Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pierwsza replika do 2k


Recommended Posts

Witam!

Planuję przejście z paintball'a na airsoft i prosiłbym o pomoc w wyborze pierwszej repliki do 2000 zł. Mam tu na myśli albo wersję stockową karabinu, z którym nic już nie będę musiał robić (przynajmniej na początku) lub karabin, który włącznie z tuningiem zmieści się w tej kwocie.

Kolejne pytanie dotyczy doboru magazynków. Wystarczy, że magazynek będzie przystosowany do np. M4 lub kałasza? czy też musi pochodzić od tego samego producenta?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i prosiłbym o tekst w miarę zrozumiały dla laika w temacie ASG.

Link to post
Share on other sites

Co do magazynków to w 95% ważny jest "typ" gniazda - czyli M16/M4 w znakomitej większości są "zamienne/wymienne" tak samo AK47/74 - z tym że nie mam osobiście pewności czy "typ" 47 to to samo co 74 w przypadku zgodności replik i ich magów bo nigdy mnie nie kręciły repliki tej "systemu" tej broni.

 

Co do samej repliki celuj w repliki produkcji Taiwan/HongKong z metalowymi "body". Jak kupisz replikę G&G, ICS, VegaForceCompany (VFC), Wei-Tech itp to bez żadnego dłubania na totalnym stocku pobawisz się na tyle długo, żeby mieć czas na pomyślenie co dalej. W miarę możliwości szukaj replik, których wylotowa prędkość nie przekracza 400 fpsów 350-400 gwarantuje praktycznie niezawodna prace wszystkich elementów mechanicznych, wystarczający zasięg i wystarczającą "celność".

 

Za czas jakiś albo zostaniesz na tych bebechach a wymienisz tylko lufę wewnętrzną na preclufę (o ile nie dostaniesz takiej już w stocku) obwiesisz replikę dodatkami i będziesz szczęśliwy.

 

Używam od 2006 roku repliki M4 ICSa jedynie z wymienioną właśnie lufą na dłuższą "gwintowaną" preclufę Tanio Koba i porządną gumę HU - stockowe 330 fpsów wystarcza w 100% w każdej sytuacji. Bez stresu wejdziesz do budynku z taką repliką, w lesie na 40-50 metrów spokojnie trafisz w co chcesz. ROF jest również przyzwoity,

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Co do samej repliki celuj w repliki produkcji Taiwan/HongKong z metalowymi "body". Jak kupisz replikę G&G, ICS, VegaForceCompany (VFC), Wei-Tech itp to bez żadnego dłubania na totalnym stocku pobawisz się na tyle długo, żeby mieć czas na pomyślenie co dalej. W miarę możliwości szukaj replik, których wylotowa prędkość nie przekracza 400 fpsów 350-400 gwarantuje praktycznie niezawodna prace wszystkich elementów mechanicznych, wystarczający zasięg i wystarczającą "celność".

(...)

Używam od 2006 roku repliki M4 ICSa jedynie z wymienioną właśnie lufą na dłuższą "gwintowaną" preclufę Tanio Koba i porządną gumę HU - stockowe 330 fpsów wystarcza w 100% w każdej sytuacji. Bez stresu wejdziesz do budynku z taką repliką, w lesie na 40-50 metrów spokojnie trafisz w co chcesz. ROF jest również przyzwoity,

 

Mam wrażenie, że zatrzymałeś się w 2008.

 

 

W tym budżecie to warto byłoby się przyjrzeć replikom Krytac i VFC Avalon. Z AK dowolne E&L i LCT.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Odnośnie magazynków, to są one wszystkie mniej więcej takie same. No własnie mniej więcej. Najlepiej wybrać najpierw replikę, a potem dobrać do niej magazynki, które ładnie podają.

 

Co do repliki to masz jakiś określony typ który Ci się podoba? AR-15? AK? Inne?

Najpopularniejsze są oczywiście M4 i AK.

Z AK ja bym brał teraz coś od E&L lub LCT.

Z M4 coś od Aresa z aluminiowym body (np. Octarms), może jakiegoś ICS'a lub Katane od WE.

Z innych to G36 od Aresa, Bren od ASG, SCAR H i L od WE, M14 od G&G, Skorpion od ASG,

 

Zawsze warto czekać na jakieś promocje.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że zatrzymałeś się w 2008.

 

Bo tak jest... Samo pisanie o zgodności magazynków woła o pomstę do nieba. Akurat w emkach typ gniazda ma najmniejsze znaczenie, nie spotkałem się jeszcze z problemem aby któryś magazynek do jakiejś repliki nie pasował. Oczywiście mówię tu o standardowej konstrukcji TM. Większe problemy są już z podawaniem kulek, zwymiarowaniem i zdystansowaniem szkieletu/komory.

 

A za polecanie G&G jako repliki bezawaryjnej powinno polecieć ostrzeżenie. VFC? TAK! Bardzo dobra replika, bardzo dobra w stocku i podziała długo. Ale G&G?! No way...

 

Pisanie o tym, że przekroczenie 400fps jest dla repliki niebezpieczne też jest bajką.

 

Polecanie ICS'a, Katany czy innej "nietypowej" repliki nie jest zbyt rozsądne. Te repliki też się psują, jak każda inna. Nie są tak podatne na tuning i nie ma tylu zamiennych części gdyby coś się sypnęło.

 

Polecić natomiast można wymienioną przez Thor'a replikę VFC... Można taką dostać za 1000zł, nową ze sklepu. Kolejny 1000zł na tuning i ludzie... replika marzenie. "bezpieczne" 500fps z palcem w tyłku.

Cała reszta zależy od tego czego autor chce, czego oczekuje, co mu się podoba i jakie ma limity w okolicy.

