Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich posiadaczy mosfetów.

Mam zamiar zamontować któryś z wyżej podanych w GB V2 CNC Retro Arms dzielonym ze zintegrowaną komorą Hop-Up.

 

Zależy mi na jak najsprawniejszym działaniu układu , chciał bym najlepiej wyeliminować styki.

Dodam ze mam zamontowanego merfa 3.2 i nie spełnia moich oczekiwań.

Mam kilka pytań które mnie nurtują :

1.Czy wszystkie trzy podane podejdą do tego GB bez przerabiania samego szkieletu ?

 

2. Czy Blufet ma możliwość programowania nie tylko poprzez telefon z Androidem ? Konkretnie chodzi o iphony i jak to z nim jest?

Czy jest potrzeba stabilnego i nieruchomego zamontowania go w replice ?

Jak to się ma do użytkowania na dłuższa metę ?

 

3. Czy programowanie titana poprzez usb-link i kartę jest faktycznie tak intuicyjne jak piszą ?

Chodzi o szybkie przeprogramowanie w polu

 

4. Czy ASCU można porównywać względem jakości i niezawodności do pozostałych ?

Jak z jego programowaniem ?

 

Zależy mi na jak najlepszej niezawodności , pozbyciu się styków , prostej obsłudze programowania i jak najmniejszej ingerencji w GB.

 

Dodatkowe pytanie to gdzie mogę bezpiecznie zamontować wybrane układy. Chodzi mi o serwis , maniaków. Kogo polecacie ?

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

 

Dodatkowe pytanie to gdzie mogę bezpiecznie zamontować wybrane układy. Chodzi mi o serwis , maniaków. Kogo polecacie ?

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi.

 

W Lubuskiem dobrze ci to zrobi Dawid z Blue Seal - https://blueseal.pl/content/6-serwis

Chłopak dużo rzeźbi w Retro Armsach więc będzie wiedział co przyciąć aby wsadzić Titana lub ASCU.

 

Co do układów:

TITAN to kombajn o wielkich możliwościach i świetnej wytrzymałości, ale też adekwatnej do tego cenie.

 

ASCU gen.5 - mam, używam, jestem bardzo zadowolony, nie ma miliona funkcji i jest stosunkowo prosty w programowaniu. Znacznie tańszy niż TITAN, jeżeli nie potrzebujesz wstępnie napinać sprężyny, ustawiać szybkostrzelności czy ilości kulek w serii. To jest dla ciebie. Jedyna wada jak dla mnie, brak mechanicznej blokady spustu.

 

BLUFET - nie miałem w rękach, coś tam ludzie mówili, że się pali, ale o ASCU tez tak mówią i o elektronice AMOEBY i G&G, to elektronika, jak jesteś nieostrożny to ją spalisz. Dla mnie główne wady wynikają z samej konstrukcji, czyli umieszczenie poza GB, co za tym idzie zwykła kostka stykowa i konieczność umieszczenia układu np. w kolbie. I jeżeli chcesz używać funkcji sterowania gestami to konieczność przymocowania tego w jednej płaszczyźnie, co może być upierdliwe. Dla ciebie pewnie też dojdzie nadal brak aplikacji na iOS (a sam układ na rynku jest już spory kawałek czasu więc nie wróżę rychłego jej się pojawienia, najwyraźniej producentowi brakuje środków na jej ogarnięcie).

 

Reasumując, masz pieniądze i naprawdę potrzebujesz dużej ilości funkcji bierz TITANA, nie masz aż takich środków lub potrzebujesz tak naprawdę czegoś prostego co głównie ma uchronić replikę przed uszkodzeniem mechanicznym, bierz ASCU. Masz środki i chcesz być oryginalny i jarają cię nowinki techniczne, rozważ BLUFET, ale pamiętaj o jego minusach.

Link to post
Share on other sites

Ile widziałeś spalonych blufetów?

 

3szt. Jeden montowany poza moim serwisem i dotarł już spalony. Klient był mocno sceptycznie nastawiony do skomplikowanych układów, ale namówiłem go na Titana. Działa do dziś.

 

Drugi blufet montowałem i spalił się jakoś po tygodniu. Drugi kupiłem dla siebie, również się spalił po kilku dniach.

Jeśli chodzi o pierwszy przypadek... nie wiem co tam inny serwisant porobił, ale sądzę że był dobrze zamontowany.

 

Jefftrony v2 tak samo, kupiłem dla siebie sztukę, spalony. Wymienili w gf'ie na nowy, spalony. Wymienili, znów spalony.

W replice mojej dziewczyny montowałem np jefftron micro AB, pierwsza sztuka spalona. Druga... działa, ale bardzo mocno się grzeje na szybkim semi czyli ab nawala.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wielkie za wypowiedzi które tak naprawdę wyłoniły zwycięzcę.

 

Skuszę się na titana chociaż bardzo za mną przemawia programowanie telefonem jak w gunfet. Jednak biorąc pod uwagę minusy gunfeta i ASCU wybiorę titana.

 

Czy mogli byście polecić mi z jakiego sklepu najlepiej go wziąć ?

Chodzi mi o to żeby w razie jakiejś awarii nie było problemu wymiany na nowy.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał bezpośrednio od Gate, mają swój sklep. Przed zakupem zadzwoń do nich, myślę że da się jakiś rabat wynegocjować. Sam używam Titana w moim G&P i jestem mega zadowolony, a i jest już aplikacja na telefon, trzeba użyć kabla i USB-linka, ale obsługuje się ją bardzo wygodnie.

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na titana jednak.

Rozmawiałem z osoba ze sklepu i niestety nie ma i nie będzie aplikacji na iphony ale i bez tego sobie poradzę bo jest karta do programowania.

Mówili w sklepie rowzniez ze titan był projektowany pod szkielet Retro Arms dzielony. Akurat tutaj mi podpasowalo.

Jest tez informacja ze w przyszłym roku wyjdzie titan z modułem bluetooth.

Jednak do przyszłego roku nie mogę czekać :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...