżej 0,30 gr.

 

Natomiast sprawa bezdyskusyjna jest kwestia montażu. Sam używasz terminu "poprawnie". W tym rzecz że początkujący czy nawet średnio zaawansowany ma absolutnie zero szans zamontować swoją pierwszą łątkę poprawnie. A błędy instalacyjny w R-Hopie się potęgują przy lekkich wagomiarach.

 

Flat-Hop jest praktycznie nie do zchrzanienia i wymaga o wiele mniejszej precyzji przy montażu. Więc jeśli chodzi o samo "polecenie" jakiegoś systemu komuś kto nie miał styczności z żadnym z nich, to zgadzam się że Flat-Hop jest słuszniejszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

To chyba nie widziałeś efektów poprawnie zamontowanego r-hopa... ile takich montowałeś albo strzelałeś z replik w niego wyposażonych, i więcej niż 1 magazynek?

 

R-hop'a próbowałem robić i nawet zrobiłem. Być może źle, być może dobrze. Kij wie, efekt był na + względem zwykłego hopa. Strzelałem też z replik które miały już zrobionego i nie było w tym niczego nadzwyczajnego ponad flathop'em. Mi się nawet nie chce bawić w rhop'a.

 

Flathopa montuję prawie w każdej replice, którą dostaję. Efekty zawsze takie same - zajebiste. Rhop... raz, dużo pitoletnia z tym. Wymaga wiekszego nakładu pracy i precyzyji. Szybko się zużywa. Jak ktoś chce gotowe łatki... zabawa w wysyłki itp. wiadomo, można robić to samemu, ale flat w tym momencie jest tysiąckroć łatwiejszy w montażu. Zwłaszcza, że są gumki płaskie, bez wypustek dostępne od ręki, więc jedyna modyfikacja to ewentualne skrócenie dystansera pod lufę.

 

Ja akurat dystanserów flat nie przycinam, używam głównie prometheus'a. Natomiast poszerzam okno w lufie, tak aby zmieścił się cały dystanser. Maksymalizuje to zasadę działania flat'a.

 

Jeśli chodzi o wyniki ze strzelania jednym i drugim systemem to jest to kwestia dyskusyjna. Szczególnie na kulkach "nie-snajperskich" poniżej 0,30 gr.

 

Flat działa przy każdych kulkach i przy każdych fps'ach. Nawet na każdej gumce (oczywiście płaskiej/przerobionej na płaską). Najważniejszy jest dystanser.

 

Jak dla mnie, nic co znajduje się aktualnie na rynku nie pobije dobrze zrobionego flat'a...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Opłaca sie wstawiać flat hopa w replike 340 fps zasięg 60 metrów skuteczny na 54. Jest szansa na zwiększenie zasiegu celności?

Opłaca się. Sam mam 330fps z r-hop zrobionym dla zabawy z wężyka do akwarium i efekty są nisamowite. Zestaw MODIFY też się ładnie u mnie sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Wiecie.... bez konkretnych danych to opinie są takie sobie. Miałem dość śmieszny przypadek w którym kumpel zażyczył sobie abym zamówił i wstawił do jego repliki lufę Edgi 5.98. Zamówiłem, przyszła ale dla beki wrzuciłem miedzianego PPS'a.

Jego zachwyt podczas strzelania był nie do opisania. Łoooo Panie, jak to leci.... będzie z 80m. I ten flathop łoooo jak to strzela.

 

No spoko, potem mu powiedziałem, że siedzi miedziany PPS i zdziwiony. Razem zmierzyliśmy dystans i kulki dolatywały celnie do max 60m.

 

Tak więc bez konkretnych danych mówienie, że "na oko" flathop poprawia osiągi są mało obiektywne.

 

Ale tak, dobrze zrobiony flathop czy r-hop bardzo poprawiają osiągi repliki. Od mniejszego oporu na kulce po wyregulowaniu hu, przez płaski tor lotu kulki, na zwiększonej celności i nieco większym zasięgu kończąc. Zasięg skuteczny bardzo na +. Prosty przykład, moja replika cqb. 370fps, lufa edgi 5.98 300mm bez flathopa okolice 50m skutecznego, potem kulki leciały gdzie chcą. Z flathopem 60m skutecznego i kulki opadają na ziemię.

 

Idealna replika to taka w której zasięg skuteczny pokrywa się z zasięgiem maksymalnym.

Link to post
Share on other sites

Czy to prawda że w przypadku R Hopa nie jest konieczne szlifowanie lufy aby mieć dobre osiągi w przeciwieństwie do flat hopa ?

Ziom, bardzo dużo piszesz o tym co i ile robiłeś na serwisie... czemu nie ma o Tobie ani jednej opinii w wątku o serwisantach? :icon_neutral2: Patrząc na to co piszesz powinienes miec opinii tyle co Poldeck.

 

Też mnie zastanawia ta kwestia, użytkownik wallop prawie w każdym wątku dużo pisze i nie powiem wydają się to być posty merytoryczne i mające sens jednak jak szukałem na jego temat opinii to ciężko było cokolwiek znaleźć.

 

Widzisz... Zajęty jest ściąganiem filmów z netu i wsadzanie na swój fanpage jako swoje.

 

Coś więcej o tym procederze ?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj o r-hop i sam zrób z silikonowe go wężyka, dużo o tym na forum. Jeśli nie wypali to zostanie Ci dystanser i wykorzystasz go w ewentualnym flathopie. Jeśli masz zacięcie warsztatowe to nic trudnego. R-hop to w sumie kwestia szczęścia, raz się uda a pięć razy nie.

