Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Bizerta - Tunis 1943" - 28 kwietnia 2018 r., Zielonka k. Warszawy (ASH)


Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hola, hola mości Panie. Ja tylko zaznaczyłem jak to było w rzeczywistości.

W warunkach ASH takich jakie mamy, 3 osoby to w sumie optimum (o czym zresztą parę razy dyskutowaliśmy). Daje to pewne odniesienie do sekcji ckm a jednocześnie nie "zajmuje" połowę drużyny.

 

Choć nadal uważam, że ckm jak Vickers, Maxim, wz. 30 to fajna sprawa, ale na imprezach, gdzie jest 100+ osób. Wtedy rozstawienie na pozycji takiego żelastwa ma jako taki sens. W innym wypadku dynamika rozgrywki mocno ogranicza przydatność takiego ustrojstwa.

 

 

Ostatecznie można ustawić rozgrywkę na 1WW i zrobić jedno gniazdo z ckm'em a drużyna przeciwna musi je zdobyć :icon_razz:

Edited by HunterKiller
Link to post
Share on other sites

To nie ma sensu, gdy siła ognia takiego CKMu jest równa sile STG, a manewrowości i możliwosci skrytego przemieszczana nawet nie ma sensu porównywać.

Żeby taki CKM miał przewagę na polu walki asg, porównywalną z prawdziwym , to musiałby mieć 700fps i niesamowity rof. Powinien móc strzelać bardzo ciężkimi kulkami (żeby postrzałbył odczuwalny), na dużą odległość (70m?) (ogniem pośrednim 80-90). Można by coś takiego zrobić, ale jaka byłaby trwałość mechanizmu? I jaki koszt kulek?

I co zrobić, jak nieprzyjaciel podejdzie bliżej? Walić z tych 700 fps z 20 metrów? Bronić pozycji za pomocą pistoletów? A może przydzielić do osłony dodatkowych 3 ludzi z pistoletami maszynowymi?

Link to post
Share on other sites

Koniec off topu. Wklejam listę:

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

14. BOMBEL (GB)

15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie

16. Daffi (GB)

17. Rasty (GB)

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

7. Gregorius (Afr.Corp.)

8. Bladek

9. Christian Hartmann

10. Erokesha

11. Schwarzman

12. Gunter

Link to post
Share on other sites

To jest za wielka kierda.

 

A nie mówiłem :) jak dołożyć jeszcze podstawę to robi się armata na warunki ASH.

 

Za Cortesem, Bren lub Lewis dużo lepszy no i taki brytyjski. I nie słuchajcie niemieckiej propagandy, że Bren wymyślili czesi, oni tam mają jedynie samochody a i tak jest ich skoda. :icon_lol: :icon_razz2:

 

Już bardziej opłacałoby się zmajstrować Piata, albo Panzerfausta, ale na granaty grochowe na przykład. O to by mogło się nawet sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mamy czas ale proponuję już zgłosić imprezę do kilku lokalnych grup asg (np Pretorians) via facebook, z komunikatem, że rezerwujemy teren. Mokry Ług jest czasami grywany nawet 2 razy w miesiącu i mimo sporych jego obszarów dwóch imprez w jednym terminie nie wyobrażam sobie za bardzo. Podeślę Ci namiary na te ekipy, w tym milsimowe, które rozpoznaję w mazowieckim. Ty dodasz swoje :P. Obozowanie na miejscu bez problemu, są dobre dojazdowe drogi lokalne i w okolicy tzw "pustyni" więc swobodnie można w lesie rozstawić namioty. Sami to rozważamy :) ... A sklepiki spożywcze w okolicy max 2-3 km.

Link to post
Share on other sites

nigdzie nie znalazłem tematu, więc przepraszam za off top - patrząc na repliki do ASh, aktualnie dostępne na rynku, ckm nie musi mieć 700 fps, żeby bić na 70 metrów. Dobrze stuningowany pod rof, zasięg i dobre części wystarczą, żeby na 450 fps walił na 70m, Problemem były by kulki, bo przy montażu flata, koszt kulek 0.30 do takiego potwora będzie duży...

Link to post
Share on other sites

Alianci

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

14. BOMBEL (GB)

15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie

16. Daffi (GB)

17. Rasty (GB)

18. Janik (jeszcze nie zdecydowałem czy US czy GB)

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

7. Gregorius (Afr.Corp.)

8. Bladek

9. Christian Hartmann

10. Erokesha

11. Schwarzman

12. Gunter

Link to post
Share on other sites

No i niemal przegapiłem!

