Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hunter - kawał dobrej roboty. mała rzecz, a cieszy.

 

W dniu 22 lutego br. Prezydent podpisał... :icon_wink:

 

To co? Mamy chyba wypracowane zasady systemu baretkowego w ASH:

 

1. Za udział we wszystkich grach danego cyklu przysługuje baretka "Za kampanię" (wybierana przez organizatora).

2.

a) Za udział w grach danego sezonu przysługuje baretka "Za sezon" (wybierana w drodze plebiscytu przez graczy na początku danego sezonu).

b) Baretka "za sezon" przysługuje graczowi, który opuścił maksymalnie 1 grę (jeżeli organizowanych było nie więcej niż 4) lub 2 gry (jeżeli w danym sezonie było organizowanych więcej niż 4 gry).

3. Za organizację najlepszej gry w danym sezonie (wybierana w drodze plebiscytu przez graczy na początku kolejnego sezonu) przysługuje baretka "Dla najlepszego organizatora" (baretka Krzyża Zasługi z datą sezonu).

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Baretki za kampanie będą się różnić. Baretki za sezon też, czy dorzucić na nich rok?

Za każdy rok będzie inna baretka. Moja propozycja to by za sezon 2018 przysługiwała baretka Gwiazdy 1939-1945.

 

My tu gadu gadu, a Hunter już 3 sobie przypisał. Jakim prawem pytam się, jakim prawem? :icon_wink: (...)

Przywilej grafika. ;)

Link to post
Share on other sites

Domin, mi się wydaję, że jako baretek za sezon nie powinniśmy dawać historycznych baretek tylko sami sobie wymyślić z numerkiem za rok. Tak to bardzo szybko się skończą możliwości a tego chyba lepiej jak najdłużej unikać. Te baretki tutaj na forum to taki wymysł i nie trzeba do tego jakoś mega historycznie podchodzić.

Link to post
Share on other sites

Domin, mi się wydaję, że jako baretek za sezon nie powinniśmy dawać historycznych baretek tylko sami sobie wymyślić z numerkiem za rok. Tak to bardzo szybko się skończą możliwości a tego chyba lepiej jak najdłużej unikać. Te baretki tutaj na forum to taki wymysł i nie trzeba do tego jakoś mega historycznie podchodzić.

Wydaje mi się Marku, że na najbliższe 4 lata mielibyśmy zapewniony spokój bo w samej Wielkiej Brytanii funkcjonują "Gwiazda 1939-1945", "Medal Wojenny 1939-1945", "Medal Służby Ogólnej" czy "Medal Obrony". Francuzi czy Belgowie mają "Krzyż Wojenny 1939-1945".

Ale być może masz rację i np. w ramach kompromisu można uznać, że baretką "za sezon" będzie baretka "1939-1945 Star" lub francuskiego lub belgijskiego "Croix de Guerre" z datą sezonu, analogicznie do baretki dla organizatora gry roku. I w kolejnym roku będą się po prostu zmieniać daty.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

My tu gadu gadu, a Hunter już 3 sobie przypisał. Jakim prawem pytam się, jakim prawem? :icon_wink:

Bo żeby biegać w kiecce pod ostrzałem trzeba być weteranem o nie lada odwadze :icon_razz:

 

Cieszę się, że się podoba. Baretki ze swojego podpisu usunę po weekendzie co by nie odbierać Dominikowi baretki za orga, a przy okazji każdy sobie zobaczy jak to wygląda.

Same baretki będą wrzucone na fotosika (mój prywatny profil) z dostępem publicznym, bez ryzyka, że znikną za 2-3 miesiące. Mam tam zdjęcia z przed 10 lat i nadal są. :icon_smile: A na początku/końcu sezonu po prostu powklejam bezpośrednie linki do fotek które wystarczy umieścić w podpisie oddzielając kolejne linki spacją.

 

Na zasadzie:

 

adres obrazka[/img [img]adres innego obrazka[/img

 

Bez nawiasu kwadratowego na końcu.

 

Jeśli chodzi o odznaczenia za sezon to chyba coś się znajdzie z tej listy - https://pl.wikipedia...naczeń_(Europa)

Trochę tego jest, ale można zawsze wybrać jeden wzór i dodać rok jak to przy organizatorze.

Edited by HunterKiller
Link to post
Share on other sites

I ja osobiście jestem bardzo za, bo forum to forum a real to real ... dlaczego nie? Nie powinno nikomu przeszkadzać, wręczać mógłby Leader/Dowodzacy danej strony, przed bitwą :)....kurczę znowu się rozpędziłem....eeeech chyba za bardzo sentymentalny się robię na stare lata.... :icon_biggrin: :icon_neutral2:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

I pierwsze baretki za cykl "Szczuty Pustyni przeciw Afrika Korps" - Africa Star zostały rozdane.

Na pewno Marek, Grzegorz, ja już mamy w podpisach, na pewno są uprawnieni jeszcze Cortes i Hunter.