Link to post
Share on other sites
Samo pisanie o zgodności magazynków woła o pomstę do nieba. Akurat w emkach typ gniazda ma najmniejsze znaczenie, nie spotkałem się jeszcze z problemem aby któryś magazynek do jakiejś repliki nie pasował.

W eMkach może i tak jest, ale w Kałaszkach już różnie bywa - nie pamiętam w którą stronę to działało, ale magi od Boyi wymagały podpiłowania by pasowały do Cymy (lub na odwrót). Tak więc problem zdarza się. Może nie jest powszechny ale się zdarza.

Link to post
Share on other sites

Magazynki M4 od Airsoft Systems są jednak trochę grubsze, ale dzięki temu w niektórych replikach siedzą jak skała. Nikt nie lubi klekoczących magazynków.

 

A odnośnie tematu to w bułgarskim sklepie znalazłem:

http://sundaytactical.com/product.php?ProductID=344

czyżby M4 od AS (ASAR-15) w końcu zaczęła trafiać do sklepów? Trzeba zacząć kasę zbierać...

Link to post
Share on other sites

 

Mam wrażenie, że zatrzymałeś się w 2008.

 

 

W tym budżecie to warto byłoby się przyjrzeć replikom Krytac i VFC Avalon. Z AK dowolne E&L i LCT.

 

Mądralo a jak myślisz co to jest Vega Force Company? Panu za "wiedzę" z zakresu producentów sprzętu podziękuję...

 

Bo tak jest... Samo pisanie o zgodności magazynków woła o pomstę do nieba. Akurat w emkach typ gniazda ma najmniejsze znaczenie, nie spotkałem się jeszcze z problemem aby któryś magazynek do jakiejś repliki nie pasował. Oczywiście mówię tu o standardowej konstrukcji TM. Większe problemy są już z podawaniem kulek, zwymiarowaniem i zdystansowaniem szkieletu/komory.

 

To że Ty nie masz pojęcia o tym, ze nawet w "systemie" gniazd i magów tak uniwersalnych jak MR/M16 są problemy ze "zgodnością" to Twój problem i świadczy tylko o tym jakim jesteś "pro" serwisantem. Wymień mi wszystkich producentów magazynków low cup i real cup których magi miałeś w rękach i możesz stwierdzić, że pasują do repliki każdej aktualnie dostępnej na rynku w systemie TM.

 

 

A za polecanie G&G jako repliki bezawaryjnej powinno polecieć ostrzeżenie. VFC? TAK! Bardzo dobra replika, bardzo dobra w stocku i podziała długo. Ale G&G?! No way...

 

Nawet mi się nie chce...

 

Pisanie o tym, że przekroczenie 400fps jest dla repliki niebezpieczne też jest bajką.

 

A teraz widzę, że i z czytaniem ze zrozumieniem mamy problem... może do szkoły czas zacząć chodzić albo wrócić? Pokaż mi gdzie napisałem, że "przekroczenie 400 fpsów jest dla repliki niebezpieczne"?? Proponuję zacząć więcej myśleć jak się coś czyta, pisze a nie żyć w pojęciu samozejebistości - niestety błędnym...

 

Polecanie ICS'a, Katany czy innej "nietypowej" repliki nie jest zbyt rozsądne. Te repliki też się psują, jak każda inna. Nie są tak podatne na tuning i nie ma tylu zamiennych części gdyby coś się sypnęło.

 

Jak widzę ICSa znasz tylko z okładek i stron internetowych... Już to pisałem i powtórzę to może za którymś razem jak włączysz myślenie dojdziesz tego o czym piszę: ICS nie jest repliką w której się grzebie. Tak długo jak nie mający pojęcia o GB ICSa ludzie nie zajrzą do środka tak długo stockowy gearbox i cała replika będą działały. A skoro twierdzisz, że nie ma części do ICSowskich wnętrzności to też tylko świadczy o Twojej "jakości". Widzę, że jesteś idealnym przykładem mechanika samochodowego, który zna się tylko na VolksWagenie i każdego dookoła będzie namawiał tylko na te samochody bo jak coś trafia na jego warsztat... Tak się składa, że świat nie kończy się na szczęście na VolksWagen Group...

 

 

Polecić natomiast można wymienioną przez Thor'a replikę VFC... Można taką dostać za 1000zł, nową ze sklepu. Kolejny 1000zł na tuning i ludzie... replika marzenie. "bezpieczne" 500fps z palcem w tyłku.

Cała reszta zależy od tego czego autor chce, czego oczekuje, co mu się podoba i jakie ma limity w okolicy.

A tu zapomniałeś dopisać tuning to najlepszy u Ciebie i tylko u Ciebie...

Z Tobą nie będę więcej dyskutował bo jesteś mistrzem w tworzeniu swojej legendy...

 

To że Ty nie masz pojęcia o tym, ze nawet w "systemie" gniazd i magów tak uniwersalnych jak MR/M16 są problemy ze "zgodnością" to Twój problem i świadczy tylko o tym jakim jesteś "pro" serwisantem. Do łóżmy do tego grzebanie miesiącami w replikach "bo mam swoje życie" to dziwię że ktokolwiek daje Ci repliki do "robienia".

 

 

Na koniec informuję, że nie będę więcej odpowiadał na Twoje - Wallop komentarze bo szkoda mi czasu.

