Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sig 550/552 JG


Recommended Posts

Posiadałem przez kilka miesięcy SIG-a 552 EBB z metalowym frontem RIS. Jak na chińczyka replika była fajnie wykonana, posiadała nawet "markowe" chińskie oznaczenia. W stocku miała 350 fpsów, przeszła tuning na 450 (sprężyna M130, tłok full metalowy, kable niskooporowe z mośkiem + coś tam jeszcze). Na stockowym silniku potrzebne było LiPo 11,1V, bo na 7,4V w ogóle nie był w stanie sprężyny naciągnąć. W chwycie przednim mieści się LiPo 11,1V 1200 mAh Turningy Nanotech, ale był konieczność użycia Dremela, aby powiększyć miejsce pod aku.

 

Co do zaczepu, to bardziej chodzi o samą kolbę, która jest w środku pusta i wykonana jest z megagoownianej "jakości" plastiku. Na drugiej strzelance kumpel zaliczył glebę i wyeliminował mi właśnie zaczep.

 

A teraz wisienka na torcie. Wersja, którą posiadałem miała jeden wielki problem. Była ekstremalnie niewyważona, praktycznie cała masa repliki była skupiona we froncie. Po kilku godzinach chodzenia z repliką bolała mnie ręka. Dlatego po kilku wypadach pozbyłem się jej z radością.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też miałem SIG-a JG, w wersji 550 z metalowym korpusem i EBB. Replika sama w sobie fajna, duży rof, nawet ładnie wykonana. Niestety osiągi w stocku (zasięg i celność), nawet po wymianie gumki na czarną systemę, były raczej średnie. Dodatkowo mocno przeszkadzał ciężar (trochę ponad 4 kg), bardziej z uwagi na kiepskie wyważenie, bo obecnie moja replika waży także około tyle, ale już nie wydaje się niewygodnie ciężka. Zaczep kolby odpadł niezauważony, a znalazłem go w gearboxie przy silniku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...