Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Operacja Husky"- część 2- Mieczewo k.Poznania 31.08-2.09.2018


Recommended Posts

Za pojawienie się z STG nikt ci nic nie zrobi.

Jak chcesz 4-takta to też ci nikt nic nie powie jak sie pojawisz z jakimś VSR.

4-takty są fajne. Sam pracuje nad swoim ale nie wiem czy zdążę na Husky. Byle tylko się nie okazało, że wszyscy mają lunety, bo czar pryśnie.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pierwsze StG-i trafiły do Waffen-SS we wrześniu 1943 r., zaś w znaczniejszej liczbie w październiku tego roku do 93 Dywizji Piechoty walczącej na froncie wschodnim. A zatem na Sycylii MP43/StG44 nie było. Jednak tak jak pisał Marek - nikt Ci za estega głowy nie urwie, choć byłoby miło gdybyś, jak sam zauważyłeś, grał z czterotaktem.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisali poprzednicy, za STG nikt Cię nie zabije, ale warto pomyśleć o 4-takcie. Daje ogromną frajdę z gry, a nie kosztuje majątku.
Poniżej link to taiwanu gdzie mają je teraz za 260zł. Swego czasu na GF chodziły za mniej niż 200zł.
http://www.taiwangun.com/sprezynowe-2/mb03-wooden-well-tgg?from=listing&campaign-id=19

Można szukać używek na allegro czy innym olx. Wówczas cena nie powinna przekroczyć 200zł za stock wersję.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites
W dniu 19.08.2018 o 17:48, Czarne Buty napisał:

Czy stg 44 były używane na sycylii przez wojska osi ? ...

Czołem!

Na 90% mam zielone światło więc jak zawitam to będę na całą grę.

Mam nadzieję zobaczyć kogoś ze starej, niezawodnej kadry zarówno  jak i nowe twarze :)

 

Co do pytania. Wiadomo, że 4takty budują świetny klimat, ale byłem któregoś razu, na jednej grze, w której niestety brała udział cała masa współczesnych replik po stronie aliantów, a Oś z STGmi miała spore restrykcje dot. użytkowania z uwagi na wczesny rok imprezy, więc jak mogę doradzić to raczej na to nie patrz i bierz STG.

Poza tym, nie patrząc na landschafft, pierwsze udane prototypy MP42/ 43 od H&K przechodziły chrzest bojowy już na froncie wschodnim w 42 roku. 

 

Pytanie do ogółu: Posiada kto ze 2 magazynki na Co2 do MP40 ? Za pożyczkę wypłacam dobrym niemieckim pilsnerem, ew. angielskim jak kto woli. 

Do Orgów: jeśli potrzeba mogę zabrać jakieś fausty oraz inne gadżety do budowania klimatu. 

/F

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Wish czy należy się spodziewać finalnego podsumowania, rozdania ról, czeka nas jakiś ostateczny "wrap up" czy wszystko okaże się na miejcu ?

Pytam, gdyż dni kilka przed godziną zero nie będę mógł zaglądać do netu a na pałę przyjechać nie wypada.... ... ... 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, DerFleischer napisał:

(...) Wiadomo, że 4takty budują świetny klimat, ale byłem któregoś razu, na jednej grze, w której niestety brała udział cała masa współczesnych replik po stronie aliantów, a Oś z STGmi miała spore restrykcje dot. użytkowania z uwagi na wczesny rok imprezy, (...)

Ta "cała masa współczesnych replik po stronie aliantów" też musiała być poddana jakimś restrykcjom (np. wyłącznie ogień pojedynczy i zamaskowanie), bo standardem w polskim ASH jest nakładanie największych obostrzeń właśnie na współcześniaki, po to by zachęcić do używania replik historycznych.

Dlatego po raz kolejny zachęcam do wzięcia czterotaktu. Zwykle mają większy zasięg iż pistolety maszynowe i bardziej się sprawdzają w lesie.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Domin007 napisał:

Ta "cała masa współczesnych replik po stronie aliantów" też musiała być poddana jakimś restrykcjom (np. wyłącznie ogień pojedynczy i zamaskowanie), bo standardem w polskim ASH jest nakładanie największych obostrzeń właśnie na współcześniaki, po to by zachęcić do używania replik historycznych.

