Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelba/Shotgun do lasu.


Recommended Posts

Witam, pragnę zacząć do tego, że mam AEG'a, dlatego proszę mi go nie proponować zamiast strzelby.

 

Bardzo lubię strzelby, w filmach, grach po prostu ich mechanizm i feeling ze strzelania z nich, po prostu kocham je za to, czym są, dlatego moje pytanie brzmi: czy istnieje jakiś mocny shotgun do lasu albo części tuningowe? (zazwyczaj wnętrze w każdym shotgunie jest z tworzywa i wsadzanie samego springa to samobójstwo).Obecnie mam strzelbę CM.350 (kupiłem, bo shotgun) jednakże w lesie sprawdza się słabo, a w CQB bawię się z nim wręcz wyśmienicie, w lesie po prostu ma zasięg klamki...

 

(może być wersja strzelająca jedną i trzema kulkami)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Może sprężynowa strzelba systemu Maruzen? CA 870? Do tego i tuningowe części były, i lufę ma długą, i cylinder pojemny bardzo.

Tylko jak z każdym egzotycznym wynalazkiem, to będzie droga przez mękę.

 

Interesująca opcja, właśnie czytam sobie o niej temat ale nigdzie nie moge jej znaleźć, wycofali sprzedaż? A może jest jakiś rebrand?

 

EDIT: Znalazłem tylko takie coś, ale nie ma magazynka i może posiadać ślady długotrwałego magazynowania, co raczej mnie odrzuca LINK

Edited by boleq
Link to post
Share on other sites

Właśnie coraz bardziej sie nad tym zastanawiam, dużego zasiegu nie oczekuje, dla mnie sam feeling wazniejszy,

 

(dla tych co mnie zamierzają zaraz zmieszać z błotem, że aby grac ze snajpa należy wydać 2k - gram dla zabawy i lubie rozmaite rodzaje replik, nawet cos co wyglada jak armata, a strzela jak szturmówka).

 

 

Za taki "feeling" proponuję warna.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Grać można i ze snajperką z pudełka, tylko żeby gra miała sens (znaczy trafianie w sposób "snajperkowy") to trzeba zainwestować.

Nie przesadzaj. Przecież nie mówimy tu o pełnoprawnej snajpie, a o zamienniku dla pompki. Więc specjalnie napisałem o sztucerze.

Sam mam Wellowskiego MB, w którym zmieniłem 3 rzeczy: gumkę na Action Army, uszczelkę głowicy tłoka TM i sprężynę też TM (czyli słabsza). Na kulkach 0,2 dmucha ok 1J, natomiast na kulkach 0,3 (na których najlepiej strzela) daje ok 0,6J. A i tak strzela nieporównywalnie lepiej od pompy Cymy.

Natomiast to, czy wystarczy to do podjęcia jakielkolwiek walki z AEGami, to już inna sprawa. Ale nie musisz kłaść wielkich funduszy, żeby zrobić "snajpę" lepiej strzelającą od pompki, a nadal zostaje furtka dalszego tunningu.

Link to post
Share on other sites

Możesz się zawsze rozglądnąć za kopią CA870 od A&K która miała te 420 fps i zasięg porównywalny z większością stockowych aegów, miałem okazję z tego postrzelać i strzelało się nawet przyjemnie ale jako że miałem to w łapkach tylko przez jedną rundę to o awaryjności czy innych bolączkach nic nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Herezje waść piszesz. Wraz z zwiększeniem wagi kulki zmniejszy się jej prędkość nie energia ( która w tym układzie jest wartością stałą) :icon_mrgreen:

Energia nie jest stała. O Joule Creepie słyszał?

Tutaj jest on ujemny. 340fps na kulkach 0.2g, 220fps na kulkach 0.3g.

Link to post
Share on other sites

Możesz się zawsze rozglądnąć za kopią CA870 od A&K która miała te 420 fps i zasięg porównywalny z większością stockowych aegów, miałem okazję z tego postrzelać i strzelało się nawet przyjemnie ale jako że miałem to w łapkach tylko przez jedną rundę to o awaryjności czy innych bolączkach nic nie wiem.

 

Gdyby tylko były w Polsce... :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tylko w AA12 TM zasięg taki nie bardzo. Lubię to strasznie, ale na las bym się bał brać, może nawet nie ze względu na zasięg, a gównie przez FPSy które pokona byle listek. Dzisiaj z suczką miałem problem z przebiciem się przez samosiejki :P Magi zostały w kamzie na cyckach, wziąłem bęben on kumpla i robiłem reko konkwistadorów w dżungli krojąc krzaki i wreszcie kogoś trafiając. Z AA to odpada :/ No i co jak co, nie ma to tego feelingu jak klasyczny shot :(

Link to post
Share on other sites

Tylko w AA12 TM zasięg taki nie bardzo. Lubię to strasznie, ale na las bym się bał brać, może nawet nie ze względu na zasięg, a gównie przez FPSy które pokona byle listek. Dzisiaj z suczką miałem problem z przebiciem się przez samosiejki :icon_razz: Magi zostały w kamzie na cyckach, wziąłem bęben on kumpla i robiłem reko konkwistadorów w dżungli krojąc krzaki i wreszcie kogoś trafiając. Z AA to odpada :/ No i co jak co, nie ma to tego feelingu jak klasyczny shot :(

 

AA-12 nie daje tego poczucia shotguna, owszem, jest na shellsy i strzela kilkoma kulkami naraz, jednak nie ma tego charakterystycznego dla shotgunów ruchu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...