Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z silnikiem


Recommended Posts

Nie wiem co jest problemem tego że silnik (tornado v2 z poprzednim był taki sam problem)się nagrzewa

- wypodkładkowany perfekcyjnie

- Batka 7,4 v 1750 pojemności

- gearbox v3

- spring M120

Może to kogoś wybitnego naprowadzą pewne moje spostrzerzenia:

- na semi tłok po strzale cofa się do ⅓ lub do połowy

-co parę strzałów na chrono fpsy spadają o 40

Najdziwniejsze jest w tej sytuacji to że na stokowym springu nie ma tego problemu -niestety nie wiem jaki to spring ale ma 300 fps na pomiarze

Link to post
Share on other sites

Podkładkowanie perfekcyjne.... już wolę, żeby zębatki latały luzem, niż był zbyt "mocno" spodkładkowane tj. dociśnięte podkładkami.

Dużą rolę w podkładkowaniu odgrywają łożyska, czasem z ich powodu po prostu nie da się spodkładkować perfekcyjnie. Tak samo zębatki, mogą być krzywe... Nawet Ultimate bywają krzywe, a czasem shs'y są bardzo dobrze zrobione i są proste.

Ilość podkładek to już pikuś tak naprawdę. Stosuj podkładki o najmniejszej średnicy zewnętrznej. Zależnie od łożysk, ma to znaczenie.

Najpierw spodkładkuj każdą zębatkę z osobna, tak by kręciła się możliwie najlepiej przy możliwie jak najciaśniejszym spodkładkowaniu. Potem je wypoziomuj względem zębatki sąsiadującej poprzez przekładanie podkładek z góry<>na dół zębatki. Na zębatce silnikowej zostaw lekki luz. Zwróc uwagę na ustawienie zębatki tłokowej względem tłoka.

Ważne by zębatki zazębiały się jak największą powierzchnią zębów zarówno z tłokiem jak i z zębatkami sąsiadującymi. Tu jest często problem gdy zębatki są krzywe i falują.

Link to post
Share on other sites

Podkładkowanie perfekcyjne.... już wolę, żeby zębatki latały luzem, niż był zbyt "mocno" spodkładkowane tj. dociśnięte podkładkami.

Dużą rolę w podkładkowaniu odgrywają łożyska, czasem z ich powodu po prostu nie da się spodkładkować perfekcyjnie. Tak samo zębatki, mogą być krzywe... Nawet Ultimate bywają krzywe, a czasem shs'y są bardzo dobrze zrobione i są proste.

Ilość podkładek to już pikuś tak naprawdę. Stosuj podkładki o najmniejszej średnicy zewnętrznej. Zależnie od łożysk, ma to znaczenie.

Najpierw spodkładkuj każdą zębatkę z osobna, tak by kręciła się możliwie najlepiej przy możliwie jak najciaśniejszym spodkładkowaniu. Potem je wypoziomuj względem zębatki sąsiadującej poprzez przekładanie podkładek z góry<>na dół zębatki. Na zębatce silnikowej zostaw lekki luz. Zwróc uwagę na ustawienie zębatki tłokowej względem tłoka.

Ważne by zębatki zazębiały się jak największą powierzchnią zębów zarówno z tłokiem jak i z zębatkami sąsiadującymi. Tu jest często problem gdy zębatki są krzywe i falują.

Jedyne czego z pańskiej rady nie robiłem to podkładkowanie od najmniejszych podkładek .Nie są zbyt mocno spodkładkowane bez smaru po zamknięciu i zakręceniu gearboxa kręcą się idealnie poziomowanie też jest dobrze wykonane .

Przez ,,idealnie" rozumiem nie odwalone byle jak , wkońcu to moja replika i chcę aby działała jak najlepiej

 

Nie masz zbyt dokręconego silnika? Z drugiej strony, "podkładkowanie perfekcyjne" to rzecz względna. Sprawdź, czy zębatka silnikowa nie jest za nisko (czy silnik nie przekrzywia jej po wsunięciu).

Co do silnika sprawdzę czy nie jest za mocno dociśnięty ale jestem pewien że zębatka się nie wykrzywia

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji, to czy również grzeją się konektory (złączki) na przewodach doprowadzających zasilanie do silnika ? Miałem taki przypadek że konektory były już trochę luźne i z uwagi na duże opory elektryczne bardzo mocno się grzały przez co cały silnik miał wyższą temperaturę.

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji, to czy również grzeją się konektory (złączki) na przewodach doprowadzających zasilanie do silnika ? Miałem taki przypadek że konektory były już trochę luźne i z uwagi na duże opory elektryczne bardzo mocno się grzały przez co cały silnik miał wyższą temperaturę.

O TAK TAK TAK DAKŁADNIE TEN PROBLEM MAM - CO ZROBIĆ MĘDRCZE?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...