Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Temat poświęcony Armii Czeskiej oraz Słowacji.

 

maxresdefault.jpg

 

Czechy a dokładnie Czechosłowacja:

 

https://reenactor.cz/164-ceskoslovensko-1939-45

 

Oraz stroje czysto Słowackie:

 

https://reenactor.cz/708-slovensky-stat-1939-1945

 

Uważam że w strojach Słowackich można bez problemu brać udział w ASH stylizowanych na bitwy w Polsce po stronie Osi.

A Czesi ? Myślę że byłby to dobry kompan dla Armii Czerwonej.

 

Na stronce znajdziemy też ubiory dla:

 

Brytyjczyków

Amerykanów

Niemców

Rosjan

1 Wojna Światowa

Wojna Secesyjna

Wojny Napoleońskie

 

Ceny są w koronach czeskich oraz Euro.

 

Sklep znajduje się w miejscowości Holedeč na zachód od Pragi:

 

cb8e2e81cabcb183.jpg

 

Żeby nie szukać stronka z wymiarami:

 

https://reenactor.cz/content/5-velikosti

 

 

Zdjęcie na samej górze jest z filmiku:

 

Link to post
Share on other sites

Widac ze Czechoslowacja sie niektorych nie podoba.

Szkoda bo mialem jeszcze w zanadżu wojska w Hiszpańskiej Wojnie Domowej.

 

Ale jak widac urozmaicenie nie jest pożądane.

 

No nic jak cos ciekawego z Czechoslowackiej armii bedzie to jeszcze wrzuce ale poki co tyle musi starczyc.

 

Link to post
Share on other sites

Taaa i zacznie się dominacja brytoli. Strona amerykańska absolutnie nie wyraża zgody. Proponuję urządzić wolne wybory, lub przynajmniej głosowanie. Tylko jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?

 

A na serio, przydałby się tu moderator. Domin chyba może być ;)

Link to post
Share on other sites

Taaa i zacznie się dominacja brytoli.

 

Domin wprowadzi swoje rządy i będzie coś w stylu: Nobody expects The British Inquisition!

Wursty i Coca-Cola zostaną zakazane a za wspomnienie o Dunkierce ban i cios w "miękkie podbrzusze"...

 

Jeśli to ma jeszcze jakieś znaczenie to również popieram Dominika :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Ale sobie śmietnik panowie zrobili z tematu.

A oczywiście na mnie pójdzie.

No nic jako jedyna osoba pisząca na temat można przyjrzeć się takiemu cacku poniżej.

 

Karabin maszynowy ZB vz. 30:

 

http://www.ima-usa.c...0-t-display-lmg

 

A jak w temacie Czechów to może Amerykańskie stroje w koronach czeskich ?

Może ktoś coś taniej wyłapie niż w Euro czy Dolarach.

 

https://www.ww2.cz/

 

PS: Moderator by się przydał ale spoza grona ASH.

Bo to faktycznie było by kółko wzajemnej adoracji.

No i oczywiście wszystkie posty powyżej standardowo nic nie wnoszące do dyskusji do kasacji ale to taki standard.

Nie mówiąc już o tym że na forum fajnie by było podzielić tematy względem frakcji i zrobić sub-fora dla broni.

 

Czyli wyglądało by to mniej więcej tak:

 

II Wojna Światowa i wcześniej

 

Na Górze:

 

Alianci Zachodni

 

Pod forum:

 

1. Bronie

 

Sub Forum:

(Dla przykładu)

 

- Thompson (i wszystkie tematy związane z Thompsonem)

- Garand (i wszystkie tematy związane z Garandem)

- Bren ( i wszystko zwiazane z Brenem)

- Grease Gun ( i wszystko związane z Gresem)

 

2. Nacje

 

- USA (i wszystko związane z USA)

- Wielka Brytania (i wszystko związane z Wielką Brytanią)

- Francja (i wszystko związane z Francją)

- Polska ( i wszystko związane z Polską)

 

Alianci Wschodni

 

Pod forum:

 

1. Bronie

 

- PPSHa (i wszystko związane z Pepeszką)

- Mosin ( i wszystko związane z Mosinem)

- SVT40 ( i wszystko zwiazane z SVT)

 

2. Nacje

 

- ZSRR ( i wszystko związane ze Związkiem Radzieckim)

- Chiny ( i wszystko związane z Chinami)

 

Państwa Osi

 

Pod forum:

 

1. Bronie

 

- MP40 ( i wszystko związane z MP40)

- FG42 (i wszystko związane z FG42

- Kar98 ( i wszystko związane z Karem)

 

2. Nacje

 

- Wehrmacht ( i wszystko związane z Wehrmachtem)

- Waffen SS ( i wszystko związane z SS)

- Finlandia ( i wszystko związane z Finlandia)

- Włochy ( i wszystko związane z Włochami)

- Japonia ( i wszystko związane z Japonią)

 

Wydarzenia Historyczne

 

Zostaje tak jak jest.

