Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, posiadam Baofenga UV-82, obecnie korzystam z oryginalnego zestawu słuchawkowego z 2x ptt. O ile mnie pamieć nie myli to już czwarta sztuka.. ;/ Posiadam też Bowmana Evo z ptt typ U94, mikrofon się zepsuł, ale słuchawka i tak mi nie pasuje.

Jeżdżę na milsimy, gry 24-48h, szukam nowego zestawu, myślę o zestawie Gruszka 2xptt Baofeng do tego słuchawka z fonowodem do odsłuchu. Bardzo mało jest informacji na temat fonowodów, jedyne co wyczytałem, że ogranicza słuch.

Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników fonowodów, jak jest z "męczeniem" ucha po dłuższym czasie, jakość dźwięku, plusy, minusy. itp

Link to post
Share on other sites

Miałem oryginalny zestaw TCI:

https://www.safariland.com/products/comms-and-hearing-protection/headsets/throat-microphone-headsets/tactical-throat-microphone-headset-set-TTMK3_D.html#sm.0007i2p1m16qsf9quqe1vu5r40zi8 tylko w wersji dualcom z dwoma fonowodami.

 

Komfort jest podobny do większości wkładek dousznych dobrej jakości (np. Surefire EP czy Peltor Earplugs) czyli dobry, ucho się nie poci więc jest bardziej komfortowo w lecie. Mniej problematyczne w czasie deszczu czy podczas brodzenia w głębokiej wodzie.

Moje niestety odcinały dźwięk na poziomie ww. ochronników słuchu i można było spokojnie strzelać w tym na strzelnicy otwartej. Rozmowa musi być głośna, zapomnij o szepcie, ale jak widać na stronie producenta są dwa rodzaje wkładek o rożnym stopniu wyciszenia.

Link to post
Share on other sites

Rozmowa musi być głośna, zapomnij o szepcie, ale jak widać na stronie producenta są dwa rodzaje wkładek o rożnym stopniu wyciszenia.

 

Tutaj chodzi Ci o normalną rozmowę, że wkładka mocno wycisza dźwięki z zewnątrz, tak? a jak z dźwiękiem z radia? Jakość normalna, porównywalna z słuchawką nauszna?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...