 

 

Do autora wątku, wszystko co jest produkowane na Taiwanie lub w HonkKongu - jest poddawane normalnemu procesowi kontroli jakości z racji tego, że wywodzi się z fabryk i systemu ich pracy budowanego przez ludzi z Japonii i krajów Europy zachodniej w latach 70-80tych ubiegłego wieku. Co za tym idzie w 95 przypadkach na 100 kupujesz replikę która po zapakowaniu w pudełko spełnia wymogi postawione przez projektantów i założone pod wymogi stawiane przez potencjalnych użytkowników. Dlatego wbrew opinii wielu "specjalistów" repliki wspomnianych przeze mnie firm wyjęte z pudełka i nie grzebane będą służyły tyle ile powinny.

 

Jeżeli chcesz mieć pewność i spokój to w replikach takich jak np G&G czy ICS, które są sprzedawane w 90% w wersjach ze sprężynami generującymi "stockowo" 440-480 fpsów (sprężyny z zakresu M120-M130) wymieniasz sprężynę, a w przypadku ICSa górną część gearboxu na sprężynę M100 - prędkość spada do okolic 330 fpsów i masz dodatkową gwarancję kilkudziesięciu tysięcy kulek wystrzelonych w spokoju.

 

Wymiana sprężyny w przypadku gearboxa v.2 to żaden problem dla kogoś kto widział gearbox na oczy, a wymiana górnego segmentu gearboxa w ICSie to 30 sekund nawet dla Ciebie. Mało tego nawet w lesie w każdej chwili i miejscu.

Link to post
Share on other sites

[/background][/size][/font][/color]

 

Mądralo a jak myślisz co to jest Vega Force Company? Panu za "wiedzę" z zakresu producentów sprzętu podziękuję...

 

 

Ehhh... Nawet nie wiesz jak mnie czoło boli od facepalma ktorego sobie przybiłem po przeczytaniu tego... Jako że chyba kompletnie nie zrozumiałeś o co mi chodziło, to rozpiszę:

 

Koleś ma 2tyś na replikę. A Ty polecasz mu G&G (kto kupuje G&G w tych pieniądzach [pomijam nietypowe repliki]) albo ICSa, który te 10lat temu był kapitalną repliką (i sam chciałem tę replikę kupić jak zaczynałem interesować się airsoftem), ale obecnie jest o wiele więcej lepszych opcji. Ten ICS to dzisiaj dinozaur. Są lepsze i bardziej opłacalne oraz bezobsługowe repliki. Nawiasem mówiąc, G&G jest tak wspaniałe, że ostatnio widziałem komorę hu wylatującą bokiem, jak również po prostu krzywe egzemplarze, wychodzące z fabryki wygięte jak banan.

 

 

Tak samo wzmianki o lufach Tanio Koba, które nie są zupełnie opłacalne, bo dają kiepskie efekty w porównaniu do obecnie używanych luf. Ich popularność na poziomie zero w środowisku o czymś świadczy. To relikt przeszłości, używany czasami na rynku japońskim.

 

"350-400 gwarantuje praktycznie niezawodna prace wszystkich elementów mechanicznych, wystarczający zasięg i wystarczającą 'celność' "

Dzisiejsze repliki również na większych fps mogą gwarantować niezawodność. Zwróciłbym uwagę na wątpliwy wpływ fpsów na "celność", chyba że raczysz rozwinąć "co autor miał na myśli".

 

Ale żeś się przyczepił VFC... To może jeszcze dodam, że wnętrze vfc w latach np. 2006 to była padaka straszna, tak vfc 2016 to wnętrze ma w miarę ok, tak vfc avalon zdecydowanie ma wewnątrz lepiej.

 

 

Podsumowując: polecasz ziomkowi lanosa z salonu podczas gdy ma budżet na mercedesa.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Facet przeleżał chyba ostatnia dekadę gdzieś pod lodem a teraz stopniał...

Każdy za wypisywanie takich bzdur na forum już dawno został by objechany z góry na dół przez sporo osób z Arendem pewnie na czele. Oprócz żywych skamielin. Szkoda tylko, że ktoś to może przeczytać, uwierzyć w autorytet stażu i faktycznie kupić coś technicznie sprzed dekady.

 

Patrzcie np na to:

w replikach takich jak np G&G czy ICS, które są sprzedawane w 90% w wersjach ze sprężynami generującymi "stockowo" 440-480 fpsów (sprężyny z zakresu M120-M130)

 

Sprawdziłem kilka sklepów z ciekawości (polecam kazdemu zweryfikować to co kolega Weteran wypisuje). Znalazłem jednego ICSa z 440fps. Reszta- co do sztuki poniżej. Przedział 390-440.

Znalazłem tez jednego G&G z 430fps w stocku, reszta poniżej, przedział 310-430.

 

Kolego thor_! Napiszę Ci to po raz wtóry: nie masz pojęcia o czym piszesz. Masz dane aktualne jak moja karta biblioteczna z czasów studiów. Do tego pyszczysz jak Cie ktoś poprawia a swoje bzdury piszesz tonem wyroczni. Ogarnij się bo ktoś Ci uwierzy i kasę w błoto wywali.

Edited by miskowaty
Link to post
Share on other sites

Weźcie może dajcie sobie na luz, bo naskoczyliście na niego jakby nie wiadomo jakie herezje wygłaszał. Tak, dla początkującego im bardziej standardowa replika tym lepiej, bo mniejszy problem "w razie w". Tak, VFC to ogólnie lepsza replika niż G&G, chociaż najnowsze serie tego drugiego to również bardzo dobre repliki. ICS to replika owszem specyficzna, ale to nie żaden crap - wręcz przeciwnie. ASG Revolution potrafi cuda z nią zrobić. Wiem, że każdy chwali swoje podwórko (zwłaszcza jeśli jest serwisantem wyspecjalizowanym w jednym typie replik), ale może warto zachować umiar wygłaszając kategoryczne opinie.

Edited by Bruce_
Link to post
Share on other sites

....

