Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR czy HK416 - którą replikę wybrać?


Recommended Posts

Witam,

od dłuższego czasu zastanawiam się na wyborem między tymi dwoma replikami:

- https://www.militari...545.xml?cat=121

 

- https://www.militari...155.xml?cat=121

 

Zaznaczam iż byłaby to moja pierwsza replika; o ASG wiem dużo, ale tylko i wyłącznie z czytania i słyszenia - na swoją pierwszą strzelankę idę dopiero za trzy dni (inb4 nie myśl nad zakupem zanim nie pójdziesz postrzelać). Czy ktoś ma jedną albo drugą z nich? Sam byłbym bardziej skłonny zakupić Scar'a ze względu na dwa magazynki w zestawie i stockowy akumulator z ładowarką.

Edited by IamHere2Kill
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, Specna jak to Specna. Tematy o niej wałkowane dużo razy. Miałem ja i ma dwóch kumpli - wszystko działa dobrze, lecz jakby nie patrzeć w ich cenach znajdziesz coś z I klasy.

 

O tym SCARze nie wiem nic, oprócz tego że mega mi się spodobał i również chciałbym poznać opinie na jego temat.

Link to post
Share on other sites

O jakości specny już zdążyło mi się usłyszeć, ale od samego początku szukam dobrego modelu SCARa. Wcześniej trafilem na dwie wersje BOYIa (http://www.taiwangun...&campaign-id=14 oraz http://www.taiwangun...&campaign-id=14), ale najbardziej przypadł mi do gustu ten powyżej, który teoretycznie (z tego co widać) jest chyba nawet licencjonowany.

Edited by IamHere2Kill
Link to post
Share on other sites

Miałem tą specnę. Kiedyś na pewno kupię drugą. Pozbyłem się jej z powodu tego, oż na horyzoncie pojawiła się inna replika, na któej mi bardziej zależało.

Jak na specnę, byłem zaskoczony. Zewnętrznie bardzo dobrze zrobiona.

Co do scara-l.

Mam bojca 7 rok. Fakt, faktem, z bojca zostało body i szkielet gb.

Ale, że była to moja pierwsza replika, przez 2 lata jedynym tuningiem była gumka i wszystko śmigało.

Po 2 latach coś tam pierdyknęło, więc zaczęło się tunignowanie. Ale to byłą stara seria bojców, jak jest teraz, nie wiem.

 

Ale jak bym miał teraz wybierać, brałbym Scara L :D

Link to post
Share on other sites

Ps. nie napalał bym się na replikę, z powodu tego, iż ma ona batkę i ładowarkę.

Czy zamówisz Scara czy Hk, tak czy siak musisz zamówić batkę i ładowarkę. To gratisowe ścierwo od razu wyrzuć. Do niczego się nie nadaje.

 

Tzn. ja do Spceny dostałem lipo 7,4, które o dziwi nie było szajsem :D ale takie cuś zdarzyło mi się raz :D

Link to post
Share on other sites

Wszystkie WE które znajduję są na GG. Jestem ślepy, czy coś mnie omija xd?

 

To że batka i ładowarka stockowa nawet do podtarcia się nie są dobre to wiem, ale tak jak mówię, jestem całkowicie zielony i wolałbym na samym początku mieć wszystko raczej ogarnięte "odgórnie", a dopiero jak już będę wiedzieć z czym się to je to będę się zastanawiać nad tym co robić dalej.

Edited by IamHere2Kill
Link to post
Share on other sites

Jak masz więcej hajsu, to bierz SCAR-a WE, najlepszy stosunek ceny do jakości. Buda trochę gorzej wykonana niż Vfc, ale środek jest świetny. Generalnie WE robi bardzo dobre elektryki. Na SCAR-a Boyi to nawet bym nie napluł, jego zewnętrzne wykonanie potrafi zrazić nawet najbardziej zagorzałych fanów tej broni.

Link to post
Share on other sites

SCAR jest bardzo standardową repliką, jedynie dysza może różnić się długością od emkowej. Po za tym gearbox to najzwyklejszy na świecie V2, ten od WE dodatkowo wzmocniony. A jeśli chodzi o magazynki, to nawet zwykłe emki są wybredniejsze na magazynki niż mój SCAR. W przypadku wersji L. Wersja H też ma V2, ale nie wiem jak z magami.

Edited by Head Crusher
Link to post
Share on other sites

Mam Scara-H od WE AEG i jest naprawdę zajebisty. Niestety minusem są niestandardowe magi. Dla tej repliki NIE ISTNIEJĄ low/mid capy. Ale można customy zrobić działające. Aresowe od SR25 da rade przerobić tak aby się wpinały. Do gniazda podchodzą STANAG'i i można jeszcze kombinować z krótkimi magami do Emki tak aby wstawić ich "środek" do szkieletu magów od np. Boyi do SCAR-H.ak czy siak trzeba kombinować. Ja biegam z 2 Hi-capami. Jak narazie nie miałem z nim problemów( nie licząc magów ). Mam go z półtora roku.

Link to post
Share on other sites

To uczucie, gdy początkowo miałem kupić samego boczniaka za 4 stówki, potem stwierdziłem że może lepiej gietę do 600, później wpadł w oko SCAR za 700, byłem prawie zdecydowany na tego za 1000, a końcowo zastanawiam się nad tym za 1500 xD No nie powiem, nie spodziewałem się xd

 

Największym minusem SCARa od WE byłby kolor - nie żeby standardowy mi się nie podobał; jest świetny, ale do całego gearu lepsza by była wersja czarna ;--;. No a cena to swoją drogą xd

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...