Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Stylizacja niemiecka - Fallschirmjaeger (spadochroniarze)


Recommended Posts

Witajcie, przeszukuje internet od jakiegoś czasu w poszukiwaniu zielonego Knochensack, takiego jak z Krety czy Holandii. Wydaje mi się ze to wersja 2.

Mam już taki 

http://mundury-historyczne.pl/kurtka-spadochronowa-szarozielona-p-16608.html

A chcę jeszcze taki

http://www.militaria-arsenal.de/WL-Knochensack-graugruen-repro

Może podsuniecie mi pomysl gdzie taki znajdę.

Ten jest ładny i dostępny ale zdecydowanie za drogi, potrzebuje wyłącznie do airsoftu.

https://www.luftwaffesupplies.com/collections/uniforms/products/fallschirmjager-green-jump-smock-second-pattern

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dobrze ci się wydaje, że to Knoch wzoru drugiego - wielu mędrków uważa go za pierwszy typ, a za drugi ten sam krój, tyle że w kamuflaż. Jak do ASG to ten co posiadasz od Franka jest git. Jeżeli kiedyś pomyślisz o rekonstrukcji to tylko pierwszy wypust Sturm`a, lub FJ Werke

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Meister napisał:

A da radę kupić jeszcze gdzieś grünmelierty od Sturma? Nas reko raczej nie interesuje, więc wydatek 1200 zł za sam kombinezon odpada.

Obecnie w Polsce chyba tylko z drugiej ręki. Napisz do Franka z "Mundurów historycznych", skąd on bierze, bo ta fotka niewiele mówi, a ja u niego ostatni raz w maju 2005 r. kupowałem. Ten z militaria-arsenal.de wygląda na "sturm`owy"

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Cześć, chciałbym zrobić stylówe na fj. Co tu dużo mówić: Cortez kupił mnie Kretą jak paczką żelków i nie ma przebacz, muszę skakać. Także cel- Spadak z krety, czyli już kombinezon może w być splinterze, ale oporządzenie jeszcze brązowe. Z tego co mam to na pewno dołu nie ruszę- mam czarne buty protektory w pełni skórzane i mam sukienne m43 w feldgrau z stylizacji na późne WH. Kombinezon kupie prawie na pewno u Meistra. Co do wyposażenia to tu chyba "nie ma przebacz": mam zamiar kupić pas, klamre, jedną ładownicę do przerobienia pod  magi sw mausera, chlebak, luger z kaburą. No i hełm, najcięższa sprawa.

Chlebak najlepiej cenowo wypada w Mundurach-historycznych, mój WH chlebak też jest stąd i jest fajny.
Oporządzenie niestety chyba tylko nestof, ew. używka jak się trafi.

Co do samego hełmu, wydaje mi się, że chyba najlepiej ten plastikowy:
 https://frpfestung.pl/p/27/5238/mh088-helm-niemiecki-m38-luftwaffe-feldgrau-kamuflaz-helmy-nakrycia-glowy-niemcy-1916-1945-rekonstrukcja-niemiecka.html

Tak mi się wydaję. Pytanie do was, czy właśnie dobrze myślę, czy niedobrze? Może da się coś taniej lub sprytniej zorganizować?

Link to post
Share on other sites

Bose tylko nie ten plastikowy! Miałem go 10 min i odesłałem. Masakra. Jeśli chodzi o hełm postanowiłem tu nie oszczędzać choć moja stylizacja jest bardziej budżetowa. Podeślij emaila wyślę Ci kilka zdjęć jak to wygląda u mnie, w zeszłym roku miałem taki sam plan i chyba wywróżyłem tą Kretę.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.04.2021 o 23:19, Mekar napisał:

Cześć, chciałbym zrobić stylówe na fj. Co tu dużo mówić: Cortez kupił mnie Kretą jak paczką żelków i nie ma przebacz, muszę skakać. Także cel- Spadak z krety, czyli już kombinezon może w być splinterze, ale oporządzenie jeszcze brązowe. Z tego co mam to na pewno dołu nie ruszę- mam czarne buty protektory w pełni skórzane i mam sukienne m43 w feldgrau z stylizacji na późne WH. Kombinezon kupie prawie na pewno u Meistra. Co do wyposażenia to tu chyba "nie ma przebacz": mam zamiar kupić pas, klamre, jedną ładownicę do przerobienia pod  magi sw mausera, chlebak, luger z kaburą. No i hełm, najcięższa sprawa.

