Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin wyborowy 1000zł (+luneta/typ kul)


Recommended Posts

Witam chciałem zacząć swoją przygodę z ASG i stoję przed wyborem zakupu karabinu wyborowego. Wcześniej miałem masę styku z paintballem, jednak ASG, a paintball to spora różnica. Chciałem zakupić sprzęt powiedzmy ze średniej półki (sam karabin + luneta + kule) do 1000zł. Rozglądałem się i zwróciły moją uwagę dwa modele AWP MB4402D i MB44112A [WELL TGG], chodzą one po 800-850zł i pytanie czy są warte swojej ceny, a może macie jakieś inne propozycje?

.

Link to post
Share on other sites

No do asg jak strzelasz na 60m to starczy byle jaka za 200-400zł...

 

A asg to nie tylko rywalizacja na polu walki, ale głównie klimat, więc jak ktoś ma snajperkę za 500-1000zł i te 400-500fps, też się pobawi o ile poczuje klimat. Potem dopiero tuning i wkładanie tysięcy w replikę.

Link to post
Share on other sites

Na początek podstawa:

 

Na dziś normą na imprezkach są repliki które wypluwają kulki z prędkościami w przedziale 400-500 fpsów.

 

Czyli upraszczając - 90% replik pozwala na skuteczne trafienie w cel wielkości popiersia człowieka z odległości 40-50 metrów bez większych problemów.

 

jeżeli chcesz być "ubersniperem" z repliką o parametrach 90% karabinków na które się natkniesz to nie ma to kompletnie sensu. Dlaczego? Bo z założenia snajperski karabinek pozwoli Ci wystrzelić kilka razy do celu, który odgryzie się w tym samym czasie tak samo skutecznie nie kilkoma ale kilkudziesięcioma kulkami.

 

Jak sam zacząłeś: "chcesz zacząć" więc proponuję Ci za te pieniądze kupić jak najlepszą jakościowo replikę klona M16/M4 która pozwoli Ci w zależności od chwilowego humoru być zwykłym strzelankowiczem lub przy odrobinie dobrej woli parasnajperem. To zależy tylko i wyłącznie o klimatu jaki chcesz poczuć i odpowiednio przygotowanej rozgrywki.

 

Jak już się nacieszysz albo odsprzedasz replikę albo wsadzisz w nią jakieś 1,5-2 razy więcej kasy niż kosztowała i zrobisz sobie z niej ersoftową replikę karabinu wyborowego np SR25 i kiedy uda Ci się wyciągnąć z niej przewagę 20 metrów nad 90% replik na imprezie będziesz mógł spróbować bycia ersoftowym snajperem.

 

Oczywiście jest drugi koniec kijka snajperskiego w ersofcie i możesz go wybrać:

Kupujesz to co sobie teraz upatrzyłeś, do tego lunety, dwójnogi, baki, ładownice na kolbę, ghillesuite i co tam jeszcze chcesz, i jesteś mega pro snajperem ale tylko w kwestii lansu i ewentualnego "zabijania" z ukrycia na "bliskie" odległości.

 

Twój wybór :icon_wink:

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast słyszalem i czytałem, że snajperkami już za 1000zł można się interesować na dłuższy czas. Jeżeli chodzi o poniższe modele, który byście mi polecili, jeżeli bym miał zabierać się później za tuning? Co do M4/M16 jakiś konkretny kolimator do danej szyny, czy wejdzie każdy, bo szyny są identyczne?

https://www.militari...097.xml?cat=837

https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

Edited by zywyy
Link to post
Share on other sites

No do asg jak strzelasz na 60m to starczy byle jaka za 200-400zł...

 

Wtedy to jest replika repliki lunety a nie luneta i jedyne co przez nią widać to że nie widać ;P

 

Co do repliki sensowniejsze wydaje się kupienie karabinka elektrycznego i zrobienie z niej parasnajperki, bo dłubanie w springach to wór bez dna.

 

Zywyy jeżeli chcesz kupić jako bazę pod tuning kupujesz samą replikę, bo resztę kupisz pod swoje preferencje. Jeżeli chcesz bawić się w biedasnajpera kupuj cały "wypasiony zestaw" bo te wszystkie super dodatki to nędza z grubsza wyglądająca jak luneta czy bipod.

Jeżeli chcesz majstrować przy springu w zasadzie zostanie ci sama obudowa bo wszystkie bebechy pójdą do wymiany.

