Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej !

Posiadam WE-M4 CQB .Chciałbym się poradzić co wymienić aby starczyła mi na długo i była nie zawodna.Napewno Lufe Precyzyjną i Gumke Hop-up .Tutaj rodzi się moje pytanie ( prośba) jaką radzicie gumke i lufe , cóż jeszcze wymienić aby bron posłużyła na długo ! :icon_smile: ( bez bicia nie znam się dobrze na tym a nie chce strzelić sobie w pięte i tracić nie potrzebnie pieniądze )

Edited by BoBson97
Link to post
Share on other sites

Lufę potrzebujesz w standardzie VSR. Osobiście nic nie polecę, bo robię sobie sam z AEGowych. Ktoś tam chwalił Crazy Jet.

Gumki bardzo fajne są Maple Leaf Autobot lub Decepticon. Zielony Falcon też jest OK. Do tego kulki minimum 0.28 lub 0.30.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dobór gumki hop up w gaziakach, to niestety ale trzeba się nastawić na kupno co najmniej dwóch różnych i ich przetestowanie (gaz, kulki i ich wagomiar). Ja osobiście używam gumek Falcona. Dobre wyniki na krótkiej lufie w swojej emce uzyskiwałem na gumce przezroczystej Falcona dedykowanej do WE M14 i PDW, przy suchym gazie od Abbeya i kulkach 0,30 G&G. To dość indywidualna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dobór gumki hop up w gaziakach, to niestety ale trzeba się nastawić na kupno co najmniej dwóch różnych i ich przetestowanie (gaz, kulki i ich wagomiar). Ja osobiście używam gumek Falcona. Dobre wyniki na krótkiej lufie w swojej emce uzyskiwałem na gumce przezroczystej Falcona dedykowanej do WE M14 i PDW, przy suchym gazie od Abbeya i kulkach 0,30 G&G. To dość indywidualna sprawa.

To elektryk :D Właśnie nie moge znaleźć teamtu bo większość jest pod GBB zrobiona ..
Link to post
Share on other sites

Mam SCAR-a WE AEG, więc środek ten sam. U siebie mam wymienione gumkę na Systemę Energy, okablowanie niskooporowe z mosfetem AB + metalowa prowadnica sprężyny. Replika tłucze aż miło. Zawartość gearboxa choć stockowa, to musi być wysokiej próby, bo jak serwisant robił przegląd geara pod koniec lipca zeszłego roku, to stwierdził minimalne ślady zużycia. A kulek już trochę przez replikę przeleciało.

 

Co do lufy, zależy ile masz hajsu, ale jeżeli chcesz dobre skupienie przy krótkiej lufie to Promyk/PDI/EDGI. Z całej trójki Promyk ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Od biedy (ze względu na długość) pomyśl o lufie Madbull Steel Bull.

Link to post
Share on other sites

Mam SCAR-a WE AEG, więc środek ten sam. U siebie mam wymienione gumkę na Systemę Energy, okablowanie niskooporowe z mosfetem AB + metalowa prowadnica sprężyny. Replika tłucze aż miło. Zawartość gearboxa choć stockowa, to musi być wysokiej próby, bo jak serwisant robił przegląd geara pod koniec lipca zeszłego roku, to stwierdził minimalne ślady zużycia. A kulek już trochę przez replikę przeleciało.

 

Co do lufy, zależy ile masz hajsu, ale jeżeli chcesz dobre skupienie przy krótkiej lufie to Promyk/PDI/EDGI. Z całej trójki Promyk ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Od biedy (ze względu na długość) pomyśl o lufie Madbull Steel Bull.

Cena nie gra roli ! Gearbox wzmocniony myślę ,że nie ma potrzeby wymiany w nim czego kolwiek .Jeszcze jak z tymi kablami niskoporowymi , sam tego nie chce dotykać ..Jaki serwis polecacie ?
Link to post
Share on other sites

Mam sprężynę M120, z Promykiem 6.03 mm 407 mm było +/- 460 fpsów. Teraz mam PDI 6.01 mm 375 mm i fpsy w przedziale 442-449. Replika sporo kulek wypluła na LiPo 11,1V, a ROF ma wtedy taki, że trzepie nią jakby miała blowback. Przez cały ten czas żadnej awarii. Także jeśli nie planujesz astronomicznego tuningu, to gumka HU + dobre kable z mośkiem + dopieszczenie gearboxa doszczelnienie całości, podkładkowanie, super hiper wyregulowanie wszystkiego) przez dobrego serwisanta i naprawdę masz kosiarkę aż miło.

