Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Stylizacja niemiecka - wojska lądowe i SS


Recommended Posts

Chcesz skompletować STYLIZACJĘ na soldata wojsk niemieckich.

Od czego zacząć? Przy tej różnorodności umundurowania i wyposażenia naprawdę ciężko się połapać bez dłuższego zgłębienia tematu.

 

Podsunę więc propozycję stworzenia sylwetki, która będzie możliwie tania ale też i bardzo dobrą jakościowo STYLIZACJĄ NA POTRZEBY ASH.

 

Mundur:

Najtańszą opcją jest replika tropikalnej bluzy mundurowej produkcji Sturm – koszt około 180zł

Obszycia:

Standardowy/kontynentalny Orzeł na pierś i patki – 20zł + 20zł = 40zł

Spodnie z tego samego kompletu – około 160zł

 

Co prawda jest to sort pierwotnie przeznaczony na front afrykański ale był wydawany również w innych rejonach. Przypominam, że cały czas mówimy o stylizacji na potrzeby ASH, więc kwestie czy będzie to pasowała na całą wojnę i dany teatr działań pomijamy.

 

Na głowę furażerka M34 lub czapka M43 – koszt to około 70zł.

Hełm z racji ceny odpuszczamy, skupiamy się na stworzeniu ogólnie dobrej sylwetki.

 

Pas główny – standardowy skórzany czarny pas – koszt około 70zł

Do pasa klamra – stalowa replika – 70zł

 

Puszka na maskę p.gaz – chyba najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny obok hełmu element wyposażenia niemieckiego oprawcy. Najlepiej kupić oryginał na serwisach aukcyjnych i odrestaurować – można kupić nawet za 60zł.

Odradzam kupno repliki! Blacha użyta do jej wykonania jest cienka jak ta z puchy piwa, pognie się przy pierwszym upadku, nie wspominając o zbyt płytkich przetłoczeniach.

Do puszki paski – repliki w cenie 45zł

 

Jeśli pozwalają na to finanse kupujemy chlebak.

Powojenny w cenie około 35zł (najgorsza opcja jednak będzi espełniał swoją funkcję) lub trochę lepsza replika – 120zł i mamy naprawdę dobry chlebak.

 

Buty – o replikach trzewików czy butów marszowych zapomnijmy. Koszt dobrej repliki która się nie rozleci po pierwszych manewrach to koszt od 900zł w górę. Złej jakości repliki kosztują przez pół i rozpadną się w mgnieniu oka. Jako, że saperki BW już zniknęły z rynku bierzemy czarne skórzane buty typu „skoczki” i podobne. Najprostsze, bez żadnych zwydziwianych podeszw, przeszyć z cordury itp.

Spodnie będą wypuszczone na buty.

 

Co dalej?

Sylwetkę mamy gotową. Ktoś zapyta gdzie reszta? Szelki? Ładownice? Manierka i cała reszta.

To co podałem to podstawa, od której zaczynamy. Z czasem można uzupełniać sylwetkę o ładownice właściwe dla używanej repliki.

Inne elementy naprawdę nie są niezbędne.

Drobiazgi typu manierka, menażka, łopatka czy bagnet pochłoną sporo środków finansowych, które lepiej przeznaczyć na wcześniej wymienione rzeczy.

 

Po podliczeniu wcześniej wymienionych rzeczy wychodzi około 850zł

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites

Uzbrojenie. Tu mogę coś podpowiedzieć bo kilka replik mam.

Każdy z weteranów ASH przyzna bez bicia, że najlepsza zabawa jest z czterotaktem. Najlepiej więc zacząć od kupna takiej właśnie repliki.

 

Kupujemy MB03 lub Varmint'a M70. Koszt tego pierwszego to już nawet 250zł i mamy replikę, która w stock'u ma na prawdę wystarczające osiągi - 430fps. Jeśli nasiąkniemy zajawką bardziej w przyszłości posłuży jako baza do stworzenia custom'owego Kar98k.

Dlaczego tak? Nie lepiej od razu kupić gotową replikę? Replika sklepowa to koszt ponad 1600zł, do tego gaziaki.

W tych samych pieniądzach złożymy custom'a na oryginalnych częściach. Full wypas o lepszych osiągach, grywalności i realiźmie, który zjada ZnAl'owo korkowe Mausy G&G.