Repliki gazowe są droższe w i utrzymaniu i tuningu ( bo w zasadzie jedyną szansą na porządne parametry to hpa).

Więc w zasadzie i przy replikach gazowych i sprężynowych bierz tą która ci się najbardziej podoba (bo osiągi w stoku mają podobne w swojej klasie).

Link to post
Share on other sites

No do asg jak strzelasz na 60m to starczy byle jaka za 200-400zł...

 

A asg to nie tylko rywalizacja na polu walki, ale głównie klimat, więc jak ktoś ma snajperkę za 500-1000zł i te 400-500fps, też się pobawi o ile poczuje klimat. Potem dopiero tuning i wkładanie tysięcy w replikę.

 

Jak chcesz, powiedz mi, poczuć klimat bycia snajperem skoro przy oddawaniu strzałów będziesz musiał lufą "dotykać" przeciwnika a jego kumpel zaraz po twoim strzale zdejmie Cię rzuconą szyszką albo odstrzeli z klamki?

 

Ja natomiast słyszalem i czytałem, że snajperkami już za 1000zł można się interesować na dłuższy czas. Jeżeli chodzi o poniższe modele, który byście mi polecili, jeżeli bym miał zabierać się później za tuning?

https://www.militari...097.xml?cat=837

https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

 

Tak interesować się można... Możesz na ten przykład czytać o nich, poznawać ich szczegóły techniczne, oglądać je na zdjęciach itp... Dla niektórych to normalne, dla innych podchodzi pod zboczenie. Ale ma jeden plus, jak już się tak napatrzysz i na interesujesz to jest szansa, że:

A) zmienisz zdanie i zaczniesz się bawić ersoftem,

B) poznasz je na tyle, że w przyszłości może uda Ci się, wkładając wspomniane 1,5-2 razy tyle ile ich cena zakupu, zbudować na ich bazie coś sensownego.

Link to post
Share on other sites

Nie ma snajperki za 1000zł

 

Są repliki wizualnie podobne do karabinów snajperskich, ale na polu walki airsoftowej taki karabin nie ma prawa być nazywany karabinem wyborowym czy snajperskim. Chcesz to bierz cokolwiek, w tej cenie rewelacji nie ma. Poszperaj na forum bo są tematy o snajperkach well'a i ich tuningu. Weź taką, która jest najbardziej rozwojowa, da Ci to jakieś pole manewru w przyszłości.

Ewentualnie kup używaną po tuningu, za 1000zł można wyrwać całkiem fajny sprzęt z niezłymi osiągami. Pozbywają się go głównie ludzie, którym snajperstwo w airsofcie nie przypadło do gustu lub postanowili przesiąść się na coś lepszego. Tak czy siak kupowanie używki to loteria, możesz trafić na perełkę, a możesz też trafić na studnię bez dna.

 

Dla mnie od zawsze liczył się klimat i replika karabinu snajperskiego mająca te 300-400fps w stocku też może dać dużo frajdy, ale nigdy nie będzie to replika snajperska w rozumieniu asg. 80m zasięgu skutecznego to imo minimum aby mieć przewagę nad AEG'ami, chociaż aeg'i już przy 450fps'ach mają nie raz ponad 70m skutecznego. Thor, kiedyś klimat był nawet gdy biegało się z patykiem i było super. Kwestia podejścia.

 

Co do lunet... Mam kopię ACOG'a 4x32 kupionego za 300zł - świetna jakość obrazu jak za taką cenę. Dla szturmu ideollo. Mam również Elcana 4x, ale tu już kwota 500zł, też niezły sprzęt. Jednak to tylko jeśli mowa o szturmie, do repliki snajperskiej z zasięgiem 80-100m niestety potrzeba coś o wiele lepszego aby widzieć tor lotu kulki na całym dystansie i to jak kulka trafia w cel. U mnie Vortex Diamondback spisał się idealnie :) Koszt 1100-1200zł (zależnie od sklepu) IMO nic więcej nie potrzeba. W asg im większy zasięg chce się uzyskać, tym koszty rosną, rosną i rosną. Np repliki cqb teoretycznie wychodzą o wiele taniej niż dmr'ki czy bolty. Oczywiście do repliki cqb też można wrzucić high endowe części i wyrasować ją na 3-5k, ale to już raczej lans niż potrzeba. Przy mocnej sprężynie niestety to konieczność.