 

Co do serwisu, dobre opinie ma serwis BBMax, Azteko.pl też ma pochlebne recenzje. Tu na forum też znajdziesz kilku wybitnych magików.

Link to post
Share on other sites

Jak masz nadmiar kasy, to zainwestuj ją w porządną precrurkę, a resztę w dopieszczenie gearboxa. Będziesz naprawdę zadowolony z tej repliki.

Myślisz ,żę jeśli będzie troche dłuższa nawet lepiej ? Zamierzam i tak tłumik dorzucić więc .. Ile dobrze by było jakby miała MM ?
Link to post
Share on other sites

Ważna jest jakość wykonania (czyt. faktyczna średnica deklarowana przez producenta). Dla przykładu na tych samych flakach na lufie PDI mam lepsze skupienie niż było na kilka centymetrów dłuższym Promyku. Na większość airsfotowych pojedynków te 30-37 cm długości lufy w zupełności wystarczy. Choć niektórzy twierdzą, że na porządnie poskładanej replice i na krótszych lufach można mieć porządne skupienie.

Link to post
Share on other sites

Ważna jest jakość wykonania (czyt. faktyczna średnica deklarowana przez producenta). Dla przykładu na tych samych flakach na lufie PDI mam lepsze skupienie niż było na kilka centymetrów dłuższym Promyku. Na większość airsfotowych pojedynków te 30-37 cm długości lufy w zupełności wystarczy. Choć niektórzy twierdzą, że na porządnie poskładanej replice i na krótszych lufach można mieć porządne skupienie.

Rozumiem , czyli w sumie liczy się jakoś i dobre spasowanie .Podesłałbyś mi linka do takiej którą powinnienem według ciebie zamówić ?
Link to post
Share on other sites

Np.: tu

 

https://www.specshop.pl/product-pol-3069-LayLax-Prometheus-Lufa-Precyzyjna-6-03-363mm-M4-M15.html

 

albo tu

 

http://asgrevolution.com.pl/sklep/hop-up/806-lufa-precyzyjna-prometheus-603mm-m4-mc51-ak74s-363mm.html

 

Sama lufa to nie wszystko. Nieszczelna replika, słabe jakościowo kulki albo nawet za lekkie do mocnej repliki i nawet na dobrej rurce będzie słabo. Jest na forum wiele tematów odnośnie luf precyzyjnych, wpływu porządnie złożonego gearboxa i szczelności całego "układu" hop up na zasięg i skupienie kulek. Poczytaj, bo zawsze warto wiedzieć więcej niż mniej ;) To są takie absolutne podstawy podstaw, co tutaj piszę i raczej w kwestiach technicznych wolę więcej nie zabierać głosu, co by na mnie każąca ręka serwisanckiej mądrości nie spadła :P

Link to post
Share on other sites

Np.: tu

 

https://www.specshop...3mm-M4-M15.html

 

albo tu

 

http://asgrevolution...k74s-363mm.html

 

Sama lufa to nie wszystko. Nieszczelna replika, słabe jakościowo kulki albo nawet za lekkie do mocnej repliki i nawet na dobrej rurce będzie słabo. Jest na forum wiele tematów odnośnie luf precyzyjnych, wpływu porządnie złożonego gearboxa i szczelności całego "układu" hop up na zasięg i skupienie kulek. Poczytaj, bo zawsze warto wiedzieć więcej niż mniej :icon_wink: To są takie absolutne podstawy podstaw, co tutaj piszę i raczej w kwestiach technicznych wolę więcej nie zabierać głosu, co by na mnie każąca ręka serwisanckiej mądrości nie spadła :icon_razz:

Haha :D i tak dziękuję poczytam ponurkuje trochę ! Dzięki wielkie !
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...