Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Bizerta - Tunis 1943" - 28 kwietnia 2018 r., Zielonka k. Warszawy (ASH)


Recommended Posts

Granaty były w planie, ale podczas rozeznania terenu tydzień przed grą, trafilismy na ekipę akurat prowadząca rozgrywkę. Zapytaliśmy ich o pirotechnikę i odpowiedzieli, że na tym terenie nie jest mile widziana. Nie wiemy dlaczego, ale prawdopodobnie z powodu sąsiedztwa wojska ( pewnie chca mieć monopol na zatruwanie życia okolicznych mieszkańców hałasem). Dlatego nie daliśmy zezwolenia na używanie granatów. Świece dymne w iglastym lesie na piaskach w ogóle nie wchodziły w rachubę.

 

Myślę, po fakcie, że na tej grze medycy by się sprawdzili, ale w pierwszej fazie trzeba by ich mieć po dwóch na stronę. - Po jednym na każdym skrzydle.

 

A propos wojska. widzialem na zdjęciach, że w pierwszej fazie, na niemieckim respie pojawił się jakiś wojak na quadzie. Co to za jeden? to był żołnierz, czy cywil w mundurze?

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ponieważ wszyscy wiedza że było OK!! to już nie będę się rozpisywał w tym temacie. Dominiku brawo Ty. Co do personalnej wycieczki kolegi Ziemniaczka to szkoda że nie miałeś zastrzeżeń na miejscu, ja problem załatwiam prosto w oczy albo wcale, bo nie przypominam sobie takiej rozmowy. Proponuje mieć trochę więcej doświadczenia i zobaczyć jak się to wszystko odbywa w polu albo od razu przy najbliższej okazji objąć "dowodzenie Niemieckiej Frakcji". Ja z chęcią oddam ten przywilej bo do tej funkcji się nie pchałem. Każdy podchodzi do realizacji zadania w sposób "indywidualny" i czasami wychodzi jak wychodzi ale nie czuje się uprawniony do wprowadzenia "terroru" żeby egzekwować rozkazy. Uważam że gra ma być dobra zabawą i sposobem na odreagowania stresów życia codziennego i tego się trzymam.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ wszyscy wiedza że było OK!! to już nie będę się rozpisywał w tym temacie. Dominiku brawo Ty. Co do personalnej wycieczki kolegi Ziemniaczka to szkoda że nie miałeś zastrzeżeń na miejscu, ja problem załatwiam prosto w oczy albo wcale, bo nie przypominam sobie takiej rozmowy. Proponuje mieć trochę więcej doświadczenia i zobaczyć jak się to wszystko odbywa w polu albo od razu przy najbliższej okazji objąć "dowodzenie Niemieckiej Frakcji". Ja z chęcią oddam ten przywilej bo do tej funkcji się nie pchałem. Każdy podchodzi do realizacji zadania w sposób "indywidualny" i czasami wychodzi jak wychodzi ale nie czuje się uprawniony do wprowadzenia "terroru" żeby egzekwować rozkazy. Uważam że gra ma być dobra zabawą i sposobem na odreagowania stresów życia codziennego i tego się trzymam.

 

Rozmawialiśmy na ten temat przy bunkrze.

Domin zresztą też był przy tym informował o czasie wtedy.

Proponowałem ustawić ludzi na lewej flance natomiast ty chciałeś skupić obronę na bunkrze i wzgórzu.

O tej wymianie zdań mówię.

 

Ale to akurat sprawa wyjaśniona.

Edited by ziemniacek
Link to post
Share on other sites

Zdjęcie nazwane: "Pełne portki"

 

8a117af2b4e2b78cm.jpg

 

Sytuacja wyglądała następująco. Flankowanie z Niemieckiej lewej, zaskoczenie jankesa. Obrócenie flagi, odwracam się żeby się szybko schować za bunkier i... widzę lufę karabinu. Gdyby Krzyś miał szybszy spust niż myśl to bym miał przyjemność przetestować maskę na bliskim kontakcie :)

Link to post
Share on other sites

Na foto 010 miala miejsce ciekawa sytuacja, właściwie to była seria zdjęć ale zostało dołączone tylko foto 08. Stałem z MG za bunkrem i wychylałem sie z niego co jakiś czas z myślą dobiegnieciu do muru przy bunkrze i ostrzale wzgórza. Na foto 08 widac alianta po prawej o którym nie wiedziałem. Wychyliłem się po ułamku sekundy co widac na foto 010 a tam Klauss;) Na szczęście zasada " palec ze spustu" sprawdza się nie tylko przy broni ostrej;)

Czy wystrzeliłbym gdyby był tam przeciwnik? Trudno powiedzieć, czasami jak wszyscy wiemy działa adrenalina, ale tak jak wskazuje- cel mojego ustawienia w tym miejscu był zasadniczo inny tj. Ostrzał wzgórza po przeniesieniu sie na pozycję. Na bliskie dystanse mam drugą jednostkę broni - Lugera i przez większość walk w bezpośredniej odległości od bunkra biegalem z nim.