Link to post
Share on other sites

Ziom, bardzo dużo piszesz o tym co i ile robiłeś na serwisie... czemu nie ma o Tobie ani jednej opinii w wątku o serwisantach? :icon_neutral2: Patrząc na to co piszesz powinienes miec opinii tyle co Poldeck.

 

Widzisz... Zajęty jest ściąganiem filmów z netu i wsadzanie na swój fanpage jako swoje.

 

Coś więcej o tym procederze ?

Akurat dziś wszedłem na FB i w polecanych zobaczyłem znajomą grafikę - avatar Wallopa. Patrzę, jakieś MK services & customs czy jakoś tak. No to zerknijmy. Oprócz kilku zdjęć, które przedstawiają tylko jakieś części, był jeden post zerżnięty od Dexa, jakiś jeden czy dwa filmiki wzięte z netu.

Były też zdjęcia kilku replik i wyników chronowania. Na szybko przejrzałem i nie znalazłem żadnej opinii w stylu "dzięki stary, strzela świetnie" czy idących w drugą stronę "stary, zapłaciłem tysiaka, a zrobiłeś kupę, a nie replikę". Słowem nie znalazłem żadnej opinii od klienta.

Nie wiem, może słabo się znam na biznesie (w końcu trzy lata ekonomie studiowałem, jakiś marketing był, ale faktycznie - nie ukończyłem tych studiów), ale zawsze myślałem, że pozytywne opinie od klientów są najlepszą reklamą.

Link to post
Share on other sites

No wiedzę jakąś ma i rozumiem to, że się rozkręca, ale chyba właśnie teraz najważniejsza jest dla niego reklama, a pozytywne opinie to najlepsza reklama w tym środowisku (i gdybym to ja prowadził taki biznes to wręcz prosiłbym o opinie). Taki Dexter, Poldeck czy AnR są powszechnie znani. Nawet jakby nikt im teraz opinii nie wystawiał to i tak mieliby klientów, ale nowy w światku bez opinii, a ze zrobionymi replikami?

Link to post
Share on other sites

Są powszechnie znani bo zaczęli serwisować zanim jeszcze airsoft stał się popularny w polsce. Kilka lat, może nawet naście. Proste.

Lajki nie są żadnym wyznacznikiem "zajebistości". Dex ma coś koło tysiąca lajków, przez tyle lat co serwisuje powinien mieć ich sporo więcej, czyż nie? ASGRevolution 1,6k lajków. Mało jak na taką renomę.

 

Poza tym... ja mam gdzieś marketing, reklamę i zdobywanie tłumów :icon_smile: Stronę mam czysto hobbystyczną, wrzucam coś jak mi się chce. Wiedzą dzielę się z każdym bez oporu, lecz zależnie od humoru. O dziwo sporo klientów pisze do mnie, że chcą dać komuś innemu niż do polecanego serwisanta. Piszą z prośbą o pomoc i doradzenie. Jak mi się chce to pomagam, a jak nie to nie, radź sobie sam. Nie muszę się reklamować na umór, moje podejście jest wystarczającą reklamą.

 

Jedna z ostatnich rozmów z klientem. Jest tego więcej i nie dotyczy jednego serwisanta, a większości polecanych...

 

47416e7c6687.png

 

Jestem po prostu zdania, że nie ma kto ich zbytnio "sprawdzić" czy robią papkę czy nie. Działa to na zasadzie efektu placebo tak jak pisałem wyżej o lufie edgi vs. pps. Replika działa? Tak. Ma zgodne fps'y? Tak. Ma wszystko zamontowane tak jak było w umowie? Tak. Woooow, to musi dobrze strzelać.

 

Myślę, że takich przypadków jest sporo więcej. Sporo z nich nie wychodzi na jaw tylko są rozwiązywane polubownie. Większość ludzi, która oddaje replikę na serwis nie zna się na tym i wierzy we wszystko co powie serwisant, zwłaszcza taki z renomą. Taki Gunfire... Renomy nawet nie ma, a i tak biją kokosy na serwisie.

 

Sam jak zaczynałem zabawę z serwisem swoją replikę m4 g&p (custom'a) oddałem do serwisu, dość polecanego. Skończyło się na wymianie okablowania w ASCU (a tak naprawdę tylko przycięciu i dolutowaniu do wystających kabli nowego okablowania) oraz wymianie smarów. Replika strzelała 400fps na SP130, prosiłem by strzelała te 500fps bo tyle powinno być. Serwisant testował mnóstwo gumek i dysz, a po 2msc okazało się, że replika nie jest osiowa i serwisant nie podejmie się dalszej "naprawy".

 

Replika potem poleciała do innego polecanego serwisu w którym za 150zł nie było mowy o rozpoczęciu prac bo była to zbyt niska kwota by cokolwiek z tą repliką robić, a i tak miałbym czekać blisko miesiąc na rozpoczęcie prac.

 

Po jakichś dwóch miesiącach replika wróciła do mnie z uszkodzonym lipo, nie strzelała (wysyłałem strzelającą 400fps), z niedokręconą klapką silnika. Pomijam brak paczuszki z dystanserami hu o wartości blisko 100zł - serwisant ją odesłał.

 

W sumie straciłem ponad dwa miesiące i 75zł na wysyłki. Efekt końcowy taki, że postanowiłem sam coś zdziałać z repliką i po kilku tygodniach zaczęła pluć ponad 500fps... Od tego momentu uwierzyłem w swoje możliwości i zniesmaczony innymi serwisami zacząłem powoli zdobywać coraz więcej zleceń. Tam wymiana kabli, tam wymiana gumki i doszczelnienie - powoli do przodu. Na lajkach mi nigdy nie zależało, a zawsze zależy mi na tym bym zrobionej repliki nigdy więcej u siebie nie widział.

 

ps. Wy mi sami reklamę robicie :hahaha:

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...