 

 

 

Alianci

1. Mareq (GB)

2. Budweiser [Królik] (USA)

3. Cortes (GB)

4. Wish (101 AB, USA)

5. Hunter (GB - Szkocja)a

6. Camper

7. Mati

8. Ozi (GB)

9. Pit (GB)

10. Vlad GB

11.Bullet (GB)

12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował)

13, Foorman (GB)

14. BOMBEL (GB)

15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie

16. Daffi (GB)

17. Rasty (GB)

18. Janik (jeszcze nie zdecydowałem czy US czy GB)

19. Kolba (jeszcze nie zdecydowałe: US czy GB)

20. Renifer (US)

 

 

Axis:

1. Marek (WH)

2. Ashigara (FJ)

3. Dziećka (FJ)

4.Ahmed

5. Michael

6. Dr Klauss (WH)

7. Gregorius (Afr.Corp.)

8. Bladek

9. Christian Hartmann

10. Erokesha

11. Schwarzman

12. Gunter

Link to post
Share on other sites

Ja może z dwoma kolegami wpadnę to rezerwowałbym każdy szpej, chociaż docelowo chciałbym, żeby grali ze mną u Niemców. Ja niestety mam dodatkową tylko jedną panterkę.

 

Mam drobny problem techniczny z przyjazdem (mam szczerą nadzieję, że do rozwiązania). Jeśli się stawię, to mogę ze sobą przytargać dla ciemnej strony mocy: 2 pasy z klamrami WH, 2 kpl szelek, 2 kpl ładownic (MP 40 i STG), 2 czapki bez obszyć, 2 panterki.

Link to post
Share on other sites

Nie no jasne, ale jeżeli mogę prosić to niech założą piaskowe lub beżowe spodnie, OK?

Sprawdziłem na cito i w Dywizji "HG" eichenlauby były. Co prawda mam tylko jedną fotę (reszta to rysunki z Ospreya i figurki) ale dla mnie to wystarczający dowód by puścić Eichy:

b9cc43dc49cb176c386cf72f4c354e26--sicily-division.jpg

 

Gość na zdjęciu ma raczej Rauchtarna

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję dowozu, ale miałem na myśli problemy innej natury; następnego dnia rano mam rodzinny wylot i pozostali uczestnicy wycieczki wyrażają drobne obawy na temat czasowej korelacji obu imprez. :maniak_usmiech:

 

Przy okazji mundurów - mam jeszcze do dyspozycji spodnie od "maskałatu" Rusów w kamo Partizan - na jesiennej stronie dość przypominają to, co jest na zdjęciach powyżej; jedynie w zależności od pogody ewentualnie coś trzeba pod nie wrzucić pod spód. Też zabiorę. Tylko bardzo duży rozmiar...

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

Gość na zdjęciu ma raczej Rauchtarna

Sepp, c'mon! KOGO TO? To tylko ASH, nie reko.

 

Dzięki za propozycję dowozu, ale miałem na myśli problemy innej natury; następnego dnia rano mam rodzinny wylot i pozostali uczestnicy wycieczki wyrażają drobne obawy na temat czasowej korelacji obu imprez. :maniak_usmiech: (...)

Kolba kończymy koło godz. 15-16 w sobotę, więc spokojnie powinieneś wrócić do domu i w niedzielę startować z familią.

Link to post
Share on other sites

Sepp, c'mon! KOGO TO? To tylko ASH, nie reko.

 

Ja wiem, że to ASH, ale piszę tylko, co kolo ma na zdjęciu(mam chyba nawet ten album, ale musiałbym w garażu poszukać). Nie mam chorego podejścia do tematu jak wielu młodych łebków w reko. Nie raz pisałem sprostowania jak Muminy komentują zdjęcia ludzi ze zlotów motocyklowych czy strzelanek. niemniej jednak jak ktoś ma kangurki w Dęba, Raucha, Palmę, Platana, itp. to niech bierze. Tu chodzi o zabawę , a nie odtwórstwo historyczne, gdzie często zakompleksiony chujarz jeden z drugim(nawet często są to tzw. "guru", hłe hłe) liczą groszki na guzikach, ale sami odwalają muminadę.

 

Zresztą, jak wpadnę, to też z jakąś "inną" giwerą, bo limit FPS Tanace nie pozwala na udział w rozgrywce

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz mniej niż 650 fps w tej Tanace to weź Mausera. Możesz.

 

Na pewno mogę? moja łajza ma 640 średnio, tyle że w pierwszym poście jest napisane:

 

(...)

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:

-limit FPS: 450 (550 FPS dla karabinów powtarzalnych i broni wsparcia),

Link to post
Share on other sites

Sepp: Rozumiem, że to jest gazówka. Masz 640 mierzone na kulkach 0,2, czy mieżyłeś na ciężkich i przeliczyłeś z energii ekwiwalent dla 0,2? Jeśli tak to bardzo możliwe, że użycie trochę lżejszych kulek spowoduje spadek fps.

 

Ja mam sobie takiego AW338, który na GG i kulkach 0,2 ma 470fps, na kulkach 0,45 po przeliczeniu wychodzi 650. Cyrki są przy CO2, bo na 0,2 mam 550fps a na 0,45 po rzeliczeniu wychodzi 880!

Link to post
Share on other sites

Widać maski na gębę niezbędne. W Poznaniu , w 15 minucie gry, kolezka wrócił bez jedynki, po jednym strzale z dystansu. Minę miał nie bardzo nie szczęśliwa. Ja miałem więcej szczęścia tylko warga rozcięta. Maski na cała twarz niezbędne, zdrowy rozsądek tu nic nie ma do rzeczy, szybkie kulki owszem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...