Jeszcze uwaga co do pozycji strzeleckiej z MG. Stanowisko ogniowe ustawiam zawsze z z dwójnogiem albo z podpórką. Nie biegam z nim niczym RamboBambo co osoby które poruszają sie ze mna widzą( pas transportowy w pozycji bojowej oplata zamek tworząc " koszyk"). Na strzelance mialem awarie i śruba z dwójnogu- chińska stal kruppa ukreciła sie. Dostałem zgodę od Dominika aby grać MG dalej ale powodowało to że czasem zamiast sie polozyc musialem ograniczyć sie do klękniecia i prowadzenia ostrzału z tej pozycji.

 

Co do roli sapera medyka to w mojej ocenie warto docenic fakt kupna dodatkowego wyposażenia choćby w postaci sakiew medycznych czy też specjalnych bandaży i wydłużać respa, ew. wydłużac czas czy też technikę "leczenia" np o zbiór czynności medycznych. Może warto dodać do gry jakieś drobne elementy symulacji do naszych gier, co zostalo poruszone po strzelance. Spadnie nam pekko dynamika ale czy to źle? Widac wyraźnie że pod koniec gier ludzie ciągną resztkami sił a spora część ewakuuje sie przed końcem.

Link to post
Share on other sites

Skoro każdy wrzuca swoje trzy grosze, to może i ja wygrzebię drobne z portfela się dorzucę.

 

1. Mobilne spawn pointy. Jeśli w grze jest więcej niż 1 punkt do zdobycia, można zrobić aby zdobyty punkt z automatu zmieniał się w punkt spawnowy (wymaga to jednak by punkty były oddalone od siebie). Jeśli w grze jednak ktoś chciałby wystawić jakiś pojazd (np willy's albo ciężarówka) to taki pojazd mógłby być jeżdżącym punktem spawnowym. Oczywiście taki pojazd mógłby być "zniszczony" jeśli by zbyt blisko podjechał do przeciwnika co wymagałoby od drużyny obrony "punktu". Medycy oczywiście też mogliby być potrzebni bo w końcu lepiej zostać opatrzonym na miejscu i walczyć dalej niż wracać kolejny raz do spawn'u.

2. Wincyj taktów. Zdaję sobie sprawę, że z dostępnością replik WW II jest nadal kiepsko (choć lepiej niż kiedyś) to jednak powinniśmy się starać aby nasycić gry większą ilością czterotaktów. Nie tylko zwiększy to realizm ale znacząco wpłynie na dynamikę. Choć nic nie mam do thompsonów czy stg44 jednakże ten ostatni, wyposażony w hicapa, może spokojnie robić za "emgietę" bo legniesz sobie i prujesz do wszystkiego co się rusza. Mając takiego mausera musisz się dwa razy zastanowić czy dasz radę wyeliminować przeciwnika, bo przeładowanie trwa jednak troszkę. Rozumiem że to wygeneruje dodatkowe koszta, jednak są osoby które wyspecjalizowały się w tworzeniu takowych replik (mam tutaj na myśli Zeba i jego cudeńka: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1440631792627788&set=p.1440631792627788&type=3&theater&ifg=1) więc można w takową broń się zaopatrzyć po taniości i co ważniejsze (!) nie dojdzie do sytuacji gdy replika Ci padnie jak się zdazyło podczas Bizerty.

3. Wychodzi że jednak potrzeba nam się zbliżać do MILSIMa, znaczy że trza nam dowódców, NCO'sów, radyjka etc. Oczywiście bez tego nadal będziemy się dobrze bawić, ale z dobrą współpracą, łatwiej się będzie nam wykonywało powierzone zadania.

 

Możliwe, że nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale chciałem się z Wami podzielić swoim zdaniem :)

Link to post
Share on other sites
jednak są osoby które wyspecjalizowały się w tworzeniu takowych replik (mam tutaj na myśli Zeba i jego cudeńka: https://www.facebook...3&theater&ifg=1) więc można w takową broń się zaopatrzyć po taniości

Nie do końca jest to miejsce na takie pytanie, ale korzystając z okazji zapytam posiadaczy, ile takowe customy kosztują? Mam na myśli samą robociznę i drewniane części. Nie pytam o cenę bazy + ewentualnego tuningu wewnętrznego.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wspaniałą imprezę . Fotki wspaniale oddają klimat imprezy. Myślę, że w takim doborowym towarzystwie odbędzie się niejedna dobra impreza. Mokry Ług i inne nasze mazowieckie lokacje są do dyspozycji szanownego towarzystwa.

Link to post
Share on other sites

Budweiser,

Zapytaj Wanię, on da Ci kontakt do Zebu i bedziesz mieć info z pierwszej ręki.