 

Repliki Vega Force Company w roku 2006 to była padaka... Jak widzę pojęcie masz ale nie wiem czy koniecznie o replikach VFC z tamtego okresu... Dla mnie w temacie replik VFC z roku 2006 w zasadzie to wszystko... Ale jestem w stanie to zrozumieć bo dla większości ludzi w tym kraju repliki VFC w tamtym czasie nie były finansowo do przeskoczenia. Ale skoro Ty wiesz lepiej... Chyba, ze masz na myśli jakieś "nowe chińskie" VFC...

 

A teraz proszę - KONKRETNIE Panie Hudy01 napisać mi co dokładnie jest w dzisiejszych ICSach "dinozaurem"?? Mam nadzieję że jesteś w stanie KONKRETNIE mi napisać które elementy GB są z materiałów PRZESTARZAŁYCH, które elementy GB nie działają tak jak "dzisiejsze" GB super polecanych producentów, czym się różnią materiały z których są robione np gumy HU czy tłoki w dzisiejszych ICSach, G&G, G&P itp od tych które są w dzisiejszych innych super replikach?

 

Poproszę o KONKRETY... bo już był taki jeden co to próbował mnie przekonać, że 10 lat temu elementy GB i reszty bebechów w replikach były drewniane i papierowe w porównaniu do dzisiejszych.

 

Co do luf Tanio Koba... kiedy się pojawiły kosztowały tyle, że można było z anie kupić 2-3 lufy innych "cenionych" producentów jak np Prometheus. Ile replik z tymi lufami miałeś okazję przestrzelać?? Na dziś za lufę tej marki możesz kupić Cymy AK czy M4... Ilu ludzi w Polsce ma je w swoich replikach? Masz jakąś? Czy opierasz swoje doświadczenie na opowieściach Wallopa i jemu podobnych co to uważają, że przez ostatnie 10 lat fizyka, matematyka i drewniane gearboxy zmieniły się o 180 stopni??

 

 

 

Sprawdziłem kilka sklepów z ciekawości (polecam kazdemu zweryfikować to co kolega Weteran wypisuje). Znalazłem jednego ICSa z 440fps. Reszta- co do sztuki poniżej. Przedział 390-440.

Znalazłem tez jednego G&G z 430fps w stocku, reszta poniżej, przedział 310-430.

 

Aaa czyli 440 fpsów nie łapie się w przedział 440-480?? Ok najpierw przerabiałem nowa fizykę a teraz nowa matematykę będę musiał... Sprecyzuję bo jak widzę ciężko z logiką: 90% replik - w tym chińskich - na rynku to replik które mają "grubo" ponad 400 fpsów - standard to przedział 440-480 a średnia z niego to 450-460 fpsów. Repliki o których pisałem tez łapią się w poważnej większości w tym przedziale. Pokaż mi repliki np M4 dostępne w sklepach które mają prędkość wylotową znacznie poniżej 400 fpsów? Ile ich znajdziesz? nawet plastikowe chinole typu Spartac itp są dużo nad "kreską".

Wracając do sensu tego co pisałem, bo jak widzę nie bardzo niektórzy go złapali: replika która na dziś nie generuje ponad 50 fpsów a jest z sensem złożona gwarantuje taką samą zabawę jak te z ponad 400 fpsami a daje gwarancję, że szkielet jej GB i sam tłok wytrzymają kilkukrotnie dłużej niż "stocka" z ponad 400 fpsami.

 

Jak ktoś tego nie łapie to nie mój problem.

A na koniec do Ciebie Miskowaty tez pytanie: Napisz mi konkretnie

co takiego się zmieniło w replikach i ich mechanizmach przez ostatnie 10 lat że nagle repliki strzelają 50 metrów dalej, celniej na 100 metrów?? Tylko KONKRETNIE proszę a nie w sposób w jaki niektórzy "serwisanci" piszą o "potrzebie doszczelnienia" jakby używali do tego materiałów zamawianych w NASA...

Link to post
Share on other sites

Koleś, Ty masz autyzm albo jakieś zaburzenia? :| Napisałeś, ze 90% replik takich marek jak G&G i ICS ma fpsy w przedziale 440-480.

 

w replikach takich jak np G&G czy ICS, które są sprzedawane w 90% w wersjach ze sprężynami generującymi "stockowo" 440-480 fpsów (sprężyny z zakresu M120-M130)

 

Teraz weź sobie kalkulatorek, jak w pamięci nie umiesz i wyjaśnij mi jak JEDNA sztuka ICSa spośród około 30 które przeglądnąłem stanowi 90%. Potem tak samo wykaż, jak ZERO modeli G&G spośród bogatej oferty w Polsce stanowi to 90%.

 

Walisz bzdurę za bzdurą a potem zaczynasz kręcić i usiłować wmówić nam, że to my nie wiemy o czym napisałeś w poprzednim poście, mieszasz do tego jakieś swoje "w tym chińskich" czego jednak poprzednio nie napisałeś... Mam wrażenie, że Ty nie jesteś nadętym bubkiem z przerostem ego. Ty masz chyba jakiś problem z głową, jak Hagen czy coś. Przerób sobie najpierw starą matematykę i fizykę. I powtórz język polski.

 

Cytując klasyka: "Aaa, szkoda strzępić ryja". Masz swój własny świat.

Link to post
Share on other sites

Repliki Vega Force Company w roku 2006 to była padaka

 

Tak, tak jak napisałem wcześniej, WNĘTRZE, WNĘTRZE, WNĘTRZE replik VFC w tamtym okresie było padaką.

 

Sprawa ICSa, tak jak wcześniej pisałem - w budżecie jest wiele więcej lepszych replik, więc przestań na siłę wciskać swoją.