 

STG44 - chyba najbardziej popularna replika z arsenału niemieckiego. Dobre osiągi w stock'u bo około 420fps. Dostępny jedynie z magazynkami HiCap. Da się je przerobić na midy/lowy po wstawieniu bebeszków z MP7.

Koszt STG to około 700 za używkę.

 

MP40 - AGM - koszt około 450zł. Słabe osiągi ale to w końcu PM. Po doszczelnieniach i wymianie kabli osiągi delikatnie się poprawią - około 360fps można z niego wyciągnąć. Do wad można zaliczyć słabe wykonanie - jest po prostu dość "wiotki", słabo spasowany, komora HU jest niestandardowa (lufa jest w niej wtopiona), gniazdo magazynka wewnątrz ma plastikową wkładkę, która się łamie i magazynki trzeba oblkejać taśmą. Trzeba się trochę napracować żeby ta replika nadawała się do walk nie tylko w pomieszczeniach. Miałem, nie polecam, według mnie szkoda pieniędzy.

 

MP40/41 SRC - dużo lepiej wykonana od AGM. Od dłuższego czasu ciężka do dostania. Koszt to około 1000zł. Blow Back super sprawa. Standardowo problemy z działaniem magazynków - HiCapy, których mechanizm podawania zawodzi. Najlepiej włożyć bebeszki z magów od AGM. Same magi od AGM przy odrobinie pracy też pasują.

MP41 wygodniejszy niż poprzednik. Kolba jest jednak ze słabego drewna, połamała się przy upadku i wymieniłem na dobrą replikę. Śmiało można polecić.

 

Zdobyczna broń:

Beretta 1938 od Force Core - cena około 800zł. Super osiągi, bardzo celna i dobrze spasowana, nic nie klekocze. Przy 360fps kulki latają jak w STG. Do wad można zaliczyć trochę zabawkowy wygląd, da się to jednak poprawić przy odrobinie pracy.

 

PPSZ41 - mam S&T, super osiągi, blow back, dwie wersje magazynków. Po zabiegach wizualnych nie odstaje strasznie od wersji ostrej. Magazynki dostępne tylko w wersji HiCap. Można jednak bez problemu przerobić ostre magazynki łukowe.

 

Broń krótka:

P08 KWC na CO2 - cena około 400zł. Godny polecenia, celny i dobrze spasowany. Powalczysz nim w zimie i w lecie. Zdecydowanie lepszy zakup niż produkt WE, który słynie z zawodności.

Walther P38 na CO2 - cena około 500zł. Jak wyżej,do wad tej repliki można zaliczyć jedynie "twardy spust"

Mauser C96 - tu mamy dostępne wersje na CO2 od Well w cenie okolo 200zł. Dobre osiągi, blow back, z tym że w większości wykonany z plastiku. Droższy full metalowy odpowiednik robi KWC - około 500zł.

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites

Paweł kawał solidnej roboty. Pozwolę sobie jednak stwierdzić, że Twoja propozycja jest na poziomie premium, prawie rekonstrukcyjnym.

Ja zaczynałem w ASH po Ciemniej Stronie Mocy i podpowiem młodszym jak to drzewiej bywało.

Przy odrobinie szczęścia uda się znaleźć komplet taniej niż podał Wania, na nieco niższym poziomie, ale wciąż akceptowalnym

 

1. Bluza NVA/szwajcarska/szwedzka - ok. 50-100 PLN;

2. Bryczesy NVA/spodnie szwajcarskie/szwedzkie - ok. 50 PLN;

3. Pas skórzany czarny - ok. 50 PLN;

4. Szelki ZOMO czarne - ok. 30 PLN;

5. Ładownice, w zależności od typu broni - do peemów (francuskie skórzane lub parciane do PPS) para ok. 30 PLN, do karabinu ok. 40 PLN;

6. Chlebak NVA - ok. 30 PLN;

7. Furażka NVA to ok. 25 PLN, feldmycka - 50 PLN

Oczywiście powyższa lista jest do weryfikacji bo już dawno nie szukałem niczego na tym odcinku

Razem: ok. 300 PLN. Choć ja zaczynałem swoje przygody w polskich desantach, które trzeba było obwiązać owijaczami, dlatego lepiej jest zapolować na saperki BW - koszt to ok. 250-300 PLN za parę.

