Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TM scar-h vs ICS cxp mars s3


Recommended Posts

Chciałbym kupić replikę tzw "high-end", która mogłaby mi służyć długo i w miarę niezawodnie. Dodam, że z żadną z niżej wymienionych nie miałem do czynienia na żywo.

1. Tokyo Marui next-gen scar-h (http://www.airsoftsh...r-h-black.html)

2. ICS CXP-Mars komodo w wersji S3 (sss) (https://wgcshop.com/...=&view_choice=b)

 

Za replikę scar'a wychodzi ~2300zł (brak kosztów przesyłki, brak cła czy podatku), czyli podobnie jak ICS (przesyłka 76$ + cło 3,2% i podatek 23%).

Mój dylemat dotyczy ogólnej sprawności replik. Replikę używałbym tylko w lesie, na początku stock (tutaj na minus dla TM za fps'y), na wiosnę przyszedłby czas na tuning. Aktualnie jest sporo części do TM i koszt jego tuningu (bez mosfetu, jeszcze się wstrzymam, bo nie czuję takiej potrzeby) to około 1300zł. ICS ma w znacznej większości standardowe części i tuning byłby tańszy o mosfet (wbudowany Self-testing Shooting System). Nigdy nie miałem do czynienia z żadną z firm i opieram się jedynie na opiniach Waszych jak i znalezionych w internecie. Może macie ewentualnie jakieś inne propozycje? Cena nie gra roli, oczekuję dobrej kultury pracy, dobrego zasięgu (mam świadomość, że to nie snajperki) i możliwości jej tuningu do około 450 fps.

 

Oczekuję konstruktywnych opinii czy krytyki oraz dziękuję z góry za pomoc :icon_smile:.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak ICS ale TMa zrobisz na 450 fps tylko przy dużym nakładzie pieniężnym (jeżeli chcesz mieć to zrobione dobrze, to licz generalnie drugie tyle co wydajesz na replikę). Tuning recoil shocków opisywałem w tym temacie: http://forum.wmasg.pl/topic/154307-next-gen-tm-sopmodsocomscarhk/page__st__40

 

Generalnie, są dużo prostsze sposoby na wyciągnięcie 450 fpsów fpsów :)

 

Nie zniechęcam, bo TMy z serii RS są najlepszymi replikami jakie do tej pory miałem ale trzeba wziąć pod uwagę, że zwyczajnie nie pomyślano ich na nasz fpsowych wyścig zbrojeń ;)

Link to post
Share on other sites

Dwie zupełnie różne repliki, ciężko je porównywać. Ja bym brał TM, ale pewnie wcześniej czy później zacznie Cię uwierać mała liczba fpsów. Na Specu jest za chyba 2700. Dopiero co mieli 11% off. Pomarudź im telefonicznie, może puszczę z rabatem.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Trela o Gratek napisali- dwie nieporównywalne repliki. Jeśli szukasz repliki na gry 24-48h to odpuść sobie Recoil Shocka. Jeśli na zwykłe strzelanki albo krótki kilkugodzinne gry- możesz śmiało brać tego Scara. I nie sugeruj się małą ilością fps- replika strzela wyśmienicie po wyjęciu z pudełka. Moje G&P dopiero po zrobieniu go na absolutnie topowy AEG zaczęło lepiej (czyli celniej, dalej i z lepszą ręakcją na spust) strzelać od Scara TM. A i tak na frajda z użytkowania jest po stronie Scara i zabieram go na większość "niemilsimowych" gier.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Trela o Gratek napisali- dwie nieporównywalne repliki. Jeśli szukasz repliki na gry 24-48h to odpuść sobie Recoil Shocka. Jeśli na zwykłe strzelanki albo krótki kilkugodzinne gry- możesz śmiało brać tego Scara. I nie sugeruj się małą ilością fps- replika strzela wyśmienicie po wyjęciu z pudełka. Moje G&P dopiero po zrobieniu go na absolutnie topowy AEG zaczęło lepiej (czyli celniej, dalej i z lepszą ręakcją na spust) strzelać od Scara TM. A i tak na frajda z użytkowania jest po stronie Scara i zabieram go na większość "niemilsimowych" gier.

Rozumiem, że chodzi o sam recoil shock, a może o wage? Oglądanie na youtube to jedno, a drugie to słyszeć takie coś na żywo i to przez wspomniane 24h, faktycznie może doskwierać ten 'klank'. Na pewno wezmę te rzeczy pod uwagę. Na strzelanki 24-48h nie jeżdżę, bo nie należę do żadnej ekipy i nie znam nikogo kto mógłby mnie 'wprowadzić' w temat, więc póki co to byłaby używana na 'niedzielnych strzelankach'.

Link to post
Share on other sites

Pisząc "Recoil shock" miałem na myśli serię replik, nie system odrzutu :). Dźwięk strzału w Scarze jest przyjemny, nie ma na co narzekać ani porównywać ze zwykłym AEG-iem. Nie jest to replika na długie gry, bo zasilana jest specyficznymi (a więc rzadkimi) i drogimi magazynkami- nie obładujesz się nimi raczej od stóp do głów ani nikt Cię nie poratuje nimi jak skończy Ci się amunicja. Druga sprawa to niektóre sytuacje, w których 450fps uratuje Cię, a 300fps z magicznym hopem już nie. Na strzelance to bez znaczenia, na dłuższej grze już nie. Ale jak wspomniałem- sam używam Scara TM na większości krótkich gier i frajda jest naprawdę spora, a replika "robi swoją robotę".