Z własnego doświadczenia wiem, że to bedzie 1000-1200 zł bez repliki.

Kontynuacja off top’u sorry - jak ktoś zdobędzie ten kontakt wpiszcie go tutaj pls.

Link to post
Share on other sites

Kurczaki, przydałby się wolny tysiak na koncie.

A na dodatek w kolejce do kupna czeka M4 od VFC. :icon_rolleyes:

Coś czuję, że zostawię sobię moją M14 i posłuży ona jako baza do jakiegoś cacka.

 

Nie mogę oglądać tych zdjęć, bo jeszcze bardziej żałuję, że nie dotarłem. 16 czerwca już tak zaklepany, że nic mnie [mam szczerą nadzieję] nie odciągnie. Pozostaje się tylko cieszyć, że była to kolejna impreza po której pojawiają się same pozytywne opinie i niesamowita zachęta by w końcu dołączyć do Waszego towarzystwa. ;)

Link to post
Share on other sites

Skoro każdy wrzuca swoje trzy grosze, to może i ja wygrzebię drobne z portfela się dorzucę.

 

1. Mobilne spawn pointy. Jeśli w grze jest więcej niż 1 punkt do zdobycia, można zrobić aby zdobyty punkt z automatu zmieniał się w punkt spawnowy (wymaga to jednak by punkty były oddalone od siebie). Jeśli w grze jednak ktoś chciałby wystawić jakiś pojazd (np willy's albo ciężarówka) to taki pojazd mógłby być jeżdżącym punktem spawnowym. Oczywiście taki pojazd mógłby być "zniszczony" jeśli by zbyt blisko podjechał do przeciwnika co wymagałoby od drużyny obrony "punktu". Medycy oczywiście też mogliby być potrzebni bo w końcu lepiej zostać opatrzonym na miejscu i walczyć dalej niż wracać kolejny raz do spawn'u.

2. Wincyj taktów. Zdaję sobie sprawę, że z dostępnością replik WW II jest nadal kiepsko (choć lepiej niż kiedyś) to jednak powinniśmy się starać aby nasycić gry większą ilością czterotaktów. Nie tylko zwiększy to realizm ale znacząco wpłynie na dynamikę. Choć nic nie mam do thompsonów czy stg44 jednakże ten ostatni, wyposażony w hicapa, może spokojnie robić za "emgietę" bo legniesz sobie i prujesz do wszystkiego co się rusza. Mając takiego mausera musisz się dwa razy zastanowić czy dasz radę wyeliminować przeciwnika, bo przeładowanie trwa jednak troszkę. Rozumiem że to wygeneruje dodatkowe koszta, jednak są osoby które wyspecjalizowały się w tworzeniu takowych replik (mam tutaj na myśli Zeba i jego cudeńka: https://www.facebook...3&theater&ifg=1) więc można w takową broń się zaopatrzyć po taniości i co ważniejsze (!) nie dojdzie do sytuacji gdy replika Ci padnie jak się zdazyło podczas Bizerty.

3. Wychodzi że jednak potrzeba nam się zbliżać do MILSIMa, znaczy że trza nam dowódców, NCO'sów, radyjka etc. Oczywiście bez tego nadal będziemy się dobrze bawić, ale z dobrą współpracą, łatwiej się będzie nam wykonywało powierzone zadania.

 

Możliwe, że nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale chciałem się z Wami podzielić swoim zdaniem :icon_smile:

 

Ten temat podnosiłem na koniec gry i na fb A.I.R.S.O.F.T. History https://www.facebook...09012742554599/ macie ankietę z pytaniami jak się zapatrujecie nad podniesieniem jakości gier poprzez wprowadzenie elementów sima. Mamy taką możliwość w oparciu o nowe miejscówki z zapewnioną bazą lokalowo- sanitarną tak, że możemy tam robić imprezy typu: zloty, scenariusze, szkolenia. Wszystko oczywiście odbywa się legalnie tak, że nie ma problemów z mieszkańcami czy służbami.

Edited by Vlad
Link to post
Share on other sites

Fotki super klimatyczne, jak i cała gra :icon_biggrin:

Pozwolę obie wkleić link do mojej relacji wideo:

 

Kurde, wywiadu miałem udzielić do filmu i co? Nic, jak zwykle zostałem pominięty :icon_wink:. Czekam z niecirpliwością na film.

Wybacz, Wish, ale ludzie po grze od razu zaczęli się zeszpejowywać i uznaliśmy z Dominem, że rezygnujemy z wywiadów i nakręcimy duży, solidny materiał przy następnej grze - gdzie mam nadzieję zechcesz wtrącić swoje trzy grosze :icon_wink:

 

Pozdrowienia dla kolegi z MP40 za szturm z iście ułańską fantazją i wykoszenie aliantów broniących lotniska :icon_wink: I dla Klaussa snajpiącego z drzewa :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...