Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Bizerta - Tunis 1943" - 28 kwietnia 2018 r., Zielonka k. Warszawy (ASH)


Recommended Posts

Szanowni Koledzy!

 

W imieniu Operacji Połączonych zapraszam na ostatnią (przed przerwą) grę z cyklu Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps. W ostatecznej rozgrywce na afrykańskiej ziemi siły Aliantów spróbują zepchnąć Niemców i Włochów do Morza Śródziemnego.

 

https://photos.app.g...hw5hiRywAO4Uah2

 

Wprowadzenie:

Sir, mam obowiązek zawiadomić pana, że kampania tunezyjska została zakończona. Jesteśmy panami wybrzeży Afryki Północnej.

Generał Harold Alexander tymi słowy krótko podsumował rezultaty działań Aliantów w Afryce Północnej i w gruncie rzeczy miał rację. Resztki Afrika Korps i sił włoskich znalazły się między młotem amerykańskiego II Korpusu, a kowadłem brytyjskiej 8 Armii i pozostała im tylko ewakuacja z portów w Bizercie i Tunisie. By jednak móc ją przeprowadzić należało zyskać na czasie i zatrzymać przeciwnika na przedpolach obu miast...

 

Miejsce: nowa miejscówka (w ASH) - Mokry Ług w Zielonce k. Warszawy: https://www.google.p...612!4d21.203227

Data: sobota, 28 kwietnia 2018 r.

Czas: 9-15. Start strzelania o godz. 10.

Wiek: min. 18 lat.

Wpisowe: brak. Gra będzie miała luźną formułę, więc nie oczekujcie wyszukanej scenografii czy bombastycznych rekwizytów. Zadania jednak będą polegały nie tylko na wyeliminowaniu wszystkich przeciwników.

 

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:

-limit FPS: 450 (550 FPS dla karabinów powtarzalnych i broni wsparcia),

-ogień ciągły: repliki historyczne,

-repliki niehistoryczne podlegają zamaskowaniu i traktujemy je jako karabiny powtarzalne zasilane z magazynków załadowanych max. 30 kulkami,

-broń wsparcia zasilana z dowolnego magazynka. Strzela z dwuosobową załogą: strzelec plus amunicyjny, z postawy leżąc, bądź oparłszy o worek, etc.

-limit amunicji: 300 kulek w magazynkach. Doładowanie w punkcie powrotu do gry.

 

Pirotechnika: dopuszczona w zależności od warunków meteo. Używamy z głową. Granaty (groch, kukurydza, mieszanina piasku z gipsem) na bazie ładunków max K206.

 

Troszkę bezpieczeństwa: w sytuacji bliskiego spotkania III stopnia można wezwać przeciwnika do poddania się. Osoba, która się poddała zostaje wraca do punktu powrotu do gry.

 

Powrót do gry: po trafieniu osoba ranna krzyczy DOSTAŁEM! oznacza się czerwoną szmatą/kamizelką i schodzi do punktu powrotu do gry. Obowiązuje zasada 3 na : gracze wracają w ekipach po 3 lub pojedynczo po spędzeniu w punkcie 3 minut.

 

Stylizacja:

Brytyjczycy - głównie oddziały piechoty, ale też przejdą spadochroniarze i komandosi,

Amerykanie - głównie oddziały piechoty, ale też przejdą spadochroniarze ,

Niemcy - głównie oddziały piechoty wystylizowane na Afrika Korps, ale też spadochroniarze z Dywizji Hermann Goering,

Włosi - głównie oddziały piechoty, ale też strzelcy górscy i spadochroniarze z dywizji Folgore.

 

Zadania: rozkazy dowódcy oddziałów otrzymają na odprawie przed grą.

Zapisy: w temacie, z podaniem frakcji. Proszę o uważne kopiowanie listy.

 

Serdecznie zapraszam. Impreza odbędzie się niezależnie od liczby graczy, stawiamy na dobrą zabawę w miłym towarzystwie. Jeżeli czegoś komuś brakuje do stylizacji to proszę pisać. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę na PW. Do zobaczenia!

 

Lista:

 

Alianci:

1.

2.

3.

 

Oś:

1.

2.

3.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgłaszam się :D

 

Alianci:

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

Oś:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

 

Panowie, a co Wy na to, żeby nagrać przy okazji tejże imprezy film promujący ASH? Zaprezentowałoby się na czym to polega, a w tle puściło urywki z akcji. Coś w stylu materiału Miękkopowietrznych z Hilla 400, tyle że bardziej aktualnego, bo jednak sporo się przez tych kilka lat w środowisku pozmieniało.

Edited by Dziećka
Link to post
Share on other sites

2 Aliantów stawia się na wezwanie. A może nawet 3, się zobaczy. Termin (nowe terminy) wpisany do kalendarza.

 

 

Alianci:

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

Edited by c4mper
Link to post
Share on other sites

Spośród ciemności niechaj jasność się wyłoni, a może na odwrót :)

 

W każdym bądź razie bez zbędnego pitu pitu - BĘDĘ !

 

Alianci:

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

Link to post
Share on other sites

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

Link to post
Share on other sites

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

Link to post
Share on other sites

Jak przyjdzie rozkaz (...) i będzie konieczność, mogę się zrobić na piechociarza.

Rozkazu nie ma, ale jeżeli Ci to nie robi to przerzuć się do piechoty. Amerykański II Korpus to w przeważającej mierze była piechota.

 

(...) Panowie, a co Wy na to, żeby nagrać przy okazji tejże imprezy film promujący ASH? Zaprezentowałoby się na czym to polega, a w tle puściło urywki z akcji. Coś w stylu materiału Miękkopowietrznych z Hilla 400, tyle że bardziej aktualnego, bo jednak sporo się przez tych kilka lat w środowisku pozmieniało.

Dziećka, jeżeli się tego podejmiesz, to masz moje błogosławieństwo, a i sam z moim PNS-em chętnie Ci pomogę (PNS - Parcie Na Szkło). Zresztą sam kiedyś byłem filmowcem-amatorem ;).

(...) W każdym bądź razie bez zbędnego pitu pitu - BĘDĘ !

Boguś, mam nadzieję, że jako Włoch? (za Włocha stawiam piwo).

 

(...) Teren niekomercyjny więc pewnie nie ma opcji przyjechać dzień wcześniej i założyć obóz na noc?

Teren to nieużywana już część poligonu wojsk pancernych w Rembertowie. Z uwagi na bliskość (dla ekipy warszawskiej) nie planowaliśmy noclegu w terenie.

 

Ja może z dwoma kolegami wpadnę to rezerwowałbym każdy szpej, chociaż docelowo chciałbym, żeby grali ze mną u Niemców. Ja niestety mam dodatkową tylko jedną panterkę.

Ja mam drugą plus niemiecki garnek albo feldmyckę. Co prawda w Eichenlaubie (preferujemy Splintery), ale ujdzie. Niech szpece od armii niemieckiej się wypowiedzą czy w Dywizji Hermann Goering używano "liści dębu".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...