Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprawy bieżące ASH - dyskusja, uwagi, wątpliwości, komentarze


Recommended Posts

Taka historyjka.

N - Nowy

W - Weteran

 

 

Przychodzi nowy z STG

N: Cześć wszystkim mam broń historyczna chciałbym postrzelać.

W: (O nie znowu STG) Dlaczego kupiłeś to zamiast innych broni ?

N: Podoba mnie się ta broń bardzo ją lubię w stocku jest świetna i do tego można ją tuningować.

W: Gówno nas to obchodzi idziesz do sklepu oddajesz go i kupujesz czterotakt !

N: Ale... ?

W: Żadne Ale ! Jest tego zdecydowanie za dużo !

N: A jak ja lubię ?

W: Ma być historyczne ! A to jest za mocne do tego HiCapy i psuje klimat !

N: No ale mnie nie stać ?!

W: To zmień prace i weź kredyt xD

 

Brutalne ale niestety prawdziwe.

Nikt nie bierze pod uwagę że ktoś po prostu nie chce Mausera.

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przykład trochę nie na miejscu biorąc pod uwagę, że stg teraz kosztuje ok 1000zł a czterotakt taki lepsiejszy ok 400. Możliwość tuningu: stg wychodzi ok 1300zł z jakimś tam tuningiem a czterotakt ok 700. Dalej będziecie mówili, że nie stać kogoś na czterotakta i kupuje "tańsze" stg ? 

Link to post
Share on other sites

Tu nie o to  chodzi. Tu chodzi o to, że zaczyna się już u nas wyścig zbrojeń i co ciekawe nie po stronie alianckiej a niemieckiej :D U nas coraz więcej osób rezygnuje z elektryków na rzecz sprężynowych czterotaktów a niestety niemcy dążą do zrobienia z historycznych strzelanek spotkań w stylu niedzielnym. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BBombello3 napisał:

Tu nie o to  chodzi. Tu chodzi o to, że zaczyna się już u nas wyścig zbrojeń i co ciekawe nie po stronie alianckiej a niemieckiej :D U nas coraz więcej osób rezygnuje z elektryków na rzecz sprężynowych czterotaktów a niestety niemcy dążą do zrobienia z historycznych strzelanek spotkań w stylu niedzielnym. 

Widocznie takie wolą. Mają więcej frajdy i bardziej im w dłoni leżą. Airsoft jest dla zabawy nie dla wyścigu zbrojeń. Jeśli ktoś kupuje STG to znaczy że go chce.

Nie ma tu podtekstu ani zbrojnego ani jakiegoś wywyższenia się nad stroną Amerykańską. Robienie z igły widły.

Link to post
Share on other sites

Po prostu rzecz w tym że jeżeli ktoś ma Stg, bo kupił go jakiś czas temu i ma,  to aktualnie musi kupić inną replikę, wiec co zrobić z Stg którego się już posiada, nad kominek? do piwnicy? czy też brać na współczesne strzelanki? przecież w Syrii to dalej popularna broń.... ale kasa wydana i to se ne wrati, wiec może tak jak w temacie o magazynkach 

"Aby Wolf był cały i Sheep też cała, może taki uprgade ??? wyjdą magi po sto jak Kings Army do MP 40" 

http://ww2aa.proboards.com/thread/6687/agm-mp44-mid-cap-conversion

Link to post
Share on other sites

Jak wszystko, ash też się zmienia, róbmy tak by szło ku lepszemu, zbliżało się do realiów WWII. Czyli 4takt, samopowtarzalne, mniej broni maszynowej. Patrząc na uzbrojenie wojsk alianckich, widać znaczną poprawę w stosunku do tego co było 8 lat temu, gdy zaczynałem zabawę w ash. Wówczas wszyscy biegali z thompsonami, traz więcej osób ma garandy czy 4takty. Mi się to podoba.

Co do wyścigu zbrojeń, jak dla mnie był to jeden z ważniejszych argumentów, by przerzucić się na tą odmianę asg.  Gdy kończyłem zabawę w modern , jebanki w zasadzie tylko, standardem w szturmówkach było 450fps i plecak HC. Jak rozmawiałem z ludźmi z ash, nie było tego. Thompspny, MP40, czasem jakaś snajperka 450fps. Ja w swoim arsenale mam MG42 jakieś 440fps, tyle samo springfield, garand miał coś kolo 420, a thompson (po tuningu 6lat temu) i sten zawrotne 360. Nie wiem ile ma BAR, Kukena by rzeba zapytać. Gram tymi zabawkami od początku i ani myślę o tuningu. Wolę kupić kolejną replikę lub jakiś szpej. Może częściej zejdę na respa, będę miał mniej fragów, ale większą frajdę z gry. Muszę się bardziej starać, żeby podejść bliżej do przeciwnika. A gdy zdejmę kogoś z pistoletu mającego zasięg 7m wówczas moje ego rośnie do granic możliwości.