 

Najpierw gdzieś indziej mądrzysz się o snajperkach 800fps bez HU, a teraz o gwintowanych lufach TK które są deklasowane bezproblemowo przez promyki i PDI

 

ehh... To chyba kryzys wieku średniego... Wychodzę z dyskusji, bo nie ma sensu, to jak rzucanie grochem o ścianę.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

.........

 

Aaa no faktycznie podąłeś KONKRTNE argumenty przemawiające za tym, że 6-10 lat temu repliki były na innym poziome technologicznym i nie ma co ich porównywać do dzisiejszych... masz rację nie ma sensu tego ciągnąć. Swoja droga jestem bardzo ciekawy o ile jeszcze możesz mi wyjaśnić techniczne aspekty w kwestii luf precyzyjnych... Bo bardzo mnie interesuje czym się różnią te dzisiejsze od tych sprzed 6-10 lat...

 

Nikomu nie polecam lufy TK to był tylko przykład na to, że w przyzwoitej stockowej replice wystarczy wymiana lufy na precyzyjną - o ile już takiej nie ma w stocku i nic więcej. Napisałem to gdybyś przypadkiem wcześniej ten fragment przeoczył. To Ty zacząłeś "walczyć" z tą konkretną marką luf :D :D

 

No więc czekam na kolejny pełen technicznych szczegółów wywód tym razem w kwestii luf...

 

Koleś, Ty masz autyzm albo jakieś zaburzenia? :icon_neutral2: Napisałeś, ze 90% replik takich marek jak G&G i ICS ma fpsy w przedziale 440-480.

 

 

 

Teraz weź sobie kalkulatorek, jak w pamięci nie umiesz i wyjaśnij mi jak JEDNA sztuka ICSa spośród około 30 które przeglądnąłem stanowi 90%. Potem tak samo wykaż, jak ZERO modeli G&G spośród bogatej oferty w Polsce stanowi to 90%.

 

Walisz bzdurę za bzdurą a potem zaczynasz kręcić i usiłować wmówić nam, że to my nie wiemy o czym napisałeś w poprzednim poście, mieszasz do tego jakieś swoje "w tym chińskich" czego jednak poprzednio nie napisałeś... Mam wrażenie, że Ty nie jesteś nadętym bubkiem z przerostem ego. Ty masz chyba jakiś problem z głową, jak Hagen czy coś. Przerób sobie najpierw starą matematykę i fizykę. I powtórz język polski.

 

Cytując klasyka: "Aaa, szkoda strzępić ryja". Masz swój własny świat.

 

Pisze o swoim bo mam go na co dzień, ale kompletnie nie odnoszę jakości dzisiejszych ICSów do tej sprzed 10 lat. Szkoda że czytanie znów siada ze zrozumieniem. Na dziś ICS tak w wersji Sportline - tak tej plastikowej - jak i w "normalnej" nadal trzyma poziom wysoko ponad przeciętnymi replikami. A budowa jego GB nadal jest jedną z bardziej przemyślanych i trwałych pod warunkiem że zabiera się do nich ktoś kto ma o nich pojęcie a nie próbuje traktować je jak zwykłe jednoczęściowe GB. Ciekawym bardzo co takiego wykazały te Twoje przeglądy tych 30 sztuk. Ja osobiście miałem w rekach kilkanaście i o dziwo problemy były tylko w tych w których ktoś grzebał...

 

Ale masz racje mam coś z głową i więcej nie będę prostował tych co to twierdza że wszystkie magi pasują, że każdą replikę przed wyjęciem z pudełka trzeba oddać na serwis... Nie mój cyrk nie moje małpy i na szczęście nie moje pieniądze :D

Link to post
Share on other sites
To że Ty nie masz pojęcia o tym, ze nawet w "systemie" gniazd i magów tak uniwersalnych jak MR/M16 są problemy ze "zgodnością" to Twój problem i świadczy tylko o tym jakim jesteś "pro" serwisantem. Wymień mi wszystkich producentów magazynków low cup i real cup których magi miałeś w rękach i możesz stwierdzić, że pasują do repliki każdej aktualnie dostępnej na rynku w systemie TM.

 

Większość aktualnie dostępnych magazynków :icon_smile: Strzelam w 80% polskiego rynku, być może nawet jakieś zza granicy się trafiły, nie wiem. Tak samo z replikami, są to różne repliki od 300 do 2000zł. NIGDY w standardzie tm'a nie miałem problemu aby magazynek nie wszedł do gniazda. Czasem bywały problemy z podawaniem kulek czy problemy z dociśnięciem maga do końca bo otwór magazynka był w innym miejscu niż komin komory - kwestia przesunięcia komory.

 

A teraz widzę, że i z czytaniem ze zrozumieniem mamy problem... może do szkoły czas zacząć chodzić albo wrócić? Pokaż mi gdzie napisałem, że "przekroczenie 400 fpsów jest dla repliki niebezpieczne"?? Proponuję zacząć więcej myśleć jak się coś czyta, pisze a nie żyć w pojęciu samozejebistości - niestety błędnym...

 

Hmmm.. a wiesz, że czasem nie trzeba nic pisać, a wniosek nasuwa się sam?

 

Napisałeś:

"350-400 gwarantuje praktycznie niezawodna prace wszystkich elementów mechanicznych
...

 

Czyli 420, 450 czy 500 już nie? To ja Ci powiem tak... DOBRA REPLIKA, gwarantuje bezawaryjną pracę nawet do 500fps. Mówimy tu o replikach całkowicie stockowych, jedynie z wymienioną sprężyną i po serwisie zerowym.