Link to post
Share on other sites

Ja TM M4 CQB-R miałem na Asgardzie i fajnie dawał radę, jednakże tam specyfika była trochę inna: MOUT (ograniczenie do 350 fpsów w budynkach) + 30 minutowe respy. Ze sobą miałem 7 magazynków, po drodze sprzeniewierzyłem jeden (co ze względu na ich cenę, boli prawie tak samo bardzo jak przy magach od gaziaków :P). Aktualnie mam 10 magów (rzadko jednak biorę wszystkie) i część z nich to EPM od PTS, które mieszczą 120 kulek.

 

Tym samym gdybyś kupił 10 EPMów i zamiast SCARa H zdecydował się na wersję L, to mógłbyś mieć ze sobą 1200 kulek "na raz". Ciężko mi sobie wyobrazić starcie w asg, gdzie taka ilość jest niewystarczająca, chyba że rzeczywiście w sytuacji, gdzie nie można doładowywać kulek w międzyczasie, na respie, czy w FOBie. Inna sprawa, że takich hardcorowych milsimów jest niestety jak na lekarstwo.

 

Co do mnie przemawia jako do repliki mislimowej i czego niestety nie miałem w innych replikach (przerobiłem cyme, G&G, E&L, LCT) to niezawodność. TMy zawsze mi strzelały powtarzalnie i zawsze podawały kulki. Jestem w stanie na palcach jednej ręki policzyć sytuację, gdzie coś było nie tak i za każdym jednym razem "awaria" była przeze mnie naprawiana na polu, praktycznie w biegu.

 

Przez półtorej roku (strzelam się praktycznie co weekend, a najczęściej 2 razy w tygodniu, gdzie przynajmniej raz to CQB) biegałem z M4 CQB-R albo HK DG nie mając żadnej innej repliki. Czy jest to replika all-around? Raczej nie.

Na pewno jest to bardzo dobra replika do MOUT. W CQB jej niezawodność i celność w połączeniu ze zgranym koli pokazuję pazury, a system bolt stop nie daje znać przeciwnikowi po drugiej stronie ściany, że jesteś tym frajerem, któremu skończyła się amunicja ;)

W lesie na pewno trochę brakuje jej najczęściej nawet nie zasięgu, a zwyczajnie kopa, np. przy przebijaniu krzaków (to główny powód, dla którego moje HK pojechało na tuning mocowy).

Pozostaję też aspekt szkoleniowy, jeżeli to Cię interesuję. W tym filmie powiedziano na ten temat wszystko, więc nie będę się powtarzał:

 

Podsumowując:

+ Niezawodność;

+ Żywotność (repliki TM słyną ze swojej żywotności w stocku. Ostatnio ktoś sprzedawał w komisie kilkunastoletniego, wciąż działającego TMa);

+ Blow Back, bolt stop (feeling ze strzelania jest świetny);

+ Generalne wykonanie całej konstrukcji i jej jakość out of the box;

 

- FPSy (choć to można zrobić, stockowo replika niesie na około 40-50 metrów, innymi słowy jak chińczyk po tuningu);

- Małe doświadczenie polskich serwisantów z tą konstrukcją (przez pół roku znalazłem JEDNEGO serwisanta w PL, który miał kontakt z więcej niż kilkoma sztukami TM RS. Koniec końców, wysłałem replikę do UK.);

- Gearbox ma tendencje do zacinek na szybkim semi, problem rozwiązuję się na chwilę przestawiając na auto, albo uczyć się pełnego resetu spustu.

 

Mimo tego co napisałem, gdybym był Tobą i szukałbym repliki tylko do lasu to zastanowiłbym się trzy razy zanim kupiłbym TMa. Przy ogromie zalet jakie ma ta konstrukcja jest ona jednak na naszym rynku mocno specjalistyczna (w wwa znam dwie osoby, które mają TM RS, czyli mnie i jedną, która kupiła używkę ode mnie :D). Co więcej nasz lokalny wyścig zbrojeń i warszawski stock na poziomie 500 fpsów sprawia, że muszę się mocno nabiegać, żeby w lesie nafragować ;)

 

Jeżeli jednak Cię nie zniechęciłem i wybierzesz TM to witamy w klubie. Mamy nawet specjalne naszywki ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Trela za tak konkretny wpis. Moje wątpliwości dotyczyły głównie kosztów tuningu mocowego repliki. Osobiście porwałbym się na samodzielny tuning, są filmiki, są wpisy na forach i grupie fb, nie musiałym bawić się w drogie wysyłki i mieć nadzieję, że serwisant zrobi to odpowiednio dobrze. Jak już wspomniałem w swoim pierwszym wpisie czas na tuning przyszedłby za dwa miesiące, by najpierw sprawdzić czego potrzebuję.

 

Jak widzę niestety nikt nie miał do czynienia z repliką ICS'a, ale dowiedziałem się czegoś więcej o wrażeniach z używania replik TM.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Jeszcze jedno pytanie... Gdzie jest dość miejsca na MOSFET w TM Scar? ( Merf gate 3.2) aktualnie mam w kolbie ale kosztem braku możliwości regulacji - moje pytanie czy to jedyne miejsce czy mój serwis poszedł na skróty dlatego nie mam regulacji 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...