Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odświeżenie poradnika, wybór repliki


Guest abdonay

Recommended Posts

Guest abdonay

Rzeczywiście taniej mocno, dzięki. Patrzyłem na taiwanie, gunfierze i paru innych stronach z asg i pomyślałem że jak tam nie ma to nie będzie, ale udowodniłeś mi. Postaram się lepiej szukać na przyszłość. A co do militariów to chciałbym jak najwięcej rzeczy od nich bo mam dostęp do zniżki.

Link to post
Share on other sites
Guest abdonay
  • 2 weeks later...
i czy serio potrzeba aż tyle risów

To już sam musisz sobie na to odpowiedzieć, czy potrzebujesz RIS-a na chwyt przedni, bocznego na latarkę czy atrapę lasera itp.

Ja bym ogólnie brał wersję orisowaną. Nie miałem styczności z tą repliką, ale czy ten oldschoolowy chwyt przedni nie łapie luzów? W drugiej wersji cały front masz zrobiony z metalu, a tu jednak jest dość spora bryła plastiku.

Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnych luzów - to nie Specna. Tworzywo też pierwsza klasa. Jeśli ktoś szuka wersji budżetowej to nie ma co się pchać w przedni RIS, bo latarka to jedyna sensowna rzecz, którą można tam umieścić. Jeśli z kolei pieniądze to nie problem to jak najbardziej lepiej kupić wersję z przednią szyną.

Link to post
Share on other sites

Ja bym ogólnie brał wersję orisowaną. Nie miałem styczności z tą repliką, ale czy ten oldschoolowy chwyt przedni nie łapie luzów? W drugiej wersji cały front masz zrobiony z metalu, a tu jednak jest dość spora bryła plastiku.

 

Powiedz tysiącom żołnierzy na świecie którzy używali i używają M4A1 i różnych wersji M16, że mają łapiące luzy przednie "gripy" i że to nic nie warta kupa plastiku :D :D

 

Jeżeli replika jest zrobiona tak jak powinna to przednia osłona lufy jest tak samo stabilna/niestabilna jak w ostrych/palnych egzemplarzach. Chyba, że jest skopana. Jestem "dinozaurem" i pamiętam repliki sprzed 10 lat - wtedy takie firmy jak G&G, G&P, CA, ICS robiły repliki tak, że mocowanie tych elementów było jak w ostrych. Nie było żadnego problemu z zamocowaniem oryginalnych uchwytów/osłon od ostrych karabinków.

Link to post
Share on other sites

Twoje komentarze robią się coraz bardziej błyskotliwe.

Mówimy o replikach, których obecnie są setki z czego połowa ma luzy w tym czy w innym miejscu. Jak większości młodych graczy, nie było mi dane mieć styczności z tak dobrze wykonanymi replikami o których mówisz.

 

Zadałem pytanie, bo repliki w życiu nie miałem w ręku - sensownej odpowiedzi udzielił Bruce. Twojego odniesienia do pytania się o front grip użytkowników ostrych odpowiedników w tym kontekście nie rozumiem.

 

Link to post
Share on other sites

Ten "oldshoolowy" front nie lapie luzów jeśli jest dobrze wykonany. Piszesz o "sporej bryle plastiku" - to nie bryła tylko dwie "skorupy" mocowane w taki sam sposób jak w ostrej broni serii M4. Jeżeli chodzi o replikę, która jest wykonana na conajmniej dobrym poziomie, to akurat front grip i jego mocowanie nie mogą być gorsze od tych w ostrych. Twoje obawy o luz są raczej niepotrzebne. Kwestia wyboru to kwestia indywidualnych preferencji. Stawiam, ze w kwestii "łapania" luzów RIS będzie bardziej problematyczny.

 

Tylko tyle miałem na myśli. A przy okazji zwróciłem uwagę, że warto wiedzieć co z prawdziwej broni jest wprost adaptowane do replik, wtedy nie będzie się miało wątpliwości co do "łapania luzów przez bryłę plastiku"

 

Zamiast się spinać czasem przyjmij to co ktoś pisze.

Link to post
Share on other sites

Jak sam stwierdziłeś, coś może być albo zrobione tak jak w palnej, albo i zrobione byle jak.

Poza tym plastik w replice ASG chyba jest gorszej jakości niż ten w ostrej?

Zgadzam się, że ris z d-ringiem może mieć luz, czego przykładem była moja specna, gdy pod demontowanym frontem nie było baterii.

Zaznaczę, jeszcze raz, że po prostu zadałem pytanie. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...