No otóż muszę cię zmartwić bo nie była, paradoksalnie restrykcjom była poddana tylko broń historyczna. Współczesne nie były pozawijane w szmaty, ani nawet badane na chrono. Kto tam był ten doskonale wie. A takie imprezy pozostawiają zwyczajnie spory nie smak i po prostu się na takowe nie jeździ. 

Aczkolwiek przyznam ci rację, że standardem zawsze były i są, lecz po prostu nie wszędzie ;) Limity FPS i ograniczenia nie mają nikomu psuć zabawy, a raczej dodać realizmu, więc jestem tego mocnym zwolennikiem.

 

Ale dosyć offtopu.

Zachęcam aby gracz sam wybrał sobie replikę. 

 

Wyczytałem, iż ktoś dopytywał o dodatkowy szpej, sugeruję aby osoby chętne zgłosiły się na PW do orgów, tak samo jak i osoby mogące sprzęt użyczyć.

PS: Pytanie o magazynki do MP40 wciąż aktualne. 

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Do wszystkich, którzy pytają czy jest możliwość płacenia na miejscu, odpowiem że jest, jednak działa to na naszą niekorzyść. Wpłaty zbieram wcześniej żeby wiedzieć jakim budżetem dysponuję. Nie tworzę tej gry żeby zarobić tylko żeby się bawić. Gdy dostanę kasę na miejscu nie zostanie ona wykorzystana na danej grze. A tego bym nie chciał, dlatego prosiłem o przedpłaty wówczas mogę lepiej planować wydatki. Już wiem, że w przyszłych latach zrobimy stawkę rosnącą w zależności od terminu wpłaty.

@ Camper, gra będzie bardzo podobna do tej z zeszłego roku. Przynajmniej jeśli chodzi o mechanikę gry. Po dwóch stronach potrzebni będą medycy myślę, że 2 max 3 w zależności od tego ile osób się pojawi. No i po stronie alianckiej 2 saperów się przyda. Standardowo przy tej ilości graczy po dwóch dowódców na stronę.
Do Was prośba o zabranie radia, które pokazywałeś. Mówiłeś że masz dwa, dobrze pamiętam?

Info dla reszty graczy, spróbujemy wprowadzić łączność między oddziałami. Dlatego prośba o zabranie PMR tak po 2 max 3 na stronę. Jednak nie będziemy ich używać jak zwykłych pmr. Jeśli się uda zostaną one przymocowane do słuchawek stacjonarnych telefonów polowych, które normalnie łączy się kablem, i wrzuci się je w jakąś torbę. Gdy nie będziemy mieli telefonów, do torby wrzucimy ceglę z przewodem do którego zamontujemy PMR. I z takim zestawem będzie musiał biegać radiooperator. No i to będzie kolejna fucha do obsadzenia.

Wygląda na to że w oddziale będziemy mieli:
ok 10-15 graczy w tym 1 dowódca, 1 medyk, 1 saper i 1 radiooperator. Oczywiście każdy może biegać z bronią. Wyjątkiem będzie medyk, który będzie mógł używać broni krótkiej.

Dziś ostatnia konsultacja z Mattem odnośnie rozgrywki. W weekend stworzę mapki i dam ostatnie info przed grą.
W razie pojawiających się pytań na bieżąco będę starał się odpowiadać.

P.S go gry polecam 4takty, własnie stałem się posiadaczem jednego, zakup za mniej niż 200zł i strzela bardzo ładnie. Zwykły Well MB03, używka z OLX. POLECAM

PRZYPOMINAM O TRACERACH NA NOCĄ CZĘŚĆ GRY!!!

Link to post
Share on other sites

Pytanie odnośnie TRACERÓW na nocną części gry na orle pojawiła się dobra dusza która przyjechała z całą garścią tracerów. Czy miałby ktoś użyczyć takowego na noc póki co tylko ja potrzebuję w zamian mogę dać dobre piwko :) 

 

Ps: Polecam grę jako radiooperator na orle miałem okazję być jednym z nich i wcale się nie nudziłem :)

Co do 4 taktów mi też się taki klimat podoba ale jak już to musiałbym mieć normalnego mausera czy to gazowy pps lub samoróbka springa do wellów mam mieszane uczucia zle by mi się z tym latało. 