 

Jak widzę ICSa znasz tylko z okładek i stron internetowych... Już to pisałem i powtórzę to może za którymś razem jak włączysz myślenie dojdziesz tego o czym piszę: ICS nie jest repliką w której się grzebie. Tak długo jak nie mający pojęcia o GB ICSa ludzie nie zajrzą do środka tak długo stockowy gearbox i cała replika będą działały. A skoro twierdzisz, że nie ma części do ICSowskich wnętrzności to też tylko świadczy o Twojej "jakości". Widzę, że jesteś idealnym przykładem mechanika samochodowego, który zna się tylko na VolksWagenie i każdego dookoła będzie namawiał tylko na te samochody bo jak coś trafia na jego warsztat... Tak się składa, że świat nie kończy się na szczęście na VolksWagen Group...

 

Szczerze mówiąc nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć dlaczego niestandardowe repliki są kiepskim wyborem. Katana, PTW, ICS... repliki jak repliki. Też się sypią, nic w nich wyjątkowego poza standardem części nie ma.

 

A tu zapomniałeś dopisać tuning to najlepszy u Ciebie i tylko u Ciebie...

Z Tobą nie będę więcej dyskutował bo jesteś mistrzem w tworzeniu swojej legendy...

 

Yyy... ja staram się być obiektywny kolego. Nie wciskam byle czego i nie biorę każdej repliki, a jedynie emki co do których jestem pewien, że potrafię zrobić to czego klient oczekuje. Pytam jaka to replika, czego klient oczekuje i ile ma na to kasy. I mówię, albo to zrobię, albo nie. Jeśli nie to proponuje inne rozwiązania. Jak się klient nie zgadza to nara. Nie zależy mi specjalnie na tym, by biły do mnie tłumy.

 

Przy ICS'ie jest to całkowicie bezsensowna robota, czas pracy nad repliką, nerwy, oczekiwanie na części zza granicy, cackanie się z nią ≠ efektowi. Już nawet pomijam nieadekwatność pracy do zarobku...

 

To że Ty nie masz pojęcia o tym, ze nawet w "systemie" gniazd i magów tak uniwersalnych jak MR/M16 są problemy ze "zgodnością" to Twój problem i świadczy tylko o tym jakim jesteś "pro" serwisantem.

 

Może i zabrzmi to dość egoistycznie, ale to właśnie pokazuje jakim jestem "pro serwisantem", który nie widzi problemów z dopasowaniem każdego magazynka o ile sam magazynek jest dobry.

Jak chcesz aby wszystko było drop-in to załóż swoją firmę, stwórz markę, zbuduj replikę i części pasujące tylko do tej jednej repliki.

 

Jak widzę ICSa znasz tylko z okładek i stron internetowych... Już to pisałem i powtórzę to może za którymś razem jak włączysz myślenie dojdziesz tego o czym piszę: ICS nie jest repliką w której się grzebie. Tak długo jak nie mający pojęcia o GB ICSa ludzie nie zajrzą do środka tak długo stockowy gearbox i cała replika będą działały. A skoro twierdzisz, że nie ma części do ICSowskich wnętrzności to też tylko świadczy o Twojej "jakości". Widzę, że jesteś idealnym przykładem mechanika samochodowego, który zna się tylko na VolksWagenie i każdego dookoła będzie namawiał tylko na te samochody bo jak coś trafia na jego warsztat... Tak się składa, że świat nie kończy się na szczęście na VolksWagen Group...

 

Hmmm... no ICS potrafi posypać się w środku :icon_biggrin: Tak samo jak każda inna replika. Ostatnio miałem piękny przykład stockowego G&P, również polecasz co nie? Przecież to taka prestiżowa marka...

 

Do autora wątku, wszystko co jest produkowane na Taiwanie lub w HonkKongu - jest poddawane normalnemu procesowi kontroli jakości z racji tego, że wywodzi się z fabryk i systemu ich pracy budowanego przez ludzi z Japonii i krajów Europy zachodniej w latach 70-80tych ubiegłego wieku. Co za tym idzie w 95 przypadkach na 100 kupujesz replikę która po zapakowaniu w pudełko spełnia wymogi postawione przez projektantów i założone pod wymogi stawiane przez potencjalnych użytkowników. Dlatego wbrew opinii wielu "specjalistów" repliki wspomnianych przeze mnie firm wyjęte z pudełka i nie grzebane będą służyły tyle ile powinny.

 

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

 

Łap: https://www.facebook...348040642327009

 

A teraz proszę - KONKRETNIE Panie Hudy01 napisać mi co dokładnie jest w dzisiejszych ICSach "dinozaurem"?? Mam nadzieję że jesteś w stanie KONKRETNIE mi napisać które elementy GB są z materiałów PRZESTARZAŁYCH, które elementy GB nie działają tak jak "dzisiejsze" GB super polecanych producentów, czym się różnią materiały z których są robione np gumy HU czy tłoki w dzisiejszych ICSach, G&G, G&P itp od tych które są w dzisiejszych innych super replikach?

 

Ehhh... Bądź na bieżąco to będziesz wiedzieć. Prosty, najprostszy i namacalny przykład - zielona gumka G&G. TYLE W TEMACIE.

Z całą resztą jest tak samo!

 

Poproszę o KONKRETY... bo już był taki jeden co to próbował mnie przekonać, że 10 lat temu elementy GB i reszty bebechów w replikach były drewniane i papierowe w porównaniu do dzisiejszych.

 

Niektóre części dziś są lepsze, a niektóre kiedyś były lepsze. Niektóre się poprawiły, a niektóre pogorszyły.

 

Co do luf Tanio Koba... kiedy się pojawiły kosztowały tyle, że można było z anie kupić 2-3 lufy innych "cenionych" producentów jak np Prometheus. Ile replik z tymi lufami miałeś okazję przestrzelać?? Na dziś za lufę tej marki możesz kupić Cymy AK czy M4... Ilu ludzi w Polsce ma je w swoich replikach?