Prosiłbym chłopaków z 44 Division o info, kto jeszcze przeszedł cały szlak bojowy na pustyni. Knochmann?

Link to post
Share on other sites

Niestety od 44-tej to wygląda na to, że tylko ja byłem na wszystkich. Parę osób było na 3 z 4 imprez

 

Edit:

Kurde, tak popatrzyłem po fotkach z tych imprez i po datach, to bardzo długo trwała ta kampania, bo od 2014 do 2018 (czyli w sumie, na przestrzeni 5 lat). Sporo w międzyczasie osób odeszło (z ASH), a sporo przybyło. Wydaję, mi się, że kolejne kampanię trzeba by planować na 3 lata max. Tak czy siak, ja swoją tak planuję.

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites

Niestety od 44-tej to wygląda na to, że tylko ja byłem na wszystkich. Parę osób było na 3 z 4 imprez

 

Edit:

Kurde, tak popatrzyłem po fotkach z tych imprez i po datach, to bardzo długo trwała ta kampania, bo od 2014 do 2018 (czyli w sumie, na przestrzeni 5 lat). Sporo w międzyczasie osób odeszło (z ASH), a sporo przybyło. Wydaję, mi się, że kolejne kampanię trzeba by planować na 3 lata max. Tak czy siak, ja swoją tak planuję.

Marku pierwotnie cykl "Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps" miał się składać z 3 gier (Tobruk, El-Alamein i Kasserine). Dodaliśmy jeszcze czwartą (tegoroczna "Bizerta-Tunis 1943") by zakończyć cykl mocnym akcentem, zaś w 2016 r. była przerwa - nie zrobiliśmy wtedy gry.

Kolejny cykl jaki jest w planach: "Wielkie Bitwy Frontu Zachodniego" składać się będzie też z czterech gier: "Normandia 1944", "Market-Garden 1944", "Ardeny 1944" i "Torgau-Lubeka 1945". Zobaczymy jakie będziemy mieli tempo. ;)

Link to post
Share on other sites

Jako, że klimat naszej ostatniej imprezy "Wiosennego Przebudzenia", cieszył się dużą aprobatą, postanowiliśmy zrobić cykl imprez walk na Węgrzech o nazwie "Ostatnia kampania Królestwa Węgierskiego". Obejmować on będzie cztery imprezy:

 

- Kluż - Obrona Siedmiogrodu

- Linia Árpáda

- Budapeszt '45

- Frühlingserwachen

 

Jako nagrodę, za udział we wszystkich grach cyklu proponuję możliwość przypięcia sobie w podpisie baretki brązowego Krzyża Zasługi Królestwa Węgierskiego (Magyar Érdemrend)

 

100px-HUN_Cross_of_Merit_of_the_Hungarian_Rep_%28military%29_Bronze_BAR.svg.png

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites

Kolejny cykl jaki jest w planach: "Wielkie Bitwy Frontu Zachodniego" składać się będzie też z czterech gier: "Normandia 1944", "Market-Garden 1944", "Ardeny 1944" i "Torgau-Lubeka 1945". Zobaczymy jakie będziemy mieli tempo. :icon_wink:

...

 

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jesteśmy już po pierwszej grze z cyklu "Wielkie Bitwy Frontu Zachodniego", który obejmować będzie 3 gry:

1. Ardeny 1944,

2. Operacja Market-Garden,

3. Normandia 1944,

 

Jako nagrodę, za udział we wszystkich grach cyklu gracz będzie miał prawo do noszenia baretki Gwiazdy Francji i Niemiec:

80px-France_and_Germany_Star_BAR.svg.png

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jesteśmy już po drugiej grze z cyklu "Wielkie Bitwy Frontu Zachodniego", który obejmować będzie 3 gry:

1. Ardeny 1944,

2. O jeden most za daleko,

3. Normandia 1944,

 

Jako nagrodę, za udział we wszystkich grach cyklu gracz będzie miał prawo do noszenia baretki Gwiazdy Francji i Niemiec:

80px-France_and_Germany_Star_BAR.svg.png

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Domin007 napisał:

Jako nagrodę, za udział we wszystkich grach cyklu gracz będzie miał prawo do noszenia baretki Gwiazdy Francji i Niemiec:

Rozumiem, że nieszczęśnicy których zabrakło na jednej z gier ( w moim przypadku Ardeny) nie mają co liczyć na baretkę :( ?

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.01.2020 o 22:53, Wade1051 napisał:

Rozumiem, że nieszczęśnicy których zabrakło na jednej z gier ( w moim przypadku Ardeny) nie mają co liczyć na baretkę :( ?

Niestety tak. Tak jak premiowaliśmy baretką "Africa Star" weteranów cyklu "Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps", takie same zasady obowiązują w przypadku cyklu "WBFZ".

W dniu 31.01.2020 o 23:17, BBombello3 napisał:

Byłem na ardenach, byłem na Moście. Czyli jesli wezmę udział w Normandii to dostanę baretkę ?