Wiem, że niemcy mają gorzej bo replik jakby mniej, MP to gówno, mauser boi szit, zostaje tylko STG, którym można siać postrach wśród aliantów. Niby tak, ale MP lekko poprawiony też pięknie sieje, Wochu podczas gdy alianci minowali skrzyżowanie, jak wychylił się z okopu 5 ubił krótkimi seriami. Czyli, można jak się chce. Mausery, no tu lekki problem, ale kilka było. A skoro alianci próbują, robić customy, może z mauserem też da radę w garażu coś pokombinować. Zachęcam do prób, też bym chciał kiedyś zagrać mauserem.

Problem z STG jest taki, że przez HC i relatywnie dobre osiągi staje się przenośnym KM. Niestety, daje on duża przewagę na polu walki. Gdyby to była pojedyncza sztuka, pewno nikt by nie zwrócił uwagi. Ale przy większej ilości jest to pewien problem. Świetnie widziałem to podczas ostatniego szturmu na koniec 2 fazy. Na okopie siedziało 5-6niemców. Przynajmniej 2STG, ze dwa MP40 medyk i chyba jeden 4takt. Ściana nie do przejścia.

Mam nadzieję, że jesli w roku odbędzie się jedna gra bez HC, z większą ilością 4taktów, środowisko zyska a nie straci. Na ten moment mogę użyczyć 2 repliki powtarzalne, może za rok będzie więcej, niemniej zachęcam do kupna we własnym zakresie, nawet jeśli nie jako główna, na zapas zawsze się przyda.

 

Sorry za błędy, pisane z kom.

 

Link to post
Share on other sites

Nie no jak ktoś wydał ten tysiąc to nie można mu zabronić używać tej repliki. Tylko wiesz nie mówię, że wszyscy ale nie raz na husky dosłownie mnie grad kulek przygniatał i zmuszał do ucieczki a podobno każdy strzelał pojedynczym :D Mając właśnie mniej niż te 200 kulek ludziska zaczną pilnować amunicji. Na niedzielne strzelanki mam low capy po 40kulek to po 10 minutach starcia często muszę uciekać z jednym czy dwoma magami  na tyły żeby się doładować. 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Puszek-Okruszek napisał:

Widocznie takie wolą. Mają więcej frajdy i bardziej im w dłoni leżą. Airsoft jest dla zabawy nie dla wyścigu zbrojeń. Jeśli ktoś kupuje STG to znaczy że go chce.

Nie ma tu podtekstu ani zbrojnego ani jakiegoś wywyższenia się nad stroną Amerykańską. Robienie z igły widły.

Puszek-Okruszek, 

Widzę, że nie bardzo rozumiesz co to jest ash. Czarne Buty napisał "NO WAY", ale się zreflektował i chwała mu za to.

Nikt nikomu nie każe, ani nie zakazuje. Tylko, że organizator określa reguły gry. Może je poddać pod dydkusję, modyfikować pod jej wpływem, ale w koncu to on decyduje. I kiedyś może się zdarzyć, że napisze:

" Na mojej grze ma być taki a taki stosunek karabinów, do automatów. Proszę przy rejestracji napisać z jaką repliką masz zamiar przyjechać. W przypadku wiekszej liczby zgłoszeń  limitowanych typów replik, decyduje kolejność".Albo: " Repliki automatyczne o dużej  mocy, dopuszczamy tylko dla zaufanych graczy". 

Wtedy będzie wybór -  wziąć czterotakt, lub zrezygnowac z gry. Szczerze mówiąc, to mimo szczupłości grona graczy, nie bedzie mi szkoda, jak się zmniejszy o osoby nie rozumiejące idei ash. Ważna jest jakość, a nie ilość. Były już gry na bardzo wysokim poziomie z 10 graczami na stronę.