 

Yyyy... dziś to wszyscy montują lufy PDI/Edgi o wartości często trzykrotnie wyższej niż nic nie warte, gwintowane Tanio Koba. Kiedyś o tej lufie było głośno, ale ucichło... hmmmm ciekawe czemu. Znam ofertę większości sklepów, kilka razy w tygodniu robię zamówienia w różnych sklepach, przeglądam promocje, nowe produkty no i jakimś cudem tych luf u nas nie ma. Za to dostęp do promyków, madbulli, edgi, pdi jest powszechny. Tak teraz szukam, nie chce mi się spędzać kilku godzin na wertowaniu zagranicznych sklepów, ale nie widzę tych luf nawet za granicą.

 

https://shop.ehobbya...-aws-500mm.html

 

Tu jest pierwszy z góry sklep, pomijając "out of stock" cena 68$ za 500mm powala. Kurs dolara 3,41, daje nam niecałe 232zł. Cena 60zł większa od Madbull Steelbull. Tak, wiem że pisałeś o cenie w dniu pojawienie się tych luf na rynku. No cóż, podatek od nowości. No i jakimś cudem nadal bardziej popularne są lufy Prometheus, KM-Head, Systema, Guarder, SteelBull. O Edgi i PDI już nie wspomnę bo coraz więcej ludzi je kupuje, nawet do szturmówek czy replik cqb.

 

Gdyby Tanio Koba gwintowana była tak dobra jak mówisz, byłoby o niej głośno. Ludzie sami zrobiliby reklamę. Ale jest odwrotnie. Kiedyś czytałem o tych lufach. Dowiedziałem się tylko, że to poziom pół-precki, a cała reszta to chwyt marketingowy.

 

Aaa czyli 440 fpsów nie łapie się w przedział 440-480??

 

To może nieco inaczej bo odwracasz kota ogonem. Przedział 390-440 to przedział 440-480?

 

Wracając do sensu tego co pisałem, bo jak widzę nie bardzo niektórzy go złapali: replika która na dziś nie generuje ponad 50 fpsów a jest z sensem złożona gwarantuje taką samą zabawę jak te z ponad 400 fpsami a daje gwarancję, że szkielet jej GB i sam tłok wytrzymają kilkukrotnie dłużej niż "stocka" z ponad 400 fpsami.

 

To akurat prawda. Dodam tylko tyle, że repliki stockowe nie są szczelne i wyciśnąć te 20-50fps da się poprzez np dopasowanie o-ringów, smarowanie, wymianę dyszy, gumki, uszczelnienie całego układu, wrzucenie łożysk pod sprężynę. Różnie, zależy stricte od repliki - każda jest inna.

 

A na koniec do Ciebie Miskowaty tez pytanie: Napisz mi konkretnie

co takiego się zmieniło w replikach i ich mechanizmach przez ostatnie 10 lat że nagle repliki strzelają 50 metrów dalej, celniej na 100 metrów?? Tylko KONKRETNIE proszę a nie w sposób w jaki niektórzy "serwisanci" piszą o "potrzebie doszczelnienia" jakby używali do tego materiałów zamawianych w NASA...

 

To może też się tu wypowiem. Wykonanie, precyzja, jakość materiału, produkcja, jakość odlewu, obróbki, jakość poskładania, różne nowinki techniczne jak np. flathopy, r-hopy, korekty aoe i wiele, wiele różnych tricków serwisowych.

 

I nie są to odległości o 50m dalej, ale 10-15-20. Zależnie od masy kulki i fps'ów. Sam flathop w specnie + precka skutkuje zasięgiem skutecznym w okolicach 60-65m, mamy przyrost skutecznego zasięgu o około 10-15m. Im lepsze części, tym lepszy efekt. Ale to nie wszystko bo liczy się jeszcze poskładanie i to w jakiej replice zostaną one zamontowane.

 

Swoja droga jestem bardzo ciekawy o ile jeszcze możesz mi wyjaśnić techniczne aspekty w kwestii luf precyzyjnych... Bo bardzo mnie interesuje czym się różnią te dzisiejsze od tych sprzed 6-10 lat...

 

https://www.facebook...?type=3

 

Różnią się jakością i precyzją wykonania.

 

Na dziś ICS tak w wersji Sportline - tak tej plastikowej - jak i w "normalnej" nadal trzyma poziom wysoko ponad przeciętnymi replikami. A budowa jego GB nadal jest jedną z bardziej przemyślanych i trwałych pod warunkiem że zabiera się do nich ktoś kto ma o nich pojęcie a nie próbuje traktować je jak zwykłe jednoczęściowe GB. Ciekawym bardzo co takiego wykazały te Twoje przeglądy tych 30 sztuk. Ja osobiście miałem w rekach kilkanaście i o dziwo problemy były tylko w tych w których ktoś grzebał...

 

No dobra, a ile replik ICS'a rozkręcałeś? W ogóle z iloma replikami miałeś do czynienia poza "macaniem" i strzelaniem?

 

Czy opierasz swoje doświadczenie na opowieściach Wallopa i jemu podobnych co to uważają, że przez ostatnie 10 lat fizyka, matematyka i drewniane gearboxy zmieniły się o 180 stopni??

 

Fizyka i matematyka po prostu zostały lepiej wykorzystane. Wszystko się rozwinęło. Jednak w grę wszedł także marketing.

Link to post
Share on other sites

Jak widzę powoli zaczynamy się rozumieć ;) Jeszcze ze trzy cztery "dymy" i będzie OK.