 

Imprezy ASH

 

Zostaje tak jak jest.

 

Na samym dole poradniki i tematy ogólne.

W każdym temacie o broni np formy Tuningu.

A w Nacjach np Poradniki dotyczące Umundurowania.

To by jakoś wyglądało.

Bo teraz to mamy podzielone na strony konfliktów i jeden wielki misz-masz związanych z broniami stylizacjami i nacjami.

Wszystko w jednym temacie.

 

 

Ale to tak jak mówię to tylko moja propozycja.

Nie ma tragedii ja się odnajduje.

No i sam niewiele mogę...

Edited by ziemniacek
Link to post
Share on other sites

Ale sobie śmietnik panowie zrobili z tematu.(...)

 

Jak na razie to kolega zrobił w/w przez siebie śmietnik na tym forum, choć był już wcześniej proszony przez kolegów:

 

Ziemniacek,

Dałem Ci delikatnie do zrozumienia, żebyś zastanowił się, co robisz na forum.

Ale widzę, że trzeba z grubej rury: przestań trollować! Ośmieszasz tylko środowisko ash na WMASGu.

 

Serio ale gdzie nie wejdę w dział ASH Ziemniacek nabija posty.

Jak wyżej - przyjedź na najbliższy event i zobaczysz o co w tym chodzi. Fajnie, że podrzucasz sugestie, sklepy itd. ale w tej skali jest to troll'ing pełną parą.

 

 

(...)PS: Moderator by się przydał ale spoza grona ASH.(...)

 

...a niby skąd miał by być? Sam poparłem kandydaturę Domina, mimo że zawsze reprezentuję Ciemną Stronę Mocy, to kumoterstwa i "takie tam" nie obawiam się. Oczywiście mamy demokrację i każda sugestia jest mile widziana, ale dużo osób już przedstawiło kandydaturę na moda naszego działu. Ciesz się, że ja nie jestem moderatorem, bo dostałbyś bana za sam avatar, na którym masz godło "Hocheników-Sztaufeników", o spamie nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

Ja tak trochę z boku i bynajmniej nie chcę się wpierdzielać między wódkę, a zakąskę, ale wydaje mi się, że kto by z Waszego środowiska nie został moderatorem to będzie spoko. Jesteście chyba najbardziej zgranym ogólnopolskim środowiskiem airsoftowym. Może nie zawsze się zgadzacie, ale nawet jak się kłócicie to w sposób wysoce kulturalny.

Link to post
Share on other sites

Jesteście chyba najbardziej zgranym ogólnopolskim środowiskiem airsoftowym. Może nie zawsze się zgadzacie, ale nawet jak się kłócicie to w sposób wysoce kulturalny.

 

Dlatego niektórzy wybierają właśnie tą formę AS. I niech tak już zostanie.

Na wieki wieków amen't.;)

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

"Klub Wzajemnej Adoracji"

Tak, owszem. Środowisko ASH w Polsce jest klubem wzajemnej adoracji, ale w pozytywnym znaczeniu, bo dużo się od siebie wzajemnie uczymy i dopingujemy w dopracowywaniu sylwetek. A wszystko po to by nasze gry byłby coraz lepsze, nie tylko pod względem mundurowym.

 

Jak dużo złej woli...(zamknięty,magiczny krąg).

To nieprawda, że jesteśmy jakimś zaklętym, magicznym kręgiem. Środowisko w przeważającej większości zna się osobiście, utrzymujemy ze sobą kontakty nie tylko imprezowe, ale jesteśmy też otwarci na nowych graczy. Wystarczy żeby ktoś wykazał chęci i uszanował panujące w tym "klubie" zasady to zawsze będzie mile widziany.

 

Ale sobie śmietnik panowie zrobili z tematu.

A oczywiście na mnie pójdzie.

(...)

A jak w temacie Czechów to może Amerykańskie stroje w koronach czeskich ?