Tak Bombell, jeżeli zaliczyłeś "Ardeny 1944", "O jeden most za daleko" i zaliczysz "Normandię 1944", to dostaniesz baretkę "France and Germany Star".

Link to post
Share on other sites

Kiepsko zatem. Proponowałbym na przyszłość rozważyć kilka stopni odznaczeń/baretek i w ogóle jakiegoś systemu nagród/medali pamiątkowych.

Jeśli chodzi o forumowe baretki, to dodanie odpowiednio srebrnej czy złotej ramki do wzoru baretki nie jest niczym turbo skomplikowanym dla operujących odpowiednimi programami. Zdaję sobie sprawę z tego, iż w wielu przypadkach nie miałoby to swojego historycznego odpowiednika ale też uważam, że w tym wypadku nie ma co brnąć w ultra historyczną poprawność. Liczy się wyróżnienie i docenienie aktywnego gracza. Fizycznie może i byłoby to bardziej skomplikowane, ale z pewnością nie niemożliwe. Nie mam w zamiarach uprawiać tutaj jakiejś roszczeniowości i płaczów, ale o wiem, iż kilku osobom ( w tym mnie oczywiście) zależało na tej baretce i mimo, że nie były na Ardenach z różnych powodów, to zważywszy na pogłoski o " cyklu czterogrowym" liczyły na jakąś tam szanse otrzymania jej za obecność na każdej z pozostałych gier cyklu. IMO, choć może się mylę, tego typu sytuacje nie tylko nie zachęcają do czynnego udziału w rozgrywkach, ale wręcz do niego zniechęcają. Wprowadzenie dwóch klas baretek mogłoby takich rozczarowań oszczędzić.

 

Odchodząc nieco od baretek, ale krążąc w podobnej tematyce nagród i wyróżnień, kilkukrotnie już chwaliłem zarówno na forum jak i "na żywo" pamiątkowe medale/breloki wydawane na grach Marka. Uważam, że coś na podobnej albo i takiej samej zasadzie powinno pojawiać się o ile nie na każdej, to na większości strzelanek historycznych. Dlaczego? Bo jest to super smaczek nawiązujący formą do historycznych dekoracji który robi klimat i jest nagrodą oraz docenieniem stawiającego się gracza sam w sobie, do tego stanowiący rewelacyjną ( obok nagrań i fotografii) pamiątkę po wyjątkowych wydarzeniach, jakimi to każdorazowo są spotkania na airsofcie historycznym. Naprawdę, doliczenie 5 zł czy nawet 10 ziko do wpisowego na poczet jakichś odznak za osiągnięcia na polu walki czy przede wszystkim takich właśnie medali pamiątkowych to nie byłaby jakaś niesamowita tragedia.  

 

Być może tylko ja mam jakieś zapędy do zbieractwa pamiątek po ash i jakoś specjalnie mi na tych pierdołach zależy, ale cóż poradzić ;).

Link to post
Share on other sites

Darku, ale zasady funkcjonowania systemu baretkowego były już wielokrotnie dyskutowane w 2018 r. i doszliśmy jako towarzystwo do konsensusu jak to ma wyglądać. 

Układ forum się zmienił i z tego co się orientuję (a jestem atechniczny) wyleciały sygnatury profili, więc i baretka w podpisie też straciła rację bytu. Dlatego de facto baretki zostały zmienione na formę fizyczną, którą można nosić na mundurze - na "Ardenach 1944" zostały rozdane weteranom walk w Afryce Północnej.

Baretka sezonowa i dla "najlepszego orga" nie zadziałały, bo chyba nikt nie ukończył wszystkich gier w danym sezonie, zresztą nie prowadzimy centralnej listy obecności. No i nie było plebiscytu na grę roku. Ostały się zasady "za kampanię". A te były wzorowane na zasadach nadań brytyjskich odznaczeń kampanijnych, czyli przewidywały warunek stażowy.

Co do cyklu "Wielkie Bitwy Frontu Zachodniego", to faktycznie pierwotnie miały być cztery gry, ale wtedy baretka byłaby przyznawana z 4 gry. Zdecydowałem się jednak skrócić cykl, po dyskusji z Markiem, który stwierdził, że 4 lata cyklu "Szczury Pustyni przeciw Afrika Korps" to trochę za długo.

Link to post
Share on other sites

Pamiątki po strzelankach to fajna sprawa, szczególnie po tych historycznych. Nie dałoby rady rozszerzyć systemu baretkowego o nagrody pomniejsze? Np. odznaczenia w postaci gwiazd z jakąś grafiką nawiązującą do wydarzenia. Jedna obecność z trzech w kampanii to nagrodzenie brązową gwiazdą, dwie obecności to srebrna, trzy to złota + baretka, przyznawane po zakończeniu cyklu. Druk 3D i wstążki nie są jakieś drogie, więc tak jak wspomniał Darek, 10 czy ileś więcej złotych nie będzie jakąś szczególną różnicą.

PS. Domin, wydawało mi się, że na Ardenach mówiłeś o baretce za 3 z 4 gier.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...