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale dalej pojawia się moje pytanie na które nikt mi nie odpowiedział koniec końców, czy polecicie mi dokładnie jakiś karabin szturmowy w takim razie, a nie snajperski, skoro za 1000zł szkoda kupować snajperski? Po prostu kupię jakiś szturmowy, dokupię kolimator, dwójnóg itp. I tak przez pierwsze dwa miesiące będę ćwiczył w sadzie na tarczach, nim się wybiorę na jakąś airsoftową imprezę.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dla kogoś do strzelania na te umowne absolutnie maks 100m potrzebna jest luneta do czegokolwiek to powinien on odwiedzić okulistę. I piszę to nie złośliwie ale całkowicie serio. Bo jak czytam o tym jak to "jedyne co przez nią widać to że nie widać" w kontekście celownika za 400zł to na prawdę wydaje mi się, że ktoś ma poważne problemy ze wzrokiem. Wady wzroku z czasem lubia sie pogłębiać- dla własnego dobra dobrze to zbadać skoro sie nic nie widzi przez tanie lunety.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dla kogoś do strzelania na te umowne absolutnie maks 100m potrzebna jest luneta do czegokolwiek to powinien on odwiedzić okulistę. I piszę to nie złośliwie ale całkowicie serio. Bo jak czytam o tym jak to "jedyne co przez nią widać to że nie widać" w kontekście celownika za 400zł to na prawdę wydaje mi się, że ktoś ma poważne problemy ze wzrokiem. Wady wzroku z czasem lubia sie pogłębiać- dla własnego dobra dobrze to zbadać skoro sie nic nie widzi przez tanie lunety.

 

Kotek, widać nie strzelasz do niczego małego, a i o dobrej optyce też widać pojęcie masz nikłe. Ale to już temat na inną opowieść.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dla kogoś do strzelania na te umowne absolutnie maks 100m potrzebna jest luneta do czegokolwiek to powinien on odwiedzić okulistę. I piszę to nie złośliwie ale całkowicie serio. Bo jak czytam o tym jak to "jedyne co przez nią widać to że nie widać" w kontekście celownika za 400zł to na prawdę wydaje mi się, że ktoś ma poważne problemy ze wzrokiem. Wady wzroku z czasem lubia sie pogłębiać- dla własnego dobra dobrze to zbadać skoro sie nic nie widzi przez tanie lunety.

 

Dodam, że strzelając na ponad 80 metrów z replik o prędkości wylotowej powyżej 700 fpsów nie stosuje się w zasadzie Hop-Upa a co za tym idzie kulka nie leci po linii prostej jak w standardowych replikach ersoftowych. A co to ma do rzeczy w kwestii optyki? Ano ma to, że mając lunetę o "świetle" obiektywu 40mm i mniej nie zobaczysz jak leci kulka bo po strzale na jakimś 20 metrze zniknie Ci z pola widzenia lunety i wróci w światło lunety pod koniec lotu... A to uwierz mi robi różnice w czasie przystrzeliwania repliki. A teraz sprawdź ceny lunet o średnicach obiektywów powyżej 40mm...

 

Wierz mi oczy miałem te 10-12 lat temu zdrowe i nadal tak uważam. I twierdzę, że do porządnej repliki strzelającej na 70-110 metrów luneta - odpowiednio dobrana - jest potrzebna.

Link to post
Share on other sites
Dodam, że strzelając na ponad 80 metrów z replik o prędkości wylotowej powyżej 700 fpsów nie stosuje się w zasadzie Hop-Upa a

 

1. Pierwsze słyszę aby przy replice 700fps nie używało się hu, ale ok też można

​2. 80m na 700fps to marnotrawstwo energii

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz na stronę www.google.pl, wpisujesz "gunfire", klik LEWYM przyciskiem myszki, wchodzisz na stronę z replikami. W menu "repliki" wybierasz "repliki elektryczne" i w menu bocznym zakres cenowy 550-1000zł i wybierasz co ci się podoba.

 

Każda replika w tym przedziale cenowym będzie wymagała inwestycji w którymś momencie. Jedne wcześniej, inne później, w każdej co innego. Zależy jak chińczyk złoży.

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz na stronę www.google.pl, wpisujesz "gunfire", klik LEWYM przyciskiem myszki, wchodzisz na stronę z replikami. W menu "repliki" wybierasz "repliki elektryczne" i w menu bocznym zakres cenowy 550-1000zł i wybierasz co ci się podoba.