Może ktoś coś taniej wyłapie niż w Euro czy Dolarach.

https://www.ww2.cz/

Ty zarzucasz nam tworzenie śmietnika? Wolne żarty. Wrzucasz temat o Czechosłowacji i dodajesz link do mundurów amerykańskich, tylko wycenionych w koronach czeskich.

 

(...) No nic jako jedyna osoba pisząca na temat można przyjrzeć się takiemu cacku poniżej.

Karabin maszynowy ZB vz. 30:

http://www.ima-usa.c...0-t-display-lmg (...)

Powiedz co napisałeś merytorycznego o armii czechosłowackiej w tym temacie poza wrzuceniem kolejnych linków do kolejnych stron? Wrzuciłeś linka do strony na której można kupić replikę karabinu ZB 30. Świetnie - ale zdajesz sobie sprawę, że większość graczy wie, że Czesi używali tego karabinu (i Słowacy podczas inwazji na Polskę też)? Więc jeżeli nie miałeś tej zabawki w rękach i nie możesz się wypowiedzieć na temat działania tej repliki to nie spamuj.

 

Widac ze Czechoslowacja sie niektorych nie podoba.

Szkoda bo mialem jeszcze w zanadżu wojska w Hiszpańskiej Wojnie Domowej.

Ale jak widac urozmaicenie nie jest pożądane.

No nic jak cos ciekawego z Czechoslowackiej armii bedzie to jeszcze wrzuce ale poki co tyle musi starczyc.

Sęk w tym, że armia czechosłowacka nie walczyła w II wojnie światowej jako całość.

Po utworzeniu Protektoratu Czech i Moraw z armii czechosłowackiej utworzono kadłubowe Vladni Vojsko, które pełniło głównie role reprezentacyjne w Pradze. Z sił stacjonujących na Słowacji powstała armia słowacka, która jak pisałem wyżej zaatakowała Polskę w 1939 r.

Ci Czesi, którzy udali się na emigrację walczyli w Polsce w ramach legionu Czechosłowackiego (ale w polskich mundurach), a później we Francji (w mundurach francuskich), a jeszcze później w RAF (jak Josef Frantisek) albo w Czechosłowackim Pułku Piechoty w Afryce Północnej (m.in. w Tobruku u boku brytyjskiej 70 Dywizji Piechoty). Czesi walczyli też w Związku Radzieckim (w sowieckich mundurach).

Zatem de facto czeskie mundury obowiązujące przed 1939 r. można wykorzystać do stylizacji na:

a) Vladni Vojsko (które wzięło udział m.in. w powstaniu w Pradze w 1945 r.),

b) Słowaków (inwazja na Polskę, Front Wschodni, powstanie słowackie).

Wszystkie inne formacje obskakujesz w mundurach, na których stylizacja już została omówiona w innym temacie.

Chcesz się wykazać to napisz coś mądrego, a nie tylko wrzucasz linki do sklepów i robisz sobie żarty. Przygotuj jakąś niskokosztową stylizację (zacząłeś od Francuzów, więc czekam na finał projektu) i pochwal się jak to zrobiłeś, bo póki co zapracowałeś wyłącznie na łatkę trolla-spamera. I jeżeli chcesz tak pisać o hiszpańskiej wojnie domowej to sobie daruj.

 

I nie - nie masz racji. Lubimy urozmaicać nasz gry smaczkami (vide ostatni przykład Strzałokrzyżowców na grze osadzonej w realiach oblężenia Budapesztu, czego jeszcze nie było), ale lubimy jak to się robi z głową. Armii czechosłowackiej (nie słowackiej) nijak nie podepniesz pod żaden z głównych frontów drugiej wojny światowej.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Ty zarzucasz nam tworzenie śmietnika? Wolne żarty. Wrzucasz temat o Czechosłowacji i dodajesz link do mundurów amerykańskich, tylko wycenionych w koronach czeskich.

 

Racja link i sklep może niezbyt pasuje do tematu.

Mimo że jest w formie "czeskiej".

Tutaj przyznam ci racje.

 

Powiedz co napisałeś merytorycznego o armii czechosłowackiej w tym temacie poza wrzuceniem kolejnych linków do kolejnych stron? Wrzuciłeś linka do strony na której można kupić replikę karabinu ZB 30. Świetnie - ale zdajesz sobie sprawę, że większość graczy wie, że Czesi używali tego karabinu (i Słowacy podczas inwazji na Polskę też)? Więc jeżeli nie miałeś tej zabawki w rękach i nie możesz się wypowiedzieć na temat działania tej repliki to nie spamuj.