Chlebak najlepiej cenowo wypada w Mundurach-historycznych, mój WH chlebak też jest stąd i jest fajny.
Oporządzenie niestety chyba tylko nestof, ew. używka jak się trafi.

Co do samego hełmu, wydaje mi się, że chyba najlepiej ten plastikowy:
https://frpfestung.pl/p/27/5238/mh088-helm-niemiecki-m38-luftwaffe-feldgrau-kamuflaz-helmy-nakrycia-glowy-niemcy-1916-1945-rekonstrukcja-niemiecka.html

Tak mi się wydaję. Pytanie do was, czy właśnie dobrze myślę, czy niedobrze? Może da się coś taniej lub sprytniej zorganizować?

Jak tylko do ASG, to możesz tak zrobić, chociaż kombi w Splita na Krecie były drugiego, a nie trzeciego typu., których w Polsce nie dostaniesz.

Jakaś nowa "Kreta" się szykuje? Mam nadzieję, ze będzie trochę lepiej ze stylizacją, niż na Janówku w 11 lat temu, gdzie jako jedyny byłem na 100% FJ, kilku Niemiaszków z piechoty, a reszta współczesna plejada

Janówek 9.V.2009.jpg

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.05.2021 o 09:15, Sepp napisał:

Jakaś nowa "Kreta" się szykuje? Mam nadzieję, ze będzie trochę lepiej ze stylizacją, niż na Janówku w 11 lat temu, gdzie jako jedyny byłem na 100% FJ, kilku Niemiaszków z piechoty, a reszta współczesna plejada

Polecam raz na jakiś czas sprawdzać kalendarz gier oraz galerie z ostatnich wydarzeń, ale w skrócie mówiąc, odpowiedzi brzmią: Tak oraz tak.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z Potępieńcem i zacząłem szukać zdjęć by obalić jego słowa, jakoby niemieccy spadochroniarze nie korzystali z ładownic, tylko z bandolierów. Może wytłumaczę mój nacisk na ładownice- już jedną ładownice przerobiłem tak, że mieści moje magazynki od sw kara i niestety, w podobny nie da się przerobić bandoliera, tzn w taki sposób żeby nie było widać przeróbek i wypchania czymś dziwnym.

Wracając, zrobiłem spory risercz zdjęciowy. Jedyne zdjęcia gdzie spadochroniarze mają ładownice, to np na warcie honorowej, bez kombinezonu, tylko w tym swoim typowym mundurze. Są zdjęcia jak je mają, ale są w umundurowaniu tropikalnym, uwaga, również z Krety, natomiast widać, że to jest po bitwie, mają lekkie umundurowanie, krótkie spodnie itd. Biorąc już pod uwagę zdjęcia w kombinezonach, to przede wszystkim widać ładownice na pasie od mp40, w drugiej kolejności są już bandoliery. Natomiast większość zdjęć ukazuje spadaków bez żadnych ładownic. Ogólnie powtarzający się zestaw to:

  • pas i klamra (zwykle z szelkami, ale nie zawsze)
  • chlebak
  • manierka z plastkiwowym kubkiem, nawet przypinana po drugiej stronie, pleców jako kontrbalast do chlebaka
  • Pistolet, z kaburą, albo bez kabury.

I co ciekawe ten zestaw się pojawia w różnych okresach, będzie to widać na zdjęciach. Zapraszam do dyskusji, może ktoś ma swoje 3 grosze.

Myślę, że sobie odpuszę i bandolier i ładownice. Kombinezon ma spore kieszenie, nie powinno być problemu.

 

1620334962476.jpg

1620334962484.jpg

1620334962492.jpg

1620334962498.jpg

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to zadaj sobie pytanie, ile chcesz przeznaczyć na stylizację, oraz w jak zaawansowanym ma być stopniu w/w. Po drugie to tylko ASG, więc to luźna stylizacja.,  na którą garnek, kombi i klamra LW wystarczą. Jak masz czarną kaburę do Luger`a, to może być - są foty z Woli Gułowskiej `39, czy z Eben-Emael `40 z nimi. Możesz sobie nosić tę ładownicę - foty z okresu Holandia `40, czy Rosja `41 pokazują, że są(brązowe). Combo Ładownica wz. 11 z bandolierem też się zdarzały. Gdzie widziałeś u Niemców plastikowe kubki - "Amarenę" za "Biedronką" pili?

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Stylizacja niemiecka - Fallschirmjaeger (spadochroniarze)
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...