 

I faktycznie, za Wanią polecę zabawę z czterotaktem. Naprawdę wielka frajda plus 500 punktów do lansu.

Link to post
Share on other sites

No to go jak to się mówi zdaungrejduj. Słabsza sprężyna i dojdzie do 550 FPS.

 

Oj, nie będę specjalnie grzebał w jedynej replice, którą mam w stock`u bez żadnych ingerencji od nowości - zresztą jest na gaz :icon_mrgreen: . Na zwykłe niedzielne jebanki jest git :icon_wink:. Najsłabszy wynik miał Maus przy około zero stopni 590 FPS, a normalnie oscyluje przy 640

 

 

O.o !

 

Nie ma dobrych MP40? (...)

 

Jest SRC, ale obecnie nie do zdobycia - jak masz dobrego magika w okolicy, co zna się na bebechach to ewentualnie mogę odsprzedać ci swoją(jest problem z jednym elementem w gearbox`ie), bo obecnie tylko używam do reko imprez

Link to post
Share on other sites

MP40 SRC też idealny nie jest. Podawanie kulek przez magazynek, luzy w gnieździe magazynka i wcale nie rewelacyjne osiągi.

Trzeba się nim trochę zająć żeby działał jak należy. Dużo lepiej wypadają Beretta i PPSZ bo oprócz zabiegów poprawiających wygląd nic w środku ruszać nie trzeba.

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Poradnik STYLIZACJI na żołnierza wojsk niemieckich z 2WŚ
  • Domin007 pinned this topic
  • 5 months later...
W dniu 9.03.2019 o 20:39, SikorPL napisał:

Sepp, jak znasz coś lepszego i jednocześnie „obrazowego” linkuj.

Jak pisałem post wyżej "Do Stylizacji wystarczy ta strona,(...)" *, a to na tym forum dla ludzi mających fun z gry, a nie szczegółów szpeju i "takie tam" jest git. Są dobre strony, fora, jak choćby nasze "lehr`owe", FJR1, czy WAF,  oraz wiele innych, ale dla większości użytkowników naszego działu to przerost formy nad treścią.
Jeżeli ktoś będzie pytał się o coś konkretnego na wyższym poziomie, to zawsze dostanie tu odpowiedź

link dla odczepu:
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/index.php

*proszę czytać ze zrozumieniem, zwłaszcza, że użycie do tego czegoś przymiotnika "obszerny" to spore nadużycie, gdzie jest więcej błędów w tekście, niż samych zdjęć - dodatkowo już było na naszym forum o tej stronie, ale to rozumiem, bo często ludzie nie szukają, tylko powielają tematy.

Pozdrówko. Sepp.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] STYLIZACJA na żołnierza wojsk niemieckich z II WŚ
  • 6 months later...

Prośba o radę i pomoc.

Pod Niemiecką stylizację zamierzam sprawić sobie bluzę Sumpftarn z kapturem ale nie wiem za bardzo jakie spodnie dobrać bo jest tego zbyt wiele i tu prośba o pomoc z wyborem ( może być na prv ).

W związku z tym, iż jest to jedynie stylizacja pod ASH potrzebuje nieco zamaskować "górę" skoczków i tu myślę o opinaczach ale ich też jest kilka rodzajów do wyboru :)

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.11.2020 o 20:51, Młody_brt napisał:

Podpytam czy mają dostępna, w "N" będzie dopiero na początek roku jakoś . Jakie spodnie do tego ? Feldhose M44 , M40 czy może coś innego ?

Ja się przymierzam do zestawu
-spodnie m43 w suknie
-bluza mundurowa m43 w drelichu- http://www.hikishop.com/wwii-german-heer-em-soldier-hbt-m43-field-tunic-jacket-wh-p-449.html link od Marka, chwali sobie.
-bluze z kapturem w sumpftarnie 

Spodnie w suknie najpewniej kupię sturma, bo mają opinię wytrzymałych. Uparłem się na drelich na na lato jako bluzę, bo się gotowałem na "Alternatywie..." w szwedzkim suknie, a jak zimno to sweter można pod spód wsadzić. A Sumpftarn dla kamuflażu, ale chciałbym go zaimpregnować żeby na jakieś przelotne deszcze starczyło. Dzięki Ashigara za link.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Stylizacja niemiecka - wojska lądowe i SS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...