Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UV5R+laryngofon+słuchawki


Recommended Posts

Czołem, próbowałem przegrzebać forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale przekopanie się przez kilkaset stron tematów około-radiowych trochę mnie przerosło. Dlatego piszę z bezpośrednim pytaniem.

 

Mam Baofenga UV5R i chcę do niego kupić laryngofon. Wszystko pięknie. Do tego miejsca działa, a teraz czas na komplikacje. Chciałbym, żeby laryngofon zastępował normalny mikrofon w słuchawkach... I do tego jakiś większy PTT przypinany do kamizelki czy coś, żeby pozbyć się tego guziczka rodem ze słuchawek telefonicznych.

 

Czy taka kombinacja ma w ogóle sens istnienia i co też ważne sens działania?

Wiem, kombinuję, ale wielkie umysły tak mają :teeth:

 

TL:DR - zastąpić tego dousznego czopka w laryngofonie normalnymi słuchawkami i wkomponować w to normalny PTT! :icon_biggrin:

 

Jak gdzieś już takie coś było poruszane to pokornie proszę o wybaczenie i przekierowanie do odpowiedniego tematu :icon_smile:

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites

Peltory to nawet mam w planie. Ale z tego co widziałem to laryngofon do nich kosztuje więcej od pieniędzy. Anyway podłączę to później do Baofenga?

I czy muszę ze wszystkim polegać na sprzęcie Peltora czy jest opcja na czymś trochę oszczędzić?

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites

Tu masz za 100zł

https://www.facebook.com/groups/174308569382586/permalink/1328434863969945/?sale_post_id=1328434863969945

 

Słuchawki podłączysz do Bao za pomocą dowolnego PTT (lepszy byłby przerobiony oryginalny niż chińska kopia) ja lubię Peltora bo można je niedrogo kupić, ale nie gardzę też TCI.

https://www.ebay.com/itm/PELTOR-Push-To-Talk-Adapter-RACAL-MBITR-FL50-01/282859121641?hash=item41dbb7abe9:g:~MYAAOSwTm9Z-o9v

 

Jedyne co musisz zrobić to albo kupić od kogoś już przerobione PTT ze wzmacniaczem, albo samemu dłubać, bo mikrofon dynamiczny nie bangla z Baofengiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...