Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Kupiłem tę Cymę miesiąc temu i trochę się zawiodłem. Dostałem najpierw replikę która wyciskała 380 fps zamiast 440, a w gearboxie coś chrzęszczało więc poprosiłem o wymianę na inny egzemplarz. Nowa Cm.077 miała już podaną w opisie moc ale źle zostały w niej wykonane wwierty na śrubki od komory hop up, wydrążone w przedniej części repliki (tak samo źle wykonane wwierty miałem w CAK1 Para więc warto ten element zawsze sprawdzać po zakupie kałacha w standardzie VFC bądź podobnym). Koniec końców replikę zwróciłem. Jeśli chodzi o pozytywy to mogę powiedzieć że polimerowe części robią naprawdę solidne wrażenie. Kałaszek świetnie leży w rękach. Kompatybilne są z nim low-capy od GFC (aczkolwiek siedzą w replice bardzo niepewnie) oraz low capy od lct. W obu przypadkach mam tu na myśli stalowe magazynki kal. 7.62. midy od E&L już nie pasują.

Edited by Suchy92
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Swojego CM.077B kupiłem 10.2018 w promocji na Tajwanie za 513zł. Od razu zamówiłem z doszczelnioną dyszą AK Nylon Element, gumka Hop-up Maple Leaf Monster 60deg, dystanser Maple Leaf Omega - za całość z przesyłką wyszło 592zł. I co? Jajco. Karabinek przyjechał trzeszczący, z luźną kolbą, selektor zaczął latać, a pluło to niewiele mocniej od sprężynowego Colta Umarexa, o celności nie wspominając - max 40m. Nie wiem jakim cudem wyszło im 420-430fps na przeglądzie zerowym. Wystrzeliłem w sumie 1 magazynek i miałem dosyć. Zwrot nie działa, bo sprzęt był modyfikowany, zatem reklamacja.

Okazało się, że była źle zamontowana gumka. W końcu zaczęło to strzelać, a śrubki i luzy dopieściłem samemu. Ramię selektora trzeba rozebrać i podkleić śrubkę, żeby się nie odkręcała - są filmiki na youtube. Trzeszczący chwyt pistoletowy można "wyciszyć" wylewając cienką uszczelkę silikonową na łączeniu chwytu i body. Latająca kolba - pomaga naklejenie izolki na prowadnicę kolby. Wiecznie rozregulowujące się ramię Hop-up wystarczy mocniej wygiąć i/lub dodać gumową podkładkę. Podobnych niedoróbek jest więcej, jednak wszystkie luzy i wnerwiające trzaski można załatwić samemu w jeden wieczór.

Po tym dostajemy solidnego AKacza z full metal body, pozbawionego wad koszernych Cymek, m.in. sztywny front i lufa zewnętrzna, szyny RIS, możliwość przykręcenia tłumika. Ja na swojej mam lunetę, tłumik i dwójnóg i sprawdza się to dobrze... w działkowym strzelaniu:-)

Oryginalna batka ma dobry ROF bliski palnemu. Ładowana mikroprocesorówką wypluje ok 1,500 kulek. W trakcie strzelania nie następuje zauważalny spadek ROF - naładowana do pełna ma 11,4V, a przestaje naciągać już przy 10,2V, przez co przed kolejnym ładowaniem trzeba ją najpierw dobrze rozładować do 0,9V na celę czyli 7,2V. Tak ładowana służy zacnie, jednak lepiej nie ładować jej dołączoną ładowarką.

Osiągi - zgodne z oczekiwaniami. Gumka Maple Leaf Monster i dystanser Omega kręcą ładnie, dodając zasięgu przy niewielkich fps-ach. Gumka jest jednak bardzo czuła na regulację i dokładność montażu. Zasięg mam teraz zbliżony do sprężynowego SWD-S Ares z 500fps - na pewno większy niż miałbym na stockowym setupie przy 400+ fps. Można tym strzelać na 0,25, jednak dużo lepsze skupienie jest na 0,3 i takie polecam. Nie ma najmniejszego problemu z podkręcaniem, nawet gdy na dworzu zimno i leje. Zasięg skuteczny - sylwetka człowieka - 60m, maksymalny - 70-75m. Kulki lecą celnie nawet na stockowej lufie i do szturmu nie potrzeba nic więcej - mogę polecić taki setup. Jednak idąc w stronę para-snajpienia, zmieniłbym lufę na preckę i sprężynę na min. SP130. Obecnie pomimo sporego zasięgu, powyżej 50m zabawa w Matrixa to żaden problem. Poza tym na dystansie 50+ kulka nie ma już żadnej energii i byle podmuch potrafi skutecznie namieszać.

Ogólnie za 5 stuwek polecam. Gdybym miał dać 7-8 stuwek, rozważyłbym pewnie jakąś Specnę, z gumką i dystanserem Maple Leaf.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie ma adapterów.

Kolba stała od CM077 podobno pasuje do CM048, czyli tych ze stałymi kolbami.

Kolba składana/rozsuwana od CM077A ma zupełnie inne mocowanie i wymagane jest body od CM077A ;)

Można dorobić i przyspawać taki adapter z kawałka stali. Ja tak zrobiłem w AKMSU od E&L:
https://drive.google.com/drive/folders/0B5wQreMPLVhfUy1haXNJdEVZa3M?usp=sharing

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...