Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie, jak to w końcu jest z tymi mundurami wz-93, można je nosic na strzelanki czy nie? Interesuje sie mundurem 124z/MON, i czytalem ze jedni pisza ze lepiej nie, inni ze spokojnie mozna nosic, a jeszcze inni ze wystarczy flagi odpruć. Jak ktoś wie napiszcie jak to z tym jest :icon_smile:

 

 

Pisać tak to wręcz zbrodnia. Większa od noszenia naszywek z flagą na mundurze.

Arend

PS

Warn za łamanie regulaminu Fo.

A

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Nie powinien.

 

Co nie znaczy, że masz jak w banku, że nie. Głupota ludzka, podobnie jak wszechświat, nie ma granic (co prawda co do wszechświata nie mamy pewności).

 

Kolega rekonstruktor opowiadał mi, jak był świadkiem takiej kuriozalnej sytuacji, gdzie mundurowi (chyba straż miejska, ale nie pamiętam...) czepili się jego kolegi za mundur.

Amerykański. W woodlandzie. Na zlocie ekip rekonstrukcyjnych.

Dopiero pokazanie paluchem treści metek pozwoliło im zrozumieć, że to nie jest polski kontrakt.

Za ile kupiłem, za tyle sprzedaję, ale kolega rekonstruktor nie miał powodu mnie wkręcać...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
Nie powinien.

 

Co nie znaczy, że masz jak w banku, że nie. Głupota ludzka, podobnie jak wszechświat, nie ma granic (co prawda co do wszechświata nie mamy pewności).

 

Kolega rekonstruktor opowiadał mi, jak był świadkiem takiej kuriozalnej sytuacji, gdzie mundurowi (chyba straż miejska, ale nie pamiętam...) czepili się jego kolegi za mundur.

Amerykański. W woodlandzie. Na zlocie ekip rekonstrukcyjnych.

Dopiero pokazanie paluchem treści metek pozwoliło im zrozumieć, że to nie jest polski kontrakt.

Za ile kupiłem, za tyle sprzedaję, ale kolega rekonstruktor nie miał powodu mnie wkręcać...

 

Jestem zwierzakiem i zainteresowal mnie post. Nikt prosto nie odpowiedział można czy nie? Kupiłem w agencji mienia wojskowego kamizelke i kapelusz (czapke,jak zwał tak zwał). Moge w tym na strzelanke? Jesli tak to z paragonem mam chodzic?

d12d34d5bc91972b930b9e3d5586df5b.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Jestem zwierzakiem i zainteresowal mnie post. Nikt prosto nie odpowiedział można czy nie? Kupiłem w agencji mienia wojskowego kamizelke i kapelusz (czapke,jak zwał tak zwał). Moge w tym na strzelanke? Jesli tak to z paragonem mam chodzic? Jest kontraktowe wyposażenie

d12d34d5bc91972b930b9e3d5586df5b.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

No to Ci odpowiem jak nowicjuszowi. Znaczy, cierpliwie.

 

Po pierwsze, przepisy mówią, że noszenie munduru wojskowego - lub jego części - jest zabronione. Podstawa prawna - Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dn. 29 lutego 2016 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części, Dz. U. 2016 poz. 354. Noszenie, a nie - posiadanie. W związku z tym, paragon z AMW nic Ci tu nie pomoże. Bo wprawdzie wszedłeś w posiadanie munduru (lub jego części) legalnie, i możesz je oczywiście legalnie posiadać, ale nie możesz ich zgodnie z prawem nosić.

 

Po co miałbyś kupować mundur, jak nie wolno Ci go nosić, zapytasz. Po pierwsze, Ministra Obrony Narodowej to nie interesuje. Po drugie, może kupiłeś od celów kolekcjonerskich - masz w domu manekin który ubierasz w pełne umundurowanie. Czego przepisy nie zabraniają. Zabraniają (art. 61 kodeksu wykroczeń, sankcja: grzywna do 1 tys. zł) posługiwania się mundurem, do którego nie ma się prawa.

 

Tyle przepisy w wersji dla laika.

Z praktycznego punktu widzenia, nie słyszałem, żeby Żandarmeria albo Policja się kogoś szczególnie "czepiały" o mundur. Zwłaszcza, że Policja z reguły słabo się orientuje, co jest dostępne na rynku cywilnym (np. ciuchy Helikona czy - posiadany przeze mnie kiedyś - "ubiór polowy" Miwo), a co stanowi przepisowe umundurowanie Wojska Polskiego.

 

Dwa przypadki w których trzeba się liczyć z nieprzyjemnościami na tym tle to, moim zdaniem (i z zasłyszanych opowieści):

a. lokalny oddział Żandarmerii Wojskowej ma nowego dowódcę, który koniecznie chce się wykazać (i w związku z tym kazał podkomendnym "wyrabiać normę" ukarań - a małolaty w wojskowych lub pseudowojskowych ciuchach to łatwy cel...).

b. podpadłeś mundurowym, i potrzebują pretekstu, żeby Ci pokazać, gdzie raki zimują.

 

Tak jak kolega z lokalnego środowiska wiele lat temu. Wracając ze strzelanki wysiadł pod domem, ale postanowił wskoczyć jeszcze do Żabki po coś na ząb. W pełnym szpeju i z CM.028 na plecach ( :bialaflaga: ). Wychodząc został dynamicznie zaproszony do czułego przywitania się z maską radiowozu Żandarmerii: zdaje się, że jakaś dobra dusza zadzwoniła gdzie trzeba, ze po mieście plącze się szwej z kałachem na ramieniu. Co prawda "kałach" po bliższym sprawdzeniu okazał się plastikową zabawką, ale za mundur już mogli mu kota popędzić całkiem serio. I, o ile mnie pamięć nie myli, :maniak_OK: popędzili. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...