 

Każda replika w tym przedziale cenowym będzie wymagała inwestycji w którymś momencie. Jedne wcześniej, inne później, w każdej co innego. Zależy jak chińczyk złoży.

 

No tak, tylko że repliki EA są o półkę wyżej niż specna. EA to najlepsze repliki m4 do 1000zł, a specny są mocno średnie. W każdym przypadku czy to specna, ea, we, g&g, p&j czy inne trzeba coś zmieniać. Tyle, że EA jest o wiele lepszą bazą niż rozklekotana specna. Nawet w replice za 1500-2000zł także jest coś do poprawy. Nie ma replik idealnych.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Wszystkie nasze zabawki sa składane przez słabo opłacanych Azjatów. Różnica jest tylko taka, że płacąc więcej masz większą szansę na dobry egzemplarz. Kupując G&P masz prawie pewność, że będzie OK, kupując specnę masz prawie pewność, że to będzie do poprawek od kopa.

 

Nie przesadzał bym z Wallopowym koniobijstwem z poprawianiem fabryki. Replika na start nie musi byc idealna. Musi być dobra i perspektywiczna (żeby nie wydawać kasy dwa razy...). Stockowa firmowa replika wystarczy. Stockowa niższa półka będzie wymagała grzebania na starcie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. O polecanych AEG na start napisano kilometry tekstu.

 

No Wallop to znajdzie nieszczelność w Valken V12 z tego co zauważyłem :icon_biggrin: coś za dużo czasu ma chłop na udzielanie się na forum. Czyżby aż tylu klientów nie miał, żeby mu czas zapełniali robotą? :icon_wink:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Sorry, ale nie macie pojęcia o czym piszecie. Aktualnie nawet markowe repliki to loteria. G&P to wewnętrznie papka. G&G też ma kilka dość poważnych wad jak pękająca na wejściu głowica tłoka czy zmielone zęby. KWA... problemy z podawaniem kulek, dużo tego... każda replika jest po wyjęciu z pudełka do poprawy. Krytac to replika za 2 kafle, a dysza za 2zł i brak szczelności :icon_biggrin:

 

Każda replika, którą robiłem miała mniejsze lub większe wady i nie był to wady w jednym egzemplarzu na 10 tylko w każdym.

Wymienieniem repliki g&p jako dobrej w stocku zamiotłeś się pod dywan.

 

Ze specną i EA jest w środku tak jak mówicie, ale... EA jest o wiele lepiej spasowane i wykonane. Specna jest ZAWSZE rozklekotana (poza serią H). Jeśli chodzi o środek, też jest sporo do poprawy, ale jest to dość powtarzalne. Krzywe zębatki, brak osi, kiepska pneumatyka, kijowe kable... to norma. CZASEM trafi się lepszy okaz z np prostymi zębatkami czy prostym korpusem. Każda replika, chińczyk czy markowa wymaga indywidualnego podejścia, jednak jeśli ktoś miał w rękach 10 specn, widzi co się dzieje w każdym egzemplarzu wyrabia sobie tzw "must have", czyli części które TRZEBA wymienić i montuje w ich miejsce swoje sprawdzone części i składa tak by replika strzelała długo i bezawaryjnie. Każda replika ma taki zestaw części do wyrzucenia.

 

W przypadku replik markowych jest nieco inaczej, lepiej. Mianowicie niezłe spasowanie i centryczność w praktycznie każdym egzemplarzu co świadczy o tym, że jako bazę do tuningu należy brać tylko markowe repliki pierwszej klasy. Jeśli chodzi o to co w środku... różnie, zależnie od modelu, od partii itp. Każda marka boryka się z innymi mankamentami.

 

Co do mojego czasu... tak, mam go dość sporo, a klientów odsyłam często do innych serwisów jeśli im się spieszy lub nie mają kasy. Taki "inny" polecany serwis zrobi im to co chcą w kilka dni, zażąda 50-100zł za robociznę i leci z następną repliką. I tak z 10-20 replikami tygodniowo. Ja stawiam na jakość, a nie pośpiech i ilość. Dokładne poskładanie repliki w moim mniemaniu trwa dość długo, customy 1-2 lub nawet 3msc.

 

http://forum.wmasg.pl/topic/30949-gunfirepl/page__st__1640#entry2157839

 

Warto poczytać, to nie jeden przypadek i nie jeden serwis tak ma :)

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...