Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik nie daje rady po wymianie sprężyny


Recommended Posts

Cześć ludzie!

Posiadam M15A4 Classic Army sport line.

Kiedyś tam wymieniłem gumkę na przezroczysty Guarder, a teraz dołożyłem precke 6.02 i sprężyne Sp110 tej samej firmy. Niestety w domu strzelało, a na akcji nie strzelało. Wymieniłem moją batke nimh 1600 9,6 na batke kumpla lipo 1500 7,4 i podziałalo z dwie godzinki i kicha. Objaw taki, że jak naciskam spust to mam wrażenie że silnik próbuje ale nie ma mocy żeby uciągnąć tą 110.

I pytanie, muszę powrócić na m90? A może lipo 11.1v da radę? Może coś tam wyciąć/wymienić/wyrwać żeby szło?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kup lepszy niż stockowy silnik. Polecam Tornado F1, M130 przy lipo 7.4 ciągnie 10-12k/s przy 450fps. bateria Redox 2000mah wytrzymała mi 3.5k kulek i kręciła dalej.

 

@edit Sp110 jest porównywalne z chińskimi M120, więc skoczyłeś tu aż o 30 punktów w twardości (nie wiem jak to inaczej określić) spręzyny. Zapytam jeszcze, po co wymieniałeś springa? Ile miałeś FPS na m90?

Edited by blitzmephi
Link to post
Share on other sites

Powodów może być wiele, złe podkładkowanie, źle wyregulowany silnik, spalony silnik, przebicia na elektronice, walnięty akumulator, źle dopasowany tłok do szkieletu...

 

SP110 Guarder to bardzo miękka sprężyna, powinna dawać okolice 430fps'ów. Z taką sprężyną poradzi sobie każdy silnik na lipo 7,4 przy każdym przełożeniu.

 

blitzmephi, nie polecaj gównianego silnika.

Link to post
Share on other sites

Naczytałem się Internetów i wmasgu że 100-110 guardera uciągnie no i nie uciagnął.

Na tym m90 było 315 wg Speca. Potem zrobiłem jeszcze teflon fixa na lufie+gumce. Wciąż było mi mało, a do lasu te 360-370 byłoby fajnie.

Co do baterii to nimha ładowałem normalnie jak bozia nakazała, wymieniłem się z kumplem bateriami to mu śmigało bardzo dobrze. Ja na jego lipo strzelałem semi na automacie. Bałem się, że jak włączę samo semi to już mi nie pyknie. Kulek przez te 2 godziny zeszło mi ze 3 - 4 midy.

W sumie ostatecznego deda zaliczył jak wypluł 10-20 kul serią.

Wolałbym uniknąć kolejnych wydatków.

No i zaraz rozkręcam dziada i patrzę

Link to post
Share on other sites

SP90 i 315fps? Chłopieeee.... masz nieszczelność. SP90 przy lufie 363mm daje okolice 360fps.

 

Silnik CA ciągnie nawet SP130. Przy SP140 na full auto, wraz z titanem, na zębatkach 16:1 ultimate i lipo 11 u mnie się spalił. SP110 pociągnie bez żadnego problemu. Sprawdź podkładkowanie, tłok i elektronikę. Jak nic nie wykminisz zapraszam na pw.

Link to post
Share on other sites

Powodów może być wiele, złe podkładkowanie, źle wyregulowany silnik, spalony silnik, przebicia na elektronice, walnięty akumulator, źle dopasowany tłok do szkieletu...

 

SP110 Guarder to bardzo miękka sprężyna, powinna dawać okolice 430fps'ów. Z taką sprężyną poradzi sobie każdy silnik na lipo 7,4 przy każdym przełożeniu.

 

blitzmephi, nie polecaj gównianego silnika.

Co jest w niem złego? Kupiłem używkę za 80zł i póki co 25k kulek przebiegu bez najmniejszych problemów.
Link to post
Share on other sites

Za 80zl to nie najgorzej. Po prostu te silniki w swojej normalnej cenie 150zł nie powalają jakością i lepiej jest kupić neodym cymy używany za 50zł. Tornado się mocno grzeją i mają problemy z ciągnięciem mocniejszych sprężyn na mniejszym przełożeniu. Są też dość wolne. Stawiam je poniżej w/w cymy, bo cyma jest mocniejsza.

 

Dodatkowo wersje ALU mają przebicia.

Link to post
Share on other sites

Waga sprężyny to nie wszystko.

 

Serwisy sklepowe to raczej kicha. Robią byle replika działała i miała jako takie fps'y, takie które zaleca producent.

 

Prowadncia jak prowadnica. Dzialać będzie, brałbym jednak jakąś z lepszego metalu i z łożyskiem.

 

SP90 powinna dać okolice 360fps przy lufie 363mm, SP110 430fps, SP120 460.

Link to post
Share on other sites

Serwisy sklepowe to raczej kicha. Robią byle replika działała i miała jako takie fps'y, takie które zaleca producent.

 

Serwisy sklepowe robią na sztuki, serwisant "środowiskowy" robi na jakość, dlatego tak jak wallop mówi, lepiej serwis robić prywatnie lub jeszcze lepiej, czytać, czytać, oglądać, rozmawiać, czytać i uczyć się samemu replikę swoją robić. Daje dużo satysfakcji dobrze zrpbiona przez siebie replika ;)

 

Prowadnice lepiej łożyskowaną, jest po prostu lepsza dla zdrowia sprężyny i najlepiej nie z plastiku, jeśli wkładasz do środka bebechy na podkręcenie parametrów (jak sprężyna).

 

Swoją drogą, skoro działało w domu (a w terenie nie), czy oprócz temperatur jakieś czynniki się zmieniły?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem łożyskowaną, amelinową i wróciłem do starej 130% CA. W polu jeszcze nie testowana, ale w domu działa :D

Oj tak, samemu rozebrać a potem jeszcze złożyć giwerkę to jest mega satysfakcja, polecam każdemu.

Co do czynników to głównie temperatura, pewnie przez to mój nimh nie uciągnął całego mechanizmu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...