Link to post
Share on other sites

Ok, no to jestem po spotkaniu z Mattem. Scenariusz na noc zamknięty na dzień tym bardziej. Wszystko ustalone, w weekend szykuję mapki.

Potrzebujemy na grę 5 PMR, po 2 na stronę i jedną dla mnie do kontaktu w czasie gry, niestety moje dwa radyjka dawno temu zmieniły właściciela bez mojej zgody i obecnie radia nie posiadam. Oczywiście przed grą podam wszystkim mój nr kom, jednak na terenie gry może być problem z zasięgiem. Na nocną część gry użycia radia nie przewidujemy, obawiamy się że może to za bardzo ułatwić rozgrywkę stronie alianckiej. Kto może użyczyć dla radiooperatorów i dla mnie proszę o info na PW, mail, lub tutaj.
Mam trochę bandaży u siebie, ale fajnie by było gdyby każdy zabrał swój. Z założenia na początku medyk nie będzie miał opatrunków. Każdy z graczy powinien mieć swój. Gracz po zejściu na respa zostawia bandaż, który dopiero wówczas będzie mógł zabrać medyk.
Wszystkim graczom proponuję zabrać kompas, ot tak na wszelki wypadek, jakby ktoś się zgubił w lesie.
TRACER na nocną część gry.
Oświetlenie trupa na nocną część gry. Czerwona lampka rowerowa, lub światło chemiczne. Ostatnio w lidlu widziałem zestaw lampek za 11zł. Przednią można wykorzystać na tracera tylną na światło trupa.

Zasady, limity fps itp pojawią się na stronie najpóźniej w niedzielę. Ale nie będą one odbiegać od standardów więc nie stresujcie się proszę.

 

Link to post
Share on other sites

Będę miał luźny 4-takt, jak ktoś chciał by pożyczyć ( luneta 4x32 ),

Wezmę dwa radia, Wish jedno mam z możliwością nadawania na dwóch różnych kanałach ( oś i alianci - osobne częstotliwości ) akumulatory powinny wytrzymać ze spokojem 24 h ciągłej pracy. Jedno ma 5W i akumulator 2800mah ( podwójna częstotliwość - nadawanie i odbiór )  a drugie 8W i akumulator 3800mah ( drugi kanał tylko odsłuch )

Programowanie częstotliwości dowolne: PMR, 2M itp

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wish napisał:

Z założenia na początku medyk nie będzie miał opatrunków. Każdy z graczy powinien mieć swój. Gracz po zejściu na respa zostawia bandaż, który dopiero wówczas będzie mógł zabrać medyk

Wishu tego nie do końca rozumiem. Sanitariusze na dzień dobry przychodzą z pustymi apteczkami, a wypełniają ją dopiero bandażami zebranymi od graczy/ Ich własnymi bandażami? uważam, ze więcej sensu ma zobligowanie graczy do posiadania własnych opatrunków, które na punkcie powrotu do gry gracz sobie sam roluje i chowa do kieszeni. Łapiduchy powinny jednak mieć kilka w zapasie, na wszelki wypadek.

Radio i small packa do jego przenoszenia wezmę. Grucha chyba jednak została w arsenale w ZDW.

Link to post
Share on other sites

Powody posiadania własnego opatrunku są dwa. Po pierwsze każdy wojak wychodzący w pole miał przy sobie opatrunek, więc dlaczego my mielibyśmy ich nie nosić. Po drugie łatwiej będzie każdemu przywieść sobie kawałek bandaża niż biednemu organizatorowi ogarniać bandaże dla 50 ludzi. Wiem, że medycy też powinni mieć bandaże dla innych nie tylko osobisty opatrunek, ale stwierdziłem, że spróbujemy zagrać w ten sposób. Dodatkowo mogę powiedzieć, że medyk może użyć opatrunku użyczonego od innego gracza. Docelowo medyk będzie mógł z respa wynieść tylko 5 opatrunków na raz. Gdy mu się skończą będzie mógł korzystać z opatrunków, które dadzą mu inni żołnierze lub będzie musiał biec na respa, po kolejne bandaże. W grze będzie tyle bandaży ilu graczy. Na froncie nie zawsze mamy pełne zaopatrzenie.