 

Grzesiek,

Nie chodzi  o ogień ciągły i o highcapy. Wprowadzenie limitów amunicji i ścisłe ich przestrzeganie, powinno spowodować, że nie bedzie siania na prawo i lewo długimi seriami, ani strzelania do celów poza zasięgiem (to ostatnie o Aliantach). Jak ktoś na grze będzie sam zużywał pół zapasu amunicji calego zespołu, to w końcu ktoś mu coś powie. Od tego jest dowódca, żeby opierdzielił takiego gościa i np. zamiast kulek dał mu torbę  medyczną. Myślę, że ktoś powinien mieć kontrolę nad zapasem amunicji. niekoniecznie dowódca, ale np. sierżant-szef. - Tu przechodzimy do łańcucha dowodzenia i dyscypliny . Wszystko się ze sobą wiąże :-). 

Wg mnie limity amunicji na strzelca powinny być ustalone na podstawie jednostek ognia z WW2. Z odpowiednimi współczynnikami uwzgledniąjącymi specyfikę asg. Na razie znalazłem jednostki ognia dla karabinów w różnych armiach (generalnie podobne ) i dla pistoletów maszynowych ( też podobne). Nie moge znaleźć dla STG. Dla karabinów maszynowych jeszcze nie szukałem.

 

 

Link to post
Share on other sites

MG znalazłem w Carentan, leżało, to wziąlem. A tak serio, zbieram repliki, bo mi się podobają, używam jak trzeba. Do tej pory sam używałem MG na 2 lokalnych jebankach, pożyczałem niemcom pod Torgau (dwa razy później z niej oberwałem) i na Orzeł wylądował, stała na wieży w dużym forcie. Chętnie z ciekawości sam bym na czymś większym polatał. I mam nadzieję, że niedługo się uda.

Link to post
Share on other sites

Puszek-Okruszek

Wydawało mi się, że bawimy się w ASH bo mamy dość niedzielnych jebanek. Przynosisz STG i dziwisz się że kręcimy nosem? No chyba dlatego, bo nie chcemy już siania kuleczkami na lewo i prawo. Ja przymierzam się do robienia sylwetki Wehrmachtu. I chciałbym mieć Mausera. Bo to ikona i broń tak rozpoznawalna że produkują ją jeszcze dzisiaj.  No i zakładam że to niesamowita satysfakcja by czterotaktem ustrzelić kogoś z MP40, thompsonem czy stenem. Cortes, Bombel albo Dominik mogą to potwierdzić :)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie siania poza zasięgiem: Dominik zwracał mi uwagę. Potem Pit też mi mówi, że cel jest o wiele za daleko. Bez problemu zdjąłem ten cel. Mój sten na 370fps. Niestety w pobliżu zasięgu maksymalnego trzeba pociągnąć serią, żeby delikwent miał pewność, że oberwał.

Argument, że nie ma na rynku mauserów jest chybiony. Enfieldów też, wszystkie sztuki na Husky to samoróbki.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

W Otwocku, miałem okazję, już prawie kupowałem, ale przestała strzelać jak ją brałem do ręki. Chwilę potem kupiłem ppsh. Na ten moment nie planuję nowych replik, no chyba, że okazja niesteyy z tego co słyszałem, parę PLN sobie za swoją życzysz. Na ten moment niestety podziękuję.

Link to post
Share on other sites

Cortes

Nie rozumiem samej formy "zakazu".

Jeśli ktoś to kupił to znaczy że mu się podoba i chce tym grać. I nagle ktoś przychodzi i mówi no sorry stary straciłeś kasę nie postrzelasz sobie. Kup coś innego wtedy cie dopuścimy.

To dość logiczne że osoba która "nie sra" pieniędzmi nie kupi nic innego tylko odejdzie. A to tylko dlatego że ludziom się nie podoba STG. To trochę mało poważne.

Chciał się pobawić w historyczne ASG a pozostał z niedzielnymi współczesnymi. Genialny biznes.

 

Kuba samo ograniczenie magazynków czy amunicji rozumiem. Ale idei zakazywania STG NIE bo... NIE. Nie rozumiem i nie zrozumie.

