Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem dobrej stockowej snajperki, nie chce kupować jakiegoś ** i zmieniać wnętrzności. Znacie projekty typu ssg24, albo produkty o konkurencyjnej jakości? Zaznaczę iż nie spieszy mi się z wyborem, po prostu badam rynek. SSG24 to tabu tutaj, a ja się interesuje tą zabawką.

Zakładam ze na replikę bez dodatków chce wydać 3000zł.

Link to post
Share on other sites

Ehm... nieda rady. Choćby dlatego, że dobra lufa i stock to brednie.

 

Najprościej, znajdź serwisanta. Daj mu min. 700zł złóż zamówienie na replikę + lunetę + by umowa na serwis w cenie na rok.

 

W tej kwocie zleciłbym VSR-10 TM po solidnym tuningu (co najmnie bart_a i lufa PDI), luneta typu DOC lub wyżej.

 

Kupno używanego karabinu snajperskiego to ok. 1600-2000zł, z tym, że trzeba liczyć się z WIELOMA poprawkami, wymianą drobnicy, gwintowaniem itp. Dojdą do tego ew. koszty związane z searami, tłokiem itp. tak czy siak ja bym zlecił sklecenie czegoś dobrego polecanej osobie. Szukałbym graczy, którzy typowo siedzą w karabinach snajperskich.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Chodzi o jakość wykonania. 6,01 to bardziej precyzyjny w wykonaniu produkt niż 6,05. Przypuśćmy, że gdzieś na swojej długości kiepskie 6.01 ma lekkie przewężenie. Pierwszy problem jest intuicyjny - źle wykonana kulka (lekko większa niż powinna być) może o niego przyhaczyć i raz, że zwolnić, a dwa - odbić się i tracimy skupienie. W skrajnym przypadku nawet może się zablokować. Drugi problem, którego się jedynie domyślam, a praktyka (drogie, a większego kalibru lufy dają lepsze rezultaty niż tańsze i ciaśniejsze) zdaje się go potwierdzać to kwestia opływu powietrza w lufie. Jeżeli gdzieś jest niedoskonałość - miejscowe zwężenie czy poszerzenie lufy - powietrze inaczej opływa kulkę (z jednej strony mocniej, a z drugiej słabiej) i przez to kulka inaczej się zachowuje.

Aczkolwiek ten drugi problem jest jedynie moim domysłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...