Ok czyli radia po stronie alianckiej i organizatorskiej mamy. Czy ktoś po stronie osi się zadeklaruje?

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko. Skoro każdy z nas ma opatrunek to czy istnieje możliwośc by kolega z teamu mógł nas opatrzeć, jednakże taka operacja trwałaby powiedzmy minutę (przez to byłaby dość ryzykowna) natomiast opatrzenie przez medyka trwałoby znacznie krócej? Oczywiście można by to jakoś też ograniczyć (np tylko raz na całą grę może Cię opatrzyć kumpel) aby medycy byli wymagani. Proszę o Waszą szczerą opinię czy taka opcja byłaby możliwa czy jednak obstawiamy tylko przy medykach. 

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzedniej części i innych gier, wydłużona zostanie odległość od respów, żeby gracze nie biegali co rusz do respa tylko spokojnie czekali na leczenie.
Czas leczenia zostanie skrócony ale najkrótszy i tak będzie ok 1min + założenie opatrunku. Najcięższe rany będzie trzeba leczyć przez max 4min. Mam dobrą wiadomość, na karcie trafień nie będzie KIA. Przez cały czas medyk będzie musiał trzymać 2 ręce na pacjencie, ani medyk ani leczony nie będzie mógł w tym czasie strzelać. Będzie możliwe uleczenie medyka przez gracza z pola, ale czas leczenia będzie 2* dłuższy niż normalnie. Opatrunek jest zakładany pod dyktando leczonego i dlatego czas zabiegu się wydłuża. Nie ma możliwości leczenia gracz-gracz. Zawsze musi być medyk. No i właśnie wpadłem na jeszcze jeden szatański pomysł, ale tego dowiecie się już na miejscu. Wiem tylko, że nie polubicie tej zasady :D Może jeszcze z Mattem to skonsultuje.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie jeśli to dla Was będzie zaśmiecanie ale mam również inne pytanka.

1. Czy Wish'u myślisz że dobrym pomysłem będzie aby strona aliacka starała się porozumiewać w języku Shekspira? Dzięki temu jeśli w lesie usłyszysz mowę gęsią to wiesz, że to wróg. No chyba że to niepotrzebne ze względu na chaos pola bitwy.
2. Czy repliki szybkostrzelne (STG44, Thompson, MG42 etc) będą miały jakieś ograniczenia amunicji (przenoszenie bądź w magach) aby dać większą szansę dla czterotaktów? 

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Domin007 napisał:

Wish nie kombinuj tylko pisz zasady tutaj by można je było w spokoju przetrawić i nie zostawić na nic suchej nitki. Bo może okazać się, że macie z Mattem niegrywalne pomysły. ;)

Pomysł jest niegrywalny, oddający pewne realia i przez to wydaje się być atrakcyjny :D kolejny level w komplikowaniu ale i uatrakcyjnianiu gry. Czy się przyjmie zobaczymy a w razie co w czasie gry można zasadę zmienić jeśli będzie za bardzo upierdliwa.
 

9 minut temu, Kuba088 napisał:

Wybaczcie jeśli to dla Was będzie zaśmiecanie ale mam również inne pytanka.

1. Czy Wish'u myślisz że dobrym pomysłem będzie aby strona aliacka starała się porozumiewać w języku Shekspira? Dzięki temu jeśli w lesie usłyszysz mowę gęsią to wiesz, że to wróg. No chyba że to niepotrzebne ze względu na chaos pola bitwy.
2. Czy repliki szybkostrzelne (STG44, Thompson, MG42 etc) będą miały jakieś ograniczenia amunicji (przenoszenie bądź w magach) aby dać większą szansę dla czterotaktów? 

Ad 1.
Nie będziemy na siłę używać ani angielskiego ani szwabskiego. Oczywiście wszelkie wtrącenia na polu gry mile widziane. Jednak dalej językiem urzędowym będzie język ojczysty.
Ad 2.
Wszystkie repliki będą miały ograniczenia, będziemy siać ale z rozwagą :). Jak w zeszłym roku, amunicja nagle się może skończyć a nie wiadomo kiedy dotrze zaopatrzenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...