Link to post
Share on other sites

Sikor, nie popadajmy w skrajności. Jakby nie patrzeć, STG spełnia wszystkie wymogi ASH. Broń była używana, w czasie wojny, strzelała ogniem ciągłym, replika nawet jak ma 450fps mieści się w normie. Więc jeśli nie ma odgórnego zakazu może grać jak każda inna. Przymykamy oko na to, że weszła do użycia trochę później, tak jak przymykamy oko na spadaków ze 101 na Sycyli. Takie realia ash. ALE jeśli org, stwierdzi, że dla STG, HC, replik HPA, czy dla mnie wstępu brak, jego święte prawo. Nie chcesz się dostować, Twój problem. Zrób swoją grę, albo czekaj aż ktoś zrobi taką, na która ze swoją repliką wejdziesz. Proste. Żeby nie było ja już uprzedzam, że na Husky 3.0 nie będzie magazynków HC. Ktoś, będzie musiał kupić nowe magazynki, ktoś replikę, a ktoś oleje temat i nie przyjedzie. Wówczas mówi się trudno i spina poślady zmieniając scenariusz dla mniejszej ilości graczy.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Jestem zwolennikiem czterotaktów, uważam że wprowadza to bardzo fajny klimat i pod względem mechaniki gry przybliża nas do drugowojennych realiów i pozwala na lepsze odzwzorowania taktyki tamtego okresu, choćby znaczenia broni wsparcia. Ale ten hejt na Stg i na stronę niemiecką oraz niepotrzebne docinki uważam za z deczka niesmaczne. Naprawdę jaki to problem wprowadzić po prostu ograniczenie trybu ognia i limitów amunicji? Dopuszczamy broń niehistoryczną (co jest to potrzebne, bo jest nas mało), a rozważamy o wykluczeniu z gry jednego z symboli niemieckiej myśli technicznej. Jeśli ktoś uzna, że woli ganiać z czterotaktem to super i chwała mu za to, ale może nie szkalujmy użytkownik innego rodzaju replik.

Oczywiście jeśli organizator danej imprezy uzna, że dopuszcza tylko czterotakty to nie ma tematu, ale na pewno odbije się to na frekwencji, a i tak nawet w tym roku doszło do odwołąnia gry.

Link to post
Share on other sites

Też uważam że pewne personalne wycieczki nie powinny mieć miejsca. Dyskutujmy debatujmy i starajmy się rozwiązać ten kuriozalny problem STG.

Jestem za ograniczeniem amunicji czy np zmodyfikowaniem jej (Gregorius pokazał jak) magazynka. Ale samo zakazanie używania STG bo tak organizator sobie życzy jest dla mnie niedorzeczne. Szczególnie że mówimy tu o Air-sofcie Historycznym a STG się do tego idealnie nadaje.

Zrozumiałbym zakazanie normalnych współczesnych replik na Airsofcie Historycznym. To jest ok ma być historycznie niech będzie. Ale STG ? Co wam ta broń zrobiła ?

Link to post
Share on other sites

Jak to narysować, STG ze swoim magiem i osiągami jest zbyt silną repliką. Koniec kropka. Manewrujesz tym prawie jak PM, zasięg jak w MG, a  kulek pod dostatkiem. Całość powoduje, że jest to taki trochę joker w tali niemców. 1 na 30 ok, ale gdy jest ich 5-7 jest problem. Gdyby były do niego magi LC ew MC podejrzewam, że problemu by nie było.

Mniej boli mnie współczesna replika owinięta szmatami z LC niż każda historyczna z HC.

Poza tym, jak zauważyliście np ja hejtuję wszystkie magi HC. I z niecierpliwością czekam na bębnowego MC do ppsh :)

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem wyzerować tok myślenia skupiony wokół stg i przemyśleć, dlaczego stg nagle zaczął przeszkadzać. Porównując operację husky z tego i zeszłego roku wynika po prostu, że mieliśmy za dużo amunicji. W zeszłym roku już w połowie rozgrywki liczyliśmy ile na zostało kulek, strzelaliśmy tylko jak sytuacja była czysta i modliliśmy się o zrzut. Tym razem jakimś cudem amunicji wystarczyło na większość gry. Problemem był zapewne również przelicznik pudelek na doladowania. Po prostu na zasypanie HC 400-toma kulkami trzeba było użyć 3 pudełek (albo 4, musiałbym zerknąć do wątku). Te same 3 pudełka pozwalały na załadowanie 3 lub 4midów do Stena, co daje 150 lub 200 kulek. W ten oto sposób HC były niechcąco faworyzowane. To nie stg jest be, to system doładowań zaszwankował.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Sprawy bieżące ASH - dyskusja, uwagi, wątpliwości, komentarze
  • Domin007 pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...