Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Promocja w Gunfire a wybór pierwszej repliki.


Recommended Posts

Witam.

Wiem, że przeszukując forum wzdłuż i wszerz znajdę informacje na temat prawie każdej z replik lecz oczekuję konkretnego porównania i opinii doświadczonych użytkowników lub chociaż wskazania któregoś z modeli na podstawie przypuszczeń, upodobań. Aktualnie w gunfire.pl są bardzo fajne promocje które niestety bądź stety dają nam ogromne możliwości wyboru. Wiadomo liczy się tak naprawdę wszystko; jakość, bezawaryjność, osiągi. W zasięgu cenowym znajdują się następujące repliki:

 

1. ASP1002 - 490 zł

https://gunfire.pl/product-pol-1152211972-Replika-karabinka-ASP1002.html

 

2. A&K MSD - 650 zł

https://gunfire.pl/product-pol-1152192468-Replika-karabinka-MSD-tan.html

 

3. G&G CM18 MOD1 DST - 707 zł

https://gunfire.pl/product-pol-1152205598-Replika-karabinka-CM18-MOD1-DST-COMBO-Half-Tan.html

 

4. A&K AK-16A4 - 600 zł

https://gunfire.pl/product-pol-1152191049-Replika-karabinka-szturmowego-AK-16A4.html

 

5. CYMA CM003 - 560 zł

https://gunfire.pl/product-pol-1152194836-Replika-subkarabinka-CM003.html

 

Liczę na waszą pomoc i sporą ilość odpowiedzi. Oczywiście z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. Nie warto, emka szrot

3. Ewentualnie właśnie nad G&G bym się zastanawiał, ale ono ma plastikowe body (masada też, ale tak jest w palnym oryginale)

4. Emek od A&K nie warto

5. To jest g36 - nie warto

 

W nowoczesnych karabinach nie montuje się szyn ris, tylko systemy do ich montażu co zmniejsza wagę - msada jest kompatybilna z systemem mlok, bez problemu można dokupić szyny ris.

Trudno stwierdzić, ale zawsze można stuningować.

Link to post
Share on other sites

Yyyy... Wersję metalową E&C. Wszystko to, to samo. Ewentualnie szukać wersji UPGRADED, ale imo i tak specna poleciałaby do serwisu na przegląd i wymianę podstawowych rzeczy tzw doinwestowanie, ale co kto woli. W tej cenie wielkiego pola manewru nie ma, a nawet jakby było to nie warto, bo powyżej 700zł specna jest kiepskim wyborem.

Link to post
Share on other sites

Niby z plastikowym, ale plastik plastikowi nierówny. Miałem kilka G&G w ręku i ich kompozyt jest w dotyku (i wytrzymałości) nieporównywalny do tego z chińczyków. Podobne wrażenie zrobiły na mnie również repliki Amoeby.

 

Hmm, EA niedawno było w promocji, ale widzę, że ceny wróciły już do normalnego poziomu. Mój błąd.

Link to post
Share on other sites

Amoeba to kompletna porażka. Plastik plastkowy nie jest równy to oczywiste, tak jak znal znalowi. Dotyk i wytrzymałość to jedno, patrzę na to z perspektywy serwisu i po prostu specna wypada o lepiej. Lepiej się ją sklada, jest sztywniejsza. Specna to nadal chiński ulep, ale jak już coś brać w cenie do 700zl to jest to dobra replika. Chociaż i tak bym wolał dozbierać do co najmniej ea.

Link to post
Share on other sites

Perspektywa serwisu to dobry kierunek. Aktualnie mam problem z GFG50, którą kupiłem ostatnio trochę w ciemno. Niestety po w łożeniu batki 11,1V zęby tłoka nie wytrzymały. W GB nie było smaru a podkładkowanie to jakaś kpina ;) Kolejny, aczkolwiek jeden z pierwszych zakupów chciałbym przede wszystkim oprzeć na opiniach o wytrzymałości i serwisie, to bardzo ważne. Wiem, że można dokładać i dokładać do repliki ale który model/producent oferuje możliwie najporządniejsze wykonanie zaraz po wyciągnięciu z pudełka? Podoba mi się polityka Specna Arms, gdzie w przypadku budżetowych wersji Core, stockowe podzespoły wytrzymują rzekomo współpracę ze sprężynami M140, GB jest wypodkładkowany i tłok został zaopatrzony w pełną stalową listwę.

Link to post
Share on other sites

Ta mniejszość to repliki za +1.5k zł. I to też nie wszystkie.

Ostatnio z kolegą stwierdziliśmy że replikę kupujesz dla wyglądu zewnętrznego, a środek i tak trzeba zrobić po swojemu.

 

Z innej beczki mam GFG50 od ponad roku, na stokowym tłoku i zębatkach na sprężynie SP150 Gurdera zrobiła ponad 8k kulek i na razie wszystko jest ok. Ale to tylko potwierdza teorię o chińskich replikach, jedna jest super, druga niby taka sama, a niezłe g...

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Perspektywa serwisu to dobry kierunek. Aktualnie mam problem z GFG50, którą kupiłem ostatnio trochę w ciemno. Niestety po w łożeniu batki 11,1V zęby tłoka nie wytrzymały. W GB nie było smaru a podkładkowanie to jakaś kpina :icon_wink: Kolejny, aczkolwiek jeden z pierwszych zakupów chciałbym przede wszystkim oprzeć na opiniach o wytrzymałości i serwisie, to bardzo ważne. Wiem, że można dokładać i dokładać do repliki ale który model/producent oferuje możliwie najporządniejsze wykonanie zaraz po wyciągnięciu z pudełka? Podoba mi się polityka Specna Arms, gdzie w przypadku budżetowych wersji Core, stockowe podzespoły wytrzymują rzekomo współpracę ze sprężynami M140, GB jest wypodkładkowany i tłok został zaopatrzony w pełną stalową listwę.

 

KAŻDA replika powinna iść na serwis. Nawet te najlepsze za 2 kafle.

 

Specne to sobie odpuść już na starcie. Core to kpina nie warta grosza. Może gdyby kosztowała 200-300zł to ok. GB nie jest wypodkladkowany, a metalowa listwa tłoka szybko zostaje wyrwana. Replika nadaje się najwyżej do cqb czyli pod okolice 350fps. To jest chiński, kiepskiej jakości plastik. Replika jest krzywa. Lepszym wyborem jest już specna metalowa, dokładasz 200zł i cieszysz się o półkę lepszą repliką. Nową dostaniesz do 700zł, w promocjach nawet po 500-550.

 

Tak jak Huba_lbn pisze, replikę powinno się kupować ze względu na bazę - szkielet, komora, korpus, z naciskiem na to ostatnie. Prosty, dobrze wykonany, wytrzymały i przede wszystkim sztywny i spasowany korpus to potencjał. Szkielet i komorę też można wymienić, ale korpus jest najważniejszy. Jeśli jest krzywy to albo serwis weźmie 500zł za pracę nad repliką i też nie wiadomo czy co kolwiek się uda zrobić albo po prostu będziesz mieć ulepa. Twój budżet jednak nie pozwala na kupno dobrej repliki, kupisz chińczyka, który jako tako strzela. A jak długo będzie działać to loteria.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...