Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TanieMilitaria kwestia kulek


Recommended Posts

Chłyt marketingowy, tani ale zawsze.

Ja bym się tego nie czepiał, jakoś Rocketsów nikt tak nie szkaluje i nikt ich nie pcha do luf precyzyjnych chociaż opis na stronie jest taki:

 

"Długo oczekiwane, wysokiej jakości, precyzyjne kulki Rockets. Dzięki specjalnemu procesowi wytwarzania Rocketsy charakteryzują się bardzo dobrym skupieniem strzałów."

Producent Rocketsów nie deklaruje kompatybilności z lufami precyzyjnymi. O ile określenie "High Precision" nie jest deklaracją tego że nadają się do luf precyzyjnych to już opis Madballs wyraźnie o tym mówi.

Nikt nie zwrócił chyba uwagi na to, że replika mogła być nieprawidłowo użytkowana. Skoro powstała zacinka, to kolega autora mógł dalej naciskać spust, co w efekcie doprowadziło do zniszczenia części.

 

To są spekulacje. Fakty są natomiast takie że replika doznała zacięcia kulki która deklarowana była (w opisie produktu) jako nadająca się do luf precyzyjnych a sam sprzedawca/dystrybutor zdementował tą informacje twierdząc że "nie poleca tych kulek do luf precyzyjnych".

Link to post
Share on other sites

Producent Rocketsów nie deklaruje kompatybilności z lufami precyzyjnymi. O ile określenie "High Precision" nie jest deklaracją tego że nadają się do luf precyzyjnych to już opis Madballs wyraźnie o tym mówi.

 

 

Za to deklaruje, iż ich średnica to 5,95mm (+/- 0,01mm), a to by oznaczało, że nadają się do luf precyzyjnych. Ile w tym prawdy, wie każdy użytkownik rocketsów:);p

Link to post
Share on other sites
To są spekulacje. Fakty są natomiast takie że replika doznała zacięcia kulki która deklarowana była (w opisie produktu) jako nadająca się do luf precyzyjnych a sam sprzedawca/dystrybutor zdementował tą informacje twierdząc że "nie poleca tych kulek do luf precyzyjnych".

 

I masz 200% pewności, że np. nie podwinęła się gumka?

Link to post
Share on other sites

A ode mnie inne pytanie: w jakim stanie była lufa i replika w momencie zacinki? U siebie miałem już zacinkę, na lufie stockowej, gdy do gniazda magazynka dostał się piach (dynamiczna akcja i stało się, a w natłoku zdarzeń nie sprawdziłem repliki przed kolejną akcją :icon_lol: ), i ziarno piasku zablokowało kulkę w okolicach komory HU. Po usunięciu kulki i wyczyszczeniu lufy replika działa świetnie aż do dziś. Kulka była dobrego producenta, używałem ich zarówno przed jak i po awarii. Więcej problemów z ich użytkowania nie stwierdziłem. Jakość kulek NIE MUSI być jedynym powodem awarii. Odnośnie kulek Madballs się nie wypowiem, bo ich nie używałem.

 

Kolejna sprawa: czy kolega, o którym piszesz mógłby się tu pojawić i przedstawić zakres uszkodzeń (najlepiej ze zdjęciami)? Nie bronię tu sklepu TM, bo nie znam osobiście tej sytuacji, ale w momencie oskarżania kogoś warto przedstawić jakieś dowody.

Link to post
Share on other sites

I masz 200% pewności, że np. nie podwinęła się gumka?

Mam 99,99%. Kulka była zablokowana w lufie.

A ode mnie inne pytanie: w jakim stanie była lufa i replika w momencie zacinki?

Zarówno replika jak i lufy były nowe. Zostały przestrzelone wcześniej testowo w warunkach wykluczających zabrudzenie piaskiem, pyłem itp. Testowe przestrzelenie odbyło się na kulkach 0,20g, 0,25g i 0,28g firmy G&G.

Kolejna sprawa: czy kolega, o którym piszesz mógłby się tu pojawić i przedstawić zakres uszkodzeń (najlepiej ze zdjęciami)? Nie bronię tu sklepu TM, bo nie znam osobiście tej sytuacji, ale w momencie oskarżania kogoś warto przedstawić jakieś dowody.

Prośba przekazana.

O ile pamiętam nie robiliśmy fotek (nie to pokolenie ;) ). Znany mi zakres uszkodzeń to porysowana lufa i uszkodzony tłok.

Ocena techniczna dokonana została przez profesjonalistę z długoletnim doświadczeniem - w chwili oceny nie znana mu była marka kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...