 

Ale to muszę znów wypunktować na początek:

NIGDY w standardzie tm'a nie miałem problemu aby magazynek nie wszedł do gniazda. Czasem bywały problemy z podawaniem kulek czy problemy z dociśnięciem maga do końca bo otwór magazynka był w innym miejscu niż komin komory - kwestia przesunięcia komory

 

No dla mnie to znaczy, że jednak nie pasują :D

 

Wracając do lufy TK Ty czytałeś jak miałem okazje kilka przetestować i do dziś jednej używam. Miałem okazję zestawiać ją z replikami z lufami Prometheusa i PDI i powiem tyle powtarzalność trafień ( o ile można o czymś takim mówić w przypadku replik ASG zwłaszcza kilku różnych tylko o podobnych parametrach) była w zasadzie taka sama. Żeby nie było w tych kilku przypadkach wszystko to było replikami M4 a długości luf łapały się w przedziale 410-440 mm.

 

Dlaczego TK się nie przyjęły? Może z tego samego powodu dla którego na większości sklepów w Polsce lufy precyzyjne takie jak PDi np kosztujące po 350 - 400 i więcej PLNów są z reguły niedostępne? Po prostu ersoft to nie jest zabawa w której posiadanie mega doskonałej lufy za mega kasę generuje wymierną przewagę w trakcie zabawy. Może dla snajpera który wyda 5 tysi na same bebechy repliki tak, ale nie dla kogoś kto szuka repliki "karabinka do lasu". Tak czy siak jeżeli kupujesz replikę powyżej średniej to masz w 95% przypadków gwarancję, że bez grzebania i wymiany czegokolwiek będzie działała tyle czasu, żebyś mógł się zastanowić co z nią dalej jak pierdyknie. I nie zmienię zdania co do firm o których pisałem bo to akurat gwarantują.

 

Pytałeś ile replik rozkręcałem? Uwierz mi sporo pomijając kilkanaście moich w czasach prehistorii ersoftu przez kolejne kilkadziesiąt znajomych którym coś się zrypało, chcieli coś wymienić, zmienić. I nikt nie zmieni mojej opinii co do GB ICSa v.2, że to najlepiej rozwiązany i przemyślany GB jeżeli chodzi o dłubanie w nim. Pomijając możliwości jakie daje kompletnemu laikowi w kwestii downgrade'u czy upgrade'u w niecałą minutę w każdych warunkach i miejscu. Podobnie "genialne" jak dla mnie rozwiązanie to Systema PTW.

Link to post
Share on other sites
Tak czy siak jeżeli kupujesz replikę powyżej średniej to masz w 95% przypadków gwarancję, że bez grzebania i wymiany czegokolwiek będzie działała tyle czasu, żebyś mógł się zastanowić co z nią dalej jak pierdyknie. I nie zmienię zdania co do firm o których pisałem bo to akurat gwarantują.

 

Nie gwarantują :D

 

Dla mnie markowa replika za 1000-1500 czy więcej złotówek ma strzelać co najmniej kilka lat, a nie kilka tygodni, czasem dni. Oczywiście mówię tu o w pełni sprawnym działaniu i nieuszkodzeniu żadnej części. Bo to, że coś jest "nadpęknięte", ale strzela nie znaczy, że replika jest sprawna.

Link to post
Share on other sites

Nie gwarantują :icon_biggrin:

 

Dla mnie markowa replika za 1000-1500 czy więcej złotówek ma strzelać co najmniej kilka lat, a nie kilka tygodni, czasem dni. Oczywiście mówię tu o w pełni sprawnym działaniu i nieuszkodzeniu żadnej części. Bo to, że coś jest "nadpęknięte", ale strzela nie znaczy, że replika jest sprawna.

 

To Cię zastrzelę mam obecnie w domu dwa Spartaki M4 i jednego HK416 Umarexa - w moim mniemaniu wszystko to to syf. Ale kiedy moi synowie chcieli zacząć powiedziałem sobie że nie wydam w sumie 3-4 tysi na repliki dla nich bo po pierwszym trafieniu w twarz powiedzą "dość". Mają już dobrze ponad rok i poza uszkodzeniami z zewnątrz wynikającymi z plastikowego wszystkiego o dziwo nadal strzelają na full stocku. A to szajs chińszczyzna a nie szajs G&G czy ICS... Ba, strzelają na tyle dobrze (same GB tu oceniam), że powoli zaczynam się przymierzać do wybebeszenia ich i zamknięcia w metalu robiąc konkretne konwersje pod ich gusta. Jak skończę jestem pewien, że będą kolejne kilka latek działały na tym co tam w środku jest i parametrami nie będą odstawały od niczego ze średniej półki. Ale to już będą customy nie repliki z pudełek.

 

Aaa zapomniałem, że HK ma plastikowy GB ;) Ale tego nie będę przerabiał poczekam aż najmłodszy przeskoczy granicę 10 lat ;) wtedy dostanie na 100% plastikowego ICSa Sportline o ile jeszcze będą w ofercie ICSa w ich sklepie.

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Samochód bez podbitego przeglądu też jeździ. Co tam, że koła krzywe, silnik się dławi i zapala za 10 razem... jedzie!

 

Już kiedyś chciałem pisać, że Specna żyje dłużej niż G&G czy G&P. Nie mówię, że stock nie będzie strzelać. Mówię, że to loteria i warto doinwestować każdą replikę by strzelała należycie i długo. Replik od Umarex'a akurat nigdy u siebie nie miałem. Spartac'ów parę trafiło i nigdy nie pisałem, że coś w tych replikach pada na wejściu. Pisałem tylko o ich wadach.

 

Pamiętaj, że od replik markowych, pierwszej klasy wymaga się więcej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...