 

Same sklepy i linki do mundurów czy chociażby broni to już merytoryczna dyskusja z mojej strony.

To samo mogę napisać w twoim kierunku ale nie chce się kłócić.

Karabinku nie sprawdzałem ale jest to pewna opcja dla ludzi forma propozycji że coś takiego mogą znaleźć.

 

Sęk w tym, że armia czechosłowacka nie walczyła w II wojnie światowej jako całość.

Po utworzeniu Protektoratu Czech i Moraw z armii czechosłowackiej utworzono kadłubowe Vladni Vojsko, które pełniło głównie role reprezentacyjne w Pradze. Z sił stacjonujących na Słowacji powstała armia słowacka, która jak pisałem wyżej zaatakowała Polskę w 1939 r.

Ci Czesi, którzy udali się na emigrację walczyli w Polsce w ramach legionu Czechosłowackiego (ale w polskich mundurach), a później we Francji (w mundurach francuskich), a jeszcze później w RAF (jak Josef Frantisek) albo w Czechosłowackim Pułku Piechoty w Afryce Północnej (m.in. w Tobruku u boku brytyjskiej 70 Dywizji Piechoty). Czesi walczyli też w Związku Radzieckim (w sowieckich mundurach).

Zatem de facto czeskie mundury obowiązujące przed 1939 r. można wykorzystać do stylizacji na:

a) Vladni Vojsko (które wzięło udział m.in. w powstaniu w Pradze w 1945 r.),

b) Słowaków (inwazja na Polskę, Front Wschodni, powstanie słowackie).

Wszystkie inne formacje obskakujesz w mundurach, na których stylizacja już została omówiona w innym temacie.

Chcesz się wykazać to napisz coś mądrego, a nie tylko wrzucasz linki do sklepów i robisz sobie żarty. Przygotuj jakąś niskokosztową stylizację (zacząłeś od Francuzów, więc czekam na finał projektu) i pochwal się jak to zrobiłeś, bo póki co zapracowałeś wyłącznie na łatkę trolla-spamera. I jeżeli chcesz tak pisać o hiszpańskiej wojnie domowej to sobie daruj.

 

I nie - nie masz racji. Lubimy urozmaicać nasz gry smaczkami (vide ostatni przykład Strzałokrzyżowców na grze osadzonej w realiach oblężenia Budapesztu, czego jeszcze nie było), ale lubimy jak to się robi z głową. Armii czechosłowackiej (nie słowackiej) nijak nie podepniesz pod żaden z głównych frontów drugiej wojny światowej.

 

Zgadzam się tylko przechodzimy do pewnego sedna.

Po 1... czy musimy się trzymać aż tak sztywno realiów historycznych.

Czy nie jest możliwe żebyś w mundurze Czechosłowackim brał udział np w Kampanii Francuskiej po stronie Francji.

Lub w Kampanii Sowieckiej po stronie Sowietów.

Jakie to ma znaczenie ?

Wiedząc że i jedna i druga forma jest zgodna historycznie (chodzi mi o to że Czesi brali udział w walce po stronie Francji czy Związku Radzieckiego)

 

Czyli analogicznie stylizacja na Węgra i brałbym udział w Kampanii Francuskiej po stronie państw Osi.

Dobrze czy źle ?

 

Z drugiej strony zawsze można wygrzebać kilka ciekawostek historycznych i np zainscenizować bitwy Czesko-Niemieckie z 1939 roku

 

https://cs.wikipedia...ových_kasáren

 

albo tak jak wcześniej wspomniałeś Operacje Praską.

Idąc tym tokiem myślenia nikt nie może kupić munduru Japońskiego bo... nie ma możliwości żeby wystąpić w żadnym z obecnych scenariuszy.

O takim urozmaiceniu mówię.

 

Na koniec dodam że temat jak i linki (to jest forma propozycji i podawania jak to ma wyglądać) ma na celu pomoc i sugestie związane z innymi armiami z okresu 2 Wojny Światowej.

 

Co do Francji taki sam temat.

Sugestie i pomoc dla tych którzy chcieli by się stylizować na Francuza.

Nie było takich tematów więc założyłem.

A w temacie Czechosłowackim jest też mowa o Słowacji.

Czyli o "realnym" agresorze.

Po prostu połączyłem to w jeden temat.

 

Na koniec dodam że pomoc i sugestie oraz propozycje nie maja nic wspólnego z trollingiem...

To tak jak by ktoś nie wiedział.

 

PS: Naprawdę nie chce się kłócić.

